Pád Londýna

Код: Лондон

Londýn v plameňoch

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Bulharsko, 2016, 99 min

Ale Miku vždyť to byl policista! Tohle nevypadá jako standartní policejní zbraň!!! Tak očekávaný návrat dvojice Butler, Eckhart se u mě rovnal sázce na jistotu a byl jsem přesvědčen o tom, že tenhle filmák mě nezklame a teď můžu říct, že rozhodně nezklamal. Olympus sice zůstal nepřekonán, ale to není žádná ostuda, protože laťka byla holt nastavena vysoko, ale vyrovnán určitě a ten komu se Olympus líbil by měl být spokojený i teď. Jasně, že to není inovativní je to další příspěvek na téma filmová recyklace a v podstatě je to v bledě modrým to samý co předchozí film, akorát, že se tentokrát neomezuje na dění na ploše jednoho uzavřenýho místa, ale roztahuje se na území celýho města. Pochopitelně najdeme tu spoustu klišé viděných v jiných filmech o tom žádná, ale v rámci možností je to kurevsky dobře udělaná recyklace a co je nejdůležitější nenudil jsem se ani minutu a to je určitě neklamná známka kvalitního akčního filmu. Útok na bílý dům z prvního dílu sice zůstává nepřekonán, ale i tady se dočkáme velmi ambiciózní destrukce, byť CGI možná je z trochu slabšího soudku, ale co už třeba Expendables 3 měli 2x větší rozpočet a taky tam ty efekty za moc nestáli no a především film se může určitě pyšnit největším počtem zabitých významných státníků dohromady, takže pokud razíte zásadu mrtvý politik dobrý politik, tak je to přesně film pro vás. Jinak co se samotných akčních scén týče, tak určitě potěší fakt, že tvůrci dnešních akčňáků snad a, že jim to sakra trvalo pochopili, že zběsilej střih a rozklepaná kamera nejsou ta pravá cesta a tak je tu znatelný návrat k oldschol stylu jako ve zlatých osmdesátých a devadesátých. Všechno je krásně přehledné kvalitně nasnímané a tak nic nebrání tomu užít si nasranou mašinu na zabíjení Butlera opět v akci. Snad jediný co zamrzí je minimum osobních soubojů a zde se tak tvůrci zaměřují spíš na jednorázová efektní zneškodňování, ale vrážení nožů do lebky jde Gerardovi pořád dobře a hláškování taky. Co se story týče nemá to smysl nějak rozpitvávat samozřejmě, že za vším je lehkej émerickej fail a jedna raketa která zasáhla všechno kromě svého cíle. Jedna vymasakrovaná svatba je pak určitě dobrým motivem k tomu zrušit jeden pohřeb, ale Mika Baninga tohle nezajímá motivy těch holomků teroristických jsou mu ukradený prostě chce jenom přežít tím spíš když na něj doma čeká manželka navrch ještě z děckem na cestě. Tohle měli všichni ti islámští tupci pochopit a odtáhnou zpátky do prdelstánu dokud k tomu měli možnost a mohli sejmout i Americkýho prezidenta kdyby jejich vůdce nebyl pomatenej kokot a nechtěl mu za každou cenu naživo useknout hlavu před celým světem, aby si to potom mohl dát na youtube, ale koho to sere nikdo neočekává, že se v takovým případě budou záporáci chovat logicky. Takže tak pokud jste fanoušky akce ve starým stylu a nepotrpíte si na ten současnej takzvaně moderní proud tohoto žánru, kdy k tomu aby byl nějakej film komerčně úspěšnej v něm musí za každou cenu pobíhat super kokot v super kostýmu, tak na to klidně vyražte. Takováhle stará škola už se moc nevidí a kdo ví kolik podobných snímků ještě vůbec uvidíme jo a rozhodně nečtěte některý erudovaný komentáře tady ve stylu kdo má rád akci ať se odstěhuje a podobný nesmysly. Já osobně doufám, že se snad dočkáme i třetího pokračování. Námět už bych na něj měl a název taky Prague has Fallen a konečně by mohl někdo udělat čistku i mezi našimi politiky, i když zase kdo by se z takovou lůzou zahazoval, že jo...90%(11.4.2016)

