Pád Londýna

Londýn v plameňoch

London Has Fallen

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2016, 99 min

,,PĚT SVĚTOVÝCH LÍDRŮ JE MRTVÝCH, SPOLU SE STOVKAMI NEVINNÝCH CIVILISTŮ, PO ÚTOKU, KTERÝ ZDECIMOVAL VĚTŠINU PAMĚTIHODNOSTÍ V BRITSKÉM HLAVNÍM MĚSTĚ.…" /// Nejdůležitější chlápek na planetě (na Zemi, buď v klidu Putine…) je v Londýně. A s ním i nejlepší osobní ochránce (ale no tak Kevčo…)… což je klika, páč Pačuánci to maj fakt promakaný! Efektní (byť krátký) dojebání Londýna, honičky jak v péčku (nadoraz vole!) – tím chcu napsat, že to utíká jak Alfred Hinds z lochu. Že jsou tam píčoviny? Že to jako není možný? Ale děte…kolikrát jste zachraňovali prezidenta? (nebo se ho snažili sejmout?) A pak – BACHA SPOILER! - “prezident žije!“ No to je kurva překvápko! Vlastně není… A vo tom to je! „TAHLE VÁLKA NESKONČÍ!“ (a vo tom taky). Navíc to není ani tak debilně patosácký. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy nastal čas koupit parchantovi kevlarovou madraci. 2.) Nasrala mě kauza „Brady“ a chystám pomstu. 3.) Thx za titule „sonnyboy“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(30.10.2016)

Ďalšia fajn akčná jednohúbka zo skvelým Buttlerom, ale je to slabšie ako jednotka. Príbeh je po predošlom diely akýsi nemastný - neslaný, ničím nestrhne ani nezaujme, takže všetko to stojí iba na Buttlerovi, ktorý si to pekne odmaká. Pekná strielačka, ale to je všetko. Prvý diel zaujal aspoň prostredím. 65% - 3*(10.10.2016)

• Tuax

Související i podobný film jsou o dost lepší než tenhle výtvor. Vůbec to nevypadá vážně, i když se to o to snaží. Londýn a ta infiltrace se zdá velmi přitažená za vlasy, beru že se dá někam nasadit člověk, nebo pár lidí, ale celá armáda, navíc z žoldáků ze všech koutů světa těžko. A když už to byli žoldáci,tak se mohli chovat aspoň trochu profesionálně a ne, že tam chodili jako civilisti, co mají najednou v ruce něco co střílí. Finální útok, za účelem... byl fakt úlet. Nejenže běhali proti spršce střel, oni si nabíhali před hlavně svých vlastních kolegů. A celé to vypadalo jako nepovedená hra v Counter Striku, trapas. Herecky v tom nikdy nijak nezaujal. Butler byl vyloženě špatný, Eckhart aspoň snesitelný a camea Radhy Mitchel a Morgana Freemana to nevytrhly. A pak ještě ten úlet se zrádcem na konci, vůbec nic nenutilo agentku střelit ho do hlavy a pak ještě na zemi, to byl výsměch. Asi jako celý film, hodně velký krok špatným směrem. Ten film je fakt hrozný, i trikově, ty výbuchy, střely, to bylo nic moc, jen počítačová hra. Po dopsání tohoto komentáře, nakonec zjišťuji, že nemám nic, co bych na tom vyzdvihnul, takže hodnocení bude na nejnižší možné hvězdě. Je těžké oblíbit si akční film, v němž akce nabaví.(4.6.2016)

• Frajer42

Předchozí díl, kde Gerard zachraňoval samotný Bílý dům, jsem neviděl, ale brzy jsem se v ději zorientoval a pochopil zejména největší odchylku, že americký prezident není tmavé barvy pleti. Začnu u kladů, protože jich je minimum. Dobré je pouze to, co stálo nejvíc peněz - akce a všemožné výbuchy. Ostatní je těžce za hranicí debility. Je docela ironické, že se režie ujal Íránec, když člověk vezme v potaz, že veškeří lajdáci, kteří jsou k vidění, jsou právě stejně přičmoudlí. Jinak je to samozřejmě totální velkofilm, kde jinde člověk uvidí 4 scénáristy a hned 5 producentů. Lépe bych scénář určitě nevymyslel. Musela to být hrozná fuška. Musely se napsat všechny ty kecy, pro které přestárlý Gerard musel plýtvat svým krásným hlasem. Musely se napsat všechny záchrany prezidenta v posledních vteřinách. Musela se nějak jemně nastínit otázka imigrantů a hrozivé důsledky jejich "invaze". A samozřejmě se kluci scénáriští museli pokusit vyždímat z diváků nějaké ty emoce. Docela mě zaráží, že se něčemu takovému upsala i negerská ...ehm... chci říct samozřejmě afroamerická ikona Hollywoodu Morgan Freeman. Že jej nebolela ústa při pronášení jeho textů. Během natáčení mu musel z toho šoku naskákat minimálně tucet pih. Gerard byl neskutečně ostrý a neohrožený borec, ze kterého jistě děvčatům prosakovalo spodní prádlo. A to měl doma takovou zrůdičku. Asi se tvůrcům nechtěl kvůli 5 minutám dialogu plýtvat rozpočtem. Raději nechali vybouchnout o dvě auta víc. Strašná sračka. Stejně jako se před zhlédnutím některých snímků hodí nepít, tak zde se hodí pít. A vůbec bych se nekrotil.(20.7.2016)

