Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

helrohir

V podstate ide o jednoduchý, občas až tupý akčný film s primitívnou zápletkou, ale svojím spôsobom je tu všetko čo má daný žáner obsahovať. Charizmatický hlavný hrdina, kopa akcie a nesmú chýbať ani nejaké tie hlášky. Tempo filmu je solídne, prakticky po pár minútach sa ide na vec. Film je plný deštrukcie za akú by sa nehanbili ani Bay s Emmerichom, a niektoré (nie všetky) akčné scény majú slušné grády. Samozrejme, že nebojácny a patetický prezident a jeho výlevy dokážu dojem, ako obvykle, dosť pokaziť, ale v rámci žánru ide o slušný príspevok. Predchádzajúca Gerardova exkurzia v Bielom dome sa mi však zdala lepšie nakrútená, akcia bola o niečo efektnejšia a prehľadnejšia, a preto dávam o hviezdu slabšie hodnotenie. 60%. ()

PlayEasy

Zavřeme-li oči nad veřejnou demolicí našeho oblíbeného města, pořádnou nadílkou nelogičností a mluvou s prezidentem USA typu: “Čau vole, jak je?”, musíme přiznat, že jsme si vychutnali poctivou dávku pohodové akce a zábavy (ne vždy zamýšlené ;). A nic víc od Gerarda nepotřebujeme. 60% ()

BradleyT

Je to asi takto - kvuli akci se nikdo nepiplal s tim, jestli neco z toho deje dava smysl, jestli je to realny nebo ne. Nastesti je to tak naslapane akci, ze se tam moc blbe nezvani, nevysvetluje, me to na pobaveni stacilo. Je to takova smrtonosna past soucasnosti, tak proc ne ;-) ()

sodomex

55% film plny akce. Bohuzel nic extra akce a desne predvidatelny dej. Nic jsem necekal a nejsem tedy zklamany. Ale znovu to videt nemusim. ()

raffi

uznávám, je to trochu kravina, ale já si to v kině nejvíc užila a pro Butlera mám prostě slabost. A asi první film, kde plus mínus mění zásobníky, takže za mě palec hore :))) ()

Facerr

Konečně pořádnej akčňák, ve kterým se nezůstává jen u náznaků. Tady je všechno pěkně rozdaný. Špatný vs. dobrý na pozadí terorizmu ve velkým. Je fakt, že nějaká ta rafinovanost tam je,ale nebudu nic prozrazovat. Můžu jen doporučit. terorizmus ve velkým ()

martins

Neprůstřelný Mike Banning je zpět, sice chtěl dát výpověď, ale je stále věrný prezidentovi USA jako ochranka. No kupodivu pokračování, co do návštěvnosti překonalo první díl, už za 14 dní vydělalo víc, než jednička za celou dobu. Honičky, masakry v Londýnských uličkách, hrozba terorismu ze strany Islámistů rozhodně na diváky zapůsobila, ale jinak je film docela paskvil, Butler sám proti hromadě zabijáků a vyvázne bez škrábnutí?to by nezvládl ani James Bond, Eckart prkenější než v jedničce. Morgan Freeman téměř neviditelný, no aspoň, že tam zastřelili Angelu Bassett, ta mi šla na nervy už v jedničce. Nejlepší scéna přestřelka před katedrálou a následná honička v autě, ale jinak hodně slabé. ()

pafka

Ty vole, to je patos.Cistokrevna naborovka. Pad Londyna? O Londyn vubec nejde, kdyz bouchne nejaky nepovedeny digitalni coudik v Londyne, nejde o nic jineho, nez o americkeho prezidenta. jak jinak. Co se tyka vybuchu, tak skutecny a uveritelny tady je snad jen jeden a to na konci. Jinak tomu neverite, snad jen zvuk. To je prvni prusvih, ktery vas zarazi, jak se na tom setrilo. Druhy je napad - nebojte, tady k zadnemu nedoslo. Neuvidite ani minutu toho, co jste jeste nevideli. Ne, je to sber vsech drobku, ze kterych jsou jiny rohliky. Opet nezastrelitelny ochrance, zasah v posledni chvili, jeden postrili vsechny, protivnici jeste pred pul hodinou umeli jen vysivat.... Ma cenu jeste jmenovat neco, aby jste na to nekoukali? Kaslete na to, venujte cas na nejaky film. Tohle je skutecne laciny, zbytecny, skoda casu. ()

