Patnáctileté dívky Colleen Collette (Lily-Rose Depp) a Colleen McKenzie (Harley Quinn Smith) jsou posedlé jógou, milují své smartphony a nenávidí svou brigádu v obchodě se smíšeným zbožím Eh-2-Zed v Manitobanu. Ale když pradávné zlo povstane zpod kůry Kanady a ohrozí jejich vytoužené pozvání na velkou párty, děvčata spojí síly s legendárním lovcem lidí Guyem Lapointem (Johnny Depp), aby společně bojovali o své životy. (noelcoward73)

H34D odpad!

Šíleně nezajímavý a po všech stránkách špatný film, který neumí být vtipný, hororový, neumí vytvořit funkční parodii, oslovit nějakým příběhem, prostě nic. Kevin Smith klesl opravdu hluboko, tohle nezakecá tím, že chtěl vytvořit něco nenáročného, záměrně béčkového, ujetého apod. Yoga Hosers nenabízí ani průměrné charaktery, neoplývá smysluplnými dialogy, takže prostě nic než ztráta času... 1/10 ()

Marceloo

Dve najlepšie kamarátky z Winnipegu, ktorých jedinou zábavou je hranie sa s mobilom a cvičenie jogy, pracujú v malom obchode. Táto práca ich nebaví, ale keďže obchod patrí rodičom jednej z nich, robia si čo chcú. Keď dostanú pozvánku na párty so staršími žiakmi z ich školy, začnú sa predčasne radovať, lenže neskôr sa dozvedia, že sú nútené v ten večer pracovať. To však neznamená, že to bude len ďalší nezáživný večer strávený v obchode s minimom zákazníkov. V ich meste sa totiž prebudí tajomné zlo, ktoré bolo v Kanade ukryté viac ako 70 rokov. Otázkou je však to, či sa dvom neschopným tínedžerkam a pochybnému detektívovi podarí toto zlo zastaviť a zachrániť tak Kanadu pred hroziacim nebezpečenstvom. -Nazisploitation po desiatkach rokov ožíva! Nie tak úplne, ale pár prvkov tohto zabudnutého subžánru sa tu objavilo. Kevin Smith je velmi populárnym tvorcom, ale keďže sa nevenuje primárne hororu, velmi ho nepoznám. Z osobného hladiska však musím povedať, že oproti Tusk je Yoga Hosers ovela podmanivejšie a pôsobí ovela lepšie. Zatial čo Tusk neponúkol takmer žiadne sympatické postavy, tu pôsobia obe hlavné postavy naozaj pozitívne a zaujímavo. Rovnako sa mi Tusk zdal strašne dlhý, plný nekonečných záberov a siahodlhých nezáživných rozhovorov, čo sa tu úplne zmenilo a všetko je neustále plné akcie. Rating PG-13 obmedzil nejaké kvalitnejšie gore, ale keďže toto nie je projekt cielený len na hororových fanúšikov, tak mi u Yoga Hosers tento rating až tak nevadí. Osobne som rád, že sa Kevin Smith snaží priniesť horor aj medzi mladšie publikum vo forme, ktorá dokáže zaujať a ktorú tu zakomplexovaní ludia samozrejme budú kritizovať. Mňa však tento štýl, ktorý mixuje komédiu a horor, vždy pobaví a mám taký pocit, že by Moose Jaws mohli byť najsilnejším článkom True North trilogy, pretože námet moose čelustí znie ako maximální šílenost. + 4 herci z Tusk + 2 herečky z Tusk + herečka z #Horror a Antibirth + herec z Jeepers Creepers, Drag Me to Hell a Tusk + herečka z Life After Beth + herečka z Tusk a Holidays + herec z Holidays ()

bourec odpad!

