Komédia o stredoškoláčke Biance, ktorá nie je v škole vôbec obľúbená, no jej dve najlepšie kamarátky sú zároveň aj školské hviezdy. Blíži sa školská párty a vzápätí aj ples. Kamarátky Casey (Bianca A. Santos) aj Jess (Skyler Samuels) majú na ples partnerov. Jediná Bianca (Mae Whitman) nemá nikoho. Jess jej ponúka niekoľko chalanov. Bianca však má záujem len o Tobyho Tuckera (Nick Eversman). Je deň párty a Bianca sa pripravuje, aby vyzerala aspoň trochu k svetu. Na párty jej Wesley (Robbie Amell), jej dlhoročný (ne)kamarát, povie, že je vlastne len „vybraná škaredá kamarátka“. A Bianca sa s tým rozhodne niečo urobiť. Dohodne sa s Wesleym, že ho doučí fyziku, z ktorej prepadá - a Wesley jej pomôže zmeniť sa... (TV Markíza)

Aljak

Ústredná myšlienka "DUFF" celkom fajn, v podstate aj ten príbeh, ale tie prvoplánové postavy mi išli občas fakt na nervy - od samotnej podivnej hlavnej predstaviteľky Biancy až po totálne preafektovanú Megan (ktorá mimochodom nebola ani sympatická). No mohli si odpustiť tých viacero tradičných bezduchých vsuviek a trápností, ktoré však asi nesmú chýbať v žiadnej americkej high-school comedy. Ale tak musím uznať, že toto sa mi páčilo naozaj o čosi viac ako drvivá väčšina súčasnej americkej teenage tvorby. Aj keď to, ako to skončí, bolo každému absolútne jasné... ()

Marqta

Mean girls varianta 2014. S kyberšiknou, haštagama a sociálníma sítěma. Dostanete všechno, co byste od tohohle typu filmu mohli čekat. Je jasné, že jsem z věkového hlediska lehce mimo cílovou diváckou skupinu, asi jsem trochu prošvihla to období, kdy bylo společensky i z psychyckého hlediska přijatelné a neškodné koukat na tenhle typ filmů. V onom období jsem sjížděla Requiem za sen a obdobné libůstky, tak mám v téhle oblasti asi trochu deficit...:D Jsem překvapená, že se mi to relativně líbilo, (berte mě s rezervou, když říkám, že líbilo) šla jsem do toho s tím, že to bude kravina, jen jsem byla zvědavá kvůli velmi pozitivní ohlasům, které jsem slyšela a četla. Neříkám, že to je hlubokomyslný, skvělý, nebo originální film to určitě ne. Na druhou stranu ve svém žánru by určitě patřil k těm lepším. Jasně dá se říct, že to je jedno klišé za druhým, že je to celé umělohmotné a předvídatelné od začátku do konce. Věřím ale, že kdyby mi bylo tak 13, tak by se mi tenhle film asi líbil a jakkoli jsou ty životní moudra co tam občas padnou stejně umělá jako ten zbytek, tak se nedá odepřít že platí. Takže vážení, neškatulkujte lidi a buďte hodní na svoje kamarády (a nejen na ně). ----"Only you can define yourself."----> ()

PainM8

Prostě miluju středoškolské komedie. Sice jsou většinou na jedno brdo, ale tahle má prostě něco do sebe. Je to dojemné, jak se z nerda vždycky stane tak skvělý a sebevědomý člověk. ()

carly

Osviežujúci a vtipný film o láske, priateľstve a o tom, ako si všetci čas od času pripadáme nedostatočný, piate kolo na voze či pointa vtipu. A že je to úplne v poriadku. Páčilo sa mi obsadenie, herecké výkony, pointa a aj to, ako to bolo predvídateľné takým nepredvídateľným spôsobom. ()

Juto

Romantické komédie mám rád, preto keď som videl trailer bol som nadšený, že to môže byť jedna z tých lepších romantických komédii. Ale dosť ma film sklamal, scenár je priemerný a postavy sa správajú niektorých situáciách hlúpo a pri niektorých scénach mi bolo až trápne. Zas na oplátku je tu dobrý casting. 5/10 ()

Icefist

Slušná teen komedie, která diváka obohatí o jedno nové slůvko. Proč ne. Humor povětšinou funguje, nejsou tady nechutnosti a já tohle (i přes ohranou zápletku) kvituji. K hereckému obsazení v podstatě taky nemám námitek- hlavní hrdinka umí být správně trhlá, sympaťák mile sympatický, mrcha vzorově nepříjemná, a tak dále. Takže na ukrácení dlouhé chvíle je DUFF ideální materiál. Pěkných 70 %. Oblíbená část- představa sexu s Wesem ()