Blazis34

Tak v první řadě si řekněme, co NOVÉHO film přinesl? Vůbec nic! Nemůžu říct, že je film špatný, naopak některé efekty a scény byly super, ale i tak už děj byl 20 milionkrát natočen. Všechno opět na poslední okamžik, jeden proti stovce atd. To mě na filmu štvalo, ale na druhou stranu, hodinka a půl utekla a nenudila. Celkově hodnotím 40%-ty, strhávám hlavně za neoriginalitu. Dvě hvězdy. ()

harycek

Akce výborná,ale dějově dost přitažené za vlasy!!! Taková masivní infiltrace do státního aparátu, potažmo policie a jiných složek snad ani není možná , i když možná je to varování před přívalem čmoudů do Evropy!?Jinak je to 99 minut akce a napětí, pokud hodnotím obrazovou linku!!! Oproti tomu smyslplnost a logika obsahu je dosti slabá!!! ()

Karlos8

Absurdita střídá nereálnost a to snad ve všech směrech. Jen těžko si lze představit něco tak naivního, nereálného jako je London Has Fallen. Je to pořád stejné a tak trochu to odkazuje na dnešní nevyzpytatelný svět kolem nás. Nějaký magor vzdálený od Evropy několik tisíc kilometrů si usmyslí, že zabití jeho dcery je přes čáru a tak ho nenapadne nic jiného, než zabít spoustu nevinných lidí a pokusit se popravit nejmocnějšího muže planety v přímém přenosu nablýskanou metrovou mačetou. Really? Naštěstí je tady ještě nestárnoucí hrdina Gerard Butler, který ví co se patří. Je zde hodně pokusů o vtip a o celkové odlehčení situace, což tomuto tématu (pokud vás alespoň trochu zajímá) příliš nesluší. Povedené jsou zde jednotlivé záběry na přestřelky či sólové akce našeho hlavního hrdiny. Jenže to je tak všechno. Pořád ten příběh tápe a tápe na stejném místě, kterým je lepší scénář. Nemůžu si pomoc ale tohle byl hodně slaboučký film a nic na tom nezměnil ani můj oblíbenec Morgan Freeman, který si mimochodem poslední dobou vybírá čím dál tím lepší movies. Pokračování příliš nevyšlo. ()

ruzmim

Na hraně mezi 2 a 3. Jako akční podívaná OK - tady člověk nemusí přemýšlet. Když se však o to přeci jen pokusím, tak přijdou otázky. To je jako Londýn z 80% z policejních složek naverbovanej z nějaké muslimské prdele? I kdyby to bylo v plánu 2 roky, tak to je jako Londýn bezbraný, že se tam od začátku řeže jenom Žerárd se stovkami žoldáků? No výpověď nakonec nedal a dle tržeb se nemusí bát o 3 díl . Tak nevím jestli :-), nebo :-/ ()

jack_scott

Lepší popis než Verbalovi se mi asi nepovede, každopádně taktéž nechápu důvod průměrného nižšího hodnocení. Film je akčňákem ze staré školy, a mnohem lepším, než první díl. Zápletka je opravdu dobrá a realistická, a G. Butler nakopává padouchům s přehledem p*del. Konec se scénami alá CoD taky fajn, já si nemohu tedy pomoct a dávám slabší **** a 78%. ()

Vasyl

To bylo snad akčnější jak Árnýho zlatej fond. Takže dobrý. Nezničitelnej Butler likviduje čmoudy a žoldáky po desítkách, samopalem, pistolí a nejlíp nožem nebo jeho bearhands. Ještěže ta úvodní rodinná chvilka byla fakt jenom chvilka. Pak hodí hrbem kanadskej premiér a začne londýnský peklo. ()

route60 odpad!

Ono když něco vydělává tak je jasné že to bude mít následníka a Pád bílého domu mizerný akční hnus roku 2013 už ho má, hu, a, ha, ha, ha, ha, ha a je to jako vstoupit z žumpy do hnoje, hůř snad ani nemůže být Pád Londýna je nepochybně tupost a tvůrci jen prokázali že nemají špetku filmařské invence, trikově akčně odbyto až to bolí a Gerard Butler zas ztratil u mě zas a znova něco ze svého hereckého kreditu ale nejhorší je to že není sám M. Freeman , A. Eckhart atd, a já jsem se na tuto ubohost koukal, že mne hanba přes v pysk nechlustá, a oni chtějí natáčet 3 díl? No diváci celého světa vzpamatujte se. A zase 0. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)