Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Angelika, markýza andělů je první část pětidílné ságy o krásné Angelice a její cestou za láskou k hraběti de Peyrac. Do Angeliky, zchudlé šlechtičny, se zamiloval už v jejím dětství venkovan Nicolas, ale protože v den její svatby kvůli Angelice zabil správce, musel uprchnout. Angelika náhodou odhalila intriky proti králi, stala se nebezpečnou královým nepřátelům, kteří ji dali zavřít do kláštera. Vysvobodil ji až sňatek s bohatým hrabětem, kterého však Angelika znala jen podle řečí, které o něm kolovaly. Po prudké nenávisti přišla láska na život a na smrt. Hrabě de Peyrac byl však příliš bohatý, vzdělaný a odvážný. Nikdo a v ničem nesmí zastínit krále… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (273)

Sheldra 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku si Angelika vysloužila díky nostalgickým vzpomínkám na prázdniny trávené u babičky, kdy byla u téhle prostoduché blbiny povinná účast za doprovodu četných komentářů typu "to je ten největší hajzl pod sluncem" či "ta si zase naběhla, husa jedna." Zároveň uznávám, že ve srovnání s krávovinami od Rosamund nebo latinoamerickými soap operami je to pořád umění, ba dokonce se tu najdou i herci, a proto vypotím i tu druhou hvězdičku. Ale třetí už ze mě nedostanete, ani kdybyste na mě poštvali Peyracovy čáry máry! ()

Sašenka165 

všechny recenze uživatele

Miluji Angeliku! Ale mám "malý" problém... Miluji odvážnou, laskavou a obětavou ženu z knížky. Co naopak nesnáším je ta, s prominutím, děvka, kterou z ní udělali ve filmu (V markýze andělů to sice ještě není naplno, ale...) ----- Abych si to odbyla už tady a nemusela se opakovat u ostatních dílů, řeknu svůj celkový názor teď. Jak už jsem řekla, filmové pojetí se od toho knižního zásadně liší, a to nejen charakterem hlavní hrdinky, ale i dějem (osobně si myslím, že by byla leckterá filmová divačka - i divák - velmi překvapena, jak moc. ----- O výběru herců titulních rolí bych nejraději pomlčela, avšak okolnosti mi to nedovolují - prostě mám potřebu se k tomu vyjádřit. Mercierová je Angelika asi do takové míry, jako je například takový kus dřeva železobetonová stěna. Prostě není Angelika ani omylem a zdaleka nedosahuje její krásy a duševní velikosti. Navíc není vůbec typově podobná legendární Poitevance. Hossein mi tolik nevadí, ale popravdě, s Peyrakem má společnou tak akorát jizvu. ----- V celém tomhle díle mi vadí tolik věcí, jako snad nikde jinde a v mé roli zapálené fanynky knižní předlohy je nemohu opomenout. Vadí mi překrucování děje, charakterů postav (mnoha), zbytečné smrti několika důležitých postav (nevím kolik jich je přesně, ale jistě nejméně tři), zničení celé podstaty díla Mme Golon a hory do očí bijících nesmyslů. ----- Jedinou věcí, která mi na filmu imponuje je úžasná hudba Michela Magne a nádherné kostýmy a lokality. Už kvůli tomu to stojí za shlédnutí (alespoň jedno). ----- Markýza andělů je bezkonkurenčně nejlepším filmovým dílem, který se nejvíce drží předlohy. Proto nemohu pořád jen kritizovat. Dobře si uvědomuji, že je filmová Angelika jedním ze symbolů šedesátých let a nemám to zapotřebí měnit. Filmem mého srdce však, z již uvedených důvodu, nikdy nebude. ----- No a když jsem si už dala takovou práci a napsala tenhle pekelně dlouhý komentář, ještě bych chtěla upozornit všechny opravdové fanynky a fanoušky Angeliky (v jakékoli formě), aby se mrkli na stránku www.angelique.cz, kde najdou úplně všechno o historii této série a třeba se i zapojí do naší plamenné diskuze :-)... a možná místo čekání na další a další televizní opakování raději investujte peníze do nového knižního vydání... ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pominu-li dva nespřátelé tábory, které tyto filmy odmítají - čtenáře předlohy a odpůrce nikdy nekončících repríz - přikloním se k těm, kteří ocení celou pentalogii jako dobré dobrodružné filmy. Tyto získávají plus hlavně díky barevnému širokoúhlému kinu, výtečné hudbě a samozřejmě - díky bezchybné chemii mezi Mercierovou a Hosseinem. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Mám sérii filmů o Angelice ve veliké oblibě. Moc se mi líbí sytý a jakoby zrnitý obraz filmů z 60. a 70. let, dodává především historickým snímkům na autenticitě. Mrzí mě, že se dnes už takto netočí nebo už to technika nedovoluje. Angelika bude nejspíš příkladem dokonalého romanticko kýče, který staví na krásné hudbě, krásné ženě, charismatickém Peyracovi a přesvědčivé výpravě a kostýmech. Výsledný dojem je posílen precizním českým dabingem z dob, kdy byl ještě český dabing pojmem s velkým P. Z prvního příběhu o Angelice mám nejraději scénu, v níž Angelika spěchá zachránit Joffreye před popravou upálením - ta zoufalost a spěch posílené gradujícím sborovým hudebním podkresem je, nebojím se to říct, jedna z nejkrásnějších filmových scén! ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Protože byla tahle série uvedena do československých kin a na československé obrazovky v čistě nekonkurenčním prostředí a díky nedostatku čehokoli jiného alespoň trochu zajímavého a také kvůli vyhladovělosti diváků po čemkoli západním, čehož tady bylo zoufale málo, se z Angeliky stal v našich zemích doslova kult, ale narozdíl třeba od Vetřelce či Indiana Jonese a jeho dobrodružství se mi zdá, že Angelika získala svou pozici nezaslouženě a ve světě tenhle kultovní odér kolem její existence rychle vyprchal... ()

Galerie (92)

Zajímavosti (30)

  • Michèle Mercier, toho času hvězda především v Itálii, byla spíš donucená zúčastnit se castingu na roli Angeliky. Nejprve klidně vyčkávala, ale pak ztratila trpělivost, a když ji požádali, aby předvedla vztek, předvedla skutečný výbuch hněvu. Netušila, že díky tomu se zbavila všech konkurentek a roli dostala. V případě volby Roberta Hosseina byla situace snazší. Producent Francis Cosne, který jej znal z předchozí spolupráce na Láska na polštáři (1962) jej chtěl do té role za každou cenu získat. (Kroup4)
  • Jeptišku, na kterou v klášteře Angelika (Michele Mercier) vyplazuje jazyk, si zahrála maskérka a její kamarádka Maguy Vernandet. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

V poslední den nelehkého roku 2020 odešel francouzský filmový i divadelní herec, scenárista a v neposlední řadě také režisér, Robert Hossein. Právě včera přitom veterán evropské kinematografie… (více)

Oscaři – dvojitý úder

Oscaři – dvojitý úder

27.06.2009

Dnes pro vás máme hned dvě zajímavé zprávy, souvisící s Cenami Akademie – první o zásadní změně ve vyhlašování Oscarů, druhou o tom, že oscarový film můžete použít jako zbraň v politickém boji. Ale… (více)

Reklama

Reklama