No prosim..Máme tady dalšího človíčka na sesli,kterej si zaslouží nálepku už nikdy,už nic od něj nechci vidět.Dvě děsně ukvákaný puberťačky,a jako závdavek malý náckové lezoucí z držky..V půlce sem ukončil tu křeč,protože už mi neni patnáct,a i když filmy o mladejch a pro mladý mi vcelku neva(i já sem ještě pořád puberťák)tak tohle je i na mě moc.0%. ()

tron

„Wunderbar!“ Kokoooos, to čo bolo??? Ale nie, teraz vážne. Kevin Smith sa síce preslávil ako režisér konverzačných komédií, v ktorých sa postavám nezavrie pusa, ale mne sa viac páčia jeho hororové pokusy. Po vynikajúcom Krvavom štáte, ktorý bol smrteľne vážny a temný, sa Kevin vrhol na Mrožieho muža. Ktorý už až taký extra temný nebol. Ponúkol viacero nezabudnuteľných, hnusných výjavov a niektorí diváci, vrátane mňa, ho prirovnávali k beštiálnej Ľudskej stonožke od Toma Sixa. Pár vecí mi vadilo (najmä humorné vsuvky). Reakcie boli správne búrlivé, škandalózne a kontroverzné, čo bolo zrejme presne to, čo chcel a tak sa vrhol na rip-off. Film s „jednotkou“ spája nielen postava absurdného súkromného detektíva (Johnny Depp v jednom z najhorších výkonov svojej kariéry), ale i postavy dvoch kamošiek, mladých trubiek, ktoré sa v Mrožom mužovi mihli ako predavačky vo večierke. „Dvojka“ je komplet o nich, okrajovo sa spomenú udalosti ohľadom Justina Longa a hor sa na nový prípad, do ktorého znova strká svoj nechutný nos obskúrny Depp. Tento film sa na horor ani len nehrá, je to čisto WTF komediálna záležitosť s pár krvavými nápadmi. Chápem, čo sa divákom na tejto snímke nepáči, ale mne sa práveže TO na „Jógových blbkách“ páčilo. Bizarný scenár je plný neuveriteľne hovadských nápadov. Veľa tomu dáva i ústredné babské duo (dospievajúce dcéry Johnnyho Deppa a Kevina Smitha!), ktoré sú presne také bláznivé a pojašené, aké mali byť a kým iných to možno iritovalo, ja som sa v ich spoločnosti cítil dobre. Veľakrát mi to pripadalo až tak, že sa v niektorej scéne mali tváriť vážne, no proste im to nedalo a uprostred scény vybuchli do smiechu (a režisér to tam nechal). Yoga Hosers je typická smithovská konverzačka (do ktorej sa ešte ako bonus pridala Deppova bývalka a matka jeho dcéry) s tomu odpovedajúcimi silnými hláškami a dialógmi („Vy ešte máte menštruáciu?!“ alebo „Vypadni odtiaľto. Rozmazávaš mi tu svoju perverznú energiu.“). Každopádne ma mrzí, že sa Smith rozhodol nenakrúcať čisté horory a radšej nakrúca hororové čudá s humorom. Ak by sa totiž úplne zbavil humoru, možno by ho z toho bolelo srdce, ale myslím si, že by potom bol schopný nakrútiť budúcu hororovú klasiku. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Aneb jak se někdo snaží tak moc, až to bolí. Kevin Smith pro mě donedávna znamenal tvůrce, na jehož humoru jsem vyrůstal a kdo pro mě byl důležitým tvůrcem, jehož filmy a stand-upy o zákulisí jeho tvorby byly špičkou. Jenže pak přišlo pár slabších filmů (nikoliv však vyloženě špatných), které ovšem následoval přerod adorovaného osobitého tvůrce v žánrového břídila, který vlastní ochotu se někam posunout nebo se vyvinout obhajuje bojem proti studiovému systému a kdoví čemu. Tusk ještě beru jako záležitost pro vybranou sortu jedinců, ovšem to co předvádí Yoga Hosers, to nemá absolutně omluvu. Šíleně nucená, křečovitá hovadina, která postrádá jakýkoliv relevantní humor (snaha podkuřovat současným náctiletým od naprosto mimo tvůrce, kterému táhne na padesát fakt není sranda). Špatné herecky, vizuálně laškující až s tvorbou studia Asylum a výsledný nechápavý výraz, který minimálně v mých očích uzavírá kapitolu s názvem Kevin Smith. Člověk, který toto přivede na svět a je na podobný výtvor pyšný (se slovy, že je pro jeho fanoušky), si totiž nezaslouží pokračovat ve svém vlastním odkazu. Na Clerks III jsem se těšil, po tomhle je ale nejspíš tak jako tak vynechám (pokud tenhle ten "film" nepohřbí kariéru páně Smitha nadobro). ()

• Natáčení skončilo 12. 1. 2015, poslední natáčecí den se dělaly převážně efekty. (kellne)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)