Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

Ondrew

Sorry, no uz predchodca tohto braku bol znacne "na hrane". Nuz, a v pripade londynskej teroristickej frasky sa tvorcovia prepadli na same dno... Toto by som neodporucal ani staby " jednohubku ". A ak nejake percentualne hodnotenie, potom ubohych 15%. ()

Saxos

Kdepak se nám flákal James007. Asi mimo signál s nějakou bondgirl. Klady: víc, jak 3/4 filmu neustálé střílení ze všeho možného na vše co se hýbe, jezdí, létá; koordinované jednotlivé atentáty bez čekání až budou všichni pokupě; poslední z ochranky "Leváka" a skupina SAS všechno zvládnou; akce odsýpají, žádné 40 minutové honičky ve dvou autech; dobrá destrukce Londýna. Zápory: trochu lacinější efekty; hodně tmy; mohli si odpustit ty vlajkový kecy a klasickej závěrečnej tleskací ceremoniál potentátů. ()

aannemer

Jako akčňák velmi slušné. Je pěkné, že tam muslimáci dostávají to, co jim patří. Ale jinak to je bezduchá americká sračka. ()

Bezejmený

Rozmáchlejší, nepředvítatelnější a trochu i přímočařejší. Člověk nesmí nad tím moc přemýšlet. Vše je přehledné a celkem dobře natočené. Nikdo si tu na žádný super film nehraje a je to vidět, pořád se hláškuje, prezident za to umí vzít. Vzniklo tak povedené pokračování jedničky. ()

jojto

Batler ma charizma a v sáčku sa vie slušne pohybovať. Žiadne dlhé, či vysúkané rukávy pri zarážaní nožíka do oka, či príliš tesné tesiláky pri kotúľoch letmo. Kravata na mieste pri výbuchu granátu ob 3 metre a 4 kvapky krvi na košeli vo finálnej scéne. Tá americká propaganda (čítaj boj proti zlým teroristom, ochrana slobody a nevinných civilistov, tradícia rodiny a, to si dám vytetovať na ľavú polku, zodpovednosť voči našim deťom a deťom našich detí) by mi tak ani nevadila, ale popravde, keby tam hral Števo Segal, dopadlo by to rovnako, vyzeralo by to rovnako, akurát by to stálo 1/3 ceny. ()

veverysiak

Klasická buttlerovka, v ktorej sa všetci zmrdi v jeho blízkosti musia pomaly ale isto pripravovať na nedobrovoľný odchod z tohto sveta, žiadna novinka, ale pokiaľ Gerard vládze, nič lepšie mu nepristane, neprekračuje to prijateľné rámce naivity a stupídnosti, takže to treba brať ako ďalšiu príjemnú oddychovku s tonami prázdnych nábojníc, praskajúcich chrbtíc a končatín a zakrvavených nožov, takže 65%. ()

kuře.gril

Absurdní pitomost, ale zároveň dobrá jízda. Aaron Eckhart je po dlouhé době sympatický představitel prezidenta, Gerarda Butlera jsem nikdy nijak nezbožnovala, ale jeho nezastavitelná krvavá cesta (v pořád skvěle padnoucím obleku) byla prostě super! Výpověď na konci nedal kvůli nějakým patetickým kecům, ale proto, že v Londýně určitě nabyl vědomí, že je nesmrtelný. Divím se, že podle něj ještě neudělali nějakou akční vyvražďovací hru. ()

Scaevola

Podruhé to samé se pokouší vykřesat z obligátně rozdaných karet cosi, co v nich prostě není, protože vnějšková změna prostředí je vskutku pouze visuální a nemá vůbec nic z nálady anglické metropole. Byť celá hříčka šlape přesněji a funkčněji než předchozí díl, tedy co se nekorektního humoru a akčních scén týče, vkrádá se už od počátku do celkového hodnocení nuda, protože je už pro urputný výraz G. Butlera a jeho producentské křeslo předem jasné, jak to všechno dopadne... A nemohu si odpustit neférové šťouchnutí loktem - K. Sutherland tu zase byl první. ()

Dr_Berry

Je to opravdu strmý pád po Pádu Bílého domu. Butler stále dokazuje, že s bouchačkou ve hnátě dokáže, co fanouškovi na očích vidí. Tady je spíš břídil ten co, sedí v zákulisí. Jedničku zvládl Fuqua na výbornou i když hrál na važnější notu, ale vše bylo takové poctivější. Ve dvojce nějaký Najafi to vše poslal do háje. Triky byly otřesné, scéna ve vrtulníku byla na vyškrábání očí a zadupání do země a děj roztřílenej na maděru už u Buckinghamskýho paláce. Butler, ale konečně začal víc hláškovat ("Jste v prdeli!") a akce tváří v tvář je brutální. Eckhart se mi zdál trochu jako srábotka v jedničce přeci měl trochu blíž k Harrisonu Fordovi z Air Force One. Tohle chtělo na režisérské sesli někoho jinýho. Celkem slušná náhrada mě napadá Len Wiseman, páč ten přivedl Johna McClana do 21. století. Jistojistý je, že Mike Banning dopadl a už nemá kam padat. Je to škoda. ()

