Grace je příběh vyprávěný úplně novým způsobem – očima dívky posedlé ďáblem. Alexia Fast (Jack Reacher: Poslední výstřel) se představuje v roli Grace: naivní, půvabné a nevinné čerstvé vysokoškolačky, která si zvyká na nové prostředí i na svou novou spolubydlící. Když se ale jejího těla zmocní temné síly a rozpoutají chaos, Grace se ocitá zpátky v mrazivé náruči přísné babičky (Lin Shaye) a neúprosných pravidel církve. I tady ji ale pronásledují vzpomínky na děsivou smrt matky a hluboce zakořeněné destruktivní touhy. Je jí jasné, že démony ve svém těle musí zastavit dřív, než bude pozdě. (Bontonfilm)

Juto

Čo sa týka dejú tak ničím neprekvapí ale zas je to veľmi kreatívne. Môžem povedať, že je zrejmé, že nakrúcanie tohto filmu nebolo vôbec jednoduché a som trochu smutný, pretože nemá také uznanie, aké by si zaslúžil. Scéna exorcizmu mi vyrazila dych. 6/10 ()

lykan9

Grace je nadprůměrným hororem o posedlosti, který je k tomu představen v netradičním pojetí, a to z pohledu hlavní protagonistky. Chvíli jsem se na tento způsob prezentace musel sice zvykat, a tím mi to trochu kazilo ponořit se do atmosféry, ale ve chvíli, co jsem takový způsob vyprávění přijal, tak jsem musel uznat, že tvůrci odvedli kus slušné práce a možná, až se jednou na tento film podívám znovu, tak si ho více užiju a přidám i jednu hvězdu navíc. ()

Alisa

Chtěla jsem vidět film z pohledu první osoby..chyba. Tohle zpracování mě akorát rušilo, navíc jsem se ale šíleně nudila. Ještě jsem se celou dobu nemohla ubránit pocitu, že se tvůrci až příliš inspirovali příběhem o dívce Carrie.. Dvě leknutí k dobrému hororu opravdu nestačí. ()

sedm.1

Grace se určitě nedá vytknout její originální zpracování, kdy je film odvyprávěn doslova z pohledu hlavní hrdinky, ovšem co je to platné, když jde o jedinou věc, o které se dá v souvislosti s touto podívanou mluvit jako o pozitivní. Filmy o vymítání vážně zbožňuju, ovšem Grace patří v tomto subžánru opravdu k tomu vůbec nejslabšímu, co jsem kdy viděl. Jeff Chan, jako scénárista a režisér v jedné osobě tak tedy sice možná zabodoval onou zajímavou formou pojetí Grace, ovšem ve výsledku toho vůbec nedokázal jakýmkoliv způsobem využít, a tak i přesto natočil vážně naprosto obyčejný, zcela nevýrazný a hlavně nudný thriller o posednutí, ale navíc s tím, že do toho zapletl i duchařské elementy, no prostě takový kočkopsí dortík, v němž navíc chybělo i napětí, atmosféra, nějaké nápady, či alespoň působivý vizuál, no a závěrečné finále, respektive rozuzlení, pak vyznělo jako pořádná blamáž, do níž byla zakomponována i jakási pomsta, no popokatepetl jako blázen 8D. Navíc zde k lepšímu vnímání filmu tentokrát nepomohl ani mdlý casting, plný nevýrazných a nezajímavých herců, což se dá ovšem konstatovat i o jejich postavách. Grace je zkrátka opravdu nezáživná podívaná, s nezajímavým dějem, bez tempa, zkrátka a jednoduše, bída s nouzí. ()

Hanys_

Vlastně dost obyčejný a na horror možná až slabší vymíták. Ale to provedení, že vše vidíme jakože FPS, mě osobně přišlo dost originální. Hlavně u závěrečného vymítání ten pohled z první osoby hodně bavil. Jen škoda, tak nebavil zbytek filmu. ()

Adramelech

Natočit film o posedlosti z pohledu posedlé osoby nebyl špatný nápad. Z děje se zdá, že zbožné děvče propadlo ďábelskému vlivu, když si poprvé v životě nalíčilo ústa rtěnkou. To, že je „povrchová úprava“ žen dost démonickou záležitostí, dobře vytušili křesťané. Šimon Lomnický z Budče (1552–asi 1623) proti krášlení žen takto brojí: „Že jest převelmi divná věc, kterak se to mezi křesťany trpí, aby ženy, a zvláště ty nepoctivé nevěstky, takovou svobodu k okrášlení sebe měly a tudy mnohých duše zabíjely. Ježto mnohá ta šlundra tak se pěkně ufifluje, uhladí, přistrojí, nu, řekl by někdo, že není kurva, ale paní korouhevná. Kdyby někdo udělal jámu na cestě a něčím ji přikryl, aby lidé do ní padali, toho by se mu netrpělo. Nevěstka pak to jest ta jáma hluboká, drahým rouchem po svrchu přikrytá, do kteréž mnozí padají, netoliko o tělo, ale také o duši i ostatek přicházejí. Však jim skoro žádný k tomu nic neříká.“ Spěchám případné čtenářky uklidnit, že ženy – pokud nejsou křesťankami – se nemusí kosmetiky bát. Ďábel má dnes jiné starosti a i ty křesťanky občas posedne jenom z úcty k tradici. V tom filmu to pak už ovšem jde šupem. Slečna ve svých osmnácti letech poprvé v životě ochutná pivo a záhy i kořalku na o tak dále, vše ďáblu ku radosti. Ostatní recenzenti zde už dostatečně probrali klady i zápory tohoto filmového díla, takže nebudu plýtvat slovy. Jenom poznamenávám, že slečnina nábožensky fanatická babička se mi jevila jako mnohem děsivější než ďábel. ()

