Démon minulosti

The Disappointments Room

Horor / Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 85 min

• mzss1

|14%| Sakra, tak tohle jsem opravdu nečekal. Děsná slabota a především NUDA. A to měl film bez závěrečných titulků jen cca 77 minut. Slabé hodnocení na CSFD mě neodradilo, tenhle moderní hororový žánr mám rád. Pravda, ne každý takový duchařský horůrek se povede. Za mistra tohoto dnešního hororového žánru považuji Jamese Wana. V zajetí démonů 1,2 nebo Insidiousy 1,2 – to jsou pro mě pecky. Najdou se i obdobné a vydaření záležitosti, ale sem tam se něco nepovede. Jako pokračování Insidousů bez Wana apod. Nevím, co mám k tomuto napsat. Žádná atmosféra, napětí, pár lekaček je tu dost nevýrazných, R-ko to má, ale není moc využité. To i nedávný snímek Inkarnace byl o dost lepší (dal jsem mu 4*) a bylo to v PG-13. Kate Beckinsale to také moc nevytrhla, v Underworldské sérii je dobrá, zde mi docela i vadila. Hudba od Briana Tylera byla tentokrát obyčejnější, ale furt jsem cítil, že byla solidní – asi jediný klad z tohoto snímku. Odpad nedám, žádnou hlubší nelogičnost jsem nespatřil, ale byla to fakt slabota. Tak krátká stopáž a já to málem nepřežil.(2.1.2017)

• kaylin

Dobrý horor si představuji trochu jinak. Snímek "The Disappointments Room" hraje na to, že je to strašně tajemné, že jsou zde lekací scény, ale jak se ukázalo, nakonec to bylo jen prázdné tlachání o ničem, které nevede k žádnému zajímavému výsledku. Prostě jen hororový obal, který je ale ve skutečnosti hodně prázdný.(29.12.2016)

Mladá rodina sa presťahuje do opusteného sídla vzdialeného od mestského ruchu. Keďže je ich nové sídlo zanedbané, plánujú ho kompletne prerobiť. Matka Dana (Kate Beckinsale) nájde v podkroví zvláštnu izbu, ktorá je prázdna, dá sa zamykať len zvonku a jediné okno sa taktiež nedá otvoriť. Po tomto objave však začína mať pocit, že v dome sa odohráva niečo zvláštne. A to niečo má pôvod v nepríjemnej a temnej histórii domu, do ktorého sa práve nasťahovali. - The Disappointments Room bol pre mňa očakávaným návratom D.J. Carusa k hororu, ale už len to, že o hororoch dopredu nič nezisťujem dopredu a vedel som, že v zahraničí išlo o obrovský prepadák, mi pokazilo všetko nadšenie. Nejde o zle natočený horor, pretože technicky aj herecky to bolo zvládnuté slušne, ale ten scenár je tak neskutočne predvídatelný a ohraný, že sa tomu dá ťažko uveriť. A to každý, kto číta moje komentáre vie, že moja schopnosť predvídať dej u hororov je úplne minimálna. Tvorcovia sa snažili aj o nejaké prekvapenia, ako napríklad scéna so synom a jeho novým kamarátom, ale každému musí byť už od začiatku úplne jasné, kam to celé smeruje. Je to škoda, pretože rozpočet 15 miliónov sa u hororu len tak nevidí. A to, že môj oblúbenec Lucas Till nedostal vela priestoru, ma ani tak velmi nemrzí, pretože ani on by toto dielo nezachránil. Režisérov ďalší hororový projekt o mužovi, ktorý dostane šancu prežiť najhorší deň svojho života ešte raz, znie velmi nádejne, ale s výsledkom tohto hororu som rather disappointed. + herec z Fear Clinic, Kristy, Wolves a The Curse of Downers Grove + herec z Final Destination 2 a 11-11-11(10.12.2016)

• JASON_X

Kate Beckinsale se mi sice líbí jako modrooká upírka v černém latexu, ale její banální blonďatá housewife, ve dne v noci s ciferníkem vydatně pokrytým mejkapem, mě nebavila hned od začátku. A taky mě nebavil její "roztomile" kuňkající plod. Mámí, dédý, synáček a strašidelný dům, "uáááchh"... (to bylo citoslovce mého zívnutí z té otřepané nudy). I hodina patnáct byla na tuhle zápletku dlouhá. Leccos mohl vylepšit závěr s tesařským kladivem, ale to by s ním Kate nesměla mlátit do polštáře, ale tak o dvacet palců víc doprava. Ale na to holt filmaři-středoproudaři neměli koule.(28.1.2017)

• BOURQUE

Podpriemerný horor, kde jak príbeh tak aj samotná výprava by potrebovali oveľa slušnejší upgrade. Úspech filmu však neviselo na K. Beckinsale, ktorý odviedla dobrý výkon. P.S.: Len mi tie blonďavé vlasy nesedia (môj osobný názor). Hnedé vlasy jej sedia oveľa lepšie. Osobné hodnotenie: 61% (**) (26.2.2017)