Frank (Eric Bana) a Finch (Ricky Gervais) pracují v rádiu jako redaktor a technik. Jejich šéf jim zadá úkol, aby odcestovali do jedné země Jižní Ameriky, kde právě probíhá puč, a posluchačům zprostředkovali autentické zpravodajství. Shodou okolností však přijdou o letenky a musejí vymyslet záložní plán. Tím se stává nápad s ukrytím v New Yorku, přímo naproti budově rádia, a nafingováním vlastního únosu. (C0r0ner)

JohnSmith

Ulítlá komedie o novinařině. Nevím, jestli to byl úmysl nebo ne, ale z novinářů to dělá opravdu blbce a nedůvěryhodná individua. Každopádně Bana a Farmiga byli výborní. ()

manonfire

Tohle buddyemovie o klasicky nevyrovnané dvojici připomnělo místy zlaté časy dvojky Depardieu-Richard, nicméně půvabu a komičnosti francouzského teamworku nedosáhlo. Pár scének bylo vcelku milých, a Bana je zkrátka můj kůň, ale chtělo to prostě trochu přidat na eskapádnosti. 60% ()

P1tr

Ricky Gervais potvrzuje trend své sólové režisérské kariéry a zajímavý námět adaptuje polopatě a pokouší se kombinovat komedii s vážností, což mu nejde. Special Correspondents totiž nejsou dostatečně vtipní, ani vážní, takže pořádně nefungují ani v jedné rovině. Příběh vybízí buď k ujetému, komediálnímu pojetí, nebo serióznímu zpracování, ale Gervais si nevybral ani jednu cestu a dostává se nám tak nepříliš výrazného polotovaru, který občas pobaví, ale po většinu stopáže jde o nevýrazný kousek, který do vod průměru táhne schopná ústřední herecká dvojice. ()

Hollohlaway

Solidně originální scénář a dost gagů. Ale Gervais hrál až moc velikýho pitomce. Ten konec už byl trochu moc. Velice nevyrovnané, nikoliv špatné. ()

Tjaden

Doufám, že tohle byla pro Rickyho jen taková nepříliš vydařená protahovací rozcvička před Life on the Road, na který už se velmi těším! Snad se nám David Brent vrátí v původní parádě. ()

SpaceOdyseus

Rickyho humor na me vzdycky fungoval. Kdyz se k tomu prida jeste skvele herecke obsazeni v cele s Banou, jehoz komedialni timing je na jednicku a Farmigou, jejiz manzelka je fakt mrcha jak ma byt, a skvely a zajimavy namet, je z toho jedna z komedii roku. ()

Perverz

Abych se přiznal, tak mě to ze začátku taky moc nechytlo, ale ono se to rozjede. A je to prostě Ricky.. Tam kde ostatní se koukají jen na obyčejnou scénu, já přímo vidím ten Rickyho typický škleb, a ten smysl pro humor jemu typický, a chápu co tou scénou říká, a musím se smát. Už jen ty postavy co tady vystupují, sebestředná manželka, total hloupí španělé, a sám Ricky... Ještě že se to tak pěkně vyhrotí na konci. Jak si Ricky šnupne koksu, tak jsem se smál aj nahlas. Taky bych od něho čekal trochu více, a celkem to překvapí že tak suprový komik nenatočí absolutní bombu. Nemůžu si pomoct já se prostě opravdu bavil. Pokud vám jméno Ricky Gervais nic neříká, asi se tak bavit nebudete. Já mu na jeho hru skočím vždy. Je to kapacita. ()

Tristaver

Dvě hvězdy za celkem fungující chemii mezi dvěma protagonisty, a španělský pár. Jinak je to dlouhé a nevtipné, navíc poslední čtvrtina výrazně předvídatelná. ()

Illy

Scénář, režie, hlavní role.....můj oblíbený Ricky Žervé. Pohodová komedie u které jsem se bavil. ()

Fifer

Gervais poslední roky přištrachal s příliš mnoha geniálními počiny, takže je teď v nelehké situaci. Natočil inteligentní a zábavnou komedii, ale nebudete prskat smíchy jako u Kanclu, Extras nebo jeho stand-upech. Proto jsou zatím reakce diváků až příliš přísné. Je to moc přijemnej film. ()

Hapretor

Místy fakt vtipné. Jinak humor R. Žervého mi je vzdálený. Ale tady společně s Ericem hráli velmi dobře. Díky tomu to bylo více než koukatelné. ()

Rockerman

Po dlouhatánské době je tu komedie, která neuráží, při které se nemusím stydět. Je tu humor jen vyplývající z dané situace a nikdo po vás nechce, abyste se smáli vtipům, které nejsou vtipné, které jsou násilné a chtěné. Pravda sem tam něco zaskřípe, ale bohatě to vynahradí například Ianovi prostí přátelé odnaproti nebo Eleanor se svým patetickým songem. Komedií, které si na nic nehrají a "jen" chtějí bavit je poslední dobou jako šafránu a tak " Zvláštní korespondenty" vřele doporučuji těm, kdo se chce pobavit a zasmát. A pak je tu Ace of Spades! ()

Raziel_cz

Rozjezd dobrej, v druhé třetině už se to táhne a u finále mi bylo trapně. Super nápad, který by si zasloužil mnohem lepší scénář. Gervais má na víc a Bana, Farmiga nebo Pollak tohle nemají zapotřebí. Od Netflixu bych čekal vyšší level. ()

Dm1tr1j

Hlúposť je smutná ale gervais sa tvari ako posrate morske prasa čo sa snaži vypadať ako škrečok (wtf však? :-D ) ...ta amerika sa vysklada na hocičo a stači slava a peniaze tečú potokom ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Na oko jednoduchý scénář, ale dvojka Gervais a Bana ho vyzdvihuje do výšin. Mé nadšení se ještě více zvětšilo dějem v Ekvádoru! Super! ()

BardDeLune

Ricky Gervais je jedním z mých nejoblíbenějších komiků a možná jsem proto u tohoto hodnocení tak laxní, ale tenhle film udrží vaši pozornost a je to spíše oddechovka, než komedie. Když už se objeví dobrý vtip, je to takový moment typický Rickymu, jako neprůstřelné kalhoty. Každopádně je to skvěle obsazený malý film, který ukazuje mimo jiné některé všestranné funkce médií a kousek nízkého rozpočtu. ()