Pád Londýna

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Bulharsko, 2016, 99 min

• choze

Dle očekávání stejně tupé, laciné, opsané, nenápadité a tudíž nudné béčko jako jednička, oproti níž je dvojka ještě více nepříjemně aktuální (v jedničce šlo o útok vedený ze Severní Koreje) a s touto kartou otevřeně hraje. O islámu sice nepadne ani zmínka, ale teroristé jsou tentokrát z Blízkého východu, útočí v evropské metropoli a když Butler s Eckhartem běhají po teroristickými útoky vylidněném a uzavřeném Londýně, nelze si nevzpomenout na Brusel. A jednočlenná armáda Butler, která teroristy killuje ve velkém (nejlépe nožem) a s patřičně cynickými hláškami na rtech, se tak stává podobně vítaným mstitelem a žehličem pošramoceného sebevědomí jako kdysi Rambo ve Vietnamu.(8.4.2016)

Och až mě ovanul krásný dech osmdesátek. Direct-to-DVD akční béčko parádní (brakové) kvality jak z doby, kdy ještě Van Damme, Seagal a Lundgren točili filmy nejen přiblblé, ale hlavně zábavné. Butler se s Eckhartem špačkují o sto šest a kosí desítky noname záporáků při pobíhání Londýnem, který se asi celý nasral a chce zabít amerického prezidenta. No kdo by se tomu taky při pohledu na toho současného oranžového paňáca v Bílém domě divil. Ale pořád to má asi nejpřepíčenější zápletka ever, uvěřitelnost čehokoli ve filmu proboha nehledat. Co mě překvapuje velmi, je že jde oficiálně o pokračování Olympus Has Fallen, nudného béčka od věčného břídila Antoine Fuquy - ale duchem se přitom vyloženě jde ve šlépějích nepoměrně zábavnějšího White House Down, které tehdy ve stejném roce natočil Emmerich. Humoru ve filmu nemálo, patos naopak takřka žádný, akce odsýpá a nekompromisní brutalita působí přirozeně. Pravý opak toho co do filmu tlačí Fuqua. Jen ty ohavné triky zůstaly, obzvlášť v nich je to vyloženě lowcost. 7/10(8.9.2018)

• monolog

Jednu malou chybu tenhle film má, a tou je, že když už bylo všechno tak dokonale připraveno na přepadení snad 20 různých politiků, proč ten zlej terorista nezapojil hlavu ještě o ždibec víc? Když už zabiju britského premiéra, aby všichni ostatní státníci přijeli na pohřeb, proč synchronizovat 20 míst přepadení? Stačilo jen počkat, až si všichni sednou a několik týdnů dopředu připravená bomba by to vyřešila. Čisté, efektní, rychlé, levné, bezpečné, jednoduché řešení. A pokud jste si všimli, teroristické útoky takové jsou. Obrovská škoda, strach a ztráty na životech na naší straně, ve srovnání s několika málo mrtvými a pár zbraněmi na jejich. A nevěřím, že by se něco tak velkého utajilo. I kdyby rozvědka zjistila jen že se něco děje bez dalších detailů... Po odstranění vůdců můžete pro mě za mě odpojit elektřinu a vyměnit všechny poldy za teroristy... Jenže to by ten film skončil za deset minut... Jako film je to velká akční jízda, kde se nesmí uvažovat, jinak tomu nedáte víc jak dvě hvězdy ;-)(7.2.2017)

• S.Quentin QUALE

Pokračování hovna k hovnu. Jednička byla aspoň komornější, takže se tvůrci nemuseli snížit k digitálnímu bordelu kvality prvotřídního akčňáku od Asylum, v němž zrovna hraje hlavní roli rozkuřovací dcerka od prachatýho produkčního, takže zbylo o 5k dolarů navíc pro chlapce s jogurtama na bulvách. Navíc měl Bílej dům o dost odvážnější Rkovej rating, což byla jedna z mála věcí, která táhla film do průměru (ano, thx Antoine Fuqua). Takže...nebýt jedné super nestřižené scény ke konci, vyfásl by Londýn asyláckou jedničku za dokoukání do konce, no nebudu zapšklej vocas, a trapně amatérsky zanimovaný dvě hvězdy sem dám. Další prosím netočit, a pokud ano, tak s Davidem Hasselhoffem v roli geriatrického záporáka Zaldostanova, který bude s Butlerem soutěžit ve vytrvalostním plavaní o čest svého prezidenta. Clintonovou by hrála Jiřina Bohdalová a Putina Steve z Beverly Hills. 40%(4.5.2016)

Po skvělý jedničce je tohle zklamani. Jasně akce je tam nonstop, ale přišla mi nezazivna. Efekty byly dobrý, zaporaci o ničem, tvůrci se snažili udělat film napínavější tím že zabijou pár nevýrazných postav z prvního dílu..vůbec mi jich nebylo líto a byli mi ukradený. Teroristi vybombardujou Londýn a americkej prezident se se svým nesmrtelným bodyguardem smějou vtipu, co mu poslal syn v úkrytu. Tyhle nesmysli ten film pěkně dokurvili. Horší průměr.(8.7.2016)

• - K vyřazení prezidentské limuzíny z provozu byl použit tzv. termitový granát (pravděpodobně typ AN-M14 TH3) doplněný magnety. Tyto granáty slouží primárně k ničení objektů (vybavení, vozidla, atp.). (funmaker)

• - Morgan Freeman kvôli propagácii filmu poskytol svoj hlas pre mobilnú navigáciu Waze. (figliar)

• - Režisér Antoine Fuqua, který režíroval Pád Bílého domu (2013), odmítl natočit toto pokračování, protože se mu nelíbil scénář. (JORDY)