Triková stránka explozí jak z počítačových her před deseti lety. Vizionářství a proveditelnost teroristického útoku je spíše nemožné, ale budiž. Tento film nemá absolutně žádnou špetku originality - shodná dějová premise je stará snad jako pojem akční film. Na druhou stranu - dalo se to. Nic světoborného jsem nečekal a taky nic zvláštního nedostal. Tak průměrně průměrné, že na film za pár dnů zapomenete. (viděl jsem: 2x)(5.3.2017)

Samozřejmě je to film blbý až hrůza (a ten všudypřítomný americký patriotismus tomu v očích některých lidí taky zrovna dvakrát nepřidá), ale já se u něj docela dobře bavil a přišlo mi to celkem napínavé. Třeba takový Emmerichův Útok na Bílý dům byl ovšem mnohem větší prdel - Babak Najafi mě coby režisér akčního filmu příliš neohromil. A ve vší úctě k UPP - ty triky mi bohužel přišly dost hrozné - look umělosti z nich trčel jak sláma z bot. Současně jsem se při sledování nemohl ubránit dojmu (a ten film mi tím byl nejvíc protivný), že PÁD LONDÝNA je něco jako splněná perverzní fantazie spousty lidí (a to zdaleka nejenom islámských teroristů) - nechat na plátně zabít hromadu světových lídrů a bortit ikonické londýnské monumenty, z toho by v reálu všechna světová média zešílela, protože by jim to zbořilo veškerou sledovanost a čtenost od počátků věků; Havárie Tu-154 u Smolenska z dubna 2010, při níž zemřel polský prezident a prakticky celé nejvyšší velení polské armády, se vedle toho jeví jako bezvýznamná epizodka. Nu, kdo chce kam... tak dlouho se o tom budou točit filmy, až se to jednou může stát realitou. Btw. nemohu se zbavit dojmu, že čím je Morgan Freeman starší, tím debilnější role dostává - jeho postava je ve filmu v podstatě jen do počtu, aby nalákala víc lidí do kina, a objevuje se tam zcela minimálně.(5.4.2016)

Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky? Ale jo, Gerald tam vstoupí a udělá pořádnej brajgl v pěkně zbrajglenym Londýně. Narozdíl od jedničky mi to nepřišlo tak unyle vážné a dokonce si to občas dělalo i srandičky samo ze sebe. Myslím, že pro tento večer jsem dostal přesně to, s čím jsem do toho filmu šel. Totální, ale opravdu totální výplach hlavy, který vám sice dlouho přemýšlení nevyrobí, zato si u toho s nahláškovaným fuckujícím Butlerem a Eckhartem, kteří po stovkách kosí teroristy ze Zkurvystánu, skvěle oddychnete. Jasně, je to strašná, ale opravdu strašná blbost s CGI horšími než z Photoshopu desetiletého nerda, ale o to tady vlastně ani tak nejde. 75%(3.5.2016)

"Každej z nich je teroristická sketa, dokud se neprokáže, že není." Vyvážení demokracie do různých Zaserstánů může mít své následky. Třeba v tom, že někdo přenese mírumilovnou invazi do kolébky demokracie. Vždyť na tom nic není. Stačí zabít britského premiéra a donutit poldy, zdravotníky, hradní stráž, Delta team i kněží, aby si vzali volno a nechali za sebe makat teroristy. Já jsem byl tedy nadšený z toho, že v dnešní době neustálého špiclování se mohou po londýnských střechách nenápadně potulovat týpci s bazukami. Mě to zkrátka bavilo, protože Prezident a Mike jsou skvělé běžecké duo. jehož náplní práce je záchrana světa a v tom jim žádné sdružení muslimských imigrantů nemůže zabránit. Je to vlastně skvělý tah nalákat teroristy do Evropy, protože pak ušetříme spoustu peněz za přesuny armád.(4.3.2017)

• - Dej filmu sa odohráva 3 roky po udalostiach filmu Olympus Has Fallen (2013). (figliar)

• - K vyřazení prezidentské limuzíny z provozu byl použit tzv. termitový granát (pravděpodobně typ AN-M14 TH3) doplněný magnety. Tyto granáty slouží primárně k ničení objektů (vybavení, vozidla, atp.). (funmaker)

• - Film nesie aj viacero alternatívnych názvov ako Untitled Has Fallen Sequel, End of Kingdom či Attack of the White House: Siege of London. (MikaelSVK)