Dobrý příběh, který není do filmu tak skvěle převeden, jak by předloha dovolovala, ale přesto je povýšen hereckými výkony, kdy tentokrát se mi Broderick Crawford velmi líbil a pro roli Willieho Starka se hodil dokonale. Povedená adaptace, která není geniální, ale pořád dovede ten příběh prezentovat poměrně silně.(6.4.2017)

Veľmi silná a stále aktuálna téma o tom, koľko špiny je v politike. Pokiaľ ide o zotrvanie pri moci, neexistuje nič, čo by tomu mohlo stáť v ceste a na dosiahnutie toho sa použijú akékoľvek spôsoby... Neviem, či sa postava Willieho Starka tak radikálne zmenila až pričuchnutím k moci, ale myslím, že to musí mať človek v sebe, hajzlom sa nestanete zo dňa na deň. Extra silné boli zábery na sfanatizované davy jeho uctievačov, ale žiaľ, sú ľudia, ktorí sa dokážu nechať veľmi ľahko zmanipulovať a sú individuá, ktoré dokážu manipulovať davy ako nič. Veď hovoriť ľuďom to, čo chcú počuť je také jednoduché... Mazať im med popod nos, sem-tam im dať nejakú tú diaľnicu, školu, nemocnicu, (či ihrisko, vianočné dôchodky a vlaky zadarmo) a môžete si robiť čo chcete, aj keby ste mali milión škandálov a niekoľko mŕtvol za sebou, stále budú stať za vami... Smutné(8.10.2018)

• Frajer42

"Ten, jenž bojuje s monstry, by si měl dát pozor, aby se sám nestal monstrem." - Friedrich Nietzsche Je zajímavé sledovat, že se ve světě politiky dodnes pranic nezměnilo. Obzvlášť v dnešní době je demagogie využívána jako primární a mnohdy i jediný přesvědčovací nástroj. Na snímek jsem se podíval opravdu v příhodný čas. Hlavního hrdinu mi velmi připomíná nedávno zvolený prezident USA - Donald Trump. Taktéž vybudoval svoji kariéru díky útoku na chudší společenské vrstvy a na stírání sociálních rozdílů na úkor těch chytřejších a pracovitějších. Celkový dej není hloupá záležitost, ale k jeho důkladnému vstřebání by bylo třeba delší stopáž, neboť děj nese na bedrech pár postav a k vykreslení motivací a charakterů postav vedlejších prostě není prostor. Problém je v tom, že děj je servírován poměrně nezáživně, takže by tu delší stopáž málokdo ve zdraví ustál. Tvůrci tedy pro diváky připravili jakýsi kompromis, který dnes již nenadchne, ale pravděpodobně většinu diváků ani neurazí. Ryzí ukázka toho, že ať už člověk vstupuje do politiky s těmi nejčestnějšími úmysly, tak jej politická mašinérie stejně semele. Respektive, aby se stal úspěšným, tak musí zpravidla rozehrát hodně ošklivou hru a vydat se třeba i přes mrtvoly kupředu. Film obsahuje opravdu silné momenty. Nicméně většinu tvoří pro mě těžko stravitelná vata. Lepší dva kusy.(13.12.2016)

S přihlédnutím na rok výroby je tolerance podprahových a jemných protikomunistických idejí na místě (hrdina z dělnické třídy, ze kterého se postupem času stává samozvaný totalitní vůdce) a vzhledem k velmi dobré technické stránce snímku, snad jen ten filmový týdeník poslepovaný z „autentických“ záběrů je smutným důkazem šetření na nesprávném místě, se tomuto dílu moc vytýkat nedá. Celá podívaná pěkně odsýpá i díky častým změnám prostředí, ale bohužel už nezbyl čas na přílišné vykreslení vedlejších charakterů, které se objevují prakticky na objednávku a v některých pasážích působí i samotní herci trochu zmateně. Jen to prosím nesrovnávejme v žádném případě s Citizen Kane.(23.6.2005)

Vynikající politické drama o tom, co se stane, když se dá lidem moc. Willie je na začátku čestný člověk, který chce odhalit systém a pomoct lidem bez nároku na osobní zisk. Umí mluvit a nadchnout lidi. Stane se guvernérem jenom, aby vládnul za pomoci stejných praktik jako jeho předchůdci. __ Skvělé zajímavé politické drama se skvělými herci. A navíc se psal rok 1949, takže tu je krásná alegorie na SSSR a Stalinův kult osobnosti.(25.12.2014)

• - Mercedes McCambridge v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)