Slečna Marplová - Série 2 (2006) (série)

Sittafordská záhada (S02E04)

(epizoda)
  • Velká Británie The Sittaford Mystery (více)

Propukne sněhová vánice a slečna Marplová je nucena najít útočiště v Sittafordském sídle. Když je později majitel domu nalezen zavražděn ve svém pokoji, začne slečna Marplová případ vyšetřovat. (Viasat)

jasanka

Tak tohle se nepovedlo. Nuda, neprehlednost, zmatenost, jedna postava horsi nez druha. A to nemluvim o tom, ze knizka s filmem temer nema nic spolecneho. A uz vubec se v ni nevyskytuje slecna Marplova. ()

gombarix

70 % - - - brýlatá éterická putička jako objekt vášnivé lásky na první pohled, pozoruhodné! Škoda, že ženy před přechodem prostě ve filmech nemůžou mít normální dioptrická skla, to zkrátka nejde a nedá se s tím nic dělat. Placky ftw (wtf) ()

PavelZava

Ačkoli šlo o obyčejnou vraždu, příběh působil značně tajemně. Nenechte se zmást , Dempsey (Michael Brandon) opravdu vraždu nevyšetřoval a ani to nebyl Dempsey, kdo to nakonec rozlouskl ? ()

karlee

Tak tento díl mě naštval, už to asi vzdám a na další díly se dívat nebudu. Ty nejhorší nešvary Agathy dohromady: přidání nějakého vedlejšího zločinu, který nemá s případem nic společné (uprchlík z Dartmooru); spoléhání pachatele na totální náhodu; dodání dalších potencionálních pachatelů, kteří chtěli oběť taky zabít, jen už byl mrtvý, když se k němu v noci přikradli; ohlášení zločinu duchařskou seancí; vytahování dětí a jiných příbuzných lidí, kterým obět kdysi ukřivdila, samozřejmě až v poslední pětiminutovce (v tomto díle to navíc Marplová vybalí, jako by měla v šuplíku jeho CV, vůbec není jasné, kde na to přišla, Poirot si aspoň občas ověří totožnost telegraficky s Yardem). ()

liberita

Tento diel oproti mnohým ďalším výrazne pokrivkáva, nielen preto, že je na hony vzdialený svojej predlohe , ale aj pre svoje postavy, z ktorých žiadna príliš neoslňuje sympatiami. Dej je pomerne jednotvárny a nepríliš zaujímavý a dostáva snímku do situácie, z ktorej ju nezachráni ani Timothy "Bond" Dalton. Je to naozaj dosť slabé spracovanie a celé vám vyfučí z hlavy skôr, než sa začnú záverečné titulky. ()

maoc

Slabší než obvykle: překombinovaná zápletka, moc náhod naráz, nelogické chování lidí. A to, zda to má nebo nemá s předlohou něco společného je mi jedno. Přesto nadprůměrná televizní zábava. Tohle by totiž u nás nikdo nezvládl natočit. Není to trochu ostuda? EDIT: Po druhém shlédnutí už mnohem lepší dojem. Celé to mělo šmrnc, překombinovanost mi přestala vadit, cítil jsem z toho, jakoby si vlastně tvůrci dělali trochu šprťouchlata sami ze sebe, postup vyprávění byl modernější než mnohé jiné Marplové, ale nebyl špatný. Velmi dobře jsem se bavil a odpočinul si. EDIT2: Po třetím shlédnutí opět ubírám. Kdyby v tomto dílu byly jinde obvyklé krásné exteriéry a interiéry, asi bych u 4 hvězd zůstal, ale Sittafordská záhada byla situována (díky předloze) převážně v ulepeném venkovském hotýlku a ponurém a studeném Sittaford House. Takže sorry, ale tentokrát jen za 3. ()

Joe16210

Kvalitní detektivka s nezapomenutelnou Geraldine McEwan v hlavní roli. V dalších rolích pak září takové hvězdy jako Timothy Dalton, Carey Mulligan nebo James Murray. ()

PetrJulian

Tento díl mě dost zklamal, že půjde o slabotu, jsem poznal ve chvíli, kdy v ději došlo k duchařské seanci (a to bylo skoro na začátku filmu). Už to samo o sobě mnohé napovědělo. Inu, ne každá adaptace detektivky je povedená... ()

MrKrahujec

Tohle mělo být jako co? Parodie, nebo ukázka unikátního filmu, natočeného nevidomým režisérem a napsaného negramotným scénáristou? Docela jsem měl chuť po shlédnutí této "adaptace" přepadnout oba hlavní tvůrce v noci v posteli, pořádně je zmlátit, částečně jim zdemolovat byt a zanechat tam lísteček: Byla tu Agatha Christie! Každý soud by mě musel osvobodit. ()

ABC1

Jedna z nejslabších adaptací knižní předlohy, v některých pasážích se silně blíží červené knihovně - podobně jako Schůzka se smrtí. Je zde změněn i vrah a příběh je natolik pozměněn, že skvělé knize nesahá ani po kotníky...vytratil se humor..skvělá je samozřejmě slečna Marplová, dabing Ivanky Deváté a zajímavá kamera. Je velká škoda, když se našla ideální představitelka slečny Marplové, že výsledek nestojí za mnoho. ()

Bartesva

Totální nesmyslná slátanina. Dnes jsem dočetla původní knihu. S ní má tento televizní film společné opravdu málo - že tam je zima, že se zavražděný jmenuje Trevelyan a hlavní dívčí hrdinka je Emily Trefusisová. Všechno ostatní je úplně mimo, a to takovým až absurdním způsobem. Agatha Christie se z tohoto dílu musí obracet v hrobě. A mimochodem, v knižní předloze vůbec nevystupuje slečna Marplová. ()