Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: LUNA = ?.?.2000, réžia slovenského znenia (štúdiá PÓDIUM) = MARIÁN SLOVÁK+PREMIÉRA NA STV 1: 12.12.2018, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MIROSLAV KUBIŠTA - Snáď to už konečne niekto vytiahne z archívu a hodí na BluRay alebo aspoň DVD. Je to predsa totálna klasika. (5.2.2009) ()

Padme_Anakin

Chvíli mi trvalo, než jsem se naladila, začátek o zbrklém útěku v poutech mě nijak nenadchnul, ovšem postupně si mě snímek získal.. Druhá polovina pro mě výrazně lepší, záživnější i vtipnější, no a v závěru už mě pánové měli na lopatě, ta loupež v kasínu byla bezvadná a konec parádní, bylo mi potěšením.. ()

slunicko2

Příjemná kriminální oddychovka. 1) Fajnová podívaná s příjemnými charismatickými herci - 38letým Bernardem Giraudeauem (Paul) a 35letým Gérardem Lanvinem (vězeň Stéphane). 2) Ani příšerná hudba, která instruuje diváka, co že to má ve kterém okamžiku pociťovat, celkový dojem nezkazí. 3) A že děj nepůsobí přliš hodnověrně? No a co? ()

FilmFan24

Nadprůměrná francouzská kriminálka se sympatickou dvojicí hlavních hrdinů. Velký hit v kinech v socialistickém Československu a také jeden z mála zahraničních filmů ze Západu, který tehdejší Ústřední půjčovna filmů vydala na VHS do půjčoven, které provozovala v kinech.... ()

Martin741

Jeden zo zástupcov zlodejskych vykradacskych filmov ako Melodie Podzemí s Gabinom. Dvaja chlapi + zenska chcu vylupit kasino a o toto hlavne vo filme ide. Tempo je vyborne, ani chvilu nestraca dych, dialogy su doslova perfektne, exteriery nadherne. Hlavnym hercom bol pre mna Bernard Girodeau /Drsny Chlapik s Vino Lenturom/. Film drzi divaka v neustalom napati, neberie sa vazne, potesi optimisticky zaver. Viac takychto filmov, ne Tchory a podobne kravoviny. Tchora uznava tak akurat Jarous. 89 % ()

MrPierc

Klasická akční podívaná s prvky vtipu i loupežné romantiky. Film neurazí a baví po celou délku. Loupežné filmy jsou vděčnou tématikou pro režiséry i pro diváky. Loupežnická dvojka je zde sice netradiční, ale fungovalo to na mě. Tento film je ale trochu jiný, možná tou překombinovaností děje, ale nijak zvlášť to nevadilo. Průměrných filmů je potřeba, protože tvoří hlavní základnu tvorby a pokud to je takovýto film, nemohu si stěžovat. Také nadprůměrný hudební doprovod. ()

Juto

Je to šikovný, energický buddy film popretkávaný zvratmi, napínavými naháňačkami a kaskadérskymi kúskami a ostrým humorom. Všetko, čo si môžete priať, aby ste bez výhrad strávili pohodlný večer pred telkou. 7/10 ()

c.tucker

Pohodový - to je to slovo, které vystihuje film. Ať se utíká po horách, přebývá u opuštěné mladé vdovy, krade nebo něco dalšího, tak z toho čiší uvolněná atmosféra a klukovskost. Vše tak jak má být u klasického filmu s dobrým koncem. ()

majo25

Celkom prekvapenie, pretože som čakal som málo. Akčné a ľahké krimi, ktoré malo za cieľ kopírovať americkú produkciu. Čiastočne sa to podarilo a isté podobnosti s neskoršou Misson Imposible tam sú. Samozrejme na "americký remake" to nemá. Okrem pár drobností mi vadil netradičný záver - policajt sa dáva na zločineckú dráhu? pche. Hodnotenie: 65% ()

mortak

Ten scénář je neuvěřitelně děravý a drží pohromadě jen silou přátelství hlavních hrdinů. Padouši jsou po většinu doby někde v pozadí a povinná kráska je tu tak jen náhodně do počtu. Jenže tady jde o to, že si dva francouzští herci chtěli prostě jen tak zablbnout a la Belmondo, a jejich energie udělala z filmu hit jak ve Francii, tak i v Československu. ()

MJMilan

Dva frajeři z osmdesátých let, kteří se nebojí ničeho, ale jsou zároveň citlivý, co víc si ženy mohou přát? :-D Kam se hrabe Mission imposible ;-) ()

sator

Pro mne neuvěřitelně slabé ve všech rovinách,neuvěřitelně děravý a chabý scénář kterému nemůže uvěřit ani 6leté dítě..50 % ()

danliofer

Když jsem tento film viděla před mnoha lety poprvé, prostě mi svou vynalézavostí vyrazil dech. K tomu dva sympaťáci, co více si přát... V rámci kriminálního žánru pro mě jasná pětihvězdičková věc :-) ()

andrii

Ve dvou se to lépe táhne, ve dvojici plán možný. Melodie podzemí o dvacet let později. Pro změnu ho nepotopí. S rancem bankovek si to šustí do Austrálie. ()

Iroquaise

jako děcko jsem to měl hodně rád....s odstupem už to nepůsobí tak epicky jako tehdy, když devadesátiminutovka trvala věčnost....ale je to pořád dobrý....překvapilo mě, jak je to svižný a komediální....zápletka a poetika trošku konstruovaný, ale poměrně brzy si mě to získalo tou souhrou a vývojem postav, celkovou rázností a střídmým dávkováním akce a napětí (doporučuju všem, co mají strach z výšek).....výborná scéna loupeže - propracovaná a napínavá.... a příjemně bohémský závěr... ()

morena.jea

VHS-ková nostalgia a ukážka toho že mission impossible sa dá natočiť aj za pár drobných. Piatu hviezdu by som dala za Bernardove modré oči :) Samozrejme nemožno zabudnúť pochvalu za perfektný český dabing. ()

Master19

Asi je škoda, že v hlavních rolích jsou prakticky neznámí herci. Chtělo by to někoho charismatičtějšího (a ani dabing to nezachránil - i když pomohl). Příběh je dosti originální i když to nejzajímavější, tj. dokonale vykradený sejf, se opakuje neustále jen se mění technické vychytávky, které je nutné přelstít. ()

JohnSmith

Výborná francouzská krimi. Je to vtipné i drsné a má to hlavu i patu. Krom toho dvojici Lanvin a Giraudeau to skvěle funguje. ()

ravenir

Výborné vzpomínky na film, který jsem viděl ještě jako dítě čtyřikrát a pak mě i jako dospělého mile překvapil... ()