Volání netvora: Příběh života

• Česko Volání netvora (více)

Dvanáctiletý Conor O'Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl. (Vertical Entertainment)

Majkak

Silné myšlenky až příliš silné na kluka, který není dítětem ani mužem. Zcela adekvátní a pochopitelný je jeho vnitřní boj mezi tím, že nechce ztratit mámu a nedokáže se vyrovnat s tím, že není šance na záchranu. Období, kdy ho ona utěšuje a on tuší, že říká slova, kterým sama nevěří. Bojí se svých myšlenek a vyčítá si je. Jak kruté je přiznat si pravdu. Dokonale by stačila tato rovina včetně jeho naštvání a demolování bytu babičky, s kterou se vážně nemusí. Další myšlenky, které mu valí oživlý strom, jsou nad rámec této roviny a zbytečně zatěžují základní linii. ()

Rathalos

Velmi netradicna a zvlastna fantasy drama,no o to lepsia,krasny pribeh,ktory si vas urcite ziska,aj ked je to smutne,no smrt patri k zivotu,Lewis MacDougall bol vyborny,chlapec ma talent...:-) ()

BOURQUE

Vážny príbeh v kostýme „fantasy“, čo má v sebe viac ľudskostí a ozajstných pocitov ako niektoré „filmy zo Života“. Jednotlivé „náučné“ príbehy sú dobre prezentované a vložené do hlavného príbehu. K tomu perfektne zvolená a nakomponovaná hudba, ktorá ešte viac zvýrazňuje smutné pozadie. Film s príbehom spíš pre dospelejších. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Rockerman

Pohádka s nešťastným, leč realistickým a přirozeným koncem. Kromě pěkného vizuálu se mi líbily Netvorovy příběhy. Závěr je zase trochu citovým vydíráním, ale určitě to stojí za vidění. ()

Faila

Nadchlo mě to především tím krásným posláním (jedním z mnoha), že věci nejsou často tak, jak se na první pohled zdají. Myslím, že je potřeba to připomínat. A filmy podobného ražení mám tak ráda zejména proto, že velmi citlivě a krásně dokáží předat i ty největší životní tragédie. Přišlo mi to kouzelné a vizuální zpracování "pohádek" bylo za mě na jedničku. ()

burton

Na herecký výkon toho kluka nedám dopustit! Celý příběh je krutý, smutný a hluboko mi zaryl drápy do srdce. Daleko víc, než Faunův Labyrint. Asi už to nechci vidět znova, stačilo. ()

Wallis3

Vzpomínáte na Most do země Therabithia? Ne? Já satanžel ano. Všude hlásaly plakáty jaké je to nejočekávanější a největší fantasy a vyklubalo se z toho divný drámo. A tohle je něco podobnýho. A mě tady ta kombinace nijak zvlášť nesedí. ()

Kingjiri

Trailer láká na silně emocionální podivanou, což ve výsledku splňuje jenom závěr a pár scén mimo něj. Většina stopáže se nese v duchu hledání cílovky, kdy dramatičtější scény pro dospělejší publikum střídaj infantilnější (animovaný příběhy) a nudnějších momentů neni uplně málo. Pro děti příliš ponurej biják, pro dospělý zase naopak málo vyhrocenej, čekal jsem rozhodně víc. Třetí hvězda za finále a vizuál. ()

Blowler

Krásný obrázek totálně disfunkční britské rodiny. Citové vydírání mi spíš vadilo, než že bych soucítil. Příběhy krásné. ()

beckham-

Tento film mě nějak minul... Myšlenka určitě velmi zajímavá, ale dle mého hodně špatně předaná divákovi. Nedíval jsem se sám a druhá polovička usínala a na konci řekla: "wtf"? A to mluví za vše... ()