arcticsky

Vymítačské filmy mě zhusta baví, ale toto je technicky hodně špatně zpracované...Ta bigotní babička (Lin Shaye) byla nejhororovější postavou filmu. Baba fakt na pěst... ()

petikacka

To byl slušnej hodor i kdyby pro nic jiného, tak pro způsob natočení urkytě. Mám ráda tento náboženskopokryteckoďábelskovymítací styl. A Grace je rozhodně pro mě velmi inovativní. Jojo bavilo mě to. Za mě 85% ()

korok

Horor s temnou a ponurou atmosférou natočený netradičně z pohledu první osoby, což právě mě zaujalo (nevzpomínám si že bych něco podobného zatím shlédl), narozdíl od jiných zde hodnotících, kteří to považují za škodu. Lepší, než se koukat na roztřepanou kameru populárních "found footage" hororů. I přes několik dějových nesmyslů, které jsou zcela v rozporu s teologií si film svou atmosférou i zpracováním drží slušnou úroveň. ()

BOURQUE

Mala by to byť rutinná záležitosť, ale nie je to tak. Film sa stráca v detailoch. Napríklad, z celkového hľadiska prvá štvrtina filmu, ktorá sa odohráva na „škole“, je zbytočná. „POV style“ funguje hlavne pri „vymietaní“ zla – pohľad z opačnej strany sa tak často nevidí. Záver už komentovať nebudem. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

Rathalos

Horory o posadnutosti diablom mam v laske a tento urcite radim medzi tie lepsie,skvela temna atmosfera,znepokojiva hudba,vyborna a aj krasna herecka Alexia Fast a perfektna netradicna kamera,ktora ma fakt bavila,no a co sa mi na tom najviac pacilo,bol moj strach,ked sa bojim,tak je to to najlepsie,co mozem zazit v tomto zanri...:-) ()

Dementra odpad!

Tenhle film si rozhodně zaslouží nálepku horor. Protože byl fakt horor na to koukat. Film se snaží nabídnout nové pojetí posednutí z pohledu první osoby. Špatný, špatný nápad. Je to nekoukatelné, postavy jsou otravné a plné klišé (spolužáci si utahují ze slušňačky, strašidelná otravná babča, starý dům, kde se dějí podivné věci), fakt odporná církev). Viděno s českým dabingem (což taky asi nebyl ten nejlepší nápad). ()

Johny M.

V očekávání děsný blbosti docela slušný překvapení. Sice žádná hitparáda, ale pořád lepší, než většina zdejších přechytralejch komentů... 3,5* ()

KUFI

Napad dobrej, originalni a i dobre zpracovanej. Libilo se mi, ze tam zakomponovali takovy veci jako mrkani, nebo tras kamery pri cisteni zubu. Za tyhle detaily davam jednu hvezdu navic. Pokud me pamet neklame, tak jsem podobne dobre zpracovanou 1st person scenu videl zatim pouze v beckovym DooMovi. Skoda, ze je to jinak nudny a stokrat videny tema a navic tomu schazi atmosfera. Poslednich 5 minut jsem si musel dodatecne pretocit, protoze jsem u toho usnul. Tamta baba (schnell google...Lin Shaye), ktera taky hraje v kdejaky srajde, je mi krajne nesympaticka. ()

Ondr@932

Celý film jsem byl přesvědčený, že se jedná o průměrnou hororovou jednohubku, ale tím koncem to úplně s prominutím posrali. 40% ()

helraiser

Zcela průměrný vymítačský horor, který jediný v čem trošku zaujme tak je styl vyprávění z pohledu posedlé. Na jedno shlédnutí dostačující, ale nic víc. ()

TomasRichtr

No já nevím, ale mně ten film nepřipadal zas tak hrozný. Samozřejmě trošku banální zápletka, začátek dost rozvláčný, ale dost to zachraňuje originální způsob zpracování filmu. Uznávám, že to po čase začne být otravné, ale všechno to vyváží velice sugestivní konec filmu, který teprve naplno předvedl sílu použitého způsobu vyprávění. Kdyby byl takový celý film, měli bychom tu horor roku. Nicméně to chtělo daleko propracovanější scénář a krom řemeslné originality do toho vnést i originálnější příběhové prvky. ()

vozralec

Katolička z venkova poznává studentský život na koleji. Hodní pánbíčkáři však nedopustí žádné darebáctví. Natočeno z pohledu Grace. ()