Dejte mi pokoj!

Éric Neveux

Joëlle Hache

Scénografie:

Ivan Maussion

Francouzi umí skvěle skvěle mixovat žánry, dialogy, scény, dramatický pasáže, vztahový scény, bláznivý gagy a stačí jim k tomu kolikrát opravdu naprosto banální zápletka. Tady mě však přišlo, že se vaří z vody hodně dialogů i scén mohlo být víc promazlených případně více vygradovaných. Christian je mně sympatický a nedělá mu problém utáhnout celý film, Patrice je můj oblíbený režisér, ale tady to chtělo víc provařit, takhel zůstalo jen u občasných vtipných situací zejména v počáteční fázi filmu.(26.5.2015)

• MrHlad

Až mi bude šedesát, tak se mi možná tyhle konzervativně nudné komedie o samolibých Francouzích, vytopených koupelnách a vynervovaných manželkách a milenkách možná budou líbit. Ale spíš ne.(3.5.2015)

"Když jsem začal sbírat desky, řekl jsem si: Až si koupíš tuhle desku a v klidu si ji poslechneš ve svým obýváku, pak budeš, můj milý Micheli, šťastný muž." Jsem velký naivka, když si myslím, že by se po tomto nadšeném vyznání každá milující žena měla na hodinku vzdálit a umožnit svému muži nerušený poslech? Vždyť on by byl šťastný a své štěstí by pak přenesl i na ni. Jenže já evidentně jsem naivní, protože v životě jsem zažil něco podobného a taky mi to nevyšlo. Takže pojďme si promluvit o paroháčích, falešném synovi, debilní milence, netolerantní služce, polském instalatérovi z Portugalska a sousedech, kteří ještě netuší, že jednomu doktorovi mohou povolit nervy. Já jsem si to tedy moc neužil, protože jsem se v tom nešťastníkovi trošku viděl a taky jsem se cítil být oklamán, když jsem místo komedie dostal horor ze života.(27.1.2017)

Klasická Francie. Film odehrávající se vesměs na jednom místě založen na hromadně bizarních situací, ze kterých se skládá humor v tomto díle. A já se bavil. Dostalo se ke mně přesně to, co jsem od filmu požadoval.(30.11.2015)

Clavier se už objevil v mnoha lepších filmech, v podstatě se není čemu smát. Námět slibný, provedení špatné, scénář bez nápadu a možnosti nějaké gradace. Zklamání i z dabingu, na Trávníčka/Claviera si zvyknete, ale ostatní dabéři z party kolem Mahdala a Petráska jsou hrozně oposlouchaní.(25.10.2015)

• claudel

Francouzské filmy mají laťku posazenu zatraceně vysoko a filmové adaptace divadelních her v takovém provedení mají pramalou šanci na úspěch. Ano, v celosvětovém srovnání by to možná stačilo na slušný nadprůměr, ale ve francouzském měřítku to byla velká slabota a odvar. A to jsem ani neviděl původní hru, to bych byl pravděpodobně zklamaný ještě více. No jo, Clavier musí zase honit peníze na Sarkozyho kampaň.(25.12.2015)

Nenáročně natočená a v jistém slova smyslu komorní hodinka a čtvrt odehrávající se zejména v jednom bytě (respektivě domě), které vévodí zejména herecký koncert Christiana Claviera. Snímek sice nefunguje na komické lince perfektně jako například Co jsem komu udělali? ze stejného roku (rovněž s Clavierem v hlavní roli), ale i přesto nabízí několik vtipných až úsměvných scén. Zkrátka komedie, která je výsledku průměrná, což je možná škoda, jelikož potenciál zde byl.(24.12.2016)

Může obsahovat menší stopy po SPOILERech.\\Co vše se musí stát v životě takového obyčejného člověka,aby přestal myslet sám na sebe? Tuto otázku jsem si v životě párkrát kladla a stále se mi nepodařilo na ni najít odpověď. Michel má zálibu ve sbírání desek a jeho nejoblíbenější se před ním najednou objevila jako blesk z čistého nebe. Nehledě na všechny možné události se snaží si desku přehrát. Nepříjemné situace se kupí a východiskem pro něj je shledání s nemocným otcem. Snímek se mi líbil a hlavně malá filipínská holčička,která simulovala samotné svědomí hlavního představitele.(16.5.2015)

UPC My Prime - Bez Christiana Claviera by to asi bylo na odpad, co? Ale...on tu byl! Takže příjemná francouzská komedie. 70% (with J.)(25.7.2016)

Průměrná komedie s jednoduchým dějem a zase až né tak originální zápletkou :o( Jediní kdo mne opravdu bavili, byl instalatér "Polák" a soused stejné národnosti :o) Čekal jsem alespoň vrchol v podobě převráceného regálu s elpíčkama, při nechtěném "sousedském dni" ale tak daleko asi scénář neviděl...(8.5.2015)

Spíše trapné než vtipné, umělé, příliš hysterické, přehrávající herci, Francouzi mají dobré komedie, ale tato je opravd hodně slabá!(9.8.2016)

