Kolonie

• Francie

Kolónia

Drama / Historický / Romantický / Thriller

Německo / Lucembursko / Francie, 2015, 110 min

Silné drama se skvělým hereckým obsazením (Emma Watson a zejména švédský Michael Nyqvist válí), po jehož skončení na chvíli oněmíte. Aspoň já jsem neměla slov, neb o Pinochetovi a chilské politice vůbec toho zas tolik nevím. Co mi přišlo trochu přes čáru á la hollywoodský biják byla ta oběť při útěku, ale jinak nemám, co bych filmu Colonia vytkla.(26.4.2016)

Miestami má človek pocit, že samotní tvorcovia skúšajú inteligenciu diváka, či je ochotný prehltnúť akékoľvek sústo hlúpoty. Niekedy sa človek domnieva, že to romantické klišé porcované priamo z Hollywoodu snáď nikdy nenadobudne konca kraja. Ale presto všetko - viac ako dobrý film, ktorý ponúka pomerne reálny pohľad na "tábor" z čias Pinnocheta, kde pod dohľadom jedného z najväčších nemeckých zmrdov ako bol Paul Schäfer dochádzalo k zneužívaniu malých detí či vymývaniu mozgov. Ozaj, viete o tom, že bolo Chille prvou krajinou na ktorej si Amerika vyskúšala experiment plánovaného prevratu k nastoleniu kapitalizmu? Už viete.(23.4.2016)

Velmi silný film o diktátorském režimu, kterému se filmaři nikdy moc nevěnovali (a takových je bohužel asi ještě hodně), tak snad tento film trochu přispěje ke všeobecnému povědomí. Osobní příběh ústřední dvojice je sice místy trochu přitažený za vlasy, ale jako film to funguje bezchybně. Pro Emmu Watson je to první dospělá životní role a snad už nehrozí, že by zůstala dětskou hvězdičkou (zdravíme Ruperta Grinta). Daniel Brühl je sympaťák i naživo. A Michaelu Nyqvistovi se omlouvám, že jsem ho po severské trilogii zařadil do TOP 5 nejnudnějších herců na světě. Po Kolonii ho povyšuji do TOP 5 nejslizštějších herců na světě.(22.3.2016)

filmů na téma Jak zdrhnout z pekla jsem viděl mnoho a tenhle patří mezi lepší průměr. Horší už je vědomí, že to někde někdo zažil v reálu. Ale jak už dnešní doba velí, nesmíme ukázat všechno, nesmíme ani ukázat moc. My valstně nesmíme ani naznačit. Takže sem tam vidíme záběr na železnou postel, pak taky pár facek, zlou maminku a šíleného otčíma...uf, to by stačilo. Osobně vím, že tohle nevermore(16.5.2016)

Je libo něco o lidské krutosti v kombinaci s elektrickým proudem? Jestli ano, tak tady si pošmáknete a k tomu ještě jako nášup dostanete trochu té spotlightovské pedofilie. Vizuálně ta bolest tam je, ani na prodloužený víkend bych si tam důstojnost pěstovat nešel, škoda je naopak že chybí nějaký psychologický rozpad osobnosti.. postavy nezměněny skončí a progres žádný. Místy hloupoučké a naivní, ale paradoxně to nepůsobilo problém. Otázku kdo to ten Brühl vlastně je jsem si přestal klást ve chvíli, kdy se dostal do kempu.. takže lepší průměr a hlavně díky tomu, jak to bylo napínavé.(11.4.2016)

• - V prvý týždeň premietania uvádzali v Británii film len tri kiná a zarobil len 47 libier. (Raccoon.city)

• - Daniel (Daniel Brühl) používá fotoaparát Nikon F s objektivem Nikkor 50mm/F1.4. (Gendarme)

• - Národný štadión v čilskej metropole Santiago, kde bol vo filme odvezený Daniel (Daniel Brühl) bol v skutočnosti argentínsky štadión s názvom Tomás Adolfo Ducó, na ktorom hrá svoje domáce zápasy miestny klub z Buenos Aires - C.A. Huracán. (MikaelSVK)