Zakončení je typicky Allenovské, stejně tak ústřední motiv-hybatel všeho dění-nápad. Dialogy (jako obvykle v nových filmech WA viděno v originále) jako obvykle precizní a hezkou angličtinou, Phoenix zahrál svou postavu několikrát zkrachovalého pedagoga na výbornou, ostatní tolik nemění pozice na šachovnici, ani nemají skoro žádný prostor. A příště prosím nedělat ústřední ženou Emmu, ale najít někoho daleko víc sexy!(9.3.2016)

Woody Allen ako obvykle priniesol zaujímavý film so vcelku originálnym nápadom, plus ide o druhý film, kde hrá Emma Stone. Osobne som ale zástancom, že "Magic In The Moonlight" sa mi páčilo viac. Príbeh je ale dosť originálny s dobrým námetom a najmä ho držia skvelé herecké výkony Emmy Stone a Joaquina Phoenixa. Okrem toho tu tentokrát máme aj oveľa zaujímavejšiu postavu (Abe Lucas), ktorého myslenie je hold trošku iné, ale chce všetko vyriešiť tak ako si myslí, že je správne a nič ho nezastaví. Záver ma skoro až šokoval a musím povedať, že som už videl rôzne filmové momenty. Toto ma fakt dostalo. Film som videl rád, je dobre napísaný, dobre zrežírovaný, má výborné herecké výkony, ale nič zase z neho podľa mňa nekričí ako fascinujúce a vynikajúce. Napriek tomu si ale myslím, že film rozhodne stál za to.(15.8.2015)

Bál jsem se, že to bude jen o rozedraném filosovi, kterého budou chtít mrdat dvě pěkné ženské a on chudák ne že by nevěděl kterou, ale že díky erektivní disfunkci způsobené zkaženým světem ani nebude moci a uchlastá se nebo tak něco. Naštěstí úvodní pasáž sloužila jen k vykreslení Phoenixovi zkrachovalosti a zápletka, která znenadání přišla potom byla o dost výživnější. Za mě rozhodně palec nahoru.(9.8.2015)

Všechny postavy, které vytváří, mají hluboký vnitřní rozměr. Každou svou (často rozpolcenou) roli prožívá, na každou se celé měsíce pečlivě připravuje. Prvně jsem si říkal, proč mu maskéři udělali takový pupek, pak bylo evidentní, že je jeho. I tady mi Joaquin Phoenix jednoduše sedl. Woody Allen za kamerou už tolik ne. Filmy točí jak na běžícím pásu, což mnohé vytáčí. Protože to dělá poslední roky tak nějak stejně. Leckterou myšlenku o pár vteřin později zopakuje voice-over tak zbytečný, že je to divákovi až líto. Nechci ale bilancovat a zdůrazňovat, jak se Allen opakuje. Prostě si užívám jeho nový kousek, kde znovu zkoumá morálku obyčejného člověka. Akademik Phoenix je cynik, který si rád přihne a studentům osobitě přednáší o filosofii. Okouzlí kolegyni, stejně tak studentku v kouzelném podání Emmy Stone, kterou nelze nemilovat. Obě jsou tak trochu unuděné poklidnými vztahy. A pak Phoenix divákům jen tak mimochodem představí svůj mrazivý plán, který ho má nakopnout do života. Výsledek sice působí monotónně, ale herecky je to síla, dialogy jsou slušné a některé scény snad až rafinované. A já prostě nejsem jedním z těch, jenž by vyrukoval s argumentem, že Allen pouze parafrázuje sám sebe a své starší filmové výlety. Díky i za tenhle. Ač za dietní čtyři.(2.2.2016)

• xxmartinxx

Mohl bych dát tři, ale upřímně řečeno už vůči Allenovi necítím ani kapku vstřícnosti. Další film, ve kterém všichni mluví, myslí a oblékají se stejně, děj je banální (a každou událost zopakuje voiceover, aby to pochopil opravdu ÚPLNĚ každý) a veskrze snobský a ze všech filmařských voleb čiší v první řadě urážející lenost a pohodlnost tvůrce. Fakt nejsem konstruktivní, jsem jenom otrávený a naštvaný, že někdo, kdo dřív uměl točit, došel na tuhle úroveň. (Do Emmy Stone jsem se v každé scéně stihl znova a znova zamilovat, až mi to začalo být trochu otravný. Nicméně pokud to někdo táhne nahoru, tak ne Phoenix, ale ona.)(28.7.2015)

• - Joaquin Phoenix (Abe) kvůli postavě přibral 15 kilo, což se projevilo zejména na jeho břichu. (T081)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Natáčelo se v Newportu na Rhode Islandu. (Terva)