Špičková agentka americké CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydařené akci přeřazena do londýnské kanceláře. Po dlouhém čase ji kontaktují bývalí nadřízení, protože se dozvěděli o zvýšené aktivitě v prostředí radikálních militantních skupin. Alici se podaří lokalizovat hlavního podezřelého, ale během jeho výslechu přijde na to, že ji někdo podvedl a ven unikly přísně tajné informace. Najednou se ona sama ocitá v ohrožení a musí udělat vše proto, aby zabránila připravovanému útoku na Londýn. Závod s časem začíná... (Forum Film CZ)

bigmatko

nenáročný špionážny film, ktorý sa nehrá na bonda ale ide svojim neokukaným smerom. Naomi to v úlohe špionky svedčí a je uveriteľná. Herecké obsadenie trocha prevažuje nad kvalitou príbehu, ale celkový dojem to nepokazí. Odhalenie záporákov, je pomerne prekombinované a ich motoivácia k činom, ktoré vykonali a ktoré sa chystajú vykonať nie je úplne presne špecifikovaná. nebezpečenstvo výrusu samotného je tiež záhadné. film sám o sebe vás však dokáže udržať v pozornosti. ()

Methew

Úžasné niečo, na takomto druhu filmov fičím najradšej, a ešte radšej som keď jednu zápletku nasleduje ďalšia a ďalšia až sa to vždy viac komplikuje a je to stále viac nepredvídateľné. Tu vidno ozajstnú hĺbku deja, ktorá dnešným mnohým filmom chýba. Ozaj bohatý dej, ozaj perfektný herci a parádna jazda, ktorá nikdy neomrzí. Toto je presne ten druh filmu, ktorý som schopný si pustiť fakt kedykoľvek. Úplná spokojnosť, 101% :) ()

WugWugs

Dobrá jednohubka pred spaním. Noomi tu ide fyzicky značne za hranicu uveriteľnosti ka-pow, ale dej sám človeka ničím neosprostí a neurazí. ()

Pavlo

Dlho som sa nebavil tak dobre pri špión thrillery ako teraz. Zápletka je veľmi šikovne napísaná (i keď pred koncom, už viete, čo sa deje), dobré obsadenie. Určite pozriem ešte raz. ()

Mysterix

Nejedná s blockbuster ani avizovaný akční film, shlédnutí filmu bez velkých očekávání přinese celkový příjemný oddechový dojem i strávený čas do závěrečný titulků. Velká překombinovanost ve filmu není, na to jsou jiné filmy, kde po jejich skončení pátráte po pochopení či vysvětlení. Noomi nezklamala, ze své role vytěží maximum, Michael a Orlando uvolněně ztvárnili záporáky, Malkovich ve svém standardu ... kdo ví jaké café u vody měl v závěru na mysli, možná Café Savoy :) Příjemné jsou i nenápadné "miniblogy" českých herců v pozadí záběrů, např. vyšetřovatelka Helena z Kriminálky Anděl co by operativní pracovník CIA. ()

Naby

Jako vážně jsem přemýšlel, jestli hlavní roli nehraje naše “Veronika Arichteva”. No na jejím místě bych se tatínka zeptal, co dělal před 39ti lety ;-). Zpět k filmu. Do první poloviny to bylo celkem napínavý, zábavný i uvěřitelný. Od druhé půlky už to začalo dosti drhnout. Uvěřitelnost se zvrhla v takovou nevtipnou akční komedii. Za české obsazení palec nahoru, stejně jako záběry z ČR :-). Celkem 3,4* ()

medveed

Solidní thriller (i když variace na 100% viděné). Škoda nevyužitého Malkoviche, Douglase a trochu zmatené závěrečné půlhodiny... 65% ()

Awer

Začátek velmi slibný. Ale nevím, připadá mi, že ta akce konspirátorů byla zbytečně složitá, naopak obraty typu Imáma či všudypřítomné hrdinky jsou podány super banálně. Kdyby nebylo jedno, nemuselo být druhé, mohlo to být prokreslené sociální, postmoderní akční drama, jakože fakt na Oscary cílící film... Tím, že si nezjišťuju info předem, byla i tak aktuálnost a lokační blízkost bonus a all in all, ne úplně marný snímek ()

Dusty56

Film mě nedokázal vůbec vytáhnout do děje, což pro akční thriller dost špatná vizitka. Má sice občas lepší chvilky, ale bohužel ani ty nejsou úplně dotažený do konce (viz postava Orlanda Blooma, která umře jen tak, protože nějaký chlápek ve výtahu má zbraň). Také nechápu, proč se tak moc MI5 snažilo předat zprávu, vždyť kdyby jí nepředali, tak by se taky nic nestalo. Co se týká obsazení, tak Noomi Rapace průměr a ani ostatní nijak nevynikali, teda kromě Orlanda Blooma, u kterého jsem měl pocit, že se svou rolí docela baví. Ve výsledku je to tak film s nenaplněným potenciálem, který ani zdaleka nedosahuje kvalit jiných akčních thrillerů, ať už filmů s Jasonem Bournem nebo třeba s Ethanem Huntem. ()

Sa.sa

Slušný akční film skvěle natočený... Souboje byly reálné... No ten konec nebyl špatný... Jj to je tak když se pro záchranu obětují nevinný ()

Bragi66

Slušný rozběh, ale čím dál více myšlenkové pouště. Naomi Rapace nasadili ti zlí z CIA proti muslimům, ale podvedli ji a ona spolu s BIS přijde na to, že ji CIA prodala, a že jen chtějí opodstatnit rozšíření boje proti džihádu. ()

tomkat

Tenhle film má dvě velké výhody: 1) uvěřitelnost, 2) hlavní hrdinku neokoukaného, neotřelého typu. Obojí dalo filmu šťávu, a velmi šikovně zakrylo, že námět je jen iksplusprvní varianta otřepaného tématu - na to během filmu ani nepomyslíte. Pod čarou: dva milé bonusy tu neprozradím, ale bojím se, že další recenzenti tady si pustí pusu na špacír... uvidíme. ()

macherano

Nieje to moja sialka kavy uplne ale bolo to dobre spracovane ale musite vnimat vsetko aby ste zachytili liniu zvraty boli s tych lepsich ()

ciapok

všetky tri hviezdy tomuto filmu obstarala chrumkavá Noomi a dve scény. Inak klišé, v slučke bežiace pásové ťahy súčasného akčného trileru, i keď tu v celkom atraktívnom, europoidnom šate. Záver, rozložením scény, takmer identický s The Survivor 2015 - to ozaj nepridá na drive filmu. Ale ak by som mal hodnotiť systémom y/n, tak dávam y. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted