Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

matilda33

Je nutné povedať, že rozprávky mám nesmierne rada, takže už len s "povinnosti", jedna hviezdička. A teraz objektívne, táto rozprávka (skutočne?) bola nesmierne nudná, dotieravá a plytká. Zlatý klinec do rakvy - počítačové zvuky. Hercov, čo tu hrali mám síce rada, ale túto rozprávku si už viac - dobrovoľne - nepozriem. ()

Langustavson

Pokud nemáte v pět ráno co dělat, máte hlavu zatíženou samými problémy a chcete něco na odpočinek, tak je tahle pohádka výborná volba. Nečekejte herecké zázraky, nečekejte nic s výbuchy smíchu a nečekejte kdovíjaký příběhový zázrak. Tahle pohádka je prostě divná, ale na odpočinek bez přemýšlení perfektní. :) ()

zuzam

Rukopis Jana Prušinovského je znát. Od něj se klasická pohádka ani nedá očekávat. Ale mě to celkem bavilo, hlavně prasodlak a rybodlak Marka Taclíka.:-) ()

Krtisko odpad!

Nápad zapasovat do pěkného prostředí rybářskou pohádku se úplně nevydařil. Dějově vyumělkovaná zápletka nestaví na jediné české pohádkové tradici a těžko se v existenci postav věří. Ondřej Vetchý se v roli pošetilého krále možná trochu přibližuje Janu Werichovi jako císaři Rudolfu II., ale jeho výkon nezapadl a v kontrastu ostatních charakterově černobílých postav se jeví pouze jako infantilní. Lukáš Příkazký svým výkonem samostatně nezazářil, ani neurazil, ovšem vedle ostatních rolí se jeví jako jediný "normální". Možná bylo cílem tvůrců srazit výkony ostatních herců na dno právě pro vyniknutí jeho postavy. Některé scény navíc do pohádek nepatří (šňupání pudru, neobvyklá poprava). Pohádku hodnotím jako naprostý odpad současné filmové tvorby. ()

AlesKrc1

Prasodlak tak to mě dostalo do kolen a málem ze mě šel nedělní oběd spodem :) Nechápu co vše se dá ještě vymyslet ()

Marcimor

Tato "pohádka" měla smůlu v tom, že byla uvedena na Vánoce v hlavním vysílacím čase a podle toho k ní diváci přistupovali - včetně mě, alespoň zpočátku. Ale poté, co děti cca po 20 minutách od televize odešly s nechápavým výrazem, já zůstal a podařilo se mi vnitřně "přeladit". A udělal jsem dobře... Po prvním shlédnutí za 50%, po druhém 75%. Závěrečnou písničku si občas zpívám dodnes - nesmějte se mi - a scéna Plesla s pudřenkou nemá chybu, mírně řečeno... (tu už ale moje děti naštěstí neviděly) :-) ()

milos.bradik

Tak toto byl přesně Prušinovský a Kolečko. Jejich humor miluju. Nebyla to pohádka pro děti, ale perfektně jsem se pobavil. Závěrečná písnička byla prostě super. ()

Listerofd

Jedna hvězda za herce. Scénárista a režisér ukazují, že drogy jsou zlo. Tohle nemohl dát dohromady nikdo v bdělém a střízlivém stavu. ()

silvie12 odpad!

Pohádka měla být směřována do moderní doby, ale bohužel musím říct, že se to moc nepovedlo. Nebyla ta ani komedie, ani pohádka. Myslím si, že tvůrci při psaní dialogů by si měli uvědomit, že tato pohádka má být psaná pro děti a neobsahovala takový slovník, jaký obsahuje. Slova jako tupec, děláš si... a další, dle mého názoru do pohádek pro děti vůbec nepatří. Jako další se mi nelíbila princezna, která posiluje a už vůbec ne zvuky z Windows. Jediné pozitivní na této pohádce jsou herci, kteří své role zahrály, tak jak měli. Tato pohádka mě velice zklamala. ()

davidh76

Vtipne, prirozene zahrane, parodie na pohadky. Politicky predchudce Certiho brka. Ale lepsi. Pavelka a Plesl naprosto Boží. ()