Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell
Trailer

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

Trailer

blackkocour

Nevím, proč jsem si myslel že je to opravdový sportovní dokument o nejdelším tenisovým zápasu historie. Přišlo mi pak prapodivné, proč se z toho snaží dělat "jakože" nějakou parodii, no a moji hlavy kriplovité došlo, že je to parodie. Fakt, co se člověk přes svátky nenažere. Schválně jak to dopadne po deseti chlebíčků, 3 škopků slivovice a jednoho vypraženýho mývala.. ()

KNTRFKT

Koho by napadlo, že sport, který hned po golfu a ženské házené považuji za nejnudnější výmysl lidské mysli, bude natočen tak zábavně, že si u toho ani nebudu mít chuť sáhnout na život. Nikdy jsem nepochopil, co lidi baví na tom, neustále sekat hlavou zleva doprava po vteřinových intervalech a ještě k tomu poslouchat unylé hekání mužích žen a...no, mužů. Jestli jsem tenis do teď považoval za hru snobů a pracháčů, tak ode dneška ho považuji za tu nejvíc kůl věc na světě, protože jestli právě tahle hra dokáže tímto způsobem rozvášnit i starou Bětku, pak zřejmě stojí za to. Když nic jinýho, byl to nejspektakulárnější tenisový mač, co jsem viděl. ()

Gilmour93

Třeskuté mockumentary, které si toho bere opravdu hodně na paškál? Indubitably.. Od extrémních tenisových naturelů přes přehnanou britskou rezervovanost, posedlost vyhrát domácí turnaj a oddanost majestátu až po kolumbijské dodavatele vápna na lajny ve Wimbledonu. Szymanski to tam sází jak Goran Ivaniševič v době největší slávy, co na tom, že tu a tam je to tak daleko za čárou, že se ani nemusí brát Jestřábí oko (především ta šourková fixace, čekal jsem ji pak i v souvislosti se Serenou).. Pokud by Michael Sheen tímto stylem uváděl na ČT Sport diskuzní pořad, zapomněl bych i na Otu Černého.. ()

borec999

Scénka so zjavením Davida Copperfielda naozaj výdatne potrápila moju bránicu a už teraz by som ju zaradil do zlatého fondu paródií. Zvyšok však až taký pôsobivý nie je, i keď pár vtipných nápadov sa tvorcom nedá uprieť. Rozcvička pred hlavnou šou, ktorá prišla od tých istých tvorcov o 2 roky neskôr. Lepšie 3*. 65% ()

markotter

Jsem velký fanoušek tenisu a tenhle "dokument" mě nadchl. Když už se někdo odvážil obouvat se do tohohle sportu, specielně do Wimbledonu, což je konzervativní událost jako hrom, mohl si vzít ještě na paškál některé zlozvyky dnešních hvězd, které by do tohohle filmu sedly jako prdel na hrnec. Mám na mysli třeba ženské hekání nebo nesmyslné otírání ručníkama každých 20 sekund. Ale souložící "Agassi" na centr kurtu mi tyhle chybějící maličkosti dokonale vynahradil. ()

• Film bol inšpirovaný maratónskym mužským zápasom Isner – Mahut na Majstrovstvách Wimbledonu v roku 2010, ktorý je najdlhším tenisovým zápasom v histórii. Celkovo zápas trval 11 hodín, 5 minút. (Arsenal83)
  • Film popisující sedmidenní tenisový zápas byl natočen za pouhé 3 dny. (Nine)
  • Andy Samberg (Aaron Williams) jako kluk sice tenis hrál, ale kvůli přípravě na roli netrénoval ani jednou. Kit Harington (Charles Poole)si dopřál jen jednu lekci, a to den před začátkem natáčení. (Nine)