Volání netvora: Příběh života

• Česko Volání netvora (více)

Dvanáctiletý Conor O'Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. (Vertical Entertainment)

E lan

Bože to bylo smutné😞 Skvělý příběh, herecké výkony a triky. Silný zobrazení dítěte, které se vypořádává se ztrátou matky. ()

RAFT

Minulý rok i letos se s novinkama rozthl pytel.Né vážně film mi připadal až moc dětský,něco jako Spielbergův obr dobr,a jestli nějaká událost roku u tohoto filmu ,tak říkám jasné ne .Na film už si po pár dní nevzpomenete. Jedno zhlédnutí bohatě stačí.60% ()

tlesk

Film mi svým pojetím a ostatně v mnohém i vyzněním a nepříliš příjemnou zápletkou připomínal starší Most do země Terabithia, který je díky tématu konečnosti a ran života rovněž v mnohém takovým snímkem, jaký si oblíbí spíše starší divák. Ne že by snad film děti neocenily, jen se může pro ně jednat o trochu silnější kávu. Na místě může být díky atmosféře i srovnání s Faunovým labyrintem… A konečně… Podobně jako smrt Artaxe v Nekonečném příběhu, je i ve Volání netvora něco, co ve vás zůstane… Více zde- http://nafilmu.cz/2017/03/recenze-volani-netvora-pribeh-zivota-2016/ ()

Miagy

Ťažko zaradiť film, ktorý ani neviem, pre aké publikum je určený. Určite nie pre detského diváka. A Monster Calls je pomerne depresívnou drámou, ktorá sa teda príliš šťastne nekončí...Ten kto čaká veselé fantasy bude hlboko sklamaný, ten kto si možno prešiel podobným osudom si vo filme nájde to "Svoje"... ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Dobrá myšlenka s pěkným vizuálem, ale bohužel jsem až moc často zíval. Pointa netvora s "nějakými" rádoby příběhy šla kolem mě. ()

Scraffy

Má to pekný vizuál a je tam nejaké to vnútorné rozmýšľanie. Je to smutná dráma o chalanovi, ktorý prichádza o matku a má všade dookola stres. No akosi tomu niečo chýba, keď už sa rozhodli tomuto dať takúto príležitosť. ()

Knor

Temnější pohádka o smutných věcech. Ponurá atmosféra protnutá dětskou fantazií tvoří společně s nádhernou vizualizací jedinečnej a hodně emocionální zážitek. Nečekal jsem, že mě to až tak zasáhne. ()

dogma97

O něco stravitelnější než románová předloha - už jen z hlediska promarněného času. Zahuštění plytkého příběhu a zobrazení těžkopádné fantasy literární poetiky může pomoci především dětskému divákovi, kterému je toto dílko ve skutečnosti určeno... ()

bezslipov007

Bayonu mam rad. A aj tento film je dokazom, ze si tuto moju priazen zasluzi :) Velmi tazka tema, no film ma skvelu atmosferu a blysne sa tam aj par zivotnych mudrosti. Velmi odporucam si tento film kuknut., lebo ci uz sa bude pacit, ci nie stoji za to. Za povsimnutie stoji vykon Lewisa MacDougalla, na svoj vek bravurne zahrate a do toho hlas Liama, no nekup to aj zo vsetkym tym patosom. ()

XXXXXXXX odpad!

Pokud se na základě toho, že je jako žánr filmu primárně stanoveno drama, domníváte, že budete brečet, máte pravdu. To třeba já, jsem se po oněch 108 minutách, musel setksakramenstky držet, abych vzteky nerozflágal televizi a za nasraného zvolání: "To byla zase jednou meta píčovina!!!!!" jsem tuto slaboduchost radostně a s úšklebkem navždy smazal z usb disku. Chcete li vidět kvalitní mix drama a fantasy, podívejte se raději na tento oslí můstek mezi dramatem a fantasy žánrem! ()

mac000

Vizuálně podmanivé, místy až depresivní, neboť film fakticky straší dětským příběhem dospělého diváka. Ukazuje, jakou roli hrají silné příběhy v našem životě.Úžasná animace a trikové záběry, stejně tak jako působivý výkon Lewise MacDougala v roli malého Connora ()

smatana.sk

Nenechajte sa zmiasť pojmamy ako "Fantasy" a animovaným dizajnom plagátu. Je to príbeh o zomieraní, smrti a zmierení sa s týmito súčasťami života. Nie je to zábava, je to psychoterapia. ()

SAINTS

Mile filmove prekvapenie.Bajona natočil poctivu dramu o umierani a tažkom vyrovnavani sa 13-ročneho Connora s nezadržadelnym odchodom matky.Samotne tri pribehy ktore netvor rozprava connorovi patria medzi to najlepšie čo film ponuka a ocenit treba aj kvalitnu animaciu a pointu troch netvorovych story.Film dokaže oslovit takmer všetky vekove kategorie .a je ovela lepšie zvladnuty ako minuloročny spielbergov Kamoš obor.Pochvalu si zasluži aj predstavitel Connora Lewis Macdougall ,ktory predčil aj svojich slavnejšich kolegov. ()

Veniss

Prvoplánově citově vyděračský film. Dokázal zaujmout tak v první třetině, kdy člověk pořádně nevěděl, o co jde, pak už vše směřovalo k nevyhnutelnému konci. Osobně mě fascinovala až hloupá neschopnost dospělých postav řešit tak závažný problém s už ne tak malým dítětem. No, ale kdyby to dokázali, tak by nevznikl tenhle film. Vizuálně velmi povedené. ()

ervina

Tak jsem si probrečela další večer. Hodně silné. Zítra si radši pustím třeba Pata a Mata,to bude bezpečný. ()

ostravak30

Ani film pro děti, ač o dětech, ani film přímo pro dospělé. Řekl bych tak náctileté. Film, který nahlíží do dětské duše a je to velmi složitý pohled. Těžko asi chápat dospělého, který se loučí se svým nejbližším člověkem. A teď si představte, že to potkává dítě. Aby toho nebylo málo, ještě zažívá šikanu, otec mu není nablízku a jeho babička ho zrovna nemiluje. Se vším se ale dokáže vypořádat díky své fantazii. Příběhy jsou velmi dobře poskládané a pohybují se na hraně pohádkovosti a dospělosti s obdivuhodným talentem k balancování. Ani moc, ani málo. I animace jsou slušné. Mě se velmi líbil dětský výkon, ale také výkony dalších herců. Nová poloha Sigourney Weaver je také nesmírně zajímavá. Přiznám se, že mě se tento film líbil a bude to jeden ze snímků na než se rád znovu podívám. Tahle hranice mezi dětským a dospělým světem, která se zdánlivě maže a přesto zůstává a hranice mezi pohádkou a filmem pro dospělé je zároveň osvěžující jako poučná. ()

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?