• natalie15

Ohľadom formálnej stránky filmu: zvláštny spôsob snímania, prehnané interiéry vs. pusté exteriéry (zasnežené pláne typu kde nič - tu nič). Najcivilnejšie pôsobí v intímnych momentoch dvoch hlavných postáv. Nápad previesť klasiku do dnešnej doby je síce zaujímavý (nie objavný), len neviem, či priniesol želaný výsledok. Ďalšie mínus: neuveriteľne prešvihnutá stopáž! Mala som pocit, že sa v celom filme nič nedeje, a ak sa aj deje tak stále dokola len to isté. Filmovú estetiku badať najmä v citlivejších momentoch (večera, momenty 2 hlavných hrdinov, večierok, posledných pár minút, zábery na prírodu). Herci v pohode, ústredná "romantická" dvojka bola sympatická. Žiaľ, ostatné postavy mi boli ukradnuté, resp. som si k nim vytvorila ohromnú averziu, že už čo sa zjavili na obrazovke, mala som chuť to vypnúť. Ospanlivá atmosféra, uspávankové tempo. Dalo sa to sfilmovať oveľa sofistikovanejšie. Napriek tomu 2 hviezdy a tesných 40%.(11.8.2014)