Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Pecaldo

Ať si řiká každý co chce. Ať je děj tohoto filmu sebevíc nudnej. To co v něm prostě předvedl John Travolta alias Tony , je jednoduše legenda. Jeho taneční kreace (které se pro zajímavost skutečně dlouhé měsíce poctivě učil na taneční škol jsou prostě něčím co Vás pohltí, pobaví, insipiruje.. Jednoduše byste to chtěli umět taky. Kdy v tomto filmu nehrál Travolta a nepředvedl tento výkon dal bych tak max 3* takto dávám 4. Pět nedávám jen proto že děj je takový nezáživný. ()

stanslon

Poprvé jsem "Horečku" viděl někdy kolem roku 80 a v originálu. Muzikál mne uchvátil hlavně hudbou Bee Gees. Ukrutně krásně provázela děj, který není až tak poutavý, ale přesto naivně realistický. Parta kluků i jejich obdivovaný Tony život neřeší, protože stejně nemají naději v něm uspět a tak si jen lacině užívají blbnutí, rvačky a napodobování klanů, které zahlédli v nějakém bijáku a hlavně diskotéka! To je to pravé ořechové! To mladého kluka který rád tancuje musí vzít u srdce. Neřeším výkony, styl, protože vnímám hudbu a pohyb. Každého známého jsem vyslýchal a přesvědčoval na film jít. - Pak uběhlo pár lrt a film šel dabovaný. Skočím až k tomu včerejšímu. Horečka zůstává, zůstává i úchvatná hudba, Travolta, tanec. I ty psí oči fanynky, co ho miluje. Dokonale chápu své první nadšení z filmu. Možná mluví trochu divně. Česky. Trochu spíš recitují, než hovoří. Ale to není jejich chyba. Moudrost stáří a odstup, by asi hvězdičku ubraly. Přesto jsem jich dal všech pět. ()

Drslw

Moje vysoké hodnotenie je najmä za netanečné scény, napríklad v aute, v rodine, v obchode a na moste, za jednoduchosť a surovosť a za obraz doby. Príjemné prekvapenie! ()

BGH

Z hlediska "uměleckého" asi žádná extra třída, ale jestliže se na film z roku 1977 dokážete podívat už minimálně napopáté a pořád se bavíte a koukáte od začátku do konce se stejným zájmem, pak to prostě musí být dobrý film... ()

Oxytocin

Film není pouze "JEN" tancování, jak by na první pohled se mohlo zdát. Je to zdařilý obrázek mládeže ze sedmdesátek a převážně z řad usedlíků, které jsou soustředěny v podání Travolty na Italy. Všimněte si věčně se opakujícího zobrazení nábožnosti Italů, jejich soudržnosti v rámci rodiny u stolu ale i v rámci party navenek, života několika generací v jednom domě. Travolta hraje excelentním způsobem sebevědomého Itala, který je nadán talentem a láskou k tancování, na kterém vydatně pracuje i ve volném čase přes týden... A ty pohyby ramen. ()

dunbar

Nostalgia. Hudba. Bobor. Travolta je hejsek. Hudba je Bee Gees. Bee Gees je hudba. Travolta je hejsek. Bavilo ma to. ()

honza.g

Ten film byl v době svého uvedení do československých kin kultovní v tom pravém smyslu slova. Bylo to o životě mladých lidí v USA a k tomu skvělá hudba. Z dnešního pohledu už film není vyjímečný, Travolta hraje dobře a ještě lépe tančí. ()

Humanusdratus

Celý film super. Parádní hudba, výborné taneční kreace, zvládnutý střih, poutavý scénář. Ale ten konec prostě ne... Stejně jako v případě American Psycho nechápu, jak někdo může takto odfláknout koncovku. Jít na toto do kina, požadoval bych vrácení vstupného. ()

anakonda007

Když to proniklo sem do kin, byla jsem na gymplu a strašně jsem se do Travolty zamilovala. Možná to dnes někomu přijde jako trapárna, ale uvažte, že byly sedmdesátky. A v pokračování Staying Alive, i když to byl propadák, má Johny nejenom krásnou postavu, ale tančí opravdu profesionálně. Filmu nelze upřít pěknou atmosféru poplatnou době. ()

Rindi

Film z doby mého dospívání, v té době úžasná hudba a taneční kreace Johna Travolty. Rád ho zhlédnu i po letech znovu. ()

Filooos

nesmyslný příběh, neskutečně nepříjemná hlavní ženská postava, NY KDE BYDLET NECHCEŠ, Travolta v homosexuálních kreacích......... Čím je tenhle film tak úžasný??? ()

mikroslar

Netvrdím, že jde o hluboké sociální drama, nejspíše to nemá ani tu ambici, ale je nutné ocenit alespoň pokus o nějakou výpověď, a o (byť ne úplně zdařilou a poněkud přímočarou a prvoplánovou) charakterizaci postav a jejich motivací přes jejich sociální postavení. Tančení, jakkoli úchvatné, naštěstí pořád zůstává jen rámující kulisou ozvláštňující situace, což je pozitivní zjištění, zvláště, když je evidentní, že všichni aktéři tančí výborně a v klidu by vyplnili i 90% filmového času. Badham nesklouzl k pozdějšímu samoúčelnému dekoratérství budoucích romantických a akčních filmů, kde směšná gymnastika tanečků či předstíraných bojových "umění" bude diváka obtěžovat od začátku do konce, aniž by posouvaly děj. Dnes vidím veliké plus i v neustálé přirozené "nekorektnosti" dialogů, které jsou rasistické, sexistické, šovinistické, xenofobní, homofobní a mnohdy i vtipné, ale vzhledem ke dnešní době rozhodně provokativní- a to k filmu patří. Pro mne je to příjemnější překvapení, než když jsem tento kousek viděl jako gymnazista před 40 lety poprvé. ()

Monika95

Filmmě uchvátil, asi proto, že mám ráda všechny, kde se tančí :) a Travolta je super, ale jeho taneční partnerka? Hrozný a ještě hůř tancovala. ()

Azitras

Ikonický film se skvělým soundtrackem a vizuálem. Travolta byl fakt hot a jeho sólový tanec na You Should Be Dancing je nezapomenutelný. Příběhově je to ale hrozná povrchní sračka. ()

Karel_Kuhn

Taneční veselice s Johnem Travoltou za dob, kdy ještě připomínal Al Pacina... Dějově prosté torso, které nevybočuje z řady jiných béček ze 70. let, co ho ale tahá z prachobyčejnosti, jsou samozřejmě taneční kreace, které na parketu vykouzlí Tony Manero, pohodová hudba Bee Gees a pár vtipných scének.  Konec to trochu uzemnil, ovšem na jednu podívanou, proč ne? Úspěšnost není o nic větší než ta Peteova u dívek v jeho tanečním studiu - 65%. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!