Když jsem viděl komentáře a hodnocení, trošku jsem se začal bát. Nicméně, první polovina mi přinesla překvapení jako hrom. Svižný scénář, geniální Clavier (o tom bude řeč ještě níže) a celkově mě potěšilo, že je to ve stylu těch starých francouzských konzervaček typu Oskara. Skutečně vyjímečně jsem se bavil. Ovšem, ve druhé půlce už mé nadšení kleslo, protože rozehrávala poměrně primitivní a vulgární dějovou linii, která mi bohužel dvakrát vtipná nepřipadla. Když si totiž odmyslím to pitvoření, přiblblého souseda a rychlý střih s rychlou kamerou zbyde mi pouze příběh ve druhé půlce příběh o nevěře s lechtivou příchutí. Kdybych to viděl v americkém filmu, pouze bych se zatmelil jak jsou ty Američani blbý. Anebo spíš, jací jsou hulváti. Ovšem, trhá mi to srdce, když to vidím u francouzského komedie, co mě v prvních čtyřech minutách vrátila do pradávných zlatých časů. Časů Pierra co bydlí nalevo od výtahu, šoféra Oskara a Belmonda, co prožívá Veselé Velikonoce. Je pravda, že Veselé Velikonoce jsou taky o nevěře. Rozhodně ale nevyzní ve výsledném dojmu tak vulgárně. A závěr jsem už nepobral, vůbec. Jinak o Clavierovi jsem ani nevěděl, jaký je génius. Opět se vrátím k těm starým komediím, protože se musím na něco zeptat. Nepřipomínal vám zde strašně Funése? Tou gestikulací, výrazovými prostředky, hlasovým projevem, komediálním talentem. Parádní výkon. Tebe si Christiane ještě proklepnu. A doufám, že přístě už to bude u nějakého filmu, co bude dobrý po celou dobu.(12.2.2017)

Možná film nedosahuje vysokých kvalit, ale já tyhle divadelní adaptace prostě zbožňuju. Žádné hluché místo, žádné protahování, prostě nic, co by nudilo. Navíc výkony francouzských herců jsou jako vždy na velmi dobré úrovni.(31.10.2015)

Výborná francouzská komedie v čele s úžasným Christianem Clavierem. Michele (Clavier) si chce jenom hodinku v klídku poslechnout gramodesku, kterou právě koupil. Ovšem okolnosti jsou proti a Michelovi se stane řada bizarních a vtipných situací. Já jsem se u toho opravdu hodně nasmál. :-)(12.2.2017)

Christian Clavier podává velmi dobrý herecký výkon, kdy v podstatě celý film stojí na něm a na tom, jak svou roli zvládne. A zvládnul ji dobře. Popravdě, já bych se sesypal dřív a poslal všechny do háje. Tady jsou navíc ještě postavičky, které jsou fajn a které to místy případně dovedou hezky oživit, když už to začíná být monotónní.(18.7.2017)

„Nechtěl jsem toho moc. Jen mít hodinu klid!“ Hodinu klidu bude mít i divák... ale na ten konec se vyplatí počkat.(1.7.2016)

• bourec

Nevim proč,ale prostřednictvím hlavní postavy,ztvárněný Klavírem,a nevim proč námětem(bože,je to podle divadla)sem sjel,a to ještě na orig.dvd (kurva za prachy) french film,ale je to rozeřvaná,hysterická,dějově rozlítaná kokotina,ktero sem dojel do konce jenom silou vůle.Tohle je přesně jeden z případů,proč mám radši americkou komedii.30%.(6.3.2016)

Okrem pár vtipných momentiek je to pre mňa trošku málo vyprofilovaná komédia. Mám pocit, že príbeh je trošku klišé (a asi to bolo aj klišé skôr, než to kedykoľvek niekto vymyslel). A jediné čo to môže zachrániť sú dobré fóry. Ale tých je tu akosi málo a mám pocit, že veľa vtipov sa snaží ísť veľmi jednoduchou cestou a mnoho vtipov sú možno celkom úsmevné, ale je tu málo miest, kde by som povedal, že som sa ozaj zasmial. Nábeh bol dobrý, ale potom to kdesi utrhlo niť. Furt som si hovoril, že by som sa mal smiať, no nevedel som prísť na to, prečo som sa nakoniec nezasmial. Jediné čo tu vyniká je asi záverečných 5 minút, ktoré skutočne fungujú a konečne dávajú filmu toho správneho ducha. Tie sa mi páčili. Pavel má pár dobrých momentiek, no inak ma to nejako komediálne nebralo. Čakal som viac lepšieho humoru a menej pocit, že už je to otrepané a staré. Hodnotenie: C(25.1.2017)

• Aljak

Francúzske komédie zvyknú byť dobré, ale to ani zďaleka nie je pravidlom. Dôkazom toho je napr. aj tento film, ktorý si viem predstaviť síce predstaviť ako obstojnú divadelnú hru, ale vo filmovom prevedení to bolo bolo dosť slabé. Ani neviem aké slová by som použil na to, aby som vystihol moje pocity z tohto celého. Nieže by som sa nudil, ale proste to bolo celé ako kolotoč fádnosti a ukážka toho ako dokáže ublížiť divadelnej hre, ak je pretvorená na film.(28.10.2015)

Zdařilá adaptace divadelní hry, která sama o sobě stojí především na výkonu hlavního hrdiny, což je v daném případě Christian Clavier, který svou roli zvládá velmi obstojně. Na druhou stranu to bohužel není Louis de Funes, aby sám utáhl podobně laděnou situační komedii, u které se budete smát celou její stopáž. V takovém případě je třeba, aby mu zdatně asistovali i další představitelé, což je bohužel největší nedostatek tohoto filmu, jelikož výběr a především výkony jeho kolegů jsou velmi nevýrazné a jakmile se hlavní představitel ocitne mimo objektivy kamer, tak to začíná být poměrně nudné. Moje hodnocení 55%.(26.10.2015)

<< předchozí 1 2 3 4