Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

Nach

Tak tohle bylo pohádkové zklamání roku. Pohádka, která ani nevím proč vznikla. Scénárista musel být napíchnutý na kokainu a režisér šňupat koks. Nic zde nefunguje, logika si dala vale a vyhnula se tomuto projektu ob tři žánry. Herecké výkony podprůměrné, což nejspíše plyne z kvality scénáře. Prostě a jednoduše propadák, který mi dokázal zkazit boží hod vánoční. I ta hudba byla lenivá. A zvuky kouzel stojící na windows XP byl už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu. Jdu zvracet. Jedna hvězda, že té šílenosti jsem se jednou za dvacet minut zasmál. Ale i to je strašně málo. 35% ()

golfista odpad!

Já moc odpady nedávám, ale tohle bylo fakticky ne-u-vě-ři-tel-ný. Ani pohádka, ani komedie, ani pro dospěláky, a už vůbec ne pro děti. Takhle jsem si pane Prušinovský zhodnocení svých koncesionářských poplatků nepředstavoval. Všem odpovědným pracovníkům ČT děkuji za zkažený "hodobóžový" večer .... "možná" nejen ten můj. ()

Jezinka.Jezinka

Ráda bych napsala, že forma převyšovala obsah, ale ono to obsah nemělo a forma byla spíš deforma, marně přemýšlím, jak decentně naznačit, že celá ta taškařice trpěla křivicí, mrtvicí nebo kdo ví čím, a to zjevně z nedostatku rybího tuku, neb rybí tuk mj. podporuje činnost nervové soustavy a tím i mozku. Tvůrci evidentně o rybím tuku jen slyšeli. Začnu vyjmenováním některých nejkřiklavějších negativ - královna, co se chová jako řemeslná prostitutka (jako Západočech vím, o čem mluvím), král, který obvyklou hranici rozostřenosti a roztomilé bezradnosti přeskočil a od té hranice odskákal daleko, předaleko do říše čirého kreténismu (pořád jsme u toho nedostatku jódu), princezna, která si stěžuje, že je hubená a málo fyzicky zdatná, přičemž je to holka krev a mlíko, možná přímo podmáslí, roztomilý, charakterní hlavní hrdina je obluda, na kterou by nevlezl ani slimák, vypadá oslizle ještě, než se (spoiler) sám slimákem stal. Každý nemůže být fyzicky hezký, ale princezny a romantičtí hrdinové by tedy sakra měli. Připadám si jako divák podvedená a ošizená. S pozitivy budu hotová rychle. Jezte ryby, jsou zdravé. ()

kinderman

Zatímco v Princezně a písaři navlékli tvůrci na dějovou kostřičku Pyšné princezny šplhání po střechách a metání kozelců při šermu (plus dvacet let nepochopitelně v močálech skrývajícího se fotříka), tady už se s klasickým scénářem nepáral vůbec nikdo. Krádež oka je jen záminkou k rozehrání nejrůznějších bizarností, kdy Plesl tak trochu imituje Preisse (S čerty nejsou žerty), a protože Liška je většinu času zavřený v hrnci, tak Taclík imituje Lišku, přičemž hlavní hrdina je (záměrně?) tou nejméně zajímavou postavou (zajímavější tam byl i holohlav Dastlík, který v Ulici představuje nesnesitelnou sbírku klišé o lidech z Moravy). Bavila mě na tom zejména představa klasické tuzemské rodiny, která z toho při sledování musela být docela vytřeštěná. ()

MartinezZ odpad!

Slovní hodnocení: Ultrasračka. Nedokoukáno, típnuto hned poté, co Ondřej Pavelka rozehrál před královským párem s princeznou zpěvohru a já šel pod stůl. Trapné, moderně nezajímavé, zřejmě hrající si na mnohem lepší politickou a současnou pohádkovou satiru Tajemství staré bambitky, které i přes jednoduchost a poněkud amatérské hraní je stále asi o 1000% lepší než. tyhle ryby. Prušinovský, Ditrich a Kolečko by se měli zeptat Macharáčka s Gogelem, jak se to dělá a do té doby už vůbec na nic nesahat. Herců mi bylo vysloveně líto, nehledě na to, jestli jsem jim jejich repliky vůbec rozuměl, což taky nebylo moc časté. Celkově nesmysl, trapný a nudný, a doufám, že už to nikdy nikde nikdo nijak pouštět nebude. Rejža i oba scénáristé by si měli dát pár let voraz. ~ Gratulace ovšem patří České Televizi, protože jsem skutečně nevěřil, že nějaká další česká pohádka dokáže být ještě větší sračka než tragická Micimutr.~ PS: Jelikož jsem neviděl titulky, tak by mě zajímalo, jestli v nich bylo uvedeno, že si od Microsoftu licencovali Windows zvuky... - což ale bylo asi jediný na téhle srágoře zajímavý, ale taky už toho bylo moc. ()

• Přípravy na natáčení zabraly 2 roky. (M.B)
  • Při mávnutí proutkem jsou použity zvuky známé z operačního systému Windows. (Kuny27)
  • Obraz nebožky královny Boženy je „Madame de Saint-Maurice“ od Josepha Duplessise, který ho namaloval v roce 1776. (jan.hryz)