The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Vydržet a přežít (S01E05)

(epizoda)
  • USA Endure and Survive
TV spot

Joel a Ellie se snaží uniknout povstalcům a přitom se dostanou do křížku s nejhledanějším mužem v Kansas City. Kathleen pokračuje ve své misi. (HBO Max)

Litvicek

Kulervoucí to sice nebylo ale mělo to k tomu hodně blízko. Napínavé vyvrcholení týmovky s Henrym a Samem, nečekaně čekaný útok clickerů a smrt té nesympatické pizdy. Skvěle zahrané, skvěle zpracované a za rozdílnosti oproti hře už v téhle fázi vyloženě děkuju. ()

HydraCZ

Fíha, tak oproti předešlé slabší epizodě je tohle opět trefa do černýho. Ačkoli se od původní předlohy seriál každým dílem víc vzdaluje, stále zde nacházíme ty klíčové momenty a postavy jsou stále hře velmi věrné. Na druhou stranu se mi moc líbí, jak je tady Sam hluchý. Přidává to zase další vrstvu a o to víc je pak linka Sama a Henryho, a jejich samotný závěr, emočně silnější. Jinak Sam a Ellie byli spolu naprosto rozkošní. Scéna s komiksem nebo odhalení kousnutí.. ach. O Belle Ramsey už nemám absolutně žádný pochyb, tohle je prostě Ellie. A na konci ta horda? Šílenost, totální mayhem, miluju to! ()

ac3r

Za posledních 15 minut 4* jinak stará známá nuda a šeď. Celkem vtipný, když se na scéně konečně zjeví Bloater jak ho úplně ignorují a odejdou pryč:)) Mi nikdo nevymluvi, že ten seriál prostě není odflaknutej. Bohužel hodnocení to chytá velký stejně jak ten druhé debilní díl hry, takže je to stejně marný... ()

Oyer

Musím říci, že jsem trochu zklamán. Prostředí sice vypadá dokonale, ale po obsahové stránce to trochu vázne. Proč se věnuje tolika času nevýrazným osobám, které na konci dílů stejně zemřou a úplně to zastavuje hlavní děj a posun dopředu. Tah na bránu nulový. Pokud bych měl toto srovnávat např.  s Walking dead (podobná tématika), tak je tu propastný rozdíl ve prospěch WD. ()

kumite

Takto má vypadat postapo ! Tvůrci se vytáhli s finální ultimátní jízdou. Tohle nemělo chybu. Odpustím jim proto trochu lehkovážné chování postav v tunelech i potom, na což málem doplatili. ()

ROCK,THE

Naprosto skvělý díl, opravdu díl od dílu je to lepší a lepší, legendární sniper scéna mě rozsekala, Bloater úplně boží a šel z něj stejný možná i větší respekt než ve hře, zvukové téma když se schovávají za autem stejné jak ze hry mě doslova položilo, rozšířená linka Henryho a Sama a trochu jinak pojatá ikdyž závěr stejně tak zničující jako ve hře naprostá bomba! A JOEL má konečně svůj legendární batoh! 10/10 ()

peetrejr

Ďalšia polo-dobrá epizóda. Opäť sa nám tu príbeh odkloní od Joela a Ellie, za to sleduje osud dvoch černochov, ktorí sú hľadaní. Neviem na čo to je dobré. Akože seriál by bez pochyby mohol mať 6 epizód. Nechápem prečo sa musí všetko naťahovať. Ja mám rád seriály, ale naťahovačky, to je to jediné čo neznášam. Svojim spôsobom to nebolo nič zlé, ale nejak mi to proste nesadlo. Túto časť by som prirovnal k drahému jedlu: jedlo sa dá zjesť, vo väčšine chutí, ak nájde sa aj jedlo, ktoré zjete len preto, lebo je drahé. ()

warrenur

Znacne akcny diel s novou formou "hubovej mutacie". :) Opat dalsia cast, v ktorej Joel a Ellie stretnu, na kratko, spolocnost na ceste. Zrejme bude toto vzorec, v ktorom sa to bude uberat az k cielu, avsak, neda sa mu moc vytknut. Vsuvky s docasnymi utocistami pomalovanymi detmi mali svoju atmosferu, zaver som ocakaval, Ellie sa tymto dozvedela nieco nove o "hematologii". :) 80% Opat raz Agnes Obel a jej genialna pesnicka Fuel to Fire bola pouizta velmi trefne v dalsom seriali. Uzasna tvorkyna a vokalistka. ()