poster

Čtvrtá strana trojúhelníku (TV film)

Krimi

Československo, 1986, 80 min

 • carl.oesch
  odpad!

  Bože, to je děs. Nechám stranou trapné herecké výkony na hranici parodie ve stylu Tele-tele až po výpravu, kde to bylo co fundus dal a to včetně oblečení. Pavel Soukup v podivném svetru neměl chybu. Bůh ví, proč Československá televize točila v té době podobné s...y, když i v té době běželo v té samé televizi hafo seriálů "nastavujících zrcadlo", kde bylo vidět, jak to za tou oponou vypadá. Ve stejném vysílacím čase dne 2. 8.2015 dávala konkurenční soukromá televize Columba - jenom poznávací mánie mně donutila shlédnout tuhle hrůzu. Proti tomu jsou s výjimkou Vražd v kruhu všechny moderní detektivky na ČT dneska perly.....(2.8.2015)

 • LadyPupu
  **

  Zadní trakt Nové scény u Národního divadla tvářící se jako rušná ulice v americkém městě, barely s ručně malovanými nápisy Coca Cola... Tohle všechno tak nějak ke starým čs. detektivkám podle zahraničních autorů patří a mě to i jakýmsi zvráceným způsobem baví, bohužel tady u mě nastal problém zhruba po hodině a půl sledování, kdy už jsem to nevydržela, koukla se na hodiny a ty mrchy ukazovaly, že uběhlo teprve 23 minut...(12.8.2017)

 • rasistik
  ***

  Vzhľadom k tomu, že sa jedná o TV inscenáciu z obdobia socializmu, ktorá je natočená podľa zahraničného románu, tento film hodnotím nadpriemerne. Samozrejme, televízna produkcia z toho číha na každom kroku, rozpočet bol očividne priškrtnutý (dokonalé americké exteriéry tvorené jedným nápisom Coca-Cola), herecké výkony ujdú, ale Česi majú na viac. Scenár je ale dobrý, dej plynie pomerne svižne, nenudil som sa. To sa mi pri mnohých TV inscenáciach stáva. Preto som sa rozhodol tomuto filmu dať poctivé 3*. Jeden z mála filmov svojho druhu, ktorý by som bol ochotný si znovu pozrieť.(20.4.2019)

 • Schlierkamp
  ***

  Československá televizní adaptace amerického kriminalistického románu. Slavná módní návrhářka Sheila Greyová byla ve svém bytě zavražděna a podezření ze zločinu padá na zámožnou rodinu McKellovou, jejíž členové byli postupně všichni obviněni. Hlavu rodiny, bohatého magnáta hrál R. Lukavský, jenž však nedostal mnoho prostoru, dále jeho syn, neobvykle agresivní a temperamentní J. Čenský a konečně madame McKellová, jejíž představitelka, pro někoho zajímavá herečka K. Fialová se svým prázdným zasněným pohledem, neuvěřitelně tupým klidem a tentokrát extrémně vymazaným mozkem si vystačila celou kariéru. Geometricky nesmyslný název filmu naznačuje, že jedna z těchto osob byla obviněna dvakrát. Co se týká kriminalistických prvků snímku, duo vyšetřovatelů, v tomto případě J. Kanyza a P. Soukup v příšerném svetru, se zpočátku zabývá pouze zatýkáním již zmíněných postav a poté už jejich úlohu přebírá soud a nastává skutečně zajímavý souboj právníků (obhájci J. Satoranský + O. Brousek x státní zástupce L. Munzar). Velké oživení této kriminálce přinesla postava soukromého detektiva E. Queena, tento elegantní muž v podání P. Štěpánka, dokázal pomáhat v tomto nejasném případu z nemocničního lůžka pouze z informací obviněných. Avšak velké machrování netrvalo věčně ani u tohoto frajera, budiž mu však ke cti, že dokázal uznat svou chybu a ocenit správnou úvahu triumfujícího J. Kanyzy. Velmi obdivuji snahu autorů o americkou stylizaci, bohužel konfrontace několika opravdu nádherných amerických vozů a tabulemi s reklamou na Coca-Colu s okolo projíždějícími Karosami před socialistickými budovami působí více než rozpačitě. V podstatě se však tato kriminálka nikterak nevymyká podobným snímkům té doby a bez velikého přemýšlení hodnotím dílo paní Semschové průměrně.(27.6.2016)

 • SOLOM.
  **

  Na československé poměry té doby jde spíše o podprůměrnou kriminálku. Ať se na mě někdo zlobí nebo ne. Samotný děj by nebyl zas až tak špatný, kdyby se tvůrcům podařilo navodit alespoň o trochu lepší atmosféru. Ty vyšetřovací dedukce i soudní procesy byli spíš směšné, než aby se u nich člověk alespoň částečně zamyslel a řekl si: no jo, vždyť to určitě musel být on/ona. Hraní si na USA taky moc nevyšlo…sorry, ale mohli to natočit lépe…(29.11.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace