Silná duchařina postavená podobně jako Walking Dead - ani v jednom případě se neklade důraz na nadpřirozeno, ale na to, jak se jeho dlouhodobé působení psychicky podepisuje na postavách. Na svoje si ale přijdou i ti, co se prostě chtějí bát duchů. Solidně napsané, natočené i zahrané, přesto to nebyl úplně můj šálek kávy a musel jsem se do dokoukání trochu dokopávat.(13.7.2019)

Skvělý příběh, herecké obsazení, a hlavně režie Mika Flanagana je úžasná. Seriál umí parádním způsobem navodit atmosféru, v čem je ale nejlepší, je práce s postavami. Všem pěti sourozencům je věnována jedna samostatná epizoda, jež nabízí jejich pohled na strašlivé události, jimž společně čelili. Psychologické vykreslení postav je zkrátka na mistrovské úrovni, a já se během sledování bavil o to víc, když byly na scéně všichni pohromadě ( mám na mysli dospělou část ). Seriál výborně stříhá situace, kdy v jednu chvíli sledujeme minulost, kde děti dostávají prostor, pak tady máme současnost, a ve druhé polovině seriálu, mně dospělá verze začala čím dál tím víc bavit/zajímat. Seriál má dva neskutečně zajímavý a hlavně úžasný zvraty, které stoprocentně dostanou každého, nebo aspoň mě to dostalo. Herecké výkony jsou jak mladší tak i starší verze zahrané na výbornou. Po technické stránce není co vytknout. Flanagan si zrežíroval všechny epizody, a de to cítit na každém záběru. Zároveň mu musím dát OBROVSKÝ PALEC NAHORU, protože jeho práce s kamerou je bravurní. Hudebně nemám co vytknout, taky paráda. Má to skvělou atmosféru, a pak to má výbornou dramatickou část. Zkrátka jde o blesk z čistého nebe, protože tak unikátní hororový příběh, a hlavně to zpracování jsem ještě neviděl. Po tomhle se ještě víc těším na film Doktor spánek, věřím že Flanagan nezklame. Kdo ještě neviděl Hill house, můžu doporučit všemi deseti. KLOBOUK DOLŮ.(28.10.2019)

• PKD

Tady si někdo šeredně popletl horor s dokumentem o psychologii,psychiatrii a rodinným poradenstvím,páč...o nic jiného tu opravdu nejde. Sledovati scény s dospělými dětmi byly nefalšovaným utrpením a pokud by zde nebyly obsaženy části z dětství v Hill House,je to max.na 1*. Boha jeho! Tak užvaněný scénář,jsem nezažil od Smallville. Ale ten z tohoto klání vychází mnohem lépe. Vždyť se tam nic neděje! Viděli jsme všichni tu samou sérii? Nejvíc mě štve to,že já mám moc rád dialogové seriály či filmy,ale musí to býti o něčem a ne,aby vás 5 postav v záběru nudilo k smrti. A to,že se nakonec ´´všichni´´ do něj dobrovolně(!) vrátí,to je něco tak debilního,že to dále odmítám komentovati. Totálně promrhaný potenciál,který by ve formě 2h filmu,byl o 100% lepší a hl.koukatelnější. Takže má jediná pochvala směřuje k úvodní znělce,která je tím pádem,na tomto průseru,to nejlepší. To je ovšem sakra málo. Uf. Nevím,zda se vůbec těšiti na 2.s.,kterážto má býti dle snad ještě lepší předlohy Utažení Šroubu od H.Jamese,než je kniha od Jacksonové. Ale,zkusím to. Naděje umírá poslední. P.s.jistěže se můžeme bavit o tom,že i předloha je psychologický horor,což částečně je,ale zde se horor vypustil (až na pár scén,které v konečném balastu a vatě,zcela zaniknou) a zbylo jen psychologický. A to je špatně. Vlastně je to taková intruktážní série pro budoucí studenty psychologie,a klinické psychiatrie,kam bych poslal scénáristy tohoto pseudoblábolu. No nic,jdu si pustiti orig.z 63,kde autoři zcela pochopili,co adaptují. Zdejší naprosto nepochopitelné vys.hodnocení (které je o 13% menší,což mě nepřekvapuje),mě v tomto snad po1.zklamalo. Ale,aspoň jsem to zkusil a celé. Zkušenost to byla zajímavá,leč nikdy více.(4.4.2019)

Nejedna sa o takú pecku, ako som čakal. Bohužiaľ netflix sa nevytiahol a je to celé len priemerná dráma s prvkami hororu. Niektoré časti ale boli parádne, či už lakačky alebo celkovo atmosféra. Nezachranilo to ani finále. Očakával som rozhodne viac. Prvá séria to má za tri. Uvidíme čo prinesie ďalšia, každopádne si pekne počkáme, až v roku 2020... 3*(13.3.2019)

Co se týče Haunting House, tak jsem dlouho odolával, ale mega hodnocení na imdb (8,7/10) a skvělé ohlasy mě nakonec přesvědčily, abych se do hororového seriálu pustil. A výsledkem je přehypovaný opak guilty pleasure. Takové to, když víte, že je to prvotřídně natočené, ale vás to prostě nebaví. Do půlky sezóny jsem ztrácel v jednotlivých postavách, je totiž hrozně moderní mít ve všem několik časových linek. Mně zpravidla baví vždy jedna. V tomto případě spíše ta prequelová. Dále musím pohanit stopáž deseti dílů, jež některé mají i přes hodinu a jsou přímo nabobtnalé dějovou vatou. Což by ani tak nevadilo, kdybych se naladil na správnou strunu a celý děj si užíval, což se, jak opakuji, nestalo. Ale tu slabou sedmičku tomu dát musím. Ačkoliv u minimálně dvou dílů jsem se strašně nudil, finále bylo celkem povedené a uspokojilo mě jak uzavřením celé rodinné linky, tak nějakými těmi režijními postupy (ale zase, mělo 70 minut a to je prostě nevyhovující) a taky kvůli pátému dílu, kvůli kterému jsem se vlastně do seriálu pustil. Ten je skutečně prvotřídní a poprvé a naposled mě zamrazilo. O nějakém strachu z tíživé atmosféry nemůže být řeč, ale pocitově to rychle uteklo. A taky Michiel "Hank" Huisman byl super. Nově uznámená druhá série sice bude kompletně o něčem jiném, ale těžko říct jak budu mít za rok opět chuť se do tohoto světa vydat. Zklamání, bohužel.(29.3.2019)