Naghavi

Bez Butlera a stále skvělého Freemana by to bylo na jednu hvězdičku...Jinak jen průměrná střílečka bez jakýchkoliv nových nápadů... ()

andrewXx

Podstatne slabšie než prvý diel. Vymenila sa réžia a ja som mal miestami pocit, ako mohlo ísť toto ačkové herecké obsadenie na čele s Gerardom Butlerom, ktorý to celé drží nad vodou do tohto stupídneho pokračovania. Butler skvele hláškuje a niektoré prestrelky sú fakt vymakané, no scenár kruto kríva a celé to kazia aj úplne smiešne vizuálne efekty. Už keď si toto pokračovanie štúdio vydupalo, mohli zaplatiť aj dôstojné vizuálne efekty, ktoré aj keď síce sami o sebe dobrý film nerobia, no ich kvalita ho dokáže dosť oslabiť. Za mňa 50% ()

universal

Tak tohle nebylo ani na Béčko. Naprosto nezvládnutelný CGI, kdy se padající vrtulník po 10 metrech zasekne do trávníku a stojí. Ne, všechno špatně. Děj je tak připitomělej, že státníci se sjíždějí na do Londýna, jak teta Máňa na svatbu. Jeden to vezme loďkou, druhej trčí v zácpě a ty co na to maj, mohou vrtulníkem. To vymyslí, jen blb. Takže za dva body z deseti a příště budu věřit ČSFD. Modrá je někdy opravdu děs. 2/10 Ztráta času. ()

brasek

Neuveriteľné - komparzisti postávajú v kľude vzadu, hlavní protagonisti utekajú vpredu pred teroristami a sproste predigitalizované scény sú obrovským negatívom. Príbeh silne jednoduchý a bez duše, odhalenie zradcu tiež o ničom, bez nápadu... len holá scéna. Časť akcie kde sa to podobalo na Call of Duty potešila, inak silné rozpaky. ()

bonovox

Pokračovanie, ktoré neurazí. Poteší hlavne dobre nasnímaná akcia (často bez strihu) a hlavne tvrďas Butler. Aby ste si film naplno užili, vypnete mozog a nezamýšľajte sa nad logikou. Tá tu nemá opodstatnenie. ()

kaukola78

Bohužel je tento film hodně těžko uvěřitelný že by se mohl tímto způsobem útok stát.Scénář filmu je hodně slabý,a hlavně je předvídatelný.Režie není špatná a je docela zábava se na film dívat.Amerika je zde cítit z každého záběru včetně hudby,což pro někoho může být trnem v oku.Pokud máte ale rádi akční jednoduché filmy u kterých nemusíte přemýšlet tak by se Vám mohl film líbit. ()

PatrikP4

Měl jsem to v PC připravené docela dlouho, ale než jsme se tomu dostal dávaly to v TV :D... Předpokládám že Pád Bílého domu je "jednička" teď si říkám že sem to ještě neviděl a ani nevím jestli po pádu Londýna chci... Nic moc... Obsazení není nejhorší... Ale hlavní hrdina je prostě neprůstřelnej :D to se nedá to je v každém filmu a to jeta chyba... Vše se mu vyhejbá... Prostě takové béčko... A tohle opravdu hrály v kinech??? ()

notozjano

Ježíši, co je tohle zase za hodnocení? Vždyť ten film tu má být v červených číslech a říkat si o další pokračování (i kdyby ten příběh stál za vyliž prdel), pořád je tady skvělá akce a dost dobrých hlášek. Holt někteří moc pijí bourbon a dělají pak špatná rozhodnutí, jako třeba tomu dát 2 a míň. Butlera na vás. ()

Rian_witcher

Stupidní scénář, dělající z profi vojáků bezmozková individua. Trapné hlášky beroucí film až moc vážně a jediné, co celý tento nesmysl vytáhne z céčkové oblasti do béčkové je akce. Místy sice vypadající jako PC hra s nesmrtelným hrdinou, ale přesto to na 2 (s přimhouřeným okem i na 3) * stačí. ()

KukulienkaHO

Akčné pasáže sú fantastické, rovnako aj choreografia súbojov. Čiže ako akčný film je "London Has Fallen" zvládnutý na jednotku, plus má super výpravu a hercov. V týchto všetkých veciach bola výborná aj jednotka, lenže tá mala aj nejaké emócie. Keď v "Olympus Has Fallen" teroristi zaútočili na Biely Dom a vyzabíjali pritom celú ochranku a strielali aj na civilistov, behal mi mráz po chrbte (lepšie povedané po celom tele). Tu zdevastujú polovicu Londýna, zabijú stovky civilov a 5 svetových lídrov... a so mnou to ani nehne. Možno preto, lebo vidíme hlavne padať iba stavby a nie zomierať ľudí. P.S.: Dúfam, že sa to v trojke zlepší, lebo ak nie, tak celá táto dobre naštartovaná séria môže ísť do riti. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)