Volání netvora: Příběh života

• Česko Volání netvora (více)

Dvanáctiletý Conor O'Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. (Vertical Entertainment)

marek29

- "I'm afraid." - "Of course you are afraid. It will be hard, it will be more than hard. But you will make it through, Conor O'Malley." Aneb definice přesahu a tudíž pětka nutná.. Film je smutný, nese poučení vnímavému divákovi a já nebýt [kdysi] malého děvčátka, které mělo na úpatí jedněch hor (a doufám, že stále někde jinde má) svůj malý svět, bych ani na tento fantasy kousek nepřišel. Doufám, že těch doporučení ještě bude mnohem, mnohem víc! Já jsem připravený O:-) ()

adamix

Veľmi ťažká a citlivá téma. A toto že má byť aj pre decká? Hlavne nech sem nikto nepletie Del Tora, pretože toto nie je film o hrdinovi, ktorý si buduje vzťah k fantasy svetu. Malý Conor sa vyrovnáva s nadchádzajúcim odchodom tej najdrahšej osoby, svojej matky. A stromový ent mu k tomu len dopomáha, i keď vzhľadom na chlapcovu výbušnú povahu, ťažšie. Inými slovami, to fantasy je tu len ako taká odľahčujúca vsuvka, ktorá má hlavnému protagonistovi predostrieť pravdu o krutej realite skrz rozprávkové príbehy a pripraviť ho na ten nepríjemný odchod. Tu už prichádza dávka emócií ako z adrenalínovej injekcie - ťažká depresia, ale v podstate z reálneho života. Dobrý film, ale radšej len na jedno pozretie. Za mňa 70%. ()

Parisée

Španělé se s tím nepárají. Žádné cavyky, žádné umělé natahování. Bez okolků to rozjedou hned na začátku. To je plus. Nadšení po první polovině trochu opadlo, když jsem si uvědomil, že tohle všechno už jsem někde viděl, takže konecbyl předvídatelný ale stejně, moc příjemná podívaná! ()

swinevenca

U knížky jsem těch emocí spotřeboval víc, ale ani jsem nepočítal, že by mě to citově tak odrovnalo i na plátně, když příběh znám. Odrovnala mě ale vizuální stránka, protože moje fantazie oproti filmovému provedení byla asi tak chudá, jako kdyby se efekty pro film dělaly v MS-DOS a monstrum namluvil Macaulay Culkin. A jako bonus si Conor střihnul i několik scének pro zasmání v jinak smutnym díle. ()

Gerdomila

Veľmi dobré spracovanie toho, ako sa človek môže vyrovnávať so zložitou životnou situáciou. Viacerí, ako som si všimla, to porovnávajú s The BFG a pritom sú to dva rozdielne typy filmu. V The BFG je to cesta plná dobrodružstiev dievčatka a jej kamaráta obra. Okrem niektorých momentov, si viem predstaviť, že to pustím deckám. Zatiaľ čo tento film, bez ohľadu na to, že je tam použitá animácia a ústrednou postavou je malý chlapec, si nemyslím, že je určený pre detského diváka. Čím teda súhlasím s niektorými názormi. Nesúhlasím ale s tým, že kvôli tejto poznámke niekto film ohodnotí nižším počtom "hviezdičiek". Pýtam sa teda (a narážam na niektoré komentáre čo som čítala), prečo by nemohol byť film, s vyššie spomínanými znakmi, určený pre dospelého diváka? ()

Honzulik

Volání netvora: Příběh života - nádherný film s nádherným, ale velice smutným příběhem života (smrt ani nemůže být veselé téma). Skvěle zahrané s nádechem tajemna... Pro mne neočekávaně příjemné překvapení! ()

Joya.ma.hlad

Pokud jste ten typ člověka, co pláče u filmů, tak si určitě na film připravte velký kapesník. Moc krásné animované scény a celkový vzhled filmu. ()

pafka

Popravde, kdyby to tusil, syna bych na to nevzal. Vizualne naprosto skvele. A presto to nebyla nosna cast filmu, ale jenom ta dokreslujici. Nosna cast byl trojuhelnik matka-syn-babicka, ktery nebyl az tak rozebran do hloubky. I presto Sigourney byla skvela a na tomhle vztahu mezi synem a babickou se to mohlo daleko vice nest. Ale ani tak to nebylo uplne spatne a popravde jsem byl rad, ze tvurci (jestli chteli nebo neumeli-nevim) z divaka nezdimali za kazdou cenu slzy, coz jsem byl rad. Tezke, velmi tezke tema, ktere bylo skvele zpracovane. ()

Lenka.Kosnov

Taky bych potřebovala takový strom, který mi v životě v těžkých chvílích pomůže a řekne nějaké moudro, které mi uleví. Moc hezký a dojemný příběh umírající maminky, natočený trošku jinak, než je to obvyklé. ()

Aywes

Skvěle napsáno i zahráno. Weaver je tutovka, ale Lewis byl vlastně docela překvapivě dobrej. Ke konci film trochu táhne do kýče, ale každému je jasné, jak se bude dál děj rozvíjet. Tudíž to sklouzne na konci do kýče plánovaného. Kromě toho mohu psát jen chválu. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se film těšil větší pozornosti. Rozhodně si to zaslouží. Doporučeno fanouškům neobyčejného dramatu, kterým nevadí trocha toho fantasy. ()

Crytic

Proč? Pro boha proč se takovéhle filmy točí? To je přesně ten druh filmů, které vyloženě nesnáším. Film po kterém Vám je akorát tak na nic. Rád si vychutnám mrazivý horor. Rád se pobavím u komedie. Ale co si mám odnést z tohohle filmu? Tvůrce filmu byl za mlada šikanovaný a umřela mu máma a on se rozhodl podělit se o ten zážitek se světem, nebo co? Nevím. Nerozumím tomu. Pro někoho ten film asi může být hlubokým niterným zážitkem, ale já bych se bez podobných "skvostů" obešel. PS: Netvor byl ztvárněn docela hezky, škoda že ho nevyužili v pořádným filmu. ()

Vasyl

Ale fuj, takhle smutný filmy by se točit neměly. Jen mi to připomnělo, že se ze mě stává fakt už zrůda, protože jsem neuronil. ()

Facerr

Uuuuf, to byla ždímačka citů. Výborný zpracování, vlastně jednoduchej ale emotivně vypiplanej příběh a k tomu podmanivý piáno alá Atlas mraků. I když se od filmu nešlo odtrhnout, skoro jsem si vyčítal, že jsem si film vůbec, po zhruba dvouletém přemlouvání, pustil. ()

maxnot

Když trefíte film ve správnou chvíli, dá Vám to víc než si myslíte... Dobrá myšlenka, pěkně zpracováno... Ve velmi těžké chvíli jsem narazil na tento příběh a moc mi pomohl... ()

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?