Bílý dům dobyli a teď si teroristé vezmou ještě větší sousto. Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. Hrozivé situaci a budoucnosti v totálním chaosu se znovu postaví Gerard Butler po boku s britským agentem. Záchrana nespočívá v předvídatelných vojenských manévrech, ale v poctivé ruční práci. (Bontonfilm)

filmus odpad!

Tento film ukazuje absolútny úpadok amerického filmového umenia. Žáner je skôr taká trápna komédia, v ktorej jeden američan zachráni celý svet. No ale čo už, také sú americké filmy. ()

Lucky Eda

taková akcni rychlovka ktera rika Evropo probud se a neserte se s tema muslimakama. Ještě bych rád pád Prahy jelikož bych byl rád videl jak nas zbavili tech zlodeju z nasi snemovny aspon ve filmu :D. ()

JerryPilsen

Klasická dvojka.Co fungovalo jednou,musí fungovat zas.Akce dost,i příběh jakž takš,ikdyž silně přitaženo za vlasy.ale na můj vkus moc wtf momentů,čímž trochu sklouzáváme do bečkových vod. ()

Final

Tohle je snad ten nejklišovatější americký film, jaký si pod pojmem americký film dokážu představit. Prezident umí sotva střílet, všichni představitelé jiných zemí jsou jen blbci, kteří pouze čekají na to, až je někdo zastřelí, jen pro to, že ve svých řadách osobní ochranky nemají Gerarda Butlera. Ten ne jen, že vždy ví, co má dělat, ale s přehledem stíhá krýt sám sebe, prezidenta spojených států a ještě ubodat několik nepřátel jejich vlastním nožem. Snad i Chuck Norris by v tomto případě zbledl závistí. A zatím co jednotky SAS nabíhají pod palbu nepřátel tak šikovně, že se vzájemně likvidují, hlavní hrdina se dokáže krýt s takovou elegancí, že mu nepřátelé sami běhají před hlaveň samopalu. Spusta mrtvých, nikdo zraněný, to je zkrátka Amerika jak vyšitá. Jedinou zábavou byl přístup Gerard Butler, který se opravdu neštítil lámat vazy, podřezávat krky a ustřelovat hlavy. Závěr samozřejmě nemůže být jiný, než že oba hrdinové pronesou vtipnou hlášku, které se zasmějí. No a úplně nakonec je nejlepší ve jménu Ameriky vybombardovat půlku Yemenu. Ano, v tomhle filmu bylo opravdu všechno, co by správný americký film měl mít. ()

Tempter

Začal jsem, jsa nadšen místy téměř bojovou akcí na 4*, pak uvědomiv si, že je to vlastně docela kravina, sice místy akční, ale kravina, jsem spadl na 3* a když mi konečně došlo, že je to nejen kravina, ale i úúúplně zbytečná kravina s navíc velmi špatnou karmou, skončil jsem na dvě. A kdybych se měl hlouběji zamyslet nad tragikomickým cirkusovým vystoupením se šavlí ala "možná" přijde i kouzelník? Raději ne, bo by to byl odpad a todle bych psal zbytečně... Ps: Ty přechodníky si opravím později, radši jdu na kolo... ()

Ganka

Taková nuda, že jsem se musela zvednout a jít umývat nádobí, abych těch 99 minut života uplně nepromarnila. Gerard Butler se vyžívá v akčácích a psychopatech, ok, to už víme. Co nevíme je, proč točí prvoplánové sračky o ničem. No jistě, je to hrozně patriotické a kdybych byla přivandrovalý Brit, tak bych se asi taky snažila Američanům zavděčit. Co mě dojímalo byla nevyváženost zvuku akčních scén (které samozřejmě aby byly efektivní jak na živo tak musely dunět) oproti dialogům (ale tam vlastně nebylo o co stát). Jo a všechno se samozřejmě neobejde bez tuny drsných hlášek a obratného bojového umění. ()

Jan00

V první čtvrtině filmu jsem doufal, že to bude dobrý film. Po akci, kdy se londýnský most bortil a nastoupil do popředí zájmu americký prezident se svým ochráncem ( my jsme tomu dříve říkali Timur a jeho parta ) jsem pochopil, že to bude další americká sra...! Nechápu pro koho takové koniny Američané točí. Nebo je to tak již zdegenerovaný národ? Jedna hvězdička za podporu našich IT odborníku při zpracování počítačových efektů. Pro tento film jich, ale byla škoda! ()

KT_2011

Bohatá výprava, řada vizuálních efektů. Podprůměrně nápaditá akce, nudný, nezajímavý příběh, patriotismu tolik, až je z něj člověku zle. ()

Kresloun

Oddychovka, další film, u kterého můžete totálně vypnout (nemusíte přemýšlet vůbec nad ničím), popíjet např. groček a jen se necháte nést dějem nedějem až do zdárného konce, kdy, jak jinak, náš hrdina všechny porazí a všichni to náležitě na konci filmu ocení minimálně v pěti minutách objímání se a plácení se po ramenou. tak zas příště ()

PsenickaR

Dostal jsem přesně to co jsem čekal, nic víc a nic míň. Mike Banning opět chrání muže číslo jedna, k tomu drsně hláškuje, střílí, bodá a kuchá a zůstává za ním a kolem něj kupa mrtvol. Přičtěme k tomu také pár zničených památek v Londýně, trochu patetických plků, kupu teroristů a dostaneme akční výplach. O nic jiného tu nejde a mě to nevadí a užil jsem si to. A ano, už aby tu byl třetí díl. Navíc palec nahoru za opětovné použití nejkratší Mikovo hlášky : RPG! 75% ()

TomKey

Prezident usa v ohrožení, zlí teroristé špičkově vybavení, počítačově se bortící budovy, speciální agenti padající jak kuželky, a nakonec hlavní hrdina letící vzduchem s ohnivým přívalem v zádech...kde já jsem to už jenom viděl? :-))) ()

DavidAAAA

Velice důstojné pokračování Pádu Bílého domu. Mrtvých je více, akce je v podstatě stejná, totožná je i zápletka, samozřejmě se tvůrci opět neoprostili od spousty zjednodušení a nelogičností. Ale vem to čert, výtečný akčňák a pozor, rodí se tady velmi důstojný nástupce Arnolda, Žerykovi role neprůstřelných a takřka nesmrtelných hrdinů fakt sedí a co víc, oproti Arniemu dokonce umí i hrát. Jsem spokojen, dalo se dobře na jeden zátah skouknout. ()

BigJohn02

Když člověk pomine tu příšerně vykonstruovanou zápletku, tak se baví a fandí drsnýmu Butlerovi v jeho vražedném úsilí od začátku do konce. Je super vidět akčňák ze staré školy, kdy hlavní bouchač nelétal, neplival oheň, neměl kladivo, pavučiny ani extra rádobyvědecké vychytávky a na plátně se smělo krvavě zabíjet. A komu se to nelíbí, ať nám.... ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

Po Pádu Londýna padne i Air Force One

01.11.2016

Tři roky staré akční béčko Pád Bílého domu vydělalo 161 milionů dolarů a jeho letošní pokračování Pád Londýna rovnou 195 milionů dolarů. Co to znamená? Že teroristé nenechají Mikea Banninga na pokoji… (více)