Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

pistabaci

Klasické slabšie pokračovanie kde však rozhodne mne osobne nevadilo slabšie prevedenie príbehu, ale to že vizuál je fakt na grcando. Inak však spokojnosť a pasáž kde sa Butler s SAS komandom dobíja do základne terákov ktorá je akoby na jeden záber, tak to má grády. ()

milos.bradik

Naprostý scénáristický nesmysl. Přesto to řadím k průměru, protože tím, že je ten děj hloupý se to nijak neliší od většiny jiných akčních filmů. Takže u mne průměr, tedy 50 %. ()

endura

"Odborníci na mezinárodní bezpečnost tvrdí, že Barkávího rodina nyní podněcuje útoky na zahraniční hlavní města, aby vyvolala pocit nestability a výrazně tak posílila prodej zbraní po celém světě." Kohopak mi to připomíná . . . jo, už vím. Přece globální mírotvůrce, kteří chtejí mír po celém světě a proto míří téměř na celý svět. "Tady Marín 1, už nemám světlice. Marín 2, musíš se obětovat." "Rozumím."   Úsměvné, leč těžko uvěřitelné. Stejně jako ty umělé, nevydařené počítačové efekty jako výbuchy či dým je celý příbeh o zlých kozomrdech chtějících popravit amerického prezidenta v liduprázdném Londýně ("spustíme sirény a lidi budou vědět, že nemají vycházet z domovů" :-) Sakra, kterého myslitele napadlo obsadit Eckharta do role prezidenta? Ne, že bych měl s ním jako akčním hercem problém, jen v roli prezidenta je nepřesvědčivý, i když se snaží hrát sebevíc. Pokaždé, když jsem ho spatřil, v duchu jsem si nechtěně říkal že Áron není prezident, že to je nějaký omyl. A zřejmě nebudu sám, když najednou v pokračování Angel Has Fallen se Morgen změnil z přecedu sněmovny či co na prezidenta, stejně jako byl v Deep Impact. ()

Kelinej

Úplně nechápu, proč se musí z příběhu o prezidentovi a jeho statečném ochránci hned dělat série. Jeden pořádný díl by mi úplně stačil. Navíc Najafi není Fuqua, takže kulhá styl a atmosféra. Ale přestřelky v liduprázdném (!?!) Londýně byly fajn. ()

gapa466 odpad!

Jj, takové filmy nám byly předkládány v dětství, jen superhrdinové byli většinou uvědomělí vojíni. Tady je to rovnou prezident.  Místy až komicky trapné a patetické. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)