Špičková agentka americké CIA Alice Racine (Noomi Rapace) je po nevydařené akci přeřazena do londýnské kanceláře. Po dlouhém čase ji kontaktují bývalí nadřízení, protože se dozvěděli o zvýšené aktivitě v prostředí radikálních militantních skupin. Alici se podaří lokalizovat hlavního podezřelého, ale během jeho výslechu přijde na to, že ji někdo podvedl a ven unikly přísně tajné informace. Najednou se ona sama ocitá v ohrožení a musí udělat vše proto, aby zabránila připravovanému útoku na Londýn. Závod s časem začíná... (Forum Film CZ)

rublik05

Původně jsem očekával obyčejný akční thriller, dobrým znamením bylo solidní herecké obsazení a zajímavý špionážní námět. Noomi Rapace nezklamala, celému filmu jasně kraluje, potěšil ale i Orlando Bloom v lehce nezvyklé roli. Příběh se mi moc líbil, má až vražedné tempo, plno nečekaných zvratů, dobře natočené souboje a přestřelky, chválím i výběr lokací, pohled na naši nádhernou Prahu zahřeje u srdíčka. Snímku se bohužel nevyhnuly určité logické chybky, závěr mohl být údernější a efektivnější, jinak ale spokojenost veliká. Parádní záležitost. 7/10. ()

mira.l

Popravdě řečeno, jak už to u těchto filmů z prostředí tajných, tajnějších a těch nejvíc nejtajnějších služeb bývá, jsem moc nerozuměl tomu, co a proč se tam děje, a popravdě řečeno, mi to bylo tak nějak jedno. Po cca půlhodině už jsem to měl puštěný víceméně jen jako obrazovou a zvukovou kulisu. Takže je mi tak nějak i jedno, kolik vteřin před výbuchem došlo ke spáse lidstva tentokrát. ()

WhiteRaven

Klasický, předvídatelný akčňák, který nemá nic nového, ale zároveň mu nic nechybí. Scénář je dostatečný na to, aby diváka upoutal a umožnil mu prožít deštivý den či televizní večer v poklidu. ()

Oudee33

Po dlouhý době vážně dobrý, až Bourneovský, akční thriller se vším všudy... herci hrají, akce přehledná, má to nápad, šťávu, spád, celkem překvapivý závěr, napětí nepustí. To chceš! 85% ()

DavidWebb

***Tu by bola pasovala Gina Carano omnoho viac než v slabšom, nemastnom-neslanom Haywire***. Teda ani Noomi Rapace čuduj sa svete nehrá v tomto áčkovými hercami obsadenom špionážnom srileri nejak špatne alebo nebodaj tretie husle, ale čo už, fanúšik-nefanúšik takto nejako to môže vyzerať keď sa béčkový rýchlokvas nehrá na niečo viac. Opäť raz úradujú semiti ako inak, opäť ide o rozsiahlu hrozbu civilnému obyvateľstvu (tentokrát bio) a opäť sa diváci stretnú so zradou tam kde by to jeden nanešťastie čakal. A to je mojou najväčšou výhradou, pretože zvyšok tohto flicku technický tím pretavil do celkom pozerateľnej zábavy a vo svojom žánri dôstojného zástupcu. Po ženskom Bourneovi som jednu dobu hodne túžil, síce neviem či je Rapace tá pravá, ale dobrý scenár na ďalšie časti, a nedbám. PS: V ktorom špionážnom srileri nesmie chýbať Prague? Potešilo... ()

pushover

Rapace se sex-appealem leklé ryby a obdobnými hereckými schopnostmi v silně nepravděpodobném thrilleru. Alespoň, že byla práce pro české filmaře... ()

Shitonit

Celkově super. To píšu proto, páč první slova komentáře dokážou rozhodnout zda vidět či nevidět. Takže jo. Od první minuty je to přezamotanej guláš všeho možnýho, ale hlavní figurky s přehledem utáhnou i sebemenší pochybnost. Akce střídá akci, sem tam drobné zaškobrtnutí, a i přes drobné zmatení zhruba u konce druhé třetiny, kdy jsem se ztrácel a sláblo nadšení, se tvůrci znovu vzchopili, a přilepili mou pozornost k obrazovce takovým způsobem, že jsem v závěru tleskal a řval ještě ještě. Nebo tak nějak.. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Slušný akčňák, který se výborně rozjel, ale bohužel pozvolna dojel, kvůli několika blbým zvratům a podivým zápletkam. Obsazení kvalitní a Noomi to sedlo. ()

