Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec a syn Queenové řeší složitý případ vraždy proslulé newyorské módní návrhářky Sheily Greyové (H. Maciuchová), která byla zastřelena ve svém bytě, když z úzkostného strachu z neznámého nebezpečí právě telefonovala o pomoc policii. Nad její smrtí se postupně rozkrývá trojúhelník nejzávažněji podezřelých pachatelů soustřeďující se na členy renomované milionářské rodiny... (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Zadní trakt Nové scény u Národního divadla tvářící se jako rušná ulice v americkém městě, barely s ručně malovanými nápisy Coca Cola... Tohle všechno tak nějak ke starým čs. detektivkám podle zahraničních autorů patří a mě to i jakýmsi zvráceným způsobem baví, bohužel tady u mě nastal problém zhruba po hodině a půl sledování, kdy už jsem to nevydržela, koukla se na hodiny a ty mrchy ukazovaly, že uběhlo teprve 23 minut... ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Ježiš, to bylo tak utahaný. Né nutně nudný, ale oni tam každou myšlenku, každej dialog, každý slovo ze sebe tak neuvěřitelně páčili! A to je samozřejmě parket pro Květu Fialovou, která byla opět a zase... já teď nevím... snad... ano, ano - jak ve zpomaleném tom... filmu... však víte... otravná!!! Poprvé v životě mi bylo líto Kanyzy, já bych jí praštil. A i obecně to bylo dobře zahraný, což je jedno z mála plus. Naprosto to ovšem nemělo švih a, jako i jiné československé filmy z osmdesátých, je tohle jeden z těch, který sálá takovým tím pocitem "sterilní ameriky". Těžko se mi to vyjadřuje. Způsob jakým je podávána společnost a postavy je takový nevěrohodný, umělý. Což by měla vyvážit celkem obstojná zápletka. Měla a mohla. Moc bych chtěl. Jenže vleklost interakcí na scéně a zabředávání v klišé to nenechají vyznít. A o dramatu taky nemůže moc být řeč, ač podkres se přehnaně snaží. Pokud bych ocenil něco na zvuku, tak asi jak nápaditě někdy hudba využívá prostých motivů. Ale celkově mi soundtrack neseděl, to bylo jak z rozhlasový hry. Naopak mě bavily ruchy některých studiových scén, snižovalo to pocit papírovosti :) Jinými slovy, mělo to docela potenciál, ale celkové zpracování to zabilo. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Tak tahle televizní adaptace se povedla. Slušná atmosféra hned od začátku, po vraždě sice trochu nuda, ale od prvního setkání se soukromým detektivem Štěpánkem se to rozjede a až do konce to slušně graduje. Není to samozřejmě žádné veledílo, ale na televizní detektivku velmi slušné se super obsazením. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Film, který je skvěle obsazen. Počáteční sledování vládne, že by se člověk bál pohybovat se v garážích nebo by si k tomu musel dát minimálně 3x Coca Colu. Později v domě je to větší lítání než u nás doma. Vražedná chvíle je nakonec neskutečně vládnoucí a provází celý film a vyšetřování, které se stále víc zamotává. Moc dobře natočená detektivka jako z amerického prostředí. Indicie šaty. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Buřinka v Newyorku ? Ani jsem nedýchal...😎 Otec Queen (Radovan Lukavský) v průběhu inscenace několikrát změní barvu vlasů, je buď úplně šedivý, nebo špatně obarven, případně obarven lépe. On se v rámci role maskuje falešnou parukou, ale vypadá to že původní záměr byl že si barví vlasy, ale posloupnost střihu vše zhatila až nakonec zvolili paruku. Nejvíce je to zřejmé, když jej zatknou u večeře a je úplně šedivý ale po příchodu na policii už je zase částečně obarven. No skriptka svou úlohu úplně nezvládla. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Když rodina Queenů obdrží vyděračský dopis, obsahuje i část o tom, že mladý Queen (Jan Čenský) zavražděnou napadl a má násilnické sklony. Policie je požádána o pomoc, ta se však chová jakoby dopis neznala, i když je jisté, že si o něj před zásahem řekla, aby o pachateli vydírání zjistila co nejvíce. A když policie obdrží zmíněný doklad o násilném Queenovi, okamžitě jej zatýká, což by jistě udělala už při prvním seznámením se z dopisem. (sator)
  • Otec Queen (Radovan Lukavský) v průběhu inscenace několikrát změní barvu vlasů, je buď úplně šedivý, nebo špatně obarven, případně obarven lépe. On se v rámci role maskuje falešnou parukou, ale vypadá to, že původní záměr byl, že si barví vlasy, ale posloupnost střihu vše zhatila až nakonec zvolili paruku. Nejvíce je to zřejmé, když jej zatknou u večeře a je úplně šedivý, ale po příchodu na policii už je zase částečně obarven. (sator)

Související novinky

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (více)

Reklama

Reklama