Tak nám to hapalo, že, pane Butlere. A s výměnou režiséra nám hapal i celý film. Na významný pohřeb britského premiéra se sjede celá řada předních světových státníků. Když se jedná o takovou jedinečnou událost, je vysoce pravděpodobné, že se na ni dostaví i arabští teroristé. A bez pozvánky. A v největším ohrožení je samozřejmě americký prezident. Ale ten má po svém boku to nejlepší jištění: ochranný štít jménem agent Mike Banning. Pokračování akčního thrilleru s nadsázkou absolutně neprospěla výměna režiséra. Nápaditého Antoina Fuqui vystřídal málo nápaditý a na jistotu režírující Babak Najafi. Film sice není úplně tak směšný jako jeho jméno, nicméně u mě hlavně převládal dojem, že je to unavené pokračování. Ve filmu jsou maximálně tak dvě strhující scény, jinak celkový děj ničím extra nestrhne. Mohutně propagovaný pád Londýna se smrskne na pár digitálně řítících se budov, pak už se hlavně jde do přestřelek s teroristy. Ve filmu je jedna (noční) bitka, víc z kontaktního boje ukázáno není. Teroristé i jejich hrozby jsou vykreslené (téměř) realisticky, což je celkem odvážné, vezme-li se v potaz fakt, že celý svět je kvůli terorismu v pohotovosti. 90 minut na akční film není zrovna mnoho, zvláště když je úvodní půlhodinka prohospodařená plácáním o ničem a nutným pohledem do agentova soukromí, v němž se těší s těhotnou manželkou na prvního potomka. Následně se to akčně rozjede, s příchodem první akce se to rozjede dobře, političtí představitelé umírají, Gerard Butler jde do akce. Do akce ve vylidněném Londýně. Kam se poděli lidé, to ví jen tvůrci, ale dobrá, sere Butlerův pes (žádného psa neměl, mě nic jiného nenapadlo), ale už nasere, že akce je nejenže málo strhující, ale celkově se nedostaví žádné emoce. Ty tedy padly víc než Londýn. Jedno z mála emočních vypětí představuje scéna, v níž má být sťata hlava amerického prezidenta. Záškodník se chopí mačety...a co myslíte, jak to asi dopadne. Stran hlášek je to hodně nulové, napočítal jsem dvě, plus scénu jak z grotesky. Auto s prezidentem stíhá "motorkářský" gang. Butler nařídí řidiči, aby přibrzdil. Maník na motorce to napere do zadní části vozu, odpadne, Butler procedí hlášku. Celý film nebaví tím cool akčním nátřeskem v R-kovém provedení, jak tomu bylo v prvním případě. Akční scény nejsou nápadité, strhující, film postupně upadá, i když si své akční tempo drží. Akce působí rutinně, nezáživně. I Butler je překvapivě nezáživný. Z pozice producenta měl angažovat rozhodně ostřílenějšího režiséra. Pokud chcete obětovat peníze za kino, můžete to risknout s tím, že žádný jiný akční film v dubnu do kin nedorazil. Výsledek svá očekávání nenaplnil. 60%(10.4.2016)

• - Scény filmu odohrávajúce sa v Ázii boli natočené v Indii. (MikaelSVK)

• - Dej filmu sa odohráva 3 roky po udalostiach filmu Olympus Has Fallen (2013). (figliar)

• - Film nesie aj viacero alternatívnych názvov ako Untitled Has Fallen Sequel, End of Kingdom či Attack of the White House: Siege of London. (MikaelSVK)