Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

jasiska

Dosť o ničom film, ktorý neupadol do zabudnutia len vďaka skvelej hudbe, tancu a parádnej atmosfére disco éry. ()

Wishkah

Takový mišmaš. Film to moc zajímavý není. Jediná zajímavost je John Travolta, který se do toho drzého frajírka opravdu položil ()

filipvrbik

Málem jsem to po dvaceti minutách vypnul, tak sebeparodující snímek jsem ještě neviděl. Pak to se naštěstí trochu rozjede a není to jen o sedmdesátkových tancích, které vypadaly opravdu směšně, ale i tak je to v podstatě o ničem (tedy je to film pro kuřáky, protože Travolta zapaluje jednu od druhé, přestože je všude napsáno No smoking)...Strašně průhledný a naivní film s hubeným Travoltou ve směšné košili (a nejlepší je, jak všem holkám vysvětluje, proč se s nima prostě nevyspí a raděj tancuje)......20% ()

Paldiny

Na diskotéke som bol raz, mama na tom trvala. Žiť v tej dobe počet návštev by nebol vyšší. Priteplená hudba Bee Gees, smiešne pohyby, ktoré by v mojom podaní vyzerali ešte smiešnejšie, skutočne by mi to zato nestálo, aby som večere trávil na farebných parketoch. Ale s dvadsaťročným Travoltom by som mal niečo spoločné. Minimálne plagáty v izbe. Priebeh filmu sa mi už pozdával viac. Romantické sa snaženie mladšieho Travoltu je už od pohľadu stratené. Desaťročný rozdiel je v takomto veku príliš. I keď netuším, čo na tej babe okrem schopnej postavy videl. Prekvapilo ma vybavovanie si účtov s portorikánskymi gangmi aj ten malý zvrat v nemocnici. Vyhlásenie výsledkov tiež nieslo kritiku do amerických radov, akú mladý mozog nebol schopný prijať. Myslím, že film je lepší než sa podľa plagátu a popisku môže zdať. ()

Rozjimatel

Prekvapujúco kvalitný film aj po 40-tich rokoch. Výborný soundtrack, výborná kamera, tanečná choreografia, zaujímavé postavy v zaujímavom príbehu, to všetko dokopy tvorí podmanivú atmosféru. A to nie som žiaden fanúšik disko hudby, skupiny Bee Gees, ani tanca ako takého. Napriek tomu mi to všetko veľmi sadlo. Bavili ma v podstate všetky dejové linky okolo Tonyho - rodičia, brat, dievča čo ho strašne chce, dievča čo ho nechce (Stephanie), parta, parťák Bobby. ()

Yardie

No, takový obyčejný film celkem o ničem. Soutěž mi připadá docela nevygradovaná, děj takový nijaký, o ničem a celkově je to takové zvláštní. Občas mě to velice nudilo. Nicméně občas tam byli staré dobré songy a John předvedl pěkný čísla. Ale celkově opravdu průměr, který stačí vidět jedenkrát. Čekal jsem mnohem více, od tak profláknutého filmu. Howgh! ()

dezert

Bee Gees jedou svoje největší disko hity, světla na diskotéce blikají o sto šest, a stejně je ten film nekonečně smutnej. Příběh o lůzrovi (lůzrech), pro který existuje jen sobotní noc v klubu 2001. Dál než na brooklynský most se nedostanou, protože jim to životy neumožní, nebo možná ani sami nechtějí. Jediná vidina úspěchu je výhra v taneční soutěži a 500 dolarů k tomu. Na konci je malá jiskra naděje, ale ta těžko přebije všechnu tu depresi předtím. "You Should Be Dancing" scéna je famózní, Travolta hraje a tančí skvěle (těžko říct, co z toho mu šlo líp) a já se na Horečku sobotní noci zase dlouho nepodívám. Life's going nowhere, somebody help me. ()

Mikino00

Film hodně zachraňuje závěrečná depresivní půl hodinka, jinak nemá dějově co nabídnout, sledovat disco kreace mi působilo nemalé obtíže a navíc jsou oba hlavní představitelé každý svým způsobem jinak nesnesitelní. ()

simply

John Travolta je úžasný tanečník, o tom není pochyb. Nicméně na můj vkus má celý film pomalé tempo a celkem dost hluchých míst. Pomádu mám radši... ()

jilda

Děj a scénář je trochu slabší, ale všechno vynahrazuje vinikající hudba a opravdu super tancující Travolta. Kroutí se jak užovka. ()

cherita

Důkaz toho, že i filmy mohou stárnout. Z těch scén na diskotéce mi šla hlava kolem. Docela mě překvapila občasná snaha o nějaké vážnější téma (opilý kluk na mostě). A hlavně by mě nikdy nenapadlo, že Travolta dokáže zahrát ještě většího pitomce než v Pomádě. ()

