Domácí vězení

• Nový Zéland Housebound (více)

Nevrlá delikventka Kylie Bucknellová se musí vrátit do svého rodného domu poté, co jí soud nařídí domácí vězení. Její trest je ještě o to nesnesitelnější, že tam musí žít se svou matkou Miriam - drbnou s dobrými úmysly, která je přesvědčená o tom, že v domě straší. Kylie zpočátku nepovažuje matčiny pověry za nic jiného než za záměrné rozptýlení ze života plného vařené zeleniny a maloměstských klevet. Když se ale sama stane svědkem znepokojivého šepotu, podivného nočního bouchání a děsivého medvídka se zálibou v nevhodných řečech, začne přemýšlet o tom, zda zdědila matčinu přebujelou fantazii, nebo jestli dům skutečně obývá zlý duch, který není z jejího návratu zrovna nadšený. (Cinemax)

Morholt

Místy hodně vtipné i nápadité, v hororových momentech vychytané a po celou dobu si udržující příjemný nadhled. Navíc matka s dcerou zahrály výborně. Bohužel ta stopáž je příšerně natažená, takže jsem měl v mnoha momentech tendence použít rychloposuv. Čekal jsem trochu víc, ale za podívání to stojí. 55% ()

Lacike

Je to zaujimavy mix zanrov od hororu, cez komediu az k detektivke. Proste take komedialne pohravanie sa zo zanrom hororu. Zaciatok je trochu zdlhavejsi, rozhodne ho mohli trochu prestrihat, zaver zase prilis prekombinovany. Pri stvrtom odhaleni identity vraha som si uz len tukal na celo. Postavy sa vzdy nespravaju uplne logicky. Hlavna hrdinka je bohuzial skôr otravna tym jak to ma vsetko v piči. Ale zase to ma zaujimavu premisu, niektore fakt vtipne postavy ako je ten tucny geek, ktory pomaha hlavnej hrdinke alebo jej divna matka. Niektore vtipy v ktorych sa pohravaju s klise su perfektne. Takze aj ked to zdaleka nema na komedialnu pecku akou je napriklad Cabin in the woods, tak to rozhodne stoji za pozretie. 6/10. ()

6thSun

Nový Zéland opět boduje! Tentokrát perfektním mixem komedie a hororu, který sice díky přemrštěné stopáži ztrácí v závěru lehce dech, ale není to nic, co by zásadně kazilo celkový dojem. Pro mě rozhodně příjemné překvapení a zážitek, proto musím hodnocení vyhonit až k vrcholu. ()

Padme_Anakin

Mimořádně zdařilá věcička ve všech ohledech, černý humor je tu smíchán s velice příjemným napětím a co začíná jako duchařina, zhoupne se do detektivního pátrání, aby se to naprosto nenásilně změnilo v roztomilý horůrek.. Kylie je zpočátku na pěst, ovšem od použití zahradnických nůžek si to začne rovnat v hlavě, až mi přišlo líto, kolik času věnovala úklidu domu.. Rozuzlení parádní a Jůdžín nemá chybu, jeho manikúra a sestřih vlasů těžko budou hledat konkurenci.. Viděno opakovaně, hodnocení ponechávám beze změny, pořád mě to baví.. ()

Astaroth12

Bola tu cítiť silná irónia a to hlavne z hlavnej hrdinky.Naozaj viac krát to bolo veľmi zábavné a úsmevné.Ale stalo sa,že bol zábavný aj v momentoch,keď to malo byť brané vážne.Film disponoval aj sviežimi a prepracovanými nápadmi.Je to bráne z takou príjemnou nadsádzkou a v tom je docela schopný.Nájdu sa tu aj slušné lakačky a kamera mala tiež úroveň. Herecké prejavy sú veľmi dobre.Len príbeh mi robil starosti,bol taký všedný.Ma to napínavé chvíľky aj keď sprvoti to vyzeralo,že jeho sila bude hlavne v zábavnosti a ono nie,ono to bolo aj silno atmosferické a k tomu mu riadne sekundovala dobrá hudba.Ale ku koncu scenár strácal na dôvtipe a tak to zakončil predvídateľnosťou. ()

schizmo

Tenhle horor nelze brát moc vážně, protože komediální a ironizující prvky rozhodně převládají. Skoro bych až řekl, že je to určitá pocta staré novozélandské škole, kde se víc člověk nasmál než bál. O nelogické chování a wtf momenty rozhodně není nouze, na ploše skorou dvou hodin máte dostatek prostoru pro zajímavý dějový vývoj, zepár zvratů i pár gore scén, nicméně humor vždy zvítězí nad obsahem. ()

