Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Enceladus

Úžasné! Podľa názvu by človek čakal že to bude nejaký nudný životopisný film o autistickom účtovníkovi a z toho sa vykľul génius John Wick. SPOILER: Dokonca ani keď spoznal Shanea (Walking dead :) ), že je to jeho brat tak to nevyznelo ako trápne klišé. Presne takéto prekvapenie sa tam dokonale hodilo! Super trochu náročnejšia oddychovka :) ()

bararich8

Nebýt to tak zbytečně dlouhé a díky tomu občas s přebytečnými scénami, je to snad na plnou pětku. Příběhově bohaté (konečně) a trochu zamotanější. Souboje fajn a navíc bez nějakých rychlých střihů. Herecky bez problémů (až teda na Annu, ta se prostě do thrillerů nehodí). Běžte do toho, rozhodně nebudete litovat. 4* ()

PEZ

Bavil som sa. Ben Affleck zaradil túto rolu do svojej hereckej Top 5 a je to vidieť. Zahral "účtovníka" parádne. A to Benovi ide viac réžia ako hranie. K tomu slušný scenár (ocitol sa na Blackliste v roku 2011). Gavin O'Connor zas raz dokázal, že režírovať vie - film má viac ako 2 hodiny, ale nenudí. R-ko tiež potešilo a niektoré pästné súboje na americký film nadpriemer. U mňa veľmi chutná žánrovka, bodaj by sa takých viac točilo. 8/10 ()

KOOHA

Pěkná pecička u které si říkáte, co to je za haluz, že to nedává smysl. Má to ale pár hodně dobrejch akčních scén a všechno to do sebe zapadne v posledních 5 minutách filmu, takže nakonec v pohodě. ()

bjukenenen

Jako účetní musím říct, že nejlepší byla ta akční scéna při procházení účtů, jak tam jakože počítal a psal těma jako fixkama po tom skle. Zbytek byl slabší. ()

FanKalEl

Tento film je (zatiaľ) najvyšší vrchol aký Gavin O'Connor dosiahol. takéto originálne podanie veru osviežilo a presvedčilo ma prečo sa stále držať filmárčiny zo západu. V Účtovníkovi jednoducho funguje všetko. Rovnováha medzi štyrmi žánrami. Super balans kde má všetko dostatok priestoru. Mimochodom, Ben Affleck momentálne prežíva svoju zlatú éru takže jeho teraz rozoberať netreba. Veru, toto bola šupa ktorú som už dlho potreboval. Jednoznačne to poputuje do rebríčka Top 10ky 2016. (100%) ()

Romi1010

Druhá polovica filmu stiahla hodnotenie dolu a chvíľkami som rozmysľal nad 3*. Super výkon Afflecka ale Kendrick mi tam veľmi nesedela. ()

Kingjiri

Téma autismu a s tim související scény z dětství jsou do příběhu citlivě zasazený a fungujou docela i emočně. Jenže nudnějších scén bylo víc než by bylo zdrávo, což se podepsalo na silně nevyrovnanym tempu vyprávění. Chvíli člověk sleduje svižnej napínavej akčňák, vzápětí však přijde pokus o drama většinou v podobě nudnejch dialogů nebo delších záběrů a takhle se to neustále střídá až do konce. Chvílema jsem přemýšlel o čtvrtý hvězdě, nicméně závěr jak vystřiženej z telenovely moje dilema rychle vyřešil. Scházelo už jenom, aby z hlavního záporáka vylezlo, že je Wolffův biologickej otec. Pořád přemýšlim, jak může mít film s takovymhle trapnym zvratem korunovanym tak dementnim dialogem, kolem 80 %? Třetí hvězda za akci, casting (Affleck byl hodně fajn) a hudbu. ()

darkreider

Asi iba jediná výčitka mi napadá. Toto nie je film pre Annu Kendrick, Inak je to presne také ako si v najlepších snoch predstavujem. Affleck využil muskulaturu z batmana aj tu a ten jeho autistický kukuč asi nebol problém zahrať. O to viac poteší, že scenár písal človek, ktorý premýšľa a tak má dej logiku, je veľmi pútavý a nesnaží sa o pátos alebo nejaké to absolútne klišé. Akcia je niekde okolo úrovne Johna Vicka, rozumej "priam dokonalá". Veľmi fajn film, veľmi fajn herci. Anna, síce sa sem sem nehodí, ale díva sa mi na ňu dobre. Nečakane výborné. ()

tomik99

Film, který se snaží tvářit hrozně vážně, ale vůbec mu to nejde. Chvíli máte pocit, že Gavin O’Connnor se snaží vyprávět příběh se skutečnými postavami s opravdovými problémy z reálného světa. Už v prvních pár minutách bylo cítit, že to tak nebude, a jak stopáž postupuje, tak jsem se v tom pouze utvrdil. Gavin do filmu propašoval spoustu klišé z různých amerických filmů, které srážejí film na samotné dno. Vznikla tak slátanina, která vůbec nedávala smysl. A je jedno, ať se bavíme o nesmyslných auditních metodách či o nesmrtelnosti a dokonalosti hlavního hrdiny. Do tohoto snímku se to naprosto nehodí. Spíš jsem měl pocit, jakoby Affleck chtěl propašovat Batmana i sem. Film má dvě velké plus – dokázal mě alespoň trošku držet v napětí a má skvělé obsazení. Zbytek nic moc. ()

DAPDO

Velký očekávání a jedno z největších zklamání. Ztratil jsem se v tom, několikrát během filmu jsem vůbec nechápal, co se děje a ptal jsem se proč, proč, proč ? Takže proč tomu nedát zaslouženě nízký hodnocení... ()

siloