Kdyby byly ryby (TV film)

• Česko

Bylo nebylo

(neoficiální název)

Pohádka / Komedie

Česko, 2014, 95 min

Takovej ten pocit, kdy dáte hercům rámcový scénář, pak je zkouříte a ožerete, a necháte je, aby na place pobíhali a "něco" hráli. Fanoušci Prušinovského a spol. budou nadšení, ostatní to do nebe vyhejtujou. Já jsem tak někde uprostřed cesty. Okresní přebor, i Čtvrtou hvězdu jsem "žral", tohle ve mě vyvovalo někdy salvy smíchu, někdy jsem jen nevěřícně koukal na obrazovku a říkal si: "Co to ku.va je?". Výborný Vetchý, úchylná Vilhelmová, ostatní tak nějak do počtu a nejvíc mi tam neseděl Pavelka, který prostě do ansáblu kolem Dejvického divadla tak nějak nepatří. 60%(26.12.2014)

• Pierre

NE, NE, NÉÉÉ! Tak tady to bylo tak hrozné, že jsem to musel 25.12 2014 přepnout rychle na Novu kde dávali Babovřesky (které jsem nakonec taky vypl.) Hahá.:-)) No a teď vážně: Tohle má být pohádka? Kde jsou časy Tří oříšků pro Popelku a dalších skvostů. Kdyby byly ryby je nechutný blivajz, složený z pitvoření, křeče, vulgarit a NEvtipu. Radši bych nekonzultoval pokud nechcete vyzvracet csfd odpady s pitvořicím se Liškou, co nejde umýt. Ano, nejde. Ten naprosto zastínil svůj talent. Je totiž všude.. Už se vážně bojím, abych na mě nevykul ze záchodové mísy. Dost těch nechutností, jdu si halywůůůdský romanťák z hezkejma lidma a hezkejma bytma. Aha, to je taky nechutnost.(26.5.2016)

• Enšpígl

Já bych rád, kdyby si tvůrci při psaní dialogů pro pohádku uvědomili, že je píšou pro malé děti a že obdarovávat je slovníkem čtvrtý cenový skupiny není zrovna moc pohádkové. Mám pochopení pro modernizace pohádek, ale mělo by to mít nějaký tempo a atmosféru a to jsem tady naprosto postrádal. Je mně to líto, herce co zde hráli mám z většiny rád a vysloveně bažím po kvalitní nové pohádce a jsem hrozně vstřícně naladěn, ale za takovouhle facku pohádkovému světu nemůžu jinak, sorry.(26.12.2014)

• flanker.27

Hned na začátku byl bigbít, za který by se styděla i studiová pohádka 80. let, pak se konal jakýsi dialog "jo, to přepadávání pocestných už není co bývalo. Jojo, už to není co bývalo. Vůbec ne" nebo co to tam dotyčný plácal a třikrát zopakoval, aby se vešel do času vymezeného na scénu. Pak jsem zaslechl ještě něco o rybím tuku a pak už jsem to nevydržel a přepnul na Někdo to rád horké. Chudost ducha toho, kdo psal dialogy, byla přímo na mrtvici.(26.12.2014)

Svéráz Prušinovského nerybolovu.. Odkazy na klasické pohádky a přiblblým Liškou vulgo hejkalem veškerá konvenčnost končí. Král s nevyhraněnou orientací? Sexuálně nevybouřená královna? Princezna shánějící podpůrné prostředky k růstu svalové hmoty? Kouzelná hůlka z Microsoftu? No mně to celkem neva, ale děti při sledování asi nebudou pod stejným vlivem jako autorský štáb (vidím to tak na sedm piv a jednu zelenou).. Teď jen čekám, kdy aktivity komořího, jenž si pudruje tvář zbožím z Medellínu, potrestá naše spravedlivá RRTV. Vidím to na 25 dní arest a 50 ran holí..(26.12.2014)