maddy

Netradičný žánrový spletenec čiernej komédie na začiatku, mystery hororu v strede a thrilleru v závere, neustále však vo veľmi odľahčenom podaní. Prvú polhodinu som mal však chuť to vypnúť kvôli snáď tej najotravnejšej hlavnej hrdinke všetkých čias. Viem, že to bolo podstatou tej postavy, ale tak drzú, nepríjemnú, nesympatickú hus som už dlho nevidel. Našťastie iritovať postupne prestala a z Housebound sa vykľul celkom svieži film, ktorý sa príjemne pohráva so žánrovými klišé a prekvapivo sa s pribúdajúcimi minútami ukázalo, že ani tá zápletka nie tak márna a zbytočná ako sa na prvý pohľad zdá, ale postupne sa stala čoraz pútavejšou, navyše aj so zaujímavým rozuzlením (v pár minútach som si spomenul na The Pact). Dlhšia stopáž vôbec nevadila, keďže tempo ani raz nedrhlo a aj keď to výrazne nefunguje ani ako horor (vyslovene sa tu nie je čoho báť), ani ako komédia (poteší pár sarkastických narážok hlavnej hrdinky, inak film výrazne nerozosmieva), tak nakoniec to bol celkom hravý mix a zásluhu na tom má rozhodne režisér (jeho ďalšiu tvorbu určite ďalej sledujem), pretože toto sa mohlo veľmi ľahko rozpadnúť do nefunkčného mišmašu, ale prekvapivo tá zmena nálad/žánrov drží bez problémov pohromade. CELKOVO: 3* (6/10) ()

kareen

Krapet hluchých míst by se našlo, ale nebylo jich hodně a já jim to ochotně odpustím, protože jinak jsem se bavila špičkově. Tohle není žádná stokrát provařená parodie na ještě provařenější horrory, ale skutečně vtipná, hodně černá komedie, která ještě stačí především v první polovině i obstojně strašit (ale zase nic, z čeho bych nemohla spát). Nejde ani o to, že by samotný děj byl zas až tolik originální, ale postavy už se docela vymykají běžnému hororovému průměru a sympatická nadsázka je z toho cítit na sto honů. Vždyť kde jinde můžou mít klaďasové na kontě víc obětí než hlavní zloun? A to jsem se ještě nezmínila o roli, kterou tam sehrává plyšový méďa, Ježíš nebo o tom, jak se dá v boji použít kuchyňské struhadlo. :-) ()

Korbitch

Tak já se bavil přímo královsky. Tyhle hororové komedie mi sedí, nemají totiž infantilní humor, ale krásně neotřelý a nevtíravý. Do toho si přidejte, že soused v jednu ráno štukuje vedle v bytě, takže vás vyděsí divný zvuky a parádní scénář, který se přelévá ze strany na stranu a vy vůbec netušíte, co za tím vším v tom baráku vlastně stojí. Za mě paráda. ()

kaylin

„Housebound“ je naprosto jiný než snímky Petera Jacksona z počátku jeho kariéry, ale zároveň je to film, který pokračuje ve výborné tradici novozélandských hororů, které jsou zajímavé, jsou zábavné a jsou odlišné od jiných. Jdou si svou cestou, a to je moc dobře. V jejich případě se to rozhodně vyplatilo a snímek „Housebound“ je velmi milým překvapením, které je natočeno s velkou profesionalitou. ()

stration

Celkem povedená taškařice, které ale něco chybí, aby byla fakt dobrá. Konec je svižný a správně ujetý, ale chtělo to si víc pohrát se scénářem a "vystrouhnout" ještě pár zapamatovatelných scén. ()

dee-key

Přistupoval jsem k tomu s velkou nedůvěrou ze zřejmých důvodů, ale dal jsem na doporučení Pro-EaZzyho a musím říct, že jsem spokojený. Jasně, je to hovadina a příběh má v sobě asi tolik děr, kolik jich má ten barák, ve kterým žijou, ale na to že ze začátku postavy vyloženě nesnášíte a celé se to tváří jako duchařina, se to vyvrbí v drsnou, černou komedii. ()

