Hladová srdce

• Itálie Hungry Hearts (více)

Jude je Američan, Mina je Italka. Oba se náhodou potkají v New Yorku. Následuje bouřlivý milostný románek, vezmou se a Mina otěhotní. Mladému páru tak začíná zcela nový život. Od prvních měsíců těhotenství Mině silný mateřský instinkt napovídá, že pod srdcem nosí výjimečné dítě. A protože má až přehnaně blízký vztah k přírodě, začne jako posedlá syna chránit před škodlivými elementy z okolního světa a snaží se uchovat jeho naprostou čistotu. Jude se nejprve z lásky nechává Minou vést, ale jen do té doby, než stane tváří v tvář hrozivé pravdě: syn přestal růst a jeho život je v ohrožení. Jude musí rychle zakročit. A tak mezi ním a Minou vypukne vše prostupující boj plný podezírání a roztrpčenosti, který, přes zoufalou snahu najít řešení, nakonec vede k otevřené emocionální konfrontaci. (Cinemax)

Survanta

Aktuální téma v době "bio matek". Ale jinak příliš dlouhá stopáž, zcela zbytečné natahování stále opakujících se scén. ()

cesky_hrac

,, Jsi spokojena ty Taliánská krávo?! Tvůj syn rosta mega pomalu a ty ho pořád krmíš těmi oleji?! Může ho to poznamenat na celý život a ty pořád to děláš? Myslíš si když sis přečetla pár knih, že si chytrá? Musím tě vyvézt z omylu..NEJSI! VZPAMATUJ SE UŽ KONEČNĚ! To dítě musí jist pořádně, ty zatracená veganko!" Takhle jsem vykříkoval při sledování filmu( myšleno obrazně) Myslel jsem že skočim do televize a seberují to dítě a pěkně jí seřvu.. Jenže jak se do té televize dostat? Na tom nežáleži.. Hlavně, že to dopadne dobře (možná..). Celkem napínavý příběh, který mě nenechal chvíli v klidu. Dávám krásných 8,5/10. ()

Hepy13

U tohoto filmu jsem dost přemýšlel. Co bych asi tak dělal já, kdyby partnerovi, manželce, někomu v rodině z ničeho nic jeblo v hlavě? A začal by se chovat podobně jako ta paní z filmu. A nemusí jít zrovna o stravu a dítě. Mám na mysli jakýkoliv přetočení koleček kde si v mozku. Rozhodně zajímavej, drsnej, psychologickej film kterej mě zaujal. ()

Saur.us

V návaznosti na nedávno zhlédnuté Marriage story se ke mě dostávala doporučení na tenhle kousek, tak proč je nevyslyšet. "Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly" Vztyčený ukazováček na všechny ezo/bio maniačky. Drásající rodinné drama, které graduje až na úroveň psychohororu vrcholící v tragicky hořkosladký závěr. Skvělý quartet Driver/Rohrwacherová/Reiss/Reiss. ()

Narciska

Hladová srdce lze těžko považovat za filmový průměr. Vyznačují se velkou snahou o invenci, za prvé ve způsobu pořizování záběrů, které je podle mě ve výsledku spíš originální než dobré, a za druhé svým nevšedním obsahem, zobrazené téma je velmi zajímavé a určitě stojí za pozornost, zůstává však po něm dosti nepříjemná pachuť. Vypointovaný závěr plný zvratů kazí zobrazení intimních detailů v první části, např. v rozhovorech na témata, která patří do soukromí a poslouchat je mě nezajímá, ale na to si stěžovat už skoro znamená rezignovat na filmovou tvorbu 20. století úplně. ()