BFG2000

Hrozně jsem se toho filmu bál, protože v něm "hraje" Orlando a navíc je uveden jako by měl hlavní roli. !!!SPOILER!!! Orlando naštěstí hraje vedlejší housle, po chvíli je kaput a nemá čas příliš pokazit zážitek z filmu. !!!KONES SPOILERU!!! Za to Noomi Rapace teda jede na plné obrátky a byla tu snad lepší, než v Prometheovi.  Za mě je film trochu přitažený za vlasy, resp. za kravatu a to hlavně ve finále. Hrozba, tedy smrtící virus, není vůbec využit. Vlastně zde chybí nějaká solidní dramatická akce, ať už pořádná přestřelka nebo právě scéna s virem. Ale i tak dokáže film neskutečně odsýpat a baví od začátku do konce. John Malkovich a jeho spánek na gauči a výborný štrůdl je rovněž geniální. Za mě lepší, než ty přeplácaniny MI s Tomem Crusem. ()

papadoce

A keď ja Vám neviem. Možno som už iba premlsaný, alebo proste od akéhokoľvek filmu vrátane špionážnych akčných srillerov očakávam proste bezchybnú kvalitu. Najmä ak sa tam stretnú prvoligisti ako Mišo Dagles, Jano Malkovič, Núúmi Rapas a Orlando Glum. Taká herecká elita a v zásade celkom slušná réžia, si zaslúžia stopercentný scenár. To znamená aj to, že skupinka fanúšikov nemôže na šesťposchodovom štadióne cestovať vo výťahu osem minút, alebo hlavný genitálny terorista nemôže držať ovládač za každú cenu, aby ho hrdinka mohla len tak hala bala vypnúť počas premetu. Inak to nieslo krásne oldschool prvky tohto druhu srilleríkov, čo je tá pozitívna časť tejto fundovanej recenzie. Mám vcelku rád Núúmi a nechcem jej ubližovať málo hviezdami, ale palce mi proste odmietajú stlačiť štvorku. Možno si to ešte rozmyslím, ale nateraz sa zastavím na troch, keď tri a pol nie je možných. Ale pozrite si to. ()

milwaukee

Na Lisbeth Salanderovou prostě nikdo nemá. Nevyjebal s ní Orlando a ani téměř nekrofilní Michael Douglas. I když ze začátku vypadal jako takovej hodnej dědula, tak se nakonec skandálně odhalil. A ještě zvládl volný pád. Vlastně nezvládl. A nezvládl ani pochcat rybu, protože ho hlavní hrdinka kopla do koulí. Dalo se na to koukat i když to bylo docela dost utažený za vlasy. Asi v polovině filmu jsem si vzpomněl jak Pepa Nos zpíval, "Já jsem agent SíAjEj, jsem nebezpečnej a jsem zlej. Ďáblu jsem duši zaprodal, na rozkaz jsem mordoval". A vydrželo mi to až do konce :-)) Co mě ale děsně naštvalo, že výbušniny s virem Noomi zastavila tři vteřiny před odpalem. Američtí bouráci a Simír to zvládnou až v poslední vteřině. Co ale zvládla naprosto úžasně, bylo přefiknutí žíly u pytlika hlavnímu padouchovi. Blb si totiž neuvědomil, že jezdit na Bílou horu se nevyplácí. Tam to nikdy nedopadlo dobře. Akorát jsem netušil, že John Malkovich má rád štrůdl. 75%, protože jsem to dal na první dobrou a docela jsem se bavil. ()

marek29

Slečna kamenej xicht a ustrnulej pysk může směle konkurovat čestnýmu předsedovi Svazu postižených obličejovou obrnou a tím pádem srážím první, ale asi i poslední hvězdu. Nic na tom nezmění ani strhující děj plný dějových zvratů a neodhalitelných příběhových odboček. Česká lokace v závěru díla je už jen třešničkou na jinak velice obstojně upečeném dortu, kterýmu nemůže snad konkurovat ani Miháliková. 4 z 5 a doporučím zlédnutí. Je to dobrý film :) nezapíšu se pod to krví a nedám o hodně nic víc, než přebytečné ochlupení za to, že se budete bavit, nicméně lepší než průměrný film v české TV :-/ EDIT: Marku máš zákaz psaní hodnocení filmů v opilosti :D obzvláště když z toho kina řídíš auto :D :D :D ()

PetrC.

Film v prvních 30 minutách začal rozvíjet vynikající námět, avšak v druhé polovině bylo vše pohřbeno iracionálním nuceným vyvrcholením a neobjevným klišé závěrem. 50 % ()

vieriX

Konspirační teorie, jaké tu nejsou poprvé.Klasicky nikdo neví kdo je na čí straně a člověk těžko zjišťuje na čí straně by měl být. Ale co musím vypíchnout je velice dobrá akce a Noomi jakož to agenta je dobrá a člověk jí to věří, že může být agentkou v utajení.Orlando Bloom tu je i není prostě jeho postava neprojde skoro žádným vývojem. ()

SAINTS

Ani hviezdne obsadenie nespasilo tento špionažny triler .Slaby scenar ktory je dost predvidatelny je len jednou zo slabyn tohto zbytočne prekombinovaneho filmu.Zaverečne odhalenie vôbec nie je prekvapive ale ani nedava zmysel.Slabota ešte že to trva len 98 minut .5/10 ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted