Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Ivo

Milé děti, dnes se podíváme na pohádku o zlém mnohohlavém drakovi Abduláhovi a chrabrém princi USAjajovi, kterému se kulky vyhýbají jako upíři česneku, který drakovi všechny hlavy postupně utne, dobrého krále zachrání a za odměnu mu princezna ještě i malé princátko porodí ... to vše za potlesku a jásotu ministrů, rádců, šašků a dvorních dam této krásné pohádkové říše ... Takže už ani nedutat, pohádka začíná ... ()

bakeero

Jednička byla lepší. Tohle už je tak trochu nastavovaná (hlavně digitální) kaše. bez překvapení, ale na jedno zhlédnutí proč ne. Kdybych si měl vsadit, tak série z toho nebude. I když... ()

waska

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Nefalšovanou pocornovou akční jízdu a zábavu s naprosto dokonalým Gerardem Butlerem. ()

Idahou

Akční film. Je vtipné sledovat, jak některé kousky dostávají obří hodnocení protože jsou in a jiné zase pár ušmudlaných hvězdiček, protože... Vlastně k tomu není ani důvod. Vemte si třeba aktuální hitovku Deadpool. V čem je lepší než London has fallen? Určitě v CGI které tady v dvouvteřinových scénách pokulhávají a vracejí se do dob někdy před pěti, deseti lety. V čem je lepší LHF? Akce. Oproti Deadpoolu ve kterém jsou akční scény podivně rozkouskované (tím nemyslím intro), tady mají spád a je jich hodně. Deadpool staví na dobře zahrané "vatěů - však víte, ty scény ve kterých nikdo nedostává na držku. Londýn začátkem naťukne, jakože tam bude rodiné drama a pak tůdle nůdle. Bum! Ratata! Beng beng! A jedeme AKČNÍ film tak jak jsme zvyklí. "Rodinné prostředí" je tu naznačeno podobně jako třeba v druhé či třetí smrtonosné pasti. Tedy víme o jakémsi pozadí života hlavního hrdiny, ale absolutně to neslyšíme, protože furt nadává a střílí. Snad je to jasné - tenhle film je o akci. Nejvíc bych mu asi vyčetl tradiční klišé fénomen - ONI. Zloduchů je hodně, jsou to vraždící monstra a obrovká mega ultra operace u nich jde naprosto podle plánu aby mohli pak grandiozně dostal přes hubu. Vyčetl bych i přehnané ignorování běžných bezpečtnostních složek v británii - pár scén jak stateční policisté, vojáci ale třeba i běžní lidé brání by tomuhle snímku prospělo. Ale... jde tu o akci, cílem není změnit vám život a přinutit vás přemýšlet nad nesmrtelností krtka. Kdepak, když pouštíte tenhle film, chcete vidět drsňáka co nakopá prdele a zachraňuje svět. A to dostanete. ()

LordMysti

Slabé tři hvězdy. Začátek zajímavý, akce slušně rozjetá, ale ten vlasteneckej konec, stále ty stejné hloupaté narážky, no hrůza :(. Efekty hodně béčkové, ale občas nějaká přestřelka slušná. I dynamiku to mělo. Za mě nakonec slušné béčko které mohlo mít i na víc. ()

s1r1us

Hledáte film, který by byl sbírkou všech klišé a totální patetickou debilovinou? Tak už hledat nemusíte. * za Morgana Freemana a * za plnou náruč explozí a dalších efektů. ()

