Reklama

Reklama

Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (518)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Zdařilý počin, jemuž nechybí dávka napětí, trocha tajemna a hodně povedené atmosféry. Herecké výkony ústředních herců, Emmy Watson, Daniela Brühla a Michaela Nyqvista, jsou také důvodem, proč se Kolonie dobře sleduje a divák si udrží po celou dobu pozornost. Nakolik se příběh drží skutečných událostí, nemohu posoudit, avšak to na působivosti neubírá. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Argo 2 - made in Germany (takže o něco horší). Strašná škoda kostrbatého scénáře, který vrší jednu schématičnost za druhou. Protože jinak je to docela slušná německá krasojízda. Skvělí herci bez výjimky, stupňující finále a zajímavé, dobově dobře trefené, vykreslení sedmdesátkového Chile a tamních praktik tábora. Emma Watson potvrzuje, že se dokáže vymanit z role upištěné kámošky Harryho Pottera a začíná se z ní klubat top-notch herečka se všemi předpoklady pro ůspěch. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Škoda, že tenhle film sráží dolů pár typicky laciných klišé a pak hlavně stěží uvěřitelný závěr. Jinak nemám větších výhrad . Jako připomenutí jedné velmi temné stránky Chile přesvědčivě natočeno a také velmi dobře zahráno. To platí hlavně pro Michaela, který si tuhle roli střihl s takovou chuti, až jsem ho málem nepoznával. A jsem opravdu moc rád, že se na tohle téma pořád točí filmy, aspoň si člověk udělá obrázek o tom, co dokážou, nebo snad dokázali udělat v USA pro demokracii . O to jim přece vždycky tak šlo. ()

666teen 

všechny recenze uživatele

Bylo to blbé. Blbé asi tak, jako že hodně. Hermiona sice narazí na pořádný Zmijozel, ale provedení je tristní. Voldemort je Pinocheta kamarád, ale prostor k předvádění kouZLA má minimální, protože takřka celou stopáž zabírá láska potroublého Che Guevary a absolventky Bradavic. Tenhle útěk z Azkabanu nebrat. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

To se takhle jeden podle anotace a angažovaného skučení místních pupušů o „mrazivém teroru“ a „bestiálních hrůzách“ málem třepe na další syrovou a krvavou traumatizující promakanost typu Salvádor nebo Vražedná pole, plnou poprav, mučení, píchání dětí a psychického teroru. A nakonec mu naservírují povrchní, kýčovitý, nedovařený a anemický romantický sračkol o tom, jak si nesympatický militantní německý marxista, jehož životním posláním je srát se do Čile a hrát si na Čegevaru, nabrnkne ultimativně koženou Hermionu a následně láska zvítězí i nad Pinočetem. Dankovi jednou unyle polechtají koule startovacími kabely, tolik k mučení, jednou v záběru projde chlapeček, co se tváří jako při návratu z nedělního ministrování, tolik ke zneužívání dětí. Párkrát se tam sugestivně zamračí trestuhodně nevyužitý dokonalý úchyl pan Nykvist a jinak se o ten „úděsný psychoteror“ stará stará stokilová Brunhilda, spíš xmíchu, než aby si člověk vyděšeně cpal před oči boa, která někdy ve druhé třetině hlavní hrdince naprosto nervydrásajícně poručí, aby přemístila kýbl s bramborami, a jednou dokonce totálně mrazivě nařídí děvčatům večerku a brutálně zhasne. No masakr!!! Ještě hodinu po skončení jsem samou úzkostí nemohl ani prdět! ()

Galerie (187)

Zajímavosti (12)

  • V září 2014 navštívila Emma Watson Villu Baviera (bývalá kolonie Dignidad). Ačkoli si média zpočátku myslela, že byla na dovolené, tak se nakonec ukázalo, že dělá výzkum pro svou roli. (avitakova)
  • V areáli Colonie Dignidad našli vyšetrovatelia v roku 2005 obrovský arzenál zbraní – tri plné kontajnery s guľometmi, samopalmi, ale aj raketometmi. Dokonca aj takmer 40 rokov starý tank, ktorý schovávali pod zemou. (De Large)

Související novinky

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

19.03.2016

Organizátoři Febiofestu přivítají jednoho z nejvýraznějších mladých evropských herců Daniela Brühla. Jeho dnes už světovou kariéru nastartoval německý snímek Good Bye, Lenin!, zahrál si i v hvězdně… (více)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (více)

Reklama

Reklama