Démon minulosti

The Disappointments Room

Horor / Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 85 min

• SOLOM.

Přítomnost sexy upírky Kate Beckinsale byla hlavním důvodem, proč jsem si tuto duchařinu vůbec pouštěl. Většinou totiž nepatřím k těm, kteří se ženou za každou novinkou a nechávám je nějaký čas uležet. Nikterak jsem si dopředu o tomto filmu nezjišťoval žádné informace, ani jsem si nečetl žádné recenze či komentáře. Prostě jsem se hodlal nechat překvapit. Jméno režiséra Carusa mi taky není neznámé a už jsem od něj pár filmů viděl. Takže jsem doufal, že i tentokrát mě bude čekat zajímavá podívaná. No řekněme slušně, že se tak nestalo. Mnohokrát ohraná zápletka by mi ještě tolik nevadila, jen kdybych se u toho nenudil jako prase. Málem jsem se u toho uzíval k smrti a nebýt několika zajímavých momentů ve druhé půli, asi by se tak i stalo. Prvních patnáct minut se absolutně nic nedělo a já začal nervózně pokukovat po časomíře. Nejenom že mě neskutečně iritoval blonďatý přeliv hlavní herečky, ale kromě zašustění v křoví se nic nedělo ani další čtvrthodinu a to už bylo něco na mě. Bohužel ani Kate v ručníku či bílém tílku na mě tentokrát tolik nepůsobila a já měl prostě sto chutí to vypnout. Tohle že má být duchařina??? Naštěstí se pak na scéně objevilo několik rádoby lekacích momentů a nočních můr, což mě lehce probudilo z letargie. Nebýt však toho černého psa, tak by tyto pasáže za moc nestály. Předvídatelné bububu na mě už moc velký dojem nedělá a já prostě pořád postrádal potřebnou atmosféru a napětí. To se tu sice na pár krátkých chvil objevilo, ale žádná velká sláva to rozhodně nebyla. 30%(12.3.2017)

Ja som spokojný. Čítal som množstvo zlých recenzií, takže ma prekvapilo, že je to dobré. Jasné, scenár nie je na Oscara, ale inak pohodová výprava pekného domu na vidieku, pohodoví herci a skvelý nápad s „utajovanými izbami“, čo je úplne „skurvene-mind-fuck“ nápad a chcel by som si o ňom pozrieť dokumentárny film alebo aspoň prečítať hororovú knihu. A fór týždňa? Až na druhý deň po dopozeraní som zistil, že to nebola Naomi Watts, ale Kate Beckinsale.(15.1.2017)

• ricci.s

Keby som bol na mieste stále krásnej Kate Beckinsale, tak po prečítaní scenára by som asi z tohto projektu zdupkal kade ľahšie. Nechápem, prečo do toho vôbec šla. Jedna z najdebilnejších duchárin posledných rokov. Príbeh ma vôbec nebavil, nad samotným rozuzlením som len prevracal oči, ale to je ešte to najmenej. Keď už pozerám duchársky žáner, tak nabudúce by som poprosil aspoň jedno zľaknutie, myslím, že nechcem tak veľa. Až na jedno pekné rozmlátenie hlavy v záverečných minútach tma. Snáď podobne nedopadne Naomi vo svojom Shut-In, lebo to by ma už vážne mrzelo. Čo už, aj dobrí herci sa občas musia objaviť v prepadákoch.(11.12.2016)

• JASON_X

Kate Beckinsale se mi sice líbí jako modrooká upírka v černém latexu, ale její banální blonďatá housewife, ve dne v noci s ciferníkem vydatně pokrytým mejkapem, mě nebavila hned od začátku. A taky mě nebavil její "roztomile" kuňkající plod. Mámí, dédý, synáček a strašidelný dům, "uáááchh"... (to bylo citoslovce mého zívnutí z té otřepané nudy). I hodina patnáct byla na tuhle zápletku dlouhá. Leccos mohl vylepšit závěr s tesařským kladivem, ale to by s ním Kate nesměla mlátit do polštáře, ale tak o dvacet palců víc doprava. Ale na to holt filmaři-středoproudaři neměli koule.(28.1.2017)

Mladá rodina sa presťahuje do opusteného sídla vzdialeného od mestského ruchu. Keďže je ich nové sídlo zanedbané, plánujú ho kompletne prerobiť. Matka Dana (Kate Beckinsale) nájde v podkroví zvláštnu izbu, ktorá je prázdna, dá sa zamykať len zvonku a jediné okno sa taktiež nedá otvoriť. Po tomto objave však začína mať pocit, že v dome sa odohráva niečo zvláštne. A to niečo má pôvod v nepríjemnej a temnej histórii domu, do ktorého sa práve nasťahovali. - The Disappointments Room bol pre mňa očakávaným návratom D.J. Carusa k hororu, ale už len to, že o hororoch dopredu nič nezisťujem dopredu a vedel som, že v zahraničí išlo o obrovský prepadák, mi pokazilo všetko nadšenie. Nejde o zle natočený horor, pretože technicky aj herecky to bolo zvládnuté slušne, ale ten scenár je tak neskutočne predvídatelný a ohraný, že sa tomu dá ťažko uveriť. A to každý, kto číta moje komentáre vie, že moja schopnosť predvídať dej u hororov je úplne minimálna. Tvorcovia sa snažili aj o nejaké prekvapenia, ako napríklad scéna so synom a jeho novým kamarátom, ale každému musí byť už od začiatku úplne jasné, kam to celé smeruje. Je to škoda, pretože rozpočet 15 miliónov sa u hororu len tak nevidí. A to, že môj oblúbenec Lucas Till nedostal vela priestoru, ma ani tak velmi nemrzí, pretože ani on by toto dielo nezachránil. Režisérov ďalší hororový projekt o mužovi, ktorý dostane šancu prežiť najhorší deň svojho života ešte raz, znie velmi nádejne, ale s výsledkom tohto hororu som rather disappointed. + herec z Fear Clinic, Kristy, Wolves a The Curse of Downers Grove + herec z Final Destination 2 a 11-11-11(10.12.2016)