Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

mrclTV

Horúčka sobotnajšej noci mi príde ako pokrčená a o niekoľko elementov zjednodušená disko verzia West Side Story. Rivalské gangy tu veľmi nie sú, ale zato triedny boj je tu pomerne výrazný. Ďalšia obmena je to, že skupina okolo hlavnej postavy je s prepáčením banda volov. A ani o ústrednej dvojici by som nepovedal, že by u mňa vyhrali miss sympatia. Navyše diska, hudby i tanca, je tu síce veľa, ale to nebol nikdy môj obľúbený štýl. Tento film ma neoslovil. ()

lake-lake

strašně se mi tenkrát nelíbila Stephanie, připadalo mi, že je jí asi tak 50 let. nutno ovšem říct, že se mi nelíbil ani devatenáctiletý (!!!) Tony Manero. nelíbila se mi ani jeho stávající taneční partnerka. nelíbil se mi hlučný, vulgární, a jako mafiánská Sicílie temný Brooklyn, kamarádi Tonyho, ženy na parketu, zkrátka nelíbilo se mi nic. nebylo ani jasné, jestli ten film odrážíl skutečnost diskoték v NYC tehdejší doby - jestli tam opravdu chodí chlapi houpavým krokem a v polyesteru vytáčí neskutečné figury, zatímco my v našem legračním koncentráku sháníme džíny a na diskotéce pod záštitou SSM šlapeme zelí --- po mnoha letech, stylech, tanečních kreacích snů a absolvovaných ...aneb hvězdy tančí, kde nám vsugerovali, že travoltiti snad může kdokoliv, kdo ještě neusedl na invalidní vozík, jsem si náhodou - nechtěně - snad i proti své vůli - spustila na YT Johnyho Travoltu - SNF - You Should Be Dancing, a... spadla mi brada. tedy by mě zajímalo - měl tehdy choreografa, anebo všechny ty kreace vymyslel ve své blow-dried hlavě??? ten film je divný, prostě zvláštní, a poznamenaný tím, že jsem ho viděla (v kině U Hradeb) coby čerstvá absolventka 8. třídy ZDŠ. takže mi nezbývá, než teď hluboce smeknout, i když nevím před kým? Johnem Badhamem? Johnem Travoltou? Bee Gees? slečnou Fine? a dát této legendě 5 hvězd ()

Dzony

Tenhle film léta unikal mé pozornost. Chtěl jsem se vrátit do 80tkových let a tak jsem se nostalgicky podíval. Pozor nyní bude tzv. spoiler: Nedoporučuji pouštět, třeba jen zvukovou kulisu, před dětmi, protože by si myslely, že se jejich rodiče dívají na porno film. Ano doopravdy jsou ve filmu místa, za které by se porno film nemusel vůbec stydět, hlavně tedy mluvou. Fakt jsem nechápal. Dvě hvězdy dávám za osmdesátkou atmosféru a hudbu. Jinak jsem velice zklamaný z vulgárností. ()

smatana.sk

Hudba Bee Gees nezostárla. Travolta tancoval výborne. Ale dnes už jeho dialógy s priateľkou znejú, ako keby vtedajší tínedžeri prešli lobotómiou. ()

Blazkowicz

Úplně mi není jasné, čím to teda chtěl film být. Taneční nebo snad drama? Nějak to dohromady netančilo. Není to špatné, konečně jsem to viděl, no žádný zázrak to nebyl. Travolta byl dobrý, jen u toho křepčení se svíjel jak buzerant. 3* ()

Emilii

Je to fakt pravda, že ten Travolta s náma v době, kdy to u nás letělo v kinech, pěkně zamával! Diskotéky u nás tenkráte byli docela vpoho, ale po shlédnutí filmu, BÁC - není to málo, v tý Americe mají " Travoltu", a co my?! Tak takhle jsme tenkát uvažovali! Travolta byl pro nás celej svět!!!! ()

Demoiselle

"Ráda se dívám, jak chodíš!" Tím mě film dostal... Příběh není nic nového - láska, tanec, huba, rivalita...bla bla. Ale i přesto je to dobře zpracovaný film po technické stránce, nemluvě o hudební. ()

lobo87

Je rok 2012 a mne sa až nechce veriť, že toto kedysi letelo. Nemyslím ten film, ten bol určite hitom, ktorý si nájde každá generácia (Hriešny tanec, snáď Let´s dance...). Aj keď hudbu Bee Gees mám celkom rád, tanečné kreácie a outfity boli neskutočné. V dnešnej dobe je veľmi ťažko hodnotiť tento film ako celok, pretože to, čo bolo vtedy cool, je dnes už len vtipné retro. Odhliadnuc od toho, film dopláca v prvom rade na slabší príbeh. Ak tancujúci Travolta, tak jednoznačne radšej veselšia Pomáda... 60% ()

Auvajs

Kondenzovaná maskulinita. Vnější, externí, impulzivní síla mládí, zjevu, hadrů, výrazu. Taky bych řekl, jakoby na jedné straně hudba Bee Gees a na druhé taneční um a charisma Johna Travolty byly chemické látky, které, když sloučeny, bouřlivě reagují: snad nejlépe zapadající hudba do (jakéhokoli) filmu (vůbec!), líbivá, ale nepodbízivá, populární, ale přesto originální, vysoce charakteristická, sama sebe definující, vystihující.. přesahující. Netvrdím, že scénář je extra zajímavý. Není. Je, dejme tomu, "lehký". "Nadlehčený". Není hluboký, ale je nekompromisně "real". Snad až "streetwise". No a ta hudba. A ten tanec!!!!!!!!! ()

Hruskovice

Když člověk chce, tak si v tom najde morální poselství. Líbil se mi kontrast mezi absolutní krutou upřímností, skvělou hudbou a tancem, pohodovým stylem života a nechutnou realitou, přetvářkou a pokrytectvím... Velmi milé překvapení čekal jsem od toho jen bezduchou tancovačku na hitovky od Bee Gees. 4/5 ()

Atron

Dokonala souhra skvele muziky Bee Gees, Travoltova hereckeho vyrazu a vystihnute disco doby. Tenhle film proste miluju. ()

Gwilwen

John Travolta ve dne prodává barvy, bydlí u maminky a lítá s klukama, aby se o sobotní noci mohl přeměnit v krále tanečního parketu. Travoltova "frajerská" chůze ve mě sice vzbuzuje záchvaty smíchu, ale taneční talent mu upřít nelze. Navíc skvělé písničky od Bee Gees. Pro mě slušné 3*. ()

Calwen77

Dobrý film, má něco do sebe. Asi Travoltu:-) O příběhu se hovořit nedá - něco se zkrátka děje, ale hlavně John Travolta tančí. Tahle role mu padla jako ulitá, ten vzpurnej "klacek" mu tehdy seděl..:-) ()

gu-staff

Naprostej a totální archetyp všech diskotékovejch filmů. Jedna ze dvou rolí Travolty, která mne kdy oslovila (kromě Pulp Fiction). Taneční scény jsou prostě dokonalý, z těch těží dodnes spousta pohybovejch umělců, včetně Madonny - stačí se podívat na klip k Hung Up. Z Johna tady syčí takový charisma, až si to možná ani sám neuvědomuje (proč by jinak potom hrál v Bojiště Země, nebo jak se ten klenot jmenoval...). ()

Kozlowski8

Viděl jsem po velmi dlouhé době a samotného mne mile překvapilo, že jsem se nenudil. Mladý, dokonale vyladěný a vyfešákovaný John Travolta a jeho stejně vytunění kámoši mne bavili, stejně jako písně bráchů Gibbových. 70%. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!