Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

Špinič

Tento film nieje pre všetkých, pozeral som ho s jedným známym a jemu sa to zdalo trápne a nudné, nebiť mna ani to nedopozeráme. Je to iným spôsobom natočený film, čakal som niečo na spôsob Posledného samuraja, ale nakoniec som bol veľmi spokojný. Čo sa týka vizuálnej stránky je to na výbornú, a aj napriek tomu, že dej nieje najsilnejšia časť filmu, mu to dokážem odpustiť, pretože dýchalo z toho niečo viac, východné umenie, veci ktorým veľmi nerozumiem, ale zaujíma ma ako to funguje ..... ()

Išak

Jediné co se mi na tomhle filmu příliš nelíbilo byly souboje.Ať už šlo o souboj jedinců nebo jeden či dva proti stovkám.To už bylo fakt dost ujeté, škoda.Jinak hodně dobrý. ()

nakamura

Překrásně natočený film s vizuálně dech beroucími scénami. Působivá práce s barvami a materiály, do toho trocha filosofie a natřikrát vyprávěný týž příběh. Bylo zajímavé sledovat osudy hrdinů pokaždé trochu jinak a nakonec se ve třetím vyprávění dozvědět pravdu, která pak vedla k dokončení jejich příběhů. Velice krásný film, místy snad jen trochu zdlouhavý, ale v podstatě bych na něm neměnila nic. Dost těžko se hodnotí, protože se nepodobá skoro žádnému dosud natočenému filmu, je v něm něco, čím pro mě bude vždy lákavý, jen jiným způsobem. ()

Wroclav

Nudná a hloupá politická agitka, kterou ani sebekrásnější (=sebekýčovitější) forma nemůže zachránit. Radši pěstovat maniok na poli v Africe než se stát číňanem. ()

galil

Na poprvé mě tento film nechal naprosto chladným ale s každým dalším shlédnutím mi stálé méně vadí běhaní po vodě a užívám si nejvelkolepější výpravu, kderou kdy filmové umění mělo. 90% ()

THX-1000

Vizuálně velmi dobře zpracovaný film plný barev. Obsahová stránka sice pokulhává, ale postupem děje se přidává i napětí a morální poslání. ()

zurivymlok

Vizuální stránka tohoto díla je naprosto neskutečná. Musel jsem to shlédnout třikrát, abych to dokázal jakžakž pojmout. Ať už jsou vám bojová umění či příběh sebevíce ukradené, tak vizuální stránka musí pohladit po duši každého. Bojová umění mám rád. Pro mě je to něco jako balet, kdy sleduju hodně estetickou stránku. A to je zde perfektní. Příběh také není špatný, i když je ideologicky úplně někde jinde, než mé názory. Nevěřím, že za jednotu národa je třeba obětovávat lidské životy a že poté budou všichni šťastní a vše bude bez konfliktů. Toto je téma mnoha čínských snímků. Já ho ve filmech toleruji, ale neztotožňuji se ním. Už jen to, že sjednocení je dosti krvavý proces znamená, že ne všichni budou po sjednocení spokojeni. Poražený nebude štastný. Taková společnost bude jen stěží liberální a demokratická, protože sjednocující síla se své moci dobrovolně nevzdá. Tento film otevírá mnohé politické a ideové otázky. Ale já si myslím, že je lépe se v případě nesouhlasu přesto přenést a nechat se unášet poetikou a krásným dokonale propracovaným přestavením, které pro nás Yimou Zhang připravil. Za zmínku ještě stojí excelentní hudba, která výborné snímek podtrhuje (i když ke spolupráci Ridleho Scotta a Vangelise u Blade Runner to má hodně daleko - jako vše). 100 % ()

Cubah

Jeden z obrazově vůbec nejkrásnějších filmů, u kterého mi ani příliš nevadí jakási "citová cizota". Postavy jsou až v druhém plánu a skutečným hrdinou je tady právě ten obraz. ()

gizi

Neuvěřitelná kravina, navíc velmi zdlouhavá (i když má jen 95 minut) až nudná, ovšem s nádhernými vizuálními efekty, za to 70%. ()

Naby

Velice zajimave ukazano ze i nektere spatne veci muzou vyssim cilum puslouzit jako spravne. Jen si nejsem jisty o takovym poukazovani zrovna u cinskych filmu.... jestli vite co tim myslim. Jinak je to perfektni kus akce, velice zajimave rezie a prehlidkou bojovych umeni. ()

miso1099

Nemám rád, ked sa bojivníci bijú a lietajú pri tom. Je to úplne odveci a tým pádom tento film nemožem dobre ohodnotit ()

Hellbilly

Nádherne natočený umelecký film s pôsobivými obrazmi... Príbeh je jednoduchý a postavy nie príliš prepracované, ale o nič z toho tu nejde. Tento film je o vizuále a krásnych poetických alebo monumentálnych scénach. Tá záverečná je len čerešničkou na torte. ()

morlumak

Poezie na plátnu....Film nabitý akcí, filozofií a typickou asijskou poetikou. Přesně takhle má vypadat moderní wuxia film. ()

Suchoš

Úžasně stylizovaná podívaná, která stojí a padá na úžasně natočených a nádherně barevných scénách. Při sledování zjistíte, že na samotném příběhu v podstatě ani nezáleží, a jenom se těšíte na další úžasné záběry. ()

Eddieg

Prvotřídní vizuální podívaná, o kterou by mělo jít ve filmu především, s nápaditou východní tradicí divadla. I přesto, že nejsem z úzkého diváctva dálovýchodní kinematografie, jeho kvality doceňuji. ()

Tomulka

Není to sice můj šálek kávy co se týče příběhu (je trošku slabší proti jiným filmům tohoto typu), ale jinak je tento film velmi dobře vyzuálně a hudebně stvárněn. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)