Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell
Trailer

VOD (1)

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

Trailer

kobejn odpad!

a jéje, tak tady máme zase další rádoby kultovní objev roku. Hádám, že to vysoký hodnocení to má proto, že valná většina lidí prdlajz rozumí tomu, co je vtipný a co je trapný. Omylem se totiž pokládá trapnost za vtipnost a naopak. A nebo to má vysoký jen proto, že to posvětil papá verbal a všichni skáčou, tak jak píská, což je micmochodem přesně to co po čem touží. Ne, todle je trapárna. To že tam je hromada sprosťáren z toho kvalitní zábavu fakt nedělá. a jak tomu může někdo přisuzovat něco montypythonovského jako segrestor, tak to taky nechápu. s montypythony to má společnýho jen to, že tam týpek má "tupátko" a redaktor je lehce úchylnej, jenže pajtni to dělali tisíkrát líp. todle je slabá sodička. a prostě jen málo vtipná nevtipná kaše břečka. ani za komentář to nestojí. zbytečně tomu věnuju tolik slov. Takže krátce: slabota. Slušně řečeno, protože to byla totální píčovina. ()

verbal

43 minut v křeči. A radosti. Radosti z té fantastické kreativity. Rozhodně o tom nic nečtěte a nejdříve si to naprudko pusťte!!! STOP! Říkal jsem, kurva, nic o tom nečtěte! Tak padejte a vraťte se až po zhlédnutí. Já teda po prvních pěti minutách, když se objevil Mekenrou a prdelatá Serena, začal málem gůglit žebříčky ATP s údivem, jak mi jenom takové slavné finále Wimbledonu mezi extravagantní hajzlovou štětkou a retardem, dost připomínajícím Jendu Sněha, mohlo uniknout. A dost. Nemám rád bojlery, tak jen řeknu, že v takové poloze nedávno zavražděného ředitele Noční hlídky už asi jen tak neuvidíte. Naprosto seriózní pseukument a to nejvtipnější, co jsem za poslední dva roky viděl. A ano, jak zde trefně poznamenal nějaký zbuznělý homoromantik, pokud jste funoušci výhradně vyhřátého tumoru Ryčrda Kértise, vyhýbejte se tomu jako Djokovič albánským separatistům a Sampras depilaci. ()

kilobyte

Tenhle film má vše. Mulleta, zneužívání dětí, švédskou trojku, grupáč, útěk z vězení, porno, neuvěřitelné tenisové výměny, hromadu sportovních a hereckých hvězd a nejlepšího kouzelníka od dob Ježíše Krista. S tímhle materiálem by se dalo klidně natočit 5 dvouhodinových filmů, takže je až s podivem, jak to v těch 43 minutách perfektně šlape a nic tam nechybí. Rozhodně to nebylo peklo, ale spíš nebe. ()

sedm.1

Hodně velká bizardnost. A je skutečně hodně diskutovatelné, zdali to bylo opravdu tak vtipné, nebo opravdu tak trapné. Co se tedy podle mě určitě povedlo, byl casting. Samberg a Harington tu podávají naprosto exhibiční výkony, kdy jsem z jejich výkonů doslova řval smíchy. Krom nich pak musím ale ještě vyzvednou camea Davida Copperfielda a Michaela Sheena, kteří též nehorázně bodovali a bavili. Co ale dál? Zápletka, jestli se tedy těch 45 minut, a to co se v nich odehrálo, dá za zápletku vůbec považovat, je natolik velký úlet, že mé pocity jsou z toho všeho více než smíšené. Spousta výborných gagů a nápadů je pravidelně střídáno hromadou nesoudných a trapných momentů, křivka zábavnosti kolísá z totálních sraček do pocitů extáze, chvíli se člověk dusí smíchy, aby během pár vteřin měl chuť to celé vypnout a napálit tomu nekompromisní odpad, prostě děs. Samotná pointa mě pak tedy rozhodně neoslovila, to patřilo tedy rozhodně k tomu trapnějšímu z tohoto fiktivního dokumentu, ale prostě jako celek to fakt špatný nebylo. Asi je zkrátka nutné k tomuto celému projektu přistoupit jen jako k nekompromisní parodii, která si s ničím a nikým nebere servítky, já to ale nechám prostě na průměru. ()

zigíš

napínavější a dramatičtější než wimbledon (ten turnaj) obscéní, nekorektní, necenzurovaná mockumentary radost (!) náhodně zjevivší se copperfield, will ´last man on earth´ forte, fakt vtipný mcenroe a -když už jsem si myslel, že to nemůže být vtipnější- příběh švédskeho soudního skicaře, který navždy změnil tvář soudního skicařství zpodobňováním lidí jako zvířátek :D momentálně to nejvtipnější co jsem letos viděl (100%) ()

• Film popisující sedmidenní tenisový zápas byl natočen za pouhé 3 dny. (Nine)
  • Film bol inšpirovaný maratónskym mužským zápasom Isner – Mahut na Majstrovstvách Wimbledonu v roku 2010, ktorý je najdlhším tenisovým zápasom v histórii. Celkovo zápas trval 11 hodín, 5 minút. (Arsenal83)
  • Andy Samberg (Aaron Williams) jako kluk sice tenis hrál, ale kvůli přípravě na roli netrénoval ani jednou. Kit Harington (Charles Poole)si dopřál jen jednu lekci, a to den před začátkem natáčení. (Nine)