Pád Londýna

Код: Лондон

Londýn v plameňoch

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Bulharsko, 2016, 99 min

Dalo by sa povedať, že je to štruktúrou presná kópia Olympus has Fallen. Prekvapivo, prvá pólka je minimálne tak strhujúca, ako v predchodcovi, a úplne podobne je tá druhá len akčnou rutinou. Nič to ale nemení na fakte, že je to presne ten typ filmu, ktorý raz za čas po vyčerpávajúcom období potrebujem: bez nároku na premýšlanie, len čistokrvná akcia s Gibsonovským patriotizmom a Emmerichovskou šialenosťou. 80%(10.6.2016)

Solidní žánrovka podle mého gusta, tzn. efektní akční jízda téměř nepřetržitě s občasnými hláškami a fešáky v hlavních rolích. Butlerovi jsem věřila každou ránu, každý hmat. Co mě baví čím dál víc je nekompromisnost řešení terorismu bez ohledu na rasu nebo národnost. S nimi se holt nevyjednává 😉 👊 💣(12.6.2016)

Jsem rád, že se ještě pořád točí tyhle béčkové akčňáky. Na trhu mají své místo a namakanci jako Gerard Butler ještě mají co předvést. Možná to neni tak nekompromisní jako jednička, ale pořád je to erková střílečka ve stylu osmdesátek, která potěší zejména fanoušky žánru. Škoda, že trojka už asi nebude...7/10...[11.4.2016_Cinestar Černý most](11.4.2016)

Dobře infiltrovaní teroristé překvapí tajné služby a ve vysokém počtu uniformovaných britských policistů zasadí evropským politickým špičkám drtivý úder. Stokrát horší, než na který jsme byli doposud v reálu zvyklí. Londýn se otřásá v základech, ztráty na životech jsou vysoké, ale cíl je jinde: nejmocnější muž světa. Aneb jak si Amerika zase nevšímá svých věcí. Přejděme úsměvný fakt, že ve skutečnosti by se při takovém útoku objevily desítky agentů a bodyguardů (tady na prezidenta padají auta, on se zřítí s vrtulníkem a je v permanentním ohrožení), neřešme, že zas takhle blbě na tom tajné služby být nemůžou (podobný útok se nenaplánuje za dva večery, navíc o tom, jak se zlí pánové dostali v plánování tak dopředu, se nedozvíme zhola nic), neposmívejme se ani všem těm berličkám a tradičnímu vlasteneckému patosu. Když poprvé solidní řemeslník Antoine Fuqua testoval americkou nedotknutelnost, bylo to poměrně fajn a tenhle staromilský zážitek jsem si docela vychutnal. Prostě slušné akční retro s nekompromisním Gerardem Butlerem. Zkušenost v podobě Fuquy vystřídal Íránec Babak Najafi, sic nepolevil ve scénách, kdy Butler někoho láme vejpůl, střílí mu kulku do hlavy z minimální vzdálenosti nebo motorkáře posílá nekompromisně proti betonové zdi, ale z jeho strany jde jen o bezduché řemeslo, které se brzy okouká. Tlačíme na pilu, ale neumíme se pohybovat na hraně, necháme prezidenta Aarona Eckharta nuceně nadávat i pronášet patriotistické kraviny, necháme padat helikoptéry i budovy, ale zvlášť při nich se projeví relativně nízký rozpočet. Prostě v jednotlivostech fajn, ale celkově mě Fuqua bavil mnohem víc. Každopádně až bude ranař Butler příště bránit zdraví prezidenta, který si užívá třeba líbánky na francouzské riviéře, budu se těšit stejně.(18.4.2016)

Cestou do kina jsem příteli říkala, že jelikož v tom hraje Butler, bude se na co dívat, ale jinak to bude sra... blbost.. Moje prognóza se potvrdila. Ale na rozdíl od jedničky jsem tam necítila takovou vážnost, skvělé akční scény, drsné a vtipné hlášky.. A když opomenu nesmrtelnost hlavních klaďasu i záporáku a chabé počítačové efekty, tak jsem se bavila. Dala bych i čtvrtou, ale Butler neukázal zadek, asi stárne a není už o co stát :) Ne, tomu nevěřím ;)(2.5.2016)

• - Film nesie aj viacero alternatívnych názvov ako Untitled Has Fallen Sequel, End of Kingdom či Attack of the White House: Siege of London. (MikaelSVK)

• - Film mal režírovať Fredrik Bond, nakoniec však z toho nič nebolo. Príčinou boli tvorivé nezhody. (beso74)

• - Scény filmu odohrávajúce sa v Ázii boli natočené v Indii. (MikaelSVK)