Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Aazy

Fungují afrodiziaka? Ano. Co je to sodomie? Pravá láska. Proč mají některé ženy potíže s orgasmem? Protože je muži málo vodí na veřejnost. Jsou transvestité homosexuálové? Ne. Co je to, když se řekne sexuální zvrhlík? Muž, který se rád obnažuje v metru. Jsou výsledky výzkumu v oblasti sexu přesné? Ne. Co se děje při ejakulaci? Důkladně vycvičená spermie se vydává vstříc srážce se zdí. Tohle vše se dozvíte. A daleko víc. Kdo první změřil zvukové vlny vyvolané erekcí? K čemu je pesar velký 200 metrů? Piccolo nebo francouzká bageta? Kdo napsal knihu "Sexuální polohy a jak se u nich nesmát"? Čemu říká Allen "pořádně si zapíchat"? Tady vám už odpověď neprozradím. Podívejte se sami. Já se bavila. Kdyby byly všechny povídky jako dvě poslední, neváhala bych dát 5*. Škoda. Ale i tak... Let´s misbehave! ()

rogger

Tento týždeň som sa dvakrát stretol s Woodyho rannou tvorbou a odchádzal som mierne sklamaním od Annie Hall. Druhú stretávku som si dal s jeho asi najznámejším, možno aj najkontroverznejším počinom kariéry. Režisér si zobral na paškál otázky a témy, o ktorých sa dnes nehovorí( a v roku 1972,určite nehovorilo). Film je zložený z kapitol , ktorá každá rozoberá v priebehu 15-20minút jednu z "palčivých" otázok ľudstva. Vrcholom pre mňa bola posledná časť "čo sa deje pri orgazme?", ktorá sa stala na ďalšie roky pre filmárov silno inšpirujúcou ( viď. Sexuálne praktiky pozemšťanov v hlavnej úlohe s Carmen Electra) a pre obyčajných ľudí nezabudnutelnou. Zaslúžené 4*, hlavne kvôli odvahe a nadčasovosti! ()

Riverin

Rozlišné poviedky síce nie sú na rovnakej úrovni, ale zasmejete sa na každej z nich. V pamäti mi utkvela najmä sexi ovca Daisy, megaprso a nezabudnuteľný Woody ako spermia, ktorá sa bojí že skončí niekde na strope. Film poteší dokonca aj ľudí, ktorý Woodyho filmy nemajú veľmi v láske, a možno sa aj niečo naučíte:) ()

lastshadowv

Allenův smysl pro humor mám ráda, takže jsem se od začátku do konce bavila. Teda... až na tu ovčí povídku. To jsem jen nevěřícně zírala. ()

darebacek

No prostě šílenost od Woody Allena, jak má být! Love story doktora s ovcí, televizní soutěž - Hádej, jakou mám perverzi, útok obřího prsu - parodie na Frankesteina a popis toho, jak funguje tělo při ejakuaci a ostatní, no prostě mazec! 92 % ()

muti

heh, na zaciatku som mal pocit ze pozeram Black Addera, ale neksor to gradovalo hodne drsne - posledne 2 pribehy mi prisli ako z Japonska (tam musi byt tento film vrcholom Woodyho tvorby). pre mna lahky nadpriemer ale za 4 to nebolo, koli nevyrovanosit pribehov, niektore boli lacne a nic sa tam nedialo (napr cast Problems with orgasm... well...) ()

CrazymanM

Moje první setkání s Allenem,no a zřejmě i poslední.Netvrdím,že tam nebyly vtipné monenty(hlavně poslední povídka),ale celkově mě to příliš nenadchlo,jak by se zdálo vzhledem ke zdejšímu hodnocení!Holt asi nejsem ten správný fanoušek a ctitel "Velkého Woodyho",nezabírá na mě příliš jeho svérázný humor a obrovská míra intelektu!!Budu s tím prostě nějak muset žít,ale naštěstí nevidím v tom žádný problém!!! ()

yazik odpad!

Asi mám některé buňky vtipnosti nevyvinuté nebo zakrnělé, ale co mělo nejspíš připadat vtipné, bylo trapné. Je mi líto, ale tohle prostě nedám. ()

pollstro

Allenova filmová parodie na stejnojmennou knihu o sexuální výchově je částečně křiklavou a parodicky filmovou satirou, která v sedmi epizodách sarkastickým způsobem rozebírá témata, které byly ve své době populární, a s přehnaným stylem demaskuje jejich význam. Veškerý sexuální a populárně-vědecký obsah je díky Allenovu inteligentnímu důvtipu karikováno s nadhledem, a i přes některé hlouposti působí veškeré epizody originálně a vtipně. Zároveň nechybí bohatá sbírka citátů a odkazů na historii kinematografie - např. pocta Antonionimu, béčkovým hororům a sci-fi filmům z 50. let, nebo populárnímu televiznímu pořadu What's My Line? ()

kachnacekk

Z filmečků poskládaný "film" mě mírně řečeno zaskočil, zpočátku jsem skutečně nevěděla co si s ním počít..prostě Allenův zvlášní smysl pro humor.. ()

piskot..

Opravdu vtipný film. Příběh s ovcí a s transvestitou se mi tolik nelíbil, ale obří ničivé ňadro valící se krajinou a Woody jakožto smutná spermie neměli chybu. Odlehčené (ne hloupé!), jednodušší (ne primitivní!), zábavné (ne podbízivé) dílko. ()

Misterioso

Zvláštní, spíše netypický film Woody Allena. Neoplývá genialitou, scénky k popukání střídají nezáživné okamžiky, zkrátka tenhle film má výkyvy, nicméně většinu fanoušků (Woodyho) filmů spolehlivě pobaví. Nejlepší scénka je (jak se tady asi většina shodneme) zřejmě ta poslední, nicméně já se stejně tak chlámal u epizodky se zoofilem (která pro změnu přišla některým divákům slabá). Asi každý si tu prostě může něco najít, jen "asi" všichni nenalezneme to samé :). Ještě přidávám své veskrze subjektivní hodnocení jednotlivých epizod. 70 % - 90 % - 70 % - 85 % - 75 % - 65 % - 95 % ()

dzejnyka

Woody ako oplašená spermia bol úplne famózny, ale čo ma dostalo najviac, bola poviedka What is sodomy. Dr. Ross a jeho "romantický vzťah" k arménskej ovci, ktorú podlo "prebral" jej pastierovi ma úplne odrovnali. Toľkoto som o sexe možno ani nechcela vedieť, v každom prípade to bola úchvatná a zábavná lekcia :-) ()

Trinculo

Říkal někdo sexuální revoluce ? A od čeho nás osvobodila ? Ano, nyní se můžeme vesele rochnit v tom, co nám dělá dobře a říkat, že je to kvůli polymorfní perverzi libida ... a občas se tomu i zasmát, deset bodů za ovci, vnitřní továrnu a obří ňadro šíleného vědce ... ()

Scaevola

W. Allen mi poněkud nepřirostl k srdci a ani tento počin to bohužel nezvrátil. Vtipná mi přišla pouze poslední scénka a to díky prvoplánově laciné stylizaci. Zřejmě již nejsem natolik šokován/zaujat jednou z mnoha sexuálních revolucí. ()

kacer4

Miestami prestrelené a nechutné ale stále geniálne a vtipné. Teda až na scénu s prsom, ktorá bola mimo. Scéna s Daisy bola nechutná na plnej čiare ale dlho som sa tak nenasmial. No najlepšia scéna bola aj tak v mozgu. ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder