Pád Londýna

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Bulharsko, 2016, 99 min

• Anderton

Tak Najafi to zvládol určite lepšie ako Fuqua, ktorému to oveľa lepšie ide s policajtami a gangstrami v temných amerických štvrtiach, než s politikmi a teroristami v nejakom Bielom dome. Taktiež Londýn ako celok bol zaujímavým a prínosným riešením, pričom akcia je solídne nakrútená. Ide tak o minimálne dve triedy lepšiu záležitosť než minule, lenže vtedy to bolo u mňa za odpad, takže tentokrát udeľujem štedré dve hviezdy. Scenár je ale zase extrémne tupý a pre ukážku použijem dva príklady. Celý tím scenáristov dáva do rúk záporáka uveriteľnú motiváciu, pretože babráci s dronmi to posrali a namiesto neho zabili jeho dcéru, rozumej civilistu. No a Butler sa snaží dostať od teroristu dôležitú informáciu tak, že namiesto vyhrážok doňho bodá dýkou až kým nezomrie, pričom naňho vrieska, kde je prezident. No a tie triky demolácie Londýna mi pripomenuli nechváľne známe Jadro z roku 2003. Inak samozrejme absolútne nechápem existenciu tejto dnes už trilógie v dnešnej dobe, je to vystrihnuté ako z osemdesiatok, kde by mohol hrať jedine Chuck Norris, pretože Arnoldovi a Slyovi by to prišlo príliš tupé.(17.6.2020)

Ďalšia fajn akčná jednohúbka zo skvelým Buttlerom, ale je to slabšie ako jednotka. Príbeh je po predošlom diely akýsi nemastný - neslaný, ničím nestrhne ani nezaujme, takže všetko to stojí iba na Buttlerovi, ktorý si to pekne odmaká. Pekná strielačka, ale to je všetko. Prvý diel zaujal aspoň prostredím. 65% - 3*(10.10.2016)

• D.Moore

Předchozí film byl alespoň profesionálně natočený, ale jeho londýnskému pokračování už kromě tolik potřebného nadhledu chybí i ty slušné akční scény a triky, které by nevypadaly jako z průměrné videohry. O postavách a hercích se nezmiňuji čistě ze slušnosti, navíc je strašně vidět, že londýnské ulice jsou jen kulisy, které vznikly kdesi v ateliéru. Je to zkrátka nesmírná nuda. A hloupá.(20.11.2018)

• Slartibarkfast

Film, který primárně vsází na akční prvek, destrukci a střelbu do lidí. Vše ostatní jde stranou. V podstatě je to jakýsi pokus o simulaci devadesátých let a filmů, které neměly hlavu ani patu, ale líbily se díky akčnímu pojetí. Bohužel, tohle už malinko vyšlo z módy a pokud už se nějaký akčňák líbí, není takto pitomý. Neoznačil bych to ani jako kvalitní céčko. Nicméně známých herců je tam až překvapivě dost. Nejsou však jeho zachránci. 20%(11.6.2020)

Samozřejmě je to film blbý až hrůza (a ten všudypřítomný americký patriotismus tomu v očích některých lidí taky zrovna dvakrát nepřidá), ale já se u něj docela dobře bavil a přišlo mi to celkem napínavé. Třeba takový Emmerichův Útok na Bílý dům byl ovšem mnohem větší prdel - Babak Najafi mě coby režisér akčního filmu příliš neohromil. A ve vší úctě k UPP - ty triky mi bohužel přišly dost hrozné - look umělosti z nich trčel jak sláma z bot. Současně jsem se při sledování nemohl ubránit dojmu (a ten film mi tím byl nejvíc protivný), že PÁD LONDÝNA je něco jako splněná perverzní fantazie spousty lidí (a to zdaleka nejenom islámských teroristů) - nechat na plátně zabít hromadu světových lídrů a bortit ikonické londýnské monumenty, z toho by v reálu všechna světová média zešílela, protože by jim to zbořilo veškerou sledovanost a čtenost od počátků věků; Havárie Tu-154 u Smolenska z dubna 2010, při níž zemřel polský prezident a prakticky celé nejvyšší velení polské armády, se vedle toho jeví jako bezvýznamná epizodka. Nu, kdo chce kam... tak dlouho se o tom budou točit filmy, až se to jednou může stát realitou. Btw. nemohu se zbavit dojmu, že čím je Morgan Freeman starší, tím debilnější role dostává - jeho postava je ve filmu v podstatě jen do počtu, aby nalákala víc lidí do kina, a objevuje se tam zcela minimálně.(5.4.2016)

• - Režisér Antoine Fuqua, který režíroval Pád Bílého domu (2013), odmítl natočit toto pokračování, protože se mu nelíbil scénář. (JORDY)

• - Kromě amerických filmových ateliérů se natáčelo i v Bulharsku - konkrétně v Sofii. (herr_carter)

• - K vyřazení prezidentské limuzíny z provozu byl použit tzv. termitový granát (pravděpodobně typ AN-M14 TH3) doplněný magnety. Tyto granáty slouží primárně k ničení objektů (vybavení, vozidla, atp.). (funmaker)