Reklama

Reklama

Uznávaný profesor filozofie Abe Lucas (Joaquin Phoenix) je už víc než rok emocionálně na dně. Nemůže psát, nemůže dýchat, nemůže si vzpomenout na smysl života, z ničeho se nedokáže radovat. Cokoliv kdy zkusil, mu nepřináší uspokojení. Jeho jediným spolehlivým přítelem je alkohol. Abe přijíždí učit na fakultu do malého městečka. Brzy se zaplétá se dvěma ženami. Osamělá profesorka Rita (Parker Posey) od něj očekává záchranu z jejího nešťastného manželství. Jeho nejlepší studentka Jill (Emma Stone) se okouzlená stává jeho nejbližší kamarádkou. Pro Jill je Abova rozervaná umělecká duše a exotická minulost přímo neodolatelná. Jeho labilita ji fascinuje a přitahuje. Přesto, když se Jill snaží jejich přátelství změnit v romantický vztah, Abe ji stroze odmítá. Při jednom obědě vyslechnou Abe a Jill zvláštní konverzaci cizích lidí u vedlejšího stolu. Tento okamžik Abea změní a on si začne plnými doušky vychutnávat život. Jeho rozhodnutí ke změně spustí řetězec událostí, které ovlivní jeho, Ritu i Jill navždy... (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (306)

SgtPepper 

všechny recenze uživatele

Zatím asi nejvíc underrated film od Woodyho. Otevřel jsem ČSFD a přišla čirá nasranost z tak nízkého hodnocení. Nebudu psát proč. Mám pocit, že bych to ani nedokázal v pár řádcích shrnout. Jen mě mrzí, že to třeba odradí spoustu lidí. Pro ty, kteří váhají - Máte rádi Dostojevského? Jestli je odpověď ano, tak už prosím neváhejte. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Senzačně cynická anekdota o tom, co všechno může člověku vrátit chuť do života. Woody Allen si opět pohrál s Dostojevského Zločinem a trestem, vyšlo mu to na výbornou a já doufám, že s Emmou Stone počítá ještě do nějakého filmu, protože ona je TAK roztomilá! Joaquin Phoenix mě překvapil tím, jak se zhostil role vyžilého profesora filozofie. Nečekal bych, že právě jemu takovou polohu uvěřím. "V pokusu o dokonalý zločin jsem uspěl až přespříliš." ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Čakal som väčší prúser. Ale tento Woody ma bavil. Filozofovanie nad morálkou, tým čo je správne a čo nie a tiež akási prostoduchosť plánov, kedy je determinantom len šťastie a hlúpa náhoda sú prvky aké sa v jeho tvorbe objavujú od začiatkov a mňa stále bavia rovnako. Pheonix je výborný a Emma Stone mu skvelo sekunduje. Počiatočne príbehové rozpaky naberajú jasnejšie kontúry a príbeh vo finále pekne myšlienkovo graduje. Dokonca je aj úsmevný. Veľká spokojnosť. Hoci mám z tunajších hodnotení pocit že všetko čo sa mi na tom páčilo bolo otázkou dobrej nálady a správneho nastavenia, keď som to pozeral:) ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Woody Woody Woody, tys mi zase dal, první půl hoďku jsem měl strach, že to už zabalím po té záplavě intoušskejch keců bez pořádného děje, ale pak jako by ses probudil, a servíruješ přesně to, co se od tebe očekává. Klobouk dolů, za mě perfektně vybrusleno. Ale ještě by to chtělo střihnout si v něčem alespoň epizodku. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tak tie monológy by mi Woody pri pive asi ničím neobhájil. To, na čo by sme mali prichádzať ako diváci sami, nám režisér servíruje na zlatom podnose, pretože jednoducho napísal na papier nejaké myšlienky a nedá mu, aby ich nepovedal aj svetu. Pričom stačí jeden pohľad na Phoenixov výraz, aby sme tušili, čo sa deje v jeho vnútri, ale ihneď nasleduje monológ. Námet sa mi páčil, aj kamera, ale jednoducho tento film filmovým v tom pravom slova zmysle nie je a nechápem prečo ho tak Allen musel koncipovať. Osobne ho beriem ako filozofujúcu čiernu komédiu o hľadaní zmyslu života, niektoré Abeove poznámky o zbytočnosti filozofie a tým pádom aj celej univerzity ma bavili, len okrem spomínanej výčitky sa dosť ťažko dá veriť tomu, že z pupkatého štridsiatnika budú hneď všetky ženy hotové. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (8)

  • Na Rhode Islandu se natáčelo na těchto místech: Salve Regina University na 52 Ochre Point Avenue Newport, Portsmouth, Cranston, Jamestown, Chez Pascal na 960 Hope Street v Providence, Lippitt Park na 1015 Hope Street v Providence, Pawtucke, West Side Diner na1380 Westminster Street v Providence, před Island Books bookshop na 135 Spring Street Newport, Federal Building na Kennedy Plaza v Providence, Beavertail National Park v Jamestownu, Providence Athenaeum na Benefit Street v Providence, Loie Fuller's na 1455 Westminster St. v Providence. Natáčet se začalo v červenci 2014. (noelcoward73)
  • Emma Stone (Jill Pollard) má v téměř každé scéně jiné oblečení. Celkem tak vystřídá 19 outfitů. (noelcoward73)
  • Joaquin Phoenix (Abe) kvůli postavě přibral 15 kilo, což se projevilo zejména na jeho břichu. (T081)

Související novinky

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (více)

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (více)

Allen mění herce

Allen mění herce

01.09.2015

Co rok to film. Woody Allen nemění svoje návyky už pár desetiletí a zatím to vypadá, že u nich zůstane i do budoucna. Jeho letošní film, Iracionální muž, šel do českých kin 30. července 2015. A… (více)

Reklama

Reklama