Démon minulosti

The Disappointments Room

Horor / Psychologický / Thriller / Drama

USA, 2016, 85 min

• JASON_X

Kate Beckinsale se mi sice líbí jako modrooká upírka v černém latexu, ale její banální blonďatá housewife, ve dne v noci s ciferníkem vydatně pokrytým mejkapem, mě nebavila hned od začátku. A taky mě nebavil její "roztomile" kuňkající plod. Mámí, dédý, synáček a strašidelný dům, "uáááchh"... (to bylo citoslovce mého zívnutí z té otřepané nudy). I hodina patnáct byla na tuhle zápletku dlouhá. Leccos mohl vylepšit závěr s tesařským kladivem, ale to by s ním Kate nesměla mlátit do polštáře, ale tak o dvacet palců víc doprava. Ale na to holt filmaři-středoproudaři neměli koule.(28.1.2017)

V tomhle domě straší mrtvý pes, mrtvý kostelník se odstěhoval do Humpolce. Koupě venkovských panství s sebou nese určitá rizika. Nachází-li se v takovém stavení speciální místnost zvaná "pokoj zklamání", je o důvod víc být znepokojen. Tříčlenná rodinka Barrowových právě jeden takový dům zakoupila v rámci nového životního začátku. Svá rizika nese i obsazení hvězdné Kate Beckinsale. Divák se zavře do pokoje zklamání, neboť deepthroat neproběhl. Její blonďatá hříva a vzhled pornohvězdy, co se dala po ukončení aktivní kariéry na hraní, sváděl k namáčknutí její hlavy do klína, nicméně ráz vyprávění byl poněkud jiný. Poměrně to všechno tvůrcům rychle vystydlo, není se co divit, většinu filmu strašení probíhá formou halucinací. Než došlo na finále, došel divák k tomu, že se to nijak zásadně nezvedne. A tak to zase ne. Rafinovaný útok psa, dobrá práce hlavní hrdinky s kladivem a vysvětlení, jak manželé přišli o svoji dcerku. Pokoj zklamání je vlastně místnost, do které se zavřel potomek, za jehož znetvořený vzhled se jeho rodiče styděli. Šlo o dítě narozené s nějakou vývojovou vadou. A právě původní majitelé panství jedno takové dítko měli. Nápad celkem neotřelý, to je fuk, stejně se každý heterák bude chtít otírat jen o Kate, které to i bez latexu mimořádně sluší. Film pro mě rozhodně není zklamáním. Po slabých hodnoceních jsem čekal něco úděsného. Wentworth Miller, herec ze seriálu Prison Break, dodal celkem obstojný scénář, hudba Briana Tylera byla adekvátně zlověstná, zkušený D.J.Caruso režíroval standardně dobře, vizuál v pohodě. A Kate Beckinsale dodala rtíky, které si žádají Private Room. 6/10(30.5.2017)

• ricci.s

Keby som bol na mieste stále krásnej Kate Beckinsale, tak po prečítaní scenára by som asi z tohto projektu zdupkal kade ľahšie. Nechápem, prečo do toho vôbec šla. Jedna z najdebilnejších duchárin posledných rokov. Príbeh ma vôbec nebavil, nad samotným rozuzlením som len prevracal oči, ale to je ešte to najmenej. Keď už pozerám duchársky žáner, tak nabudúce by som poprosil aspoň jedno zľaknutie, myslím, že nechcem tak veľa. Až na jedno pekné rozmlátenie hlavy v záverečných minútach tma. Snáď podobne nedopadne Naomi vo svojom Shut-In, lebo to by ma už vážne mrzelo. Čo už, aj dobrí herci sa občas musia objaviť v prepadákoch.(11.12.2016)

• SOLOM.

Přítomnost sexy upírky Kate Beckinsale byla hlavním důvodem, proč jsem si tuto duchařinu vůbec pouštěl. Většinou totiž nepatřím k těm, kteří se ženou za každou novinkou a nechávám je nějaký čas uležet. Nikterak jsem si dopředu o tomto filmu nezjišťoval žádné informace, ani jsem si nečetl žádné recenze či komentáře. Prostě jsem se hodlal nechat překvapit. Jméno režiséra Carusa mi taky není neznámé a už jsem od něj pár filmů viděl. Takže jsem doufal, že i tentokrát mě bude čekat zajímavá podívaná. No řekněme slušně, že se tak nestalo. Mnohokrát ohraná zápletka by mi ještě tolik nevadila, jen kdybych se u toho nenudil jako prase. Málem jsem se u toho uzíval k smrti a nebýt několika zajímavých momentů ve druhé půli, asi by se tak i stalo. Prvních patnáct minut se absolutně nic nedělo a já začal nervózně pokukovat po časomíře. Nejenom že mě neskutečně iritoval blonďatý přeliv hlavní herečky, ale kromě zašustění v křoví se nic nedělo ani další čtvrthodinu a to už bylo něco na mě. Bohužel ani Kate v ručníku či bílém tílku na mě tentokrát tolik nepůsobila a já měl prostě sto chutí to vypnout. Tohle že má být duchařina??? Naštěstí se pak na scéně objevilo několik rádoby lekacích momentů a nočních můr, což mě lehce probudilo z letargie. Nebýt však toho černého psa, tak by tyto pasáže za moc nestály. Předvídatelné bububu na mě už moc velký dojem nedělá a já prostě pořád postrádal potřebnou atmosféru a napětí. To se tu sice na pár krátkých chvil objevilo, ale žádná velká sláva to rozhodně nebyla. 30%(12.3.2017)

Tak jsem se chvilku bál, aby sem se taky na hodinu a půl neocitl v The Disappointments Room, s tím, že film bude totální kravina, a nakonec si můžu oddychnout. Sice je to skrz naskrz průměrná duchařina, co láká hlavně obsazením Kate, ale rozhodně to není film u kterýho by člověk trpěl nudou. Dějově sice průhledné jako sklo a překvápko skutečně nehrozí ani náhodou, jako večerní jednohubka, ale v pohodě koukatelné a starej páprda jako hlavní padouch byl dost slizkej na to, aby k němu člověk cítil nějakou tu dávku nenávisti. Každopádně se z toho dalo vytřískat mnohem více a extra vtáhnutí do děje moc nehrozí, škoda.(16.1.2017)