Susinnon

Až na to nenormálne klišé na konci, kde film stratil všetok svoj vtip, sa mi tento kúsok prekvapivo veľmi páčil. Rozhodne som čakala oveľa menej. Ničím neurazí, ale rozosmeje, aj pár awww momentov sa tam nájde, takže som si prišla na svoje :) ()

viperDavid

Tak looser se tentokrát povedl. Holka která vypadá jak požární hydrant a dvě sexy kámošky. Chlap by ho raději strčil do řezačky než do ní, ale ty nový teen filmy asi takový musejí být. Zlatá Awkward ()

Honzíno

Fajn záležitost, když už máte za den mozek uvařenej dost a spíše jste odreagovávací typ na tenhle druh filmů, než na Bayovo taškařice s megačímkoli. Klasické schéma je solidně odehráno neokoukanými tvářičkami. Což je vlastně fajn, ale naprosto v rámci regulí a dle technických postupů jak uspět, čili nic extra zajímavého. Největší předností je však humor, který je poměrně na úrovni a nespadá do explicitně fekálních ni sexuálních rovin. Připočtětě fungující chemii postav a já jsem nad průměrem. ()

Guzo

V podstatě klasická teenage romantická komedie, která ničím nevybočuje z žánru, ale dobře se na ní kouká a vlastně jí nemám moc co vytknout. Komu nevadí běžná klišé, směle do toho. ()

Hollohlaway

Průměrná komedie v klasických kulisách americké Haj Skůl. Klišé sem , klišé tam. Obsazení není zlé a celkem to zabaví. Jen pořád nechápu , jak proboha naprostá kráva může být oblíbená jen proto , že je hezká a cool. Zlá , pitomá .nepříjemná... Asi jsou všichni slepí nebo jim platí , nechápu. Vždycky mi to přišlo hrozně nereálné , chápu ty přiblblý americký rituály dospívání, plesy , roztleskávačky, ale tohle je prostě přehnaný. Takhle nelogicky zlej a zaslepenej snad nikdo není , a pokud jo , tak snad nejsou blbí všichni okolo. ()

Babous

Není to film, který byste museli nutně vidět víckrát - vlastně není nutné ho vidět ani jednou, ale když už po něm sáhnete a přistoupíte na to, že půjde o miliontou středoškolskou variaci na "kterak ošklivá holka dostala školního krasavce", proč ne. Je to vtipné, je to svižné, herci jsou sympatičtí a hudba populární. Humor poměrně inteligentní, žádné tělení tekutiny ani záplava vulgarismů. Pod vší tou moderní fasádou jde o konzervativní americký ideál perfektního vztahu - dva krásní, sebevědomí mladí lidé, kteří jsou sousedé a znají se od dětství, se do sebe zamilují. Budoucnost? Dům na předměstí s bílým plotem, trávníkem na ježka a minimálně dvě usměvavé děti! ()

papushka

Už to tu bylo tisíckrát a nejmíň tolikrát to ještě uvidíme, námět ohraný jak kazeta Waldy Matušky mojí babičky... Nicméně oceňuji dobrý záměr tvůrců v boji proti kyberšikaně a škatulkování mezi puberťáky a společností vůbec. Celkem fajn počin. "You're a weirdo. Fine, own it. Be the best weirdo you can be!" ()

Mitin

Bohužel nic než další hromada klišé z americké střední školy. Stejný koncept, jen to tenkrát zase jinak pojmenovali (Vybraná Ošklivá Tlustá Kamarádka). Jen doufat, že si tenhle film vezme za vzor další hromada teen pipin a DUFFky si z toho budou řezat žíly.. ()

lucijelucije

Možná pubertální, ale zase trochu z jiného neklasického soudku. Hlavní hrdinka normální holka, která si uvědomila, že být normální znamená být škaredý, zvlášť, když máte hezčí kamarádky. Přiučné pro holky ve zranitelném věku. ()

suzanne1997

Musím napsat, že tenhle film se mi líbil, a to i přesto, že se zde omílá pořád jedno a to samé téma - holka, která vybočuje z davu a chce zapadnout, potom zjistí že ji ostatní jenom využívají a nakonec zjistí, že jsou všichni úplně stejní, že se snaží zapadnout úplně všichni ( Tuto větu, v trošku poupravené podobě, jsem převzala z filmu Královna ročníku. ). Samozřejmě byly zde i nějaké okamžiky, kdy jsem věděla, že musím přeskočit, nebo jsem se až tak úplně nebavila, ale těch nebylo až tak hodně, pokud bych měla nějakou takovou, pro mě nepříliš zajímavou scénu napsat, určitě by to byla ta, kdy jde na rande s Tobym, víc už prozrazovat nebudu, to bych tady mohla napsat celý obsah. Každopádně tenhle film hodnotím pozitivně a myslím si, že dokonale vystihl toto, jak už jsem napsala, již tisíckrát přetočené téma. Tento film nemůžu jinak než doporučit, je skvělý na zkrácení dlouhé chvíle, uvolnění a pro ty, kteří mají rádi filmy ze studentského prostředí a filmy se šťastným /pro některé nepřekvapivým/ koncem. ()