,,POMŮŽU TÉ ŽENĚ, BUDU JEDNAT. ZBAVÍM SVĚT ODPORNÉHO ČLOVĚKA, KTERÝ LIDEM DĚLÁ ZE ŽIVOTA PEKLO!“ /// Abe se rozhodne řídit svůj život. Tohle rozhodnutí strhne sled událostí, vedoucí k ponaučení, jaký v učebnici nenajdete. Jednoduchý děj směřující k pointě ničím neurazí, ale je to takový „na jedno brdo“. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že po smrti některejch lidí může bejt život lepší. 2.) Emma Stone by měla bejt mojí inspirací. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(9.9.2016)

Raskolnikov v novodobém hávu, střihnutý znuděně-otráveným, protože exšarmantním, profesorem filozofie. Vypadalo to, že to Phoenix skoro ani nehraje (překvapilo mě, že ve skutečnosti je mu teprve 41, v té roli bych mu hádala klidně i o 15 víc). Pro mě dokonalé (i napínavé) od začátku až do konce. Kdybych to nevěděla předem, vůbec bych si na Woodyho netipla - po jeho obvyklé ztřeštěnosti ani stopy (Match Point sice také nebyl ztřeštěný, ale i tak). Na konci mi jen chybělo, jak to vlastně dopadlo s tím neoprávněně obviněným - jestli ho z toho ta morálně rozhořčená Jill vůbec dostala. Ale jinak po dlouhé době konečně film, z kterého jsem si mohla vypsat alespoň pár zajímavých vět.(10.7.2016)

Woody je originál. Kašle na to, co si o něm budou žvandat odborníci a dělá co ho zrovna napadne. Aspoň takový dojem mám z jeho filmů. Velká klika, že tu pár takových samorostů ještě zbylo, protože tomu co já hledám u filmu se neříká dokonalost, nýbrž život. Pošahaný Joaquin a Emča připomínající nejlepší kámošku z dětství rozdýchali těchhle 96 minut tak, že z toho byl na konci docela slušný průvan v neklimatizovaném sále. Navrhoval bych plynule pokračovat Iracionální ženou, ona pořádná smršť by se teď v těch vedrech hodila.(13.8.2015)

Paradoxní příběh s existenciálním hlavním hrdinou, který se příliš utopil v intelektuálních dialozích a knihách, aby se vynořil skrz prozření ve svou užitečnost světu - která je ovšem dost zvrácená. Romantický příběh jakožto hlavní složka ustupuje do pozadí a rozehrává se tu detektivka, jo, taková ta Woody-Allenovská(9.11.2016)

Všechny postavy, které vytváří, mají hluboký vnitřní rozměr. Každou svou (často rozpolcenou) roli prožívá, na každou se celé měsíce pečlivě připravuje. Prvně jsem si říkal, proč mu maskéři udělali takový pupek, pak bylo evidentní, že je jeho. I tady mi Joaquin Phoenix jednoduše sedl. Woody Allen za kamerou už tolik ne. Filmy točí jak na běžícím pásu, což mnohé vytáčí. Protože to dělá poslední roky tak nějak stejně. Leckterou myšlenku o pár vteřin později zopakuje voice-over tak zbytečný, že je to divákovi až líto. Nechci ale bilancovat a zdůrazňovat, jak se Allen opakuje. Prostě si užívám jeho nový kousek, kde znovu zkoumá morálku obyčejného člověka. Akademik Phoenix je cynik, který si rád přihne a studentům osobitě přednáší o filosofii. Okouzlí kolegyni, stejně tak studentku v kouzelném podání Emmy Stone, kterou nelze nemilovat. Obě jsou tak trochu unuděné poklidnými vztahy. A pak Phoenix divákům jen tak mimochodem představí svůj mrazivý plán, který ho má nakopnout do života. Výsledek sice působí monotónně, ale herecky je to síla, dialogy jsou slušné a některé scény snad až rafinované. A já prostě nejsem jedním z těch, jenž by vyrukoval s argumentem, že Allen pouze parafrázuje sám sebe a své starší filmové výlety. Díky i za tenhle. Ač za dietní čtyři.(2.2.2016)

• - Joaquin Phoenix (Abe) kvůli postavě přibral 15 kilo, což se projevilo zejména na jeho břichu. (T081)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Natáčelo se v Newportu na Rhode Islandu. (Terva)