Santino7

Keď sa na to človek po čase pozrie, vyznieva to fakt trošku trápne, dnešnú mládež to už zaručene nijak neovplyvní, majú diametrálne odlišné vzory. Lenže keď to vyšlo, spôsobilo to obrovský boom a istá generácia to ešte dodnes považuje za obrovskú klasiku, hit mladosti.. majú k tomu jednoducho vzťah! Minimálne to by sa oceniť rozhodne malo, keď už nie plytká príbehová línia, ktorá je tak trochu aj na smiech. Čo už, tá dobovosť však predsalen niečo do seba má, to sa musí nechať. 3/5 ()

Vesecký

Tenhle film, to jsou především nádherné melodie skupiny Bee Gees, které filmu dodávají šťávu. Třebaže se jedna o film "kultovní", není v něm nic, co by překračovalo svým dějem prostou romantiku. Příběh nevyzrálého Tonyho, který okouzluje svým tanečním uměním, a jeho party, která se proflakuje od jedné sobotní diskotéky ke druhé, aby nějak unikla nudě všedního dne, to je prachobyčejné téma. V Pomádě natočené o rok později už té šťávy cítíme trochu víc. A docela americký je i závěr, nevím, na akrobacii na mostě jsem nekoukal, protože trpím závratěmi, ale asi tam jeden hoch z něho spadl. Tím závěrem však myslím to mravní poučení o tom, že Tony přestal pouze snít a začal hledat nové perspektivy. Asi šlo o vydělávání peněz, což je u Američanů zásadní smysl života. ()

hemul

Hlboko duchovný film o človeku, ktorý bezo zbytku veril v to, čo robil, obklopený farizejmi. Ako kedysi jeden  tesár z Betlehemu. Aj tomu jeho fanúšička utierala tvár. Na svete by bol raj, keby každý takto miloval to, čo robí. A to, že Travolta za túto rolu nedostal Oscara, je len jedným z mnohých potvrdení, že tá cena nemá veľkú pravú hodnotu. Plus BeeGees, najväčší po Beatles. ()

krauset

Existují filmy určující pro danou éru. A pozdní sedmdesátky, ty hořely v žáru sobotních nocí. Film o italském floutkovi Tonym Manerovi a jeho partě přátel, pro něž život začíná až v clubu po setmění, započala disko mánii, vynesla Johnu Travoltovi nominaci na Oscara a vydělala v přepočtu na dnešní peníz 1,3 miliardy dolarů. Diskokoule najednou odráží různé fasety sedmdesátkové společnosti, parket se stává jevištěm světa a tanec univerzálním jazykem. Club 2001 Odyssey znamená pro Tonyho celý jeho vesmír. Scénář k tomuto coming-of-age příběhu sepsal Norman Wexler, který má na svědomí též Serpica, a opatřil film, v němž zaznívá rozjařená disko muzika, poměrně temnými tóny, které již možná pamětníci, pro něž Horečka sobotní noci znamená tanec a povyražení, pustili z hlavy. Hoši totiž neberou vždy „ne“ děvčat jako konečnou odpověď a jejich rodinné zázemí také není nejutěšenější. Tonyho otec si syna dokonce dovolí pohlavkovat těsně před odchodem do clubu, a to nehledě na důsledky, které to bude mít na jeho propracovaný účes. Výčet předností filmu by nebyl kompletní bez zmínky o soundtracku, v němž zazní několik hitů Bee Gees a který způsobil, že filmové a nahrávací společnosti začaly mnohem intenzivněji spolupracovat. Travoltovy kroky v červených botách na podpatku, kalhoty do zvonu, bílý oblek a rozhalenka se nesmazatelně zapsaly do paměti sedmdesátkových diváků, a nejen těch. ()

Zeek

K Pomádě Travolta prostě patří. Tohle bylo slabší než Pomáda, i když hudbu bych ani tak nezatracoval, ale Pomáda je jen jedna, alespoň pro mě. ()

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!