Reklama

Reklama

Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický lékař Paul Schäfer. V 70. letech, kdy z uzavřené kolonie utekli někteří z členů, se ukázalo, že v sektě docházelo k mučení Pinochetových odpůrců a k sexuálnímu zneužívání dětí. (CinemArt)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (518)

verbal 

všechny recenze uživatele

To se takhle jeden podle anotace a angažovaného skučení místních pupušů o „mrazivém teroru“ a „bestiálních hrůzách“ málem třepe na další syrovou a krvavou traumatizující promakanost typu Salvádor nebo Vražedná pole, plnou poprav, mučení, píchání dětí a psychického teroru. A nakonec mu naservírují povrchní, kýčovitý, nedovařený a anemický romantický sračkol o tom, jak si nesympatický militantní německý marxista, jehož životním posláním je srát se do Čile a hrát si na Čegevaru, nabrnkne ultimativně koženou Hermionu a následně láska zvítězí i nad Pinočetem. Dankovi jednou unyle polechtají koule startovacími kabely, tolik k mučení, jednou v záběru projde chlapeček, co se tváří jako při návratu z nedělního ministrování, tolik ke zneužívání dětí. Párkrát se tam sugestivně zamračí trestuhodně nevyužitý dokonalý úchyl pan Nykvist a jinak se o ten „úděsný psychoteror“ stará stará stokilová Brunhilda, spíš xmíchu, než aby si člověk vyděšeně cpal před oči boa, která někdy ve druhé třetině hlavní hrdince naprosto nervydrásajícně poručí, aby přemístila kýbl s bramborami, a jednou dokonce totálně mrazivě nařídí děvčatům večerku a brutálně zhasne. No masakr!!! Ještě hodinu po skončení jsem samou úzkostí nemohl ani prdět! ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Cisternu krve a deset mrtvejch na minutu, aby měl film koule? Prdlajs. Jediný, co potřebuješ, je silnej příběh. A to Kolonie má, její příběh je silnější než rty Vémolovy ženy. Chvilku mi trvalo se do toho dostat, ale druhá půlka byla napínavá jak hledání cesty domů z páteční párty. Všechno to lidský drama mě strhlo takovým způsobem, že jsem vůbec neměl čas ani náladu šťourat se v detailech. Kde bych si ale zašťoural rád, a nejlíp něčím fakt velkým, tak v útrobách toho nácka. Doufám, že do Německa už léčebny dávno dorazily, očividně tam mají nějakej genetickej problém... ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Pre mňa nevšedné prekvapenie, ale trošku z iného uhlu pohľadu. Názov filmu mi naznačoval, že to je nejaké ďaľšie teen bestseller sci-fi s Watsonkou v hlavnej roli. O to viac mi spadla gamba, keď som zistil, že som úplne mimo: že sa jedná o historický materiál s vážnou témou, a naviac skvelé obsadenie. Možno bol silný dojem spôsobený čiastočne týmto prekvapením, ale film ma celkom strhol aj svojou schopnosťou udržať napätie až do úplneho konca - a to sa cení. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Nee, King se Straubem se při psaní "Talismanu" vůbec neinspirovali tady.;-) Daniel opět fantastický, chudák Emma už se ale v mých očích z Hermiony asi nevyhrabe. Hezká je, to nepopírám (nejsem slepá XD), jako herečka mě ale zatím nikterak neohromila. Co se týče "Kolonie" jako takové, je vidět, že ji nedělali Američané (plus). Není zdlouhavá (plus), vyvolává tísnivou atmosféru (plus) a Nyqvist coby Pius je super-slizoun (plus); ono těmhle "Chvalme Pána, halelujá!" máte vůbec chuť narvat krucifix snad úplně nejhlouběji.;-) Mrzí mě akorát ten konec (mínus) a předvídatelnost některých scén (mínus), ale jelikož je to film inspirovaný skutečnými událostmi (plus), tak za všechno nejspíš scénárista nemůže. ()

paascha 

všechny recenze uživatele

filmů na téma Jak zdrhnout z pekla jsem viděl mnoho a tenhle patří mezi lepší průměr. Horší už je vědomí, že to někde někdo zažil v reálu. Ale jak už dnešní doba velí, nesmíme ukázat všechno, nesmíme ani ukázat moc. My valstně nesmíme ani naznačit. Takže sem tam vidíme záběr na železnou postel, pak taky pár facek, zlou maminku a šíleného otčíma...uf, to by stačilo. Osobně vím, že tohle nevermore ()

Galerie (187)

Zajímavosti (12)

  • Tak CIA, ako aj Simon Wiesenthal predložili dôkazy o prítomnosti nacistického "lekára" z Osvienčimu, Josefa Mengeleho, v kolónii. (De Large)
  • V září 2014 navštívila Emma Watson Villu Baviera (bývalá kolonie Dignidad). Ačkoli si média zpočátku myslela, že byla na dovolené, tak se nakonec ukázalo, že dělá výzkum pro svou roli. (avitakova)

Související novinky

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

S příchodem druhé poloviny srpna se nám léto pomalu přehouplo do své finální fáze, a pokud už vám příležitostné deštivé počasí narušuje plány na rozverné venkovní aktivity, nemusíte klesat na mysli,… (více)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

19.03.2016

Organizátoři Febiofestu přivítají jednoho z nejvýraznějších mladých evropských herců Daniela Brühla. Jeho dnes už světovou kariéru nastartoval německý snímek Good Bye, Lenin!, zahrál si i v hvězdně… (více)

Emma Watson nepřítelem státu

Emma Watson nepřítelem státu

26.06.2015

„Hermiona" pokračuje v zajímavých kariérních rozhodnutích. V minulých letech zkusila Charlieho malá tajemství nebo Aronofskyho Noema, v nejbližší době ji pak uvidíme s psychologickém thrilleru… (více)

Reklama

Reklama