Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec a syn Queenové řeší složitý případ vraždy proslulé newyorské módní návrhářky Sheily Greyové (H. Maciuchová), která byla zastřelena ve svém bytě, když z úzkostného strachu z neznámého nebezpečí právě telefonovala o pomoc policii. Nad její smrtí se postupně rozkrývá trojúhelník nejzávažněji podezřelých pachatelů soustřeďující se na členy renomované milionářské rodiny... (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Televizní detektivka o vraždě módní návrhářky, situovaná do prostředí vyšší vrstvy americké společnosti, která svojí atmosférou a pojetím měla evokovat klasická žánrová díla amerických a britských autorů. Já ale viděl povrchní a slaboduché dílko s neskutečně špatnými hereckými výkony. Slabé dvě hvězdičky za chvilkové světlejší okamžiky v příběhu. 30%. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Film, který je skvěle obsazen. Počáteční sledování vládne, že by se člověk bál pohybovat se v garážích nebo by si k tomu musel dát minimálně 3x Coca Colu. Později v domě je to větší lítání než u nás doma. Vražedná chvíle je nakonec neskutečně vládnoucí a provází celý film a vyšetřování, které se stále víc zamotává. Moc dobře natočená detektivka jako z amerického prostředí. Indicie šaty. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Na československé poměry té doby jde spíše o podprůměrnou kriminálku. Ať se na mě někdo zlobí nebo ne. Samotný děj by nebyl zas až tak špatný, kdyby se tvůrcům podařilo navodit alespoň o trochu lepší atmosféru. Ty vyšetřovací dedukce i soudní procesy byli spíš směšné, než aby se u nich člověk alespoň částečně zamyslel a řekl si: no jo, vždyť to určitě musel být on/ona. Hraní si na USA taky moc nevyšlo…sorry, ale mohli to natočit lépe… ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní adaptace amerického kriminalistického románu. Slavná módní návrhářka Sheila Greyová byla ve svém bytě zavražděna a podezření ze zločinu padá na zámožnou rodinu McKellovou, jejíž členové byli postupně všichni obviněni. Hlavu rodiny, bohatého magnáta hrál R. Lukavský, jenž však nedostal mnoho prostoru, dále jeho syn, neobvykle agresivní a temperamentní J. Čenský a konečně madame McKellová, jejíž představitelka, pro někoho zajímavá herečka K. Fialová se svým prázdným zasněným pohledem, neuvěřitelně tupým klidem a tentokrát extrémně vymazaným mozkem si vystačila celou kariéru. Geometricky nesmyslný název filmu naznačuje, že jedna z těchto osob byla obviněna dvakrát. Co se týká kriminalistických prvků snímku, duo vyšetřovatelů, v tomto případě J. Kanyza a P. Soukup v příšerném svetru, se zpočátku zabývá pouze zatýkáním již zmíněných postav a poté už jejich úlohu přebírá soud a nastává skutečně zajímavý souboj právníků (obhájci J. Satoranský + O. Brousek x státní zástupce L. Munzar). Velké oživení této kriminálce přinesla postava soukromého detektiva E. Queena, tento elegantní muž v podání P. Štěpánka, dokázal pomáhat v tomto nejasném případu z nemocničního lůžka pouze z informací obviněných. Avšak velké machrování netrvalo věčně ani u tohoto frajera, budiž mu však ke cti, že dokázal uznat svou chybu a ocenit správnou úvahu triumfujícího J. Kanyzy. Velmi obdivuji snahu autorů o americkou stylizaci, bohužel konfrontace několika opravdu nádherných amerických vozů a tabulemi s reklamou na Coca-Colu s okolo projíždějícími Karosami před socialistickými budovami působí více než rozpačitě. V podstatě se však tato kriminálka nikterak nevymyká podobným snímkům té doby a bez velikého přemýšlení hodnotím dílo paní Semschové průměrně. ()

carl.oesch odpad!

všechny recenze uživatele

Bože, to je děs. Nechám stranou trapné herecké výkony na hranici parodie ve stylu Tele-tele až po výpravu, kde to bylo co fundus dal a to včetně oblečení. Pavel Soukup v podivném svetru neměl chybu. Bůh ví, proč Československá televize točila v té době podobné s...y, když i v té době běželo v té samé televizi hafo seriálů "nastavujících zrcadlo", kde bylo vidět, jak to za tou oponou vypadá. Ve stejném vysílacím čase dne 2. 8.2015 dávala konkurenční soukromá televize Columba - jenom poznávací mánie mně donutila shlédnout tuhle hrůzu. Proti tomu jsou s výjimkou Vražd v kruhu všechny moderní detektivky na ČT dneska perly..... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Otec Queen (Radovan Lukavský) v průběhu inscenace několikrát změní barvu vlasů, je buď úplně šedivý, nebo špatně obarven, případně obarven lépe. On se v rámci role maskuje falešnou parukou, ale vypadá to, že původní záměr byl, že si barví vlasy, ale posloupnost střihu vše zhatila až nakonec zvolili paruku. Nejvíce je to zřejmé, když jej zatknou u večeře a je úplně šedivý, ale po příchodu na policii už je zase částečně obarven. (sator)
  • Když rodina Queenů obdrží vyděračský dopis, obsahuje i část o tom, že mladý Queen (Jan Čenský) zavražděnou napadl a má násilnické sklony. Policie je požádána o pomoc, ta se však chová jakoby dopis neznala, i když je jisté, že si o něj před zásahem řekla, aby o pachateli vydírání zjistila co nejvíce. A když policie obdrží zmíněný doklad o násilném Queenovi, okamžitě jej zatýká, což by jistě udělala už při prvním seznámením se z dopisem. (sator)

Související novinky

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (více)

Reklama

Reklama