AloeB

Stává se ze mě citlivka ale u této zdlouhavé filmařiny jsem měl slzy na krajíčku. Nádherně ztvárněné rodinné drama, které je a vlastně není fantasy a které nás úmoří k smrti jen abychom si uvědomili že se v mnohém máme lépe. Už nevím co psát, jdu se vyplakat. ()

tranquill

"Někdy láska nestačí, láska všechno neunese..." Ne, tohle nebylo o nějaké fantasy romantice, a ač mne dlouho film moc nezajímal, tak poslední třetina tohoto dramatu byla opravdu silná! ()

helraiser

Hodně pěkně natočená citovka, ale pro mě osobně tam bylo toho citového vydírání až moc. Jinak vizuální paráda a jednotlivé příběhy, byly zmaknuty opravdu parádně a dobře to do sebe zapadlo. Spokojenost i když příště méně citového vydírání by bylo na místě. ()

Veronica27

Jak já miluji ty příběhy o imaginárním světě, světě plných dobra i zla, bytostí ...Starý strom, který vypráví tři příběhy z nichž plyne ponaučení, musím říct ...že prvně jsem si říkala, že by ty příběhy nemusely být zrovna animované, ale pak jsem jim přišla celkem na chuť.Je zde určitě plno myšlenek.Pro mě určitě příjemné překvapení, těšila jsem se a vyplatilo se. ()

Sweat55

Dojemný příběh stylově zabalený do celkem příjemné pohádky. Je to pěkně zrežírováno a dobře zahráno, citama se nešetří a konec je hodně povedený, navíc hlas Neesona je přímo uklidňující. Jo, tohle bych si dokázal představit, kdyby to lidé pouštěli dětem, když se jim něco podobného stane. 8/10 ()

agrimon

Suprovo spracovane..metaforicke pribehy lieciveho tisu robia tento film vynimocnym.. Celkovo silny emotivny zazitok..kde vo finale tiekli slzy. ()

Likan7

Když se spojí Faunův labyrint a Most do země Terabithia, vznitne Volání netvora. Teď to nemyslím jako negativum, spíše pozitivum. Volání netvora jede v úplně stejných kolejích jako tyto dva snímky (hlavně Terabithia). Celou dobu sledujeme malého kluka a i když víme (nebo tušíme), že to je celé pouze jeho fantazie, hrajeme jeho hru s ním rádi, protože tušíme, že sice sledujeme pohádku, ale rozhodně ne pohádku pro děti. Volání netvora je naopak velmi dospělý film o vyrovnání člověka s tragédií, která může potkat kohokoliv z nás. Už jen z tohoto pohledu je film zajímavý. A to nemluvím o zbytku filmu. Vizuál je nádherný, vyprávění příběhů je nádherně vykresleno a klidně bych se na tohle mohl dívat celou dobu a u propadu země na konci jsem byl vyloženě nadšený. Co se herců týče, na těch to musí stát a naštěstí se jim celkem daří. Sigourney hraje svou klasiku a stačí jí, když se jen nervozně dívá aby jste jí to uvěřili. Nová hvězdička Felicia Jones tu nemá sice moc prostoru ale i tak odvádí celkem solidní práci. Film ale hlavně stoupá a padá na výkonu Lewise MacDougalla (a Liamovu hlasu - POZOR, nutné vidět v originálním znění, jinak přijdete o polovinu emocí). Ten je o třídu lepší než Josh Hutcherson v Terabithii a mě osobně mi ho bylo na konci hodně líto. Hodně zajímavou postavou je ale i Toby Kebbell, který, když se zamyslíte nad prvním příběhem, má důležitější roli než se na první pohled může zdát. Od plný palby mi ale přesto u Volání netvora chyběl větší dopad na emoce. Je jich dost, to jo, jenže vzhledem k vyznění celého filmu mi konec přijde nevyužitý. ()

danny_21

Těšil jsem se na další Bayonův snímek, ale tentokrát jsem zklamán. Bez emocí, naivní a hloupě americké citové vydírání mi prostě nesedlo, stejně jako už tradičně bezkrevná Ripleyová. Kupodivu nejlepší byly animované části na této banální cestě za očekávaným rychlým a účelovým koncem - 45 % ()

ER

Dost temná fantasy, u které bych se divil zájmu cílové skupiny (mládež). Jinak jde o kvalitní filmařinu s tím správným citem pro popisované téma (umírající matka). ()

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?