KNTRFKT

Vždycky jsem říkal, že výkrm dětí by měl být nějakým způsobem regulován. Pakliže nebude, dojde jednou k tomu, že vám před očima z vašeho roztomilého malého děťátka vyroste otylé, bledé, fejsbukové zombie a vy si budete přát, aby tenkrát ta šprcka nepraskla. Když ale ten nejhorší Starwarsácký záporák všech dob potká tu pravděpodobně nejjeblejší piču, která kdy obývala italská pobřeží, je z toho rázem výstřik na první pohled a jejich dokonalý plod upocené lásky je v mžiku na tomto zkaženém světě, plném jedovatého jídla typu masa a třeba něčeho tak satanistického, jako je mrkev. Člověk aby se pak bál vytáhnout paty z baráku, že to minimi bude zas stará ládovat šampóny proti lupům, nebo třeba tritikale v kuchyňsky neupraveném stavu. Všem jeblým pizdám, kterým se toto honí v hlavách a zabíjí tak vlastní děti: "Zabte se, svět bude hezoučtějším místem." ()

Flavors

Začalo to opravdu romantickým a vtipným seznámením. Zbytek filmu mě jímala bezmoc. Pořád si stojím za tím, ať si každý dělá, jak uzná za vhodné. Klidně jí shnilé z kompostu, ale neubližuje dětem, která si tuhle cestu nevybrala a jsou na ní postavena svými rodiči. Velmi emotivní to bylo! ()

Rockerman

Jsem tolerantní člověk. Pokud jeden nezasahuje do svobody druhého a neubližuje mu, tak ať si mluví, věří, volí, poslouchá, dívá a jí, co chce. Tedy ani veganství, jež hraje v Hladových srdcích důležitou roli mi nevadí, když není vnucováno jiným. Člověk totiž není býložravec, ale ani masožravec, je všežravec (ale to je jen můj názor). Jak se však může bránit sotva narozený človíček před matkou, která se zbláznila a chce svého syna ochránit před všemi " zly" světa, včetně masa, špíny a zamořeného vzduchu. Hodně zajímavý film má závěrečné řešení, které se vlastně nabízelo, ale nečekal jsem, že se k tomu někdo odhodlá. ()

Katcat

Naprosto úžasný a drsný film o lidské lásce, která se naprosto vymyká všemu lidskému, rozumnému, konzervativnímu a i v původně dobrém úmyslu se matce vymyká z rukou tak moc, až v podstatě svou láskou své dítě zabijí. A nakonec její přesvědčení zabije ji. Poetické. ()

TheSompeque

Další film s Adamem Driverem, kde dostává bídu od své manželky. Tentokrát se se svou ženou poprvé setká náhodou na toaletách, okamžitě se do sebe zamilují, zandají nějaký ten koitus a narodí se jim syn. Avšak jeho matce Míně lehce jebne v hlavě a stane se z ní typická ezomamina - bojí se nečistoty, krmí syna různými pseudo-léky, olejíčky a další nezdravými věcmi. Pochopitelně to má následky; dítě neroste a vypadá to s ním zle. Driver pochopitelně nenechá syna na holičkách a snaží se ho zachránit před jistou smrtí. Povede se mu to? ()

tidwell

Film, který může zbytečně svádět k radikálním závěrům, ať už máme jakýkoli názor na dílčí problémy, kterých se dotkne nebo na způsob jejich filmového "podání". A právě to je na něm nejcennější - vzbuzuje otázky, svébytným jazykem mluví o problémech současné doby (vztahů, svobody, egoismu, sobectví, deprivace...), něco podstatného opravdu říká. Příběh i formální stránka filmu zrcadlí vnitřní stav matky (vynikající Alba Rohrwacher), která ve slově antibiotika čte význam protipřírodní a svého sedmiměsíčního syna ukrývá do domnělého bezpečí přísné sterility a specifické stravy. Sama se přitom propadá do schizofrenní spirály, kde neexistují žádné kompromisy - Mina začne být nebezpečná nejen sobě samé. Režisér Saverio Costanzo využil řadu žánrových pomůcek, které zapadají do postupné proměny melodramatu v sociální drama a nakonec vrcholí vpravdě thrillerově. Zkrátka, je to jeden z mála současných filmů, který nás nutí zaujmout postoj k "obyčejným" (avšak podstatným) otázkám naší každodennosti, k běžným návykům, jež už sami nevnímáme... ()

