Kdyby byly ryby (TV film)

• Česko

Bylo nebylo

(neoficiální název)

Pohádka / Komedie

Česko, 2014, 95 min

• 6thSun

Udělat z vynikajících herců bolavě trapné karikatury, to je vlastně taky umění. Akorát jinýho kalibru. Zejména Vetchý a Vilhelmová na tohle asi nebudou (nebo by neměli) rádi vzpomínat. Zajímalo by mě, jestli aspoň jednou za natáčení někdo přišel za režisérem a zeptal se: "Hele, mně se to nějak nezdá, jak tady ze sebe děláme idioty a přitom to nemá žádnej smysluplnej podklad. Seš si jistej, že víš, co děláš?" Prušinovský: "Jasný, televizní divák je idiot, tohle nám v klidu projde." Nebo?(26.12.2014)

• MáŠa

Taková divno-pohádka. Občas vtipný, občas to spíš zabolelo. Kdyby některé pasáže nebyly pitomé, výsledný dojem by byl asi lepší. Teď nemyslím ani tak ty netradičnosti, ale spíš jednání postav. Např. dobrovolnou výměnu proutku mezi padouchem a dobrákem. To byl jeden z okamžiků, kdy se člověk chytal za hlavu, jak jsou ty postavy úplně pitomé.(26.12.2014)

• nithiel

S pohádkou to mělo společnou asi jen výpravu...Občas sice přišel povedený vtip (komoří pudrující se kokainem), občas se člověk smál v sebeobraně u hromady WTF momentů. Jenovéfa Boková je přesně tak nesnesitelná, jak její jméno. Tohle prostě VA...a jestli tenhle patvar ještě na čt1 uslyším, tak píšu radě, že ten pořad przní češtinu mládeže víc než pan Prezident.(27.12.2014)

• kinderman

Zatímco v Princezně a písaři navlékli tvůrci na dějovou kostřičku Pyšné princezny šplhání po střechách a metání kozelců při šermu (plus dvacet let nepochopitelně v močálech skrývajícího se fotříka), tady už se s klasickým scénářem nepáral vůbec nikdo. Krádež oka je jen záminkou k rozehrání nejrůznějších bizarností, kdy Plesl tak trochu imituje Preisse (S čerty nejsou žerty), a protože Liška je většinu času zavřený v hrnci, tak Taclík imituje Lišku, přičemž hlavní hrdina je (záměrně?) tou nejméně zajímavou postavou (zajímavější tam byl i holohlav Dastlík, který v Ulici představuje nesnesitelnou sbírku klišé o lidech z Moravy). Bavila mě na tom zejména představa klasické tuzemské rodiny, která z toho při sledování musela být docela vytřeštěná.(26.12.2014)

• Helo

Bída. Herecky sice asi tak o 261% lepší, než v případě štědrovečerního kousku, jehož jméno jsem zapomněl 5 minut po skončení, ale jinak běda běda. I přesto že základní zápletka nebyla vyloženě blbá, tak stejně scénář nakonec vařil z vody a byl pln pitomostí a do očí bijících hloupostí, a na to, že to byla komedie, tak tam ta koncentrace vtipných vtipů byla dost slabá, ačkoli pár jich bylo povedených. A o debilní hudbě vůbec nemluvím. Uctívači Windowsů nechť si přidají jednu hvězdu. A ti, kdo hodnotí čtyřmi a pěti hvězdami, by si měli povinně zopakovat čtyř a pěti hvězdičkové pohádky jako např. S čerty nejsou žerty, Byl jednou jeden král, Mrazík, atd.! To je totiž úplně jiný level, dámy a pánové.(26.12.2014)

• - Natáčelo se na Štampachu u Mělníka nebo na zámečku v Třebešicích. (M.B)

• - Přípravy na natáčení zabraly 2 roky. (M.B)

• - Při mávnutí proutkem jsou použity zvuky známé z operačního systému Windows. (Kuny27)