Acrobat

Začnem od konca. To že Amira nakoniec ten dron nájde, nie je ničím iným len ďalšou variáciou na známe "skôr: sliepka alebo vajce". Dookola a tak stále. Lebo ty si si uzurpoval rolu očisťujúceho. Platené nezmysly a Turnbullova rybačka nie je ničím iným, ako vŕtanie palicou do tlejúcej pahreby. To, čo sa potom udeje v Londýne je dôsledok. Ale takých rozmerov, že je úderný. Je rukopisom monštra menom BANE. Rozhoduje moment sily a Najafi umne, výborne kopíruje. Keďže nič neznamená (zatiaľ) musí triafať rýchlo a presne. Problém aj vo vyšších intenciách spôsobuje to, že ak by dnes v Buckinghamskom paláci zastrelili Angelu, tak 75% ľudí oslavuje. Ktorý politik, ktorý už nevidí hranice medzi službou a posadnutým vládnutím, by bol v pozícii, že by ho oplakávali ?? Je to dôležité v tom, že zlých nevnímam ako zlých a dobrých ako dobrých. Stiera sa mi to. A každému, kto neprišiel z ISS by to malo byť tiež. A tak si len vyberám. Dobre, padli civili (síce USA dron zrovnal zo zemou nemocnicu - realita), nie film pozn. autora), tak ideme za Gerardom. Ten už vytvoril s prezidentom taký registrovaný vzťah. Špúli naňho pery (neviem, prečo to Butler robí) a pribudli aj keci zo zbraňou v ruke. V Olympuse bol Aaron aspoň pasívny a čakal na záchranu. Tu už sekunduje i keď našťastie nie veľmi. Pretože Butler alias Mike už ide ako železo. Začne v jednej ulici, kde motivuje aj SAS, nasleduje dlhý dlhý záber výbornej práce kameramana a choreografie boja. A tu sa celý oddávam filmu, až tu ma začne baviť viac ako si myslím. Z dôvodu, že naposledy toto predvádzal Craig keď mstil Vesper. NIKDY BY SOM NEPOVEDAL, že vo filme Babráka Najafiho v sequeli, kde sme to všetko niekde videli, budem hltať priam živelnú, rýchlu, účelovú akciu muž proti mužovi, palebné expresie a kreácie noža. Klamal by som sám seba, a vedome, ak by som netvrdil, že toto spĺňa predpoklady blockbusteru a pár percentami kvalitnej filmárčiny. Tej akčnej. Síce rýchlo zbúchanej, nereálne uzavretým Londýnom a rýchlym (v podstate žiadnym) odhalením zradcu. No ja určujem slova vďaky smerom k Gerardovi, že svojho prezidenta veľmi miluje. A ide za nim ako buldog. Prezidenta USA nemám rád, ale film je nad všetky očakávania a pri bližšom pohľade akčne nadpriemerne zvládnutou vecou. Fackám sa doteraz... (videné 05.07.2016, 09.07.2016, BDrip) ()

E lan

Slušné pokračování s trochu zestárlým hlavním párem. Jinak ale docela napínavé, s jasným koncem od začátku, několika minelami, ale rozhodně se na to dá dívat. Některé triky mi ale na takovýto biják přišly na dnešní dobu hodně odfláknuté. ()

Likan7

Ruku na srdce, oproti jedničce jdeme s kvalitou hodně dolů. Tohle je čistokrevný béčko s hodně mizernými CGI, který si hraje svou hru, a divák na to prostě musí přistoupit, jinak se mu to nebude líbit. Mojí mamince a přítelkyni se to líbí, je to čistokrevná kovbojka bez špetky logiky nebo snahy o nějakou kreativitu. Přesto fajn jednohubka na nedělní odpoledne, což jsme splnili. Nad vodou to drží Butler, který si to dává s přehledem a k tomu hází fajn vtípky. ()

Pavel82

Je to očekávaně proamerická hra na hrdiny. Já ale nechápu, proč se na to teda díváte, když všichni víte, co uvidíte... Je to akčňák ze staré školy, stejně jako první díl. Pokud jste chtěli něco myšlenkově propracovanějšího, musíte se poohlídnout jinde. To hodnocení je tu absolutně směšný. 70% si zaslouží. Probuďte se. ()

bearmeedek

Doufal jsem, že pokračování akce Pád Bílého domu bude ve stejném ladění, ale nekonalo se. Zatímco americká příhoda potěšila hlavně tím, že byla natočena mírně ve stylu staré školy, v Londýně se jen střílí a střílí jako v PC hře. Gerard (zřejmě pod vlivem toho, že se oženil a čeká dítě) je zde divočejší a masakroidně důkladnější. Dobrá akce, starý známý na scéně, ale kapánek to zavání béčkem. ()

netWoor

Jak patnáct sekaný a dva rohlíky. A puntíkatou hořčici. Kdysi sem toho sežral tuny, dneska už snad jen z nostalgie. Dám tři, ale byla to krávovina ... ()

