Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsunami_X
  ****

  S přihlédnutím na rok výroby je tolerance podprahových a jemných protikomunistických idejí na místě (hrdina z dělnické třídy, ze kterého se postupem času stává samozvaný totalitní vůdce) a vzhledem k velmi dobré technické stránce snímku, snad jen ten filmový týdeník poslepovaný z „autentických“ záběrů je smutným důkazem šetření na nesprávném místě, se tomuto dílu moc vytýkat nedá. Celá podívaná pěkně odsýpá i díky častým změnám prostředí, ale bohužel už nezbyl čas na přílišné vykreslení vedlejších charakterů, které se objevují prakticky na objednávku a v některých pasážích působí i samotní herci trochu zmateně. Jen to prosím nesrovnávejme v žádném případě s Citizen Kane.(23.6.2005)

 • darwin
  ****

  Velmi dobré drama inspirované skutečnou postavou populistického guvernéra Louisiany Huey P. Longa, snažící se ukázat jak by to asi mohlo vypadat, kdyby se do čela jednoho z jižanských států dostal demagog-autoritář. Rossen hezky vykreslil guvernérovu postavu a atmosféru kolem jeho vzestupu. To všechno podložené kvalitními hereckými výkony. Film ani po tolika letech neztrácí na působivosti a je varováním pro lidi, aby nenechali zneužít demokracii a chodili k volbám. Nic to však nemění na tom, že Rossen Longa ukázal ve velmi nepříjemné a hlavně nepravdivé barvě.(23.6.2005)

 • kaylin
  ****

  Dobrý příběh, který není do filmu tak skvěle převeden, jak by předloha dovolovala, ale přesto je povýšen hereckými výkony, kdy tentokrát se mi Broderick Crawford velmi líbil a pro roli Willieho Starka se hodil dokonale. Povedená adaptace, která není geniální, ale pořád dovede ten příběh prezentovat poměrně silně.(6.4.2017)

 • liquido26
  ****

  Vynikající politické drama o tom, co se stane, když se dá lidem moc. Willie je na začátku čestný člověk, který chce odhalit systém a pomoct lidem bez nároku na osobní zisk. Umí mluvit a nadchnout lidi. Stane se guvernérem jenom, aby vládnul za pomoci stejných praktik jako jeho předchůdci. __ Skvělé zajímavé politické drama se skvělými herci. A navíc se psal rok 1949, takže tu je krásná alegorie na SSSR a Stalinův kult osobnosti.(25.12.2014)

 • Pohrobek
  ****

  Vcelku zajímavý, nesoudící a ani příliš nemoralizující film, který povedeně, místy i vtipně popisuje přeměnu idealisty z balíkova až na diktátora bez skrupulí. Aby to nebylo pro někoho příliš nudné, je tento strmý postup nahlížen jakoby zezdola ústřední postavou, jejíž konání je sice místy nepochopitelné, ale zato vždycky s sebou přinášející nenapravitelné následky.(30.1.2005)

 • - Mercedes McCambridge v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)