Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Hal_Moore

Neakčně nevtipná akční komedie. Každý občas šlápne vedle, ale rovnou do hovna, to se podaří málokdy a málokomu. Mel Gibson je jeden z těch, kterým se to poštěstilo. Mimořádně nesympatická Goldie Hawn zabíjí všechno alespoň průměrné svým hereckým antitalentem a Gibson toho překvapivě nevyužívá, holt ne každý den je posvícení. Po skončení hrozila návštěva ušního lékaře, neb scénárista nechal Goldie Hawnovou celou dobu hulákat a fňukat, což se za prvé nedá poslouchat a za druhé ušní bubínky dostávají fest zabrat. Tohle už víckrát ne ()

Arsenal83

Vták na drôte, to dozaista nie je pre muža veľmi príjemná predstava, hoci na určitých pochodoch za lásku vídame aj takých mužov, čo si kľudne aj zošívačkou prejdú žaluď len aby zaujali, keďže diera na latexových nohaviciach je už tak nejak "out". Našťastie Mel Gibson nepatrí na tú stranu a vtáka nechal v gatiach. Filmu dal presne to, čo sa od neho v tom čase očakávalo. Gagy, šialené grimasy a akciu. Zlatá pani Hovnová zas dala tomu svoju uziapanosť a to už boli niekedy také nepríjemné decibely, že by ich počul aj Beethoven. A to, že prekričala pol filmu kompenzuje len tým, že na svoj vek výborne vyzerala. Výsledkom je typická komédia 90. rokov s občasne netradičnými zápletkami, taká pohodovka, ale vyšumí. ()

CaptainPixel

Cely film tahne chudak Gibson za dva. Casting vedlejsi role se proste a jednoduse nepovedl. Tohle by zahrala MNOHEM lepe obrovska rada herecek, napriklad: Diane Keaton, Jamie Lee Curtis nebo Sigourney Weaver. Takhle je to s bidou za tri a to jenom diky hereckemu obsazeni Bckovimi esy Bill Duke a David Carradine. ()

Agatha

Objektivně je to asi o hvězdu míň, ale já se prostě bavil a to se mi u televize moc často nestává. Mel a Goldie k sobě dobře pasujou, scénář sice není žádná extra třída, ale vtipných hlášek se tam najde dost - "malý bobeš chodí už přes pět let na suchou stranu". V originále jsem to neviděl, ale mám takový podezření, že zrovna tenhle film je ta vzácná výjimka, kdy ho dabing nekazí ale pozvedá. Je pravda, že Goldie v tomhle filmu hodně ječí, ale pochybuju, že ve skutečnosti ječí tak skvěle jako Helena Friedrichová, která ji skvěle nadabovala. ()

rublik05

Klasická, ničím výjimečná akční komedie, jejíž největší předností je ústřední duo herců, kteří víceméně táhnou celý film a zároveň představují to jediné, co mě na filmu nějakým způsobem zaujalo, jinak je to spíše taková ta sázka na jistotu. Humoru moc není, občas hraničí s trapností, akčních scén je rovněž poskrovnu, příběh se na můj vkus trochu vleče, ale to se tak nějak dalo očekávat. Všechny tyto neduhy zachraňují herci, takže i když je to podprůměr, tak se to dá v pohodě zvládnout. 4/10. ()

• Film se natáčel v Kanadě od 4. do 6.1989. (Grimaldi)
  • Lietadlo na posyp úrody ako aj čierny vrtuľník, ktorý ho prenasleduje, lietajú hore nohami a dokonca urobia 360-stupňovú slučku. To isté použil John Badham vo svojom staršom filme Lietajúce oko (1983). (Arsenal83)
  • Jméno muže, který vede hotel, kde se ubytují Mel a Goldie je Norman, stejně jako ve filmu Psycho. (HellFire)