Nocturno culto

Začátek fajn, přehnaná CGI ale budiž, jen do momentu sestřelení vrtulníku ve kterém pak prezident chce zastavovat krvácení prošpikované tajemnice..pak už to jde se vším z kopce .. ()

lakart

Než se na to podíváte, je třeba si dobře rozmyslet, co od filmu očekáváte a jak na něj budete nahlížet. Pokud budete chtít inteligentní akční film se zajímavým dějem a propracovaným scénářem, asi budete hodně zklamaní, možná dokonce budete vzteky nadávat a házet věcmi kolem sebe. Pokud ovšem znáte béčkové akční klasiky osmdesátých a devadesátých let a neustále na ně budete vzpomínat, tak se u filmu Pád Londýna budete královsky bavit. Trochu nostalgie a sentimentu. Já se přikláním právě ke druhé variantě a musím říct, že to vlastně nebylo zase tak úplně špatné. Samozřejmě scénář by potřeboval kompletně předělat, ale akční stránka byla docela dobrá a místy mě opravdu příjemně překvapila (přestřelka na ulici v jediném záběru patří mezi to nejlepší, co můžete ve filmu vidět). Stojí to vlastně za to? Myslím, že v rámci akčního žánru určitě ano. Mohlo to dopadnout mnohem hůř. Takhle je to důstojných 50%. ()

rublik05

O hodně slabší než předchozí díl, zejména se to týká logiky a celkově smysluplnosti jednotlivých scén. Příběh není nijak extra originální, potěší snad jen docela povedená destrukce Londýna, což je věc, která mě na filmu zaujala asi nejvíc, přestože šlo místy dost poznat, že se jedná čistě o digitální efekty. Jinak jsem se popravdě velmi nudil, film mi přišel víceméně jako obyčejné akční béčko, navíc silně průměrné, které zachraňuje nepřeberné množství akčních scén a přestřelek, především však herecké trio Butler-Freeman-Eckhart. Já osobně jsem však čekal mnohem víc, především mě zklamalo množství nelogičností a také až zbytečně jednoduchý příběh. Z thrilleru se stalo prachobyčejné průměrné akční béčko, které nikoho nenadchne, ale asi ani neurazí. Každopádně jsem očekával mnohem víc. 6/10. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Pokračovanie, ktoré sa oplatí vidieť ale na prvý film to nemá. Teraz sa príbeh presunie do Londýna a je to ešte akčnejšie a spraví sa tu viac bordelu ako v prvom filme. Áno je tu viac akcie ale na úkor charakterov postáv. Bohužiaľ sa nám tu hlavne postavy nijako nerozvinú. Film pracuje so základnými charakteristikami a predpokladá, že každý, kto si pozrie tento film tak videl aj prvý film a ako samostatný film to stojí obstojne. G. Butler hraje ešte slabšie ako v prvom filme. V akčných filmoch a aj iných som ho videl hrať oveľa lepšie ako v celej trilógii. Film môžem odporučiť ale iba ako akčný výplach nič viac. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

Nix

Nejlepší díl trilogie. Naprosto skvělá akce od začátku do konce, přepadení Londýna je dost drsný a kulisy jsou opravdu věrohodné. Jako celek mne to fakt bavilo, Gerard jako Rambo funguje na jedničku a kdybych byl prezident tak je to jasný můj ochránce. Tyhle béčka opravdu můžu. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)