TheDon

Tenhle film je oproti Co děláme v temnotách asi o tři levely jinde. Mám sto chutí té upírské nudné kravině shodit jednu hvězdu, ale to už by z toho byl skoro odpad. Housebound je pecka. Kylie má hned na úvod trochu smůlu (nebo je i malinko tupá) čert ví, každopádně je to vtipný. Když pak musí být zavřená ve starým baráku s otravnou mámou a ještě ke všemu tam straší, začíná to být i hororový. Ale....víc jsem se u toho nasmál, než bál. Třeba když se začnou samy otvírat dveře :) Probační úředník je tutovej blb a dokazuje to asi tak celej film. Co scéna, to hláška, to perla. No a Eugene? Ty vole. "Vím o místě, kde se schováme " a já sem se málem udusil sušenkama. Tohle je film u kterýho by mělo být to americký blockbustrový - A MUST SEE ! Nedávám tomuhle druhu filmu pět, vždycky to něco pokazí. Tady se to nestalo. Zaslouženě plná palba. 95% P.s: Zvonění Motoroly "Hello Moto" bych asi nepřeložil jako "Vítej Mortare", tady asi někdo neměl rázra :) ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.11 - NOVÝ ZÉLAND - Kdyby to Johnstone zkrátil o zbytečné "ryze hororové" scény pomalého chození po baráku a ostatních klišé z nejprůměrnějších duchařin, byl bych spokojený ještě mnohem víc. Ale rád ty čtyři hvězdy dám i tak, postavy mě dostatečně zaujaly (včetně Kylie, které jsem pak začala fandit jen proto, že jsem čekal, že vztah s matkou změní), vtipných scén je tu kupodivu požehnaně na začátku i na konci (byť konec je na celém filmu nejlepší, to rozuzlení bylo hodně povedené), až na utahané scény jsem se nenudil a celkově mě to dost bavilo a zanechalo příjemný pocit. Účel to splnilo dobře, takže něco víc (jako třeba hodně urychlený konec, resp. epilog) bych vyčítat neměl. Jen je teda škoda, jakým směrem se Johnstone v dalším filmu ubral... Slabé 4* ()

peiton

Light čierna komédia,ktorá nám ukazuje,že život sa dá zachrániť ked treba aj kuchynskými pomôckami.Začiatok mi prišiel hrozne otravný,obsadenie vrcholne nesympatické až som to chcela vzdať,lenže to by nesmel prísť v 2. polovici taký ZLOM,ktorý razom snímke dáva celkom inú tvár.A takáto ,,tvár" ma bavila daleko viac ako ked by to malo skončiť nudnou klišé duchárskou záležitosťou.To samozrejme tvorcovia nemali ani v úmysle,skôr mali v pláne nás zviesť z cesty a skúšali to na nás cez skrytú ducharinu.Prefíkaný rozbeh a ešte lepší dojazd.Ak chcete vedieť aký je to pocit otočiť snímku o 180 °C pozrite si ju. ()

Havaj8

Na tenhle mix žánrů to bylo až extrémně natahovaný. Ale v napětí dokázala udržet ta detektivní atmosféra, že kdo v tom má vlastně prsty. A že těch adeptů na začátku bylo až až. Vtipný to taky vyloženě nebylo, jako spíš ironický díky hlavní představitelce. Děsivý, ani strašidelný to moc nebylo, ale čekal jsem to o dost trapnější, tohle bylo relativně milý překvapení z Novýho Zélandu. Nějaký to svoje temnější kouzlo to mělo. A kdo to vidí v roce 2017, může si všimnout, kde mohl vzít inspiraci The Boy. ()

dubinak

Housebound až překvapivě efektivně hýří černým humorem s novozélandským přízvukem a k tomu ještě stíhá budovat napětí a strach. Sice zobrazuje v jiném stylu akorát to, co už jsme párkrát viděli v čistě hororovém směru, ale i tak nabízí tato komedie spoustu nevídaných prvků. Konec nám nabídne i trochu toho gore. Škoda jen zbytečných zamotávek v příběhu, které mi pak trošku po projekci ztěžovaly vybavení si jednotlivých scén. I přes tyto malé vady na kráse, považuji Housebound za velmi povedený kousek, konečně i z jiného světového koutu. ()

C0r0ner

Pár lidí, jeden dům, slušná atmosféra, nevybíravý jazyk, parádní prdel a jeden zajímavý plot twist. Housebound je přesně ten typ filmu, který mám rád. Je to sranda, je to originální, nejsou v tom profláknuté držky a přesto hrají herci dobře. Novozélanďané opět dokazují, že žánr komedie jim není vůbec cizí. 90% ()