Reklama

Reklama

Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell
Trailer

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (188)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„My jsme věděli, že bere kokain. Jenomže v Anglii je neslušné na něco upozorňovat.“ Čekal jsem, že to bude opravdu hodně střelené, ale že až tak…Tvůrcům se podařilo na poli mystifikačního, „sportovního“ dokumentu stvořit něco, co svou originalitou, vtipem, politickou nekorektností, cynismem, nekompromisností a absurdnem zcela vybočuje z řady. Navíc, abyste se u filmu bavili, nemusíte o tenisu vědět zhola nic, a co jsem hodně ocenil já osobně je fakt, že k tomu nepotřebujete znát ani přítomné zpovídané či jejich představitele (na rovinu přiznávám, že jsem znal v podstatě jen „adoptivní sestru“, „nějakého kouzelníka“, „partnera pro orgie“ a samozřejmě „lorda velitele Noční hlídky“). K dokonalosti nechybělo moc…tedy, spíš mně osobně přebývalo (těch všemožných sexuálních narážek bylo místy až zbytečně moc a švédský kreslíř byl zcela navíc), proto končím na silných 4*. „Člověk by řekl, že hráč bude diskvalifikován, když souloží na kurtu víc než čtyři hodiny, ale v pravidlech o tom nic není. Co jsme měli dělat jiného, než se dívat?“ ()

verbal 

všechny recenze uživatele

43 minut v křeči. A radosti. Radosti z té fantastické kreativity. Rozhodně o tom nic nečtěte a nejdříve si to naprudko pusťte!!! STOP! Říkal jsem, kurva, nic o tom nečtěte! Tak padejte a vraťte se až po zhlédnutí. Já teda po prvních pěti minutách, když se objevil Mekenrou a prdelatá Serena, začal málem gůglit žebříčky ATP s údivem, jak mi jenom takové slavné finále Wimbledonu mezi extravagantní hajzlovou štětkou a retardem, dost připomínajícím Jendu Sněha, mohlo uniknout. A dost. Nemám rád bojlery, tak jen řeknu, že v takové poloze nedávno zavražděného ředitele Noční hlídky už asi jen tak neuvidíte. Naprosto seriózní pseukument a to nejvtipnější, co jsem za poslední dva roky viděl. A ano, jak zde trefně poznamenal nějaký zbuznělý homoromantik, pokud jste funoušci výhradně vyhřátého tumoru Ryčrda Kértise, vyhýbejte se tomu jako Djokovič albánským separatistům a Sampras depilaci. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Třeskuté mockumentary, které si toho bere opravdu hodně na paškál? Indubitably.. Od extrémních tenisových naturelů přes přehnanou britskou rezervovanost, posedlost vyhrát domácí turnaj a oddanost majestátu až po kolumbijské dodavatele vápna na lajny ve Wimbledonu. Szymanski to tam sází jak Goran Ivaniševič v době největší slávy, co na tom, že tu a tam je to tak daleko za čárou, že se ani nemusí brát Jestřábí oko (především ta šourková fixace, čekal jsem ji pak i v souvislosti se Serenou).. Pokud by Michael Sheen tímto stylem uváděl na ČT Sport diskuzní pořad, zapomněl bych i na Otu Černého.. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Čekali byste, že pravidla budou zakazovat čtyřhodinový sex na kurtu, ale není to tak." Takže se na kurtu bude nejen hrát tenis, ale i sexovat, fetovat, provokovat a možná přiletí i kouzelník. Já jsem tedy přímý přenos zápasu bílého bratra sester Williamsových s britským dementem v přímém přenosu prošvihl, ale to nevadí, protože sedm dní na kurtu bych strávil pouze při bitvě Megan Fox s Kate Beckinsale v propocených tričkách. Přesto musím přiznat, že takhle jsem se na kurtu již dlouho nepobavil a nyní se vydávám po stopách úžasného švédského právního systému, neboť mi chybí poklidná cela, vydatná strava a sexuální orgie s Lundgrenem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těch nejvíc drsných sedm dní v historii tenisu, který si utahuje nejenom z královského sportu, ale i z královské rodiny jako takové. Tak poctivě suchej, ale naprosto výstižnej britskej humor, jsem hodně dlouho neviděl. A divím se, že jsem se s tím setkal zrovna u takové jednohubky, jako je právě tenhle kousek. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Film popisující sedmidenní tenisový zápas byl natočen za pouhé 3 dny. (Nine)
  • Andy Samberg (Aaron Williams) jako kluk sice tenis hrál, ale kvůli přípravě na roli netrénoval ani jednou. Kit Harington (Charles Poole)si dopřál jen jednu lekci, a to den před začátkem natáčení. (Nine)

Reklama

Reklama