poster

Láva

 • USA

  Lava

Krátkometrážní / Animovaný / Romantický

USA, 2015, 7 min

Komentáře uživatelů k filmu (100)

 • Lady_Gaga
  ****

  Tak já tedy hromadné zklamání nesdílím, protože krátká balada o lásce dvou sopek mě uchvátila. O to víc, že jsem nic takového před animákem V hlavě nečekala. Bylo to roztomilé, nečekané a já vnímala jako něžné pohlazení od tvůrců Pixar a nevím, proč bych nutně od nich měla očekávat humornou scénku. Byla jsem nadšená a příběh mě bavil. Bylo to neobvyklé a tak krásně romantické...(28.9.2015)

 • Gemini
  ****

  No, Pixar dal za minulé roky dohromady i předfilmy s větším nábojem a nápadem, ale je to milé, zvlášť když vidíte dabovanou verzi, a dočtete se, že český zpěv si vzali na starosti Roman Tomeš a Michaela tehdy ještě Doubravová, dnes už Tomešová:) Mauna Loa a Mauna Kea jsou sice od sebe ve skutečnosti asi třicet kilometrů (což je pravda na geologické poměry intimní blízkost) a taková pořádná sopečná erupce sice vyprodukuje mnoho energie a hmoty, ale lásce zrovna neprospěje... ale ukulele a havajská pohodička pořád mají svou váhu;) 70%(28.3.2017)

 • Dever
  ****

  // Production Companies : Pixar Animation Studios //(28.9.2015)

 • Ainy
  *

  Jako předfilm to bylo neskutečně otravných sedm minut ... :( Ta píseň nebrala konce, furt jako kolovrátek. Nelíbilo se mi to ani trochu. Dávám jednu hvězdičku za animaci.(19.10.2015)

 • Radko
  *

  Niekedy mám problém dopozerať film, a môže to byť aj krátky, sedemminútový animák od Pixaru, kedysi progresívnej spoločnosti, prinášajúcej hravé diela, ako je napríklad Pinkavova Geriho hra. Toto nie je ani odvar pôvodnej krátkometrážnej pixarovskej tvorby. Toto je lávový hnus s myšlienkou peknou, no neuveriteľne rozťahanou. Toto je súčasť nového, hravého edukačného systému, prispôsobeného všeobecnému zdementneniu ľudstva? Súdiac podľa nadšených reakcií dietok, asi áno.(11.1.2016)

 • Spiker01
  *****

  Mně to přišlo naprosto dokonalé...Neuvěřitelné, co dokáže Pixar uklohnit i na malém prostoru o několika minutách...95%(14.8.2015)

 • D.Moore
  **

  Na poměry Pixaru snad až moc jednoduché, z jeho počítačů už vzešly lepší kraťasy. Navíc tentokrát hrají velkou roli hrátky se slovy "Love" a "Lava", což se počeštit zkrátka nedá. Ale animace bere dech.(29.7.2015)

 • Davies182
  *

  Nuda, odfláklá animace a trapnej dabing = cesta do pekel krátkometrážních filmů. Tohle jsem před animákem roku vidět nechtěl.(1.8.2015)

 • Hrabka
  **

  Já si myslel, že tohle má být začátek parádního animáku "V hlavě". No zaplaťpánbůh že nebyl. Možná by to bylo bez dabingu lepší, ale i ten minipříběh byl vcelku stupidní a trapný. Ještě že po tomto miniutrpení započalo perfektních animovaných 102 minut.(8.9.2015)

 • Pepinec
  *

  Stojí sopka v moři a vesele si zpívá, Pepinec nevěří, na co že to zírá. Sotva sopka chcípne objeví se další, bejt tam ještě třetí, hodil by si mašlí.(10.8.2015)

 • Allien.9
  ***

  Nápad dobrý, animace mi odfláknutá nepřišla, "jednoduchým kraťasem" bych to také nenazvala - občas není na škodu trochu ubrat.;-) Na druhou stranu si nejsem jistá, zda bylo sedm minut zpěvu tím nejlepším tahem. Nejspíš nebylo. Vlastně... určitě nebylo. Ale pořád lepší než smutné "Partly Cloudy", které se mi fakt nelíbilo.(21.8.2015)

 • MikeCool
  ***

  Krátkometrážní snímek. Předfilm k pixarovskému zdařilému kousku Inside Out (V hlavě). Vcelku originální, leč na pixarovské podmínk obyčejný kraťas s líbivým hudebním doprovodem krásně znějícího ukulele. V sérii krátkých filmů od Pixaru se Láva nejspíše mezi ty nejlepší a vizuálně nejhezčí nezařadí, ale na druhou stranu vůbec neurazí.(25.7.2015)

 • boshke
  **

  Nápad tam je, ale je to zbytečně dlouhé a ve finále tak nějak nezajímavé a o ničem... 50%(19.10.2015)

 • swamp
  ***

  Škoda, že tady už není "Iz", myslím si totiž (a ten feeling z písně mi nepřijde zcela náhodný), že kdyby tento song nazpíval Israel Kamakawiwo'ole, tak by to byla naprostá pecka. Takhle se jedná pouze o průměr, v podání Pixaru vlastně o lehké zklamání...(5.1.2016)

 • dO_od
  ***

  // Pro citlivky, naivky a všechny další romantické duše to v originálním znění docela i funguje. Celovečerák ale nechci.(1.8.2015)

 • Tsuki
  ****

  Milý filmík, který je nutno vidět v původním znění, jelikož to stojí na slovní hříčce Lava x Love. Především pěkná animace. Viděno v kině jako úvod před zahájením filmu Inside Out. ~(3,5)~(3.8.2015)

 • Slarque
  ***

  Vizuálně i příběhem se mi to líbilo, ale ta písnička mi připadala strašná. Viděl jsem dabovanou verzi, ale pokud je v originále i stejná melodie na ukulele, tak to sotva mohlo být výrazně přijatelnější.(26.7.2015)

 • packa
  **

  Být originální je sice fajn, ale kam se poděla zábava? Nebo jsem smysl pro humor zcela pozbyl já?(29.7.2015)

 • eLeR
  **

  Moja dcéra bola unesená zo slovenskej verzie tohto krátkeho príbehu. Mňa neskutočne iritoval ten spev ... originál je ďaleko lepší.(5.10.2015)

 • Jeoffrey
  **

  No jo, animece je dobrá, romantické poselství, ale tak OK i když klišé, píseň byla fajn, ale tak první 2-3 minuty... Ono je to vážně až moc dlouhé a jako kolovrátek, poslouchat to hodinu, tak zmagořím! Slabý průměr a to především díky dobré animaci a znova bych to dával s obtížemi... 4,3/10(22.12.2016)

 • Stanislaus
  **

  Tohle bylo nejspíš asi poprvé, kdy byl předfilm kvalitativně úplně jinde jak celovečerní animák, jelikož úžasnému V hlavě předcházela tato prazvláštní podivnost o zpívající sopce, která vyznává lásku jiné sopce. I když byla animace pěkná, tak ten příběh to prostě všechno zabil, a vedle toho mi ústřední píseň přišla jako vykrádačka Somewhere Over the Rainbow od Israela.(26.1.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5