markotter

Příběh páru, který se vzal, aniž by o sobě pravděpodobně věděl víc než to, že se jim spolu dobře šuká. Po narození dítěte se rozdíly v názorech na jeho výchovu a výživu u obou protagonistů rapidně odlišují a to nemůže vést k ničemu jinému než k nějakému nehezkému konci. Nesympatičtí hrdinové včetně prcka, ale film se silným nábojem. Měli by shlédnout všichni, kdo si myslí, že komukoliv stačí dýchat vzduch a jíst mrkev, aby se mu dařilo. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Těžko hodnotit, protože jsem akorát nasraný kvůli takovým dementním lidem, kteří papají kořínky a pijou vlastní moč. Ale "dobře" to dopadlo :D ()

luciebenadova

Uzijte si moznost nekoho opravdu nenavidet. Pokud si myslite ze vase sousedka vegetarianka je krava, vase matka je postizena prilisnou hygienou a bio kamaradka pestujici si pouze svoji zeleninu je magor, to nevite jeste zhola nic. Strhujici trierovska kamera dava pocit ze sahate na vystouple kosti osobe vedle vas. A hlavne - davejte si pozor s kym si delate dite. ()

lusa

Najlepšia zelenina je vyprážaný rezeň.. Ja to furt hovorím.. Už dlho som nemala takú chuť niekomu otrieskať hlavu o betónový stĺp ako tej škaredej, nakomplet jebnutej materi. Emócie mnou zametali celým filmom a babča v závere poriešila, takže spokojnosť veliká. 4* ()

nichts

Čtení filmu, ačkoliv má své opodstatnění, jako hororu, je trochu matoucí. Navrhuji číst jej jako sociální studii šílenství/radikální diference. Nejprve ukazuje podmínky jeho nerušného vzniku (dokonce násilné počátky "sekty" ve společném vyloučení ze společnosti), vypojenost z "komunitních" struktur – přátelé, rodina – kladly by odpor (zde zesměšnění). Fáze prohloubení/setrvalé existence vyžaduje odstranění kontaktu s formálními strukturami – pediatr. Vzniká malá skupina, jež si drží svoji specifickou víru pro sebe a prohlubuje si vnitřní integritu(láska). Členové buď nejsou schopni kontaktu s okolím nebo víru v kontaktu ztrácí. A konec, odstranění jinakosti, jež se neproměnila v církev/kulturu a zesvětštila, nárazem do existujících sociálních struktur/podmínek světa. ()

wick

Drama o rozpadajícím se vztahu...sice nesmyslně poukazuje na možné negativní vlivy alternativní výchovy a stravy (maso opravdu není jediný způsob, po čem dítě roste), a trochu kopíruje své slavné vzory (Polanski, Hitchcock), irituje mírně kamerou (rybím okem), jinak tvůrci jinak ale celkem zdárně budují atmosféru a napětí. ()

Saxos

Takhle to vypadá, když si dva anštajni, kteří se nejsou schopni dostat ani ze záchodu, založí rodinku. Mina připomínající vítěznou adeptku komparzu na hlavní roli v koncentračním táboře, konzumující převážně vodu a zeleninku, kterou si vypěstuje na střeše domu uprostřed centra města, a která tím má zaručen pěkný přísun těžkých živin, se snaží z potomka udělat zakrslou bonsai. Vegani jsou mi ukradený, ať si papkaj co jim vyhovuje, nemusejí to však cpát i ostatním, natož dětem. Nic se nemá přehánět. Teď bude záležet jaké takový start do života zanechá následky na děcku. Podvýživa, mamka v márnici, babička v krimu, taťka samoživitel a k tomu žádný lumen. Klady: vhodné obsazení i odehrání hlavních rolí. ()