Pád Londýna

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Bulharsko, 2016, 99 min

• MoiJe

Skor sklamanie, i ked ocakavania neboli vysoke. Prestrelky do dialky ma velmi neberu, Mikovo vecne fuckovanie bolo smiesne nasilu, vela postav sa objavuje len v ramci "bol som v jednicke a som stale tu, aha". Do toho cele ponatie sa da zhrnut dialogom v metre -"Was it necessary?" -"No.", do coho zapadaju aj tie [spoiler] totalne nezmyselne mierene vystrely (pl.) v garazi na konci [/spoiler]. Pozeratelne to je, nie ze nie, ale do dobreho cool akcnaku tomu chyba kusisko. Butlerovo charizma to nezachrani, ked ma takto napisanu postavu...(4.6.2016)

Jsem rád, že se ještě pořád točí tyhle béčkové akčňáky. Na trhu mají své místo a namakanci jako Gerard Butler ještě mají co předvést. Možná to neni tak nekompromisní jako jednička, ale pořád je to erková střílečka ve stylu osmdesátek, která potěší zejména fanoušky žánru. Škoda, že trojka už asi nebude...7/10...[11.4.2016_Cinestar Černý most](11.4.2016)

70 %. Úžasné béčko, ktoré ma bavilo oveľa viac, ako nudná jednotka. Tá sa mohla pochváliť len pasážou „prepadu“, kým sequel ponúka oveľa viac atraktívnych momentov. Tvorcovia nás neotravujú naivnou snahou čosi (čokoľvek!) vytrieskať z polopatistických. Neotravujú nás ani jednorozmernými postavami, siahodlhými dialógmi o ničom a ani otravným prezidentovým synom a vdovskou traumou jeho otca. Nie, nie a ešte raz nie. Namiesto toho nás „len“ ovalili vydarenou akčnou jazdou, ktorá bola miestami natoľko WTF (likvidácia premiérov a prezidentov), až bola mrazivá (obetovanie vrtuľníka). Celé to bolo tak strašne nelogické (napríklad... nie, fakt kašlem na to), že som nad tým radšej ani sekundu nepremýšľal. Radšej som si užíval niekoľko vynikajúcich a poriadne (v dobrom) dlhých akčných scén: od úvodného útoku (jemne kopírujúceho útok z jednotky), až po skvelé finále s bojovou jednotkou, ktorá Butlerovi kryje chrbát a je akoby nakrútená na jeden záber. Za istých zvrhlých okolností by som si rád pozrel alternatívnu verziu, v ktorej japonská, talianska, nemecká a francúzska hlava štátu prežije spolu s americkou a ako tím by postupoval naprieč Londýnom až do, nuž, až do aleluja a ešte ďalej.(28.11.2016)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $62,678,608Tržby Celosvetovo $205,908,795Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ nezničiteľný Butler vs stovka teroristov ani na druhý krát v roku 2016 mega bijec Gerard Butler neoslnil a ponúkol len ľahkú béčkovú výplachovku, ktorá je aspoň ako tak pozerateľná ale na prvý diel sa to nechytá ani náhodou, hlavne záver je už trošku moc prestrelený s tou likvidáciou akú predvádza napríklad taký Seagal v jeho akčných béčkach, tu to nemá to správne miesto, k tomu okaté digitálne výbuchy kazia akúkoľvek budovanú atmosféru okolo útoku teroristov, nuž je to tu ako na hojdačke, dobré scény striedajú dosť nezmyselné, priemer /videl v kine: 55%/(19.4.2016)

"Fucky me? Fuck you!" Prostý akčňák, kde Butler opět rozdává chutné headshoty a hlášky a celé to drží po kupě jen díky kompletnímu hereckému kádru z jedničky a nebojácnému přístupu Najafiho. Je to jak přes kopírák od prvního a většího brášky, je to stejně tvrdé, ale za to hloupější a lacinější. Béčko od hlavy až k patě.(19.6.2016)

• - K sestřelení vrtulníků byly použity protiletadlové přenosné raketové komplety FIM-92A Stinger. (funmaker)

• - K vyřazení prezidentské limuzíny z provozu byl použit tzv. termitový granát (pravděpodobně typ AN-M14 TH3) doplněný magnety. Tyto granáty slouží primárně k ničení objektů (vybavení, vozidla, atp.). (funmaker)

• - Režisér Antoine Fuqua, který režíroval Pád Bílého domu (2013), odmítl natočit toto pokračování, protože se mu nelíbil scénář. (JORDY)