Woody Allen sa nezaprie, avšak s malými obmenami - menej komédie, viac drámy. Otázky okolo komplikovanosti vzťahu medzi mužom a ženou sa tu riešia na hrane samotnej existencie. Okrem iného smerom k divákovi tu vystupujú do popredia aj mnohé témy ohľadom bytia jednotlivca, spoločnosti ako i morálky, ktorá ako vieme, je mnohotvárna a málokedy jednoznačná. Toto si veľmi dobre uvedomuje aj W. Allen a myslím, že sa mu v tomto smere mnohé veci podarilo pomerne presne vystihnúť. Akurát tá cesta k tomu poznaniu ma až tak nenadchla, ani emocionálne nejak výraznejšie nezasiahla. U mňa lepší priemer, ale rozhodne to nie je ani premárnený čas. Možno to chce ešte aspoň jedno pozretie. 65/100(31.3.2016)

Všechny postavy, které vytváří, mají hluboký vnitřní rozměr. Každou svou (často rozpolcenou) roli prožívá, na každou se celé měsíce pečlivě připravuje. Prvně jsem si říkal, proč mu maskéři udělali takový pupek, pak bylo evidentní, že je jeho. I tady mi Joaquin Phoenix jednoduše sedl. Woody Allen za kamerou už tolik ne. Filmy točí jak na běžícím pásu, což mnohé vytáčí. Protože to dělá poslední roky tak nějak stejně. Leckterou myšlenku o pár vteřin později zopakuje voice-over tak zbytečný, že je to divákovi až líto. Nechci ale bilancovat a zdůrazňovat, jak se Allen opakuje. Prostě si užívám jeho nový kousek, kde znovu zkoumá morálku obyčejného člověka. Akademik Phoenix je cynik, který si rád přihne a studentům osobitě přednáší o filosofii. Okouzlí kolegyni, stejně tak studentku v kouzelném podání Emmy Stone, kterou nelze nemilovat. Obě jsou tak trochu unuděné poklidnými vztahy. A pak Phoenix divákům jen tak mimochodem představí svůj mrazivý plán, který ho má nakopnout do života. Výsledek sice působí monotónně, ale herecky je to síla, dialogy jsou slušné a některé scény snad až rafinované. A já prostě nejsem jedním z těch, jenž by vyrukoval s argumentem, že Allen pouze parafrázuje sám sebe a své starší filmové výlety. Díky i za tenhle. Ač za dietní čtyři.(2.2.2016)

Čakal som väčší prúser. Ale tento Woody ma bavil. Filozofovanie nad morálkou, tým čo je správne a čo nie a tiež akási prostoduchosť plánov, kedy je determinantom len šťastie a hlúpa náhoda sú prvky aké sa v jeho tvorbe objavujú od začiatkov a mňa stále bavia rovnako. Pheonix je výborný a Emma Stone mu skvelo sekunduje. Počiatočne príbehové rozpaky naberajú jasnejšie kontúry a príbeh vo finále pekne myšlienkovo graduje. Dokonca je aj úsmevný. Veľká spokojnosť. Hoci mám z tunajších hodnotení pocit že všetko čo sa mi na tom páčilo bolo otázkou dobrej nálady a správneho nastavenia, keď som to pozeral:)(1.10.2016)

Woody Allen ako obvykle priniesol zaujímavý film so vcelku originálnym nápadom, plus ide o druhý film, kde hrá Emma Stone. Osobne som ale zástancom, že "Magic In The Moonlight" sa mi páčilo viac. Príbeh je ale dosť originálny s dobrým námetom a najmä ho držia skvelé herecké výkony Emmy Stone a Joaquina Phoenixa. Okrem toho tu tentokrát máme aj oveľa zaujímavejšiu postavu (Abe Lucas), ktorého myslenie je hold trošku iné, ale chce všetko vyriešiť tak ako si myslí, že je správne a nič ho nezastaví. Záver ma skoro až šokoval a musím povedať, že som už videl rôzne filmové momenty. Toto ma fakt dostalo. Film som videl rád, je dobre napísaný, dobre zrežírovaný, má výborné herecké výkony, ale nič zase z neho podľa mňa nekričí ako fascinujúce a vynikajúce. Napriek tomu si ale myslím, že film rozhodne stál za to.(15.8.2015)

Woodyho Allena jako tvůrce zrovna moc nemusím.. Sem tam se však objeví film, který je mému vkusu bližší.. Z těch posledních zejména "Jasmíniny slzy", "Půlnoc v Paříži" a grandiózní "Match Point - Hra osudu".. "Iracionální muž" si najde místo mezi nimi.. Odlehčené psychologické drama s prvky detektivního thrilleru, jakým tento snímek je, mě opravdu velmi bavilo.. Joaquin Phoenix byl obsazen více než dobře. Příjemná změna ve Woodyho tvorbě.. Malinko mi vadila Emma Stone, kterou mám ještě silně zafixovanou s předposledním filmem Woodyho "Kouzlo měsíčního svitu", ve kterém taktéž ztvárnila okouzlující naivku.. Viděla jsem také nedávno, takže místy mi její role poněkud splývají.. Rozhodně zajímavý a silný film protkán paradoxy jak už je u Woodyho zvykem..(14.4.2016)

• - Joaquin Phoenix (Abe) kvůli postavě přibral 15 kilo, což se projevilo zejména na jeho břichu. (T081)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 2. (Stanley619)

• - Natáčelo se v Newportu na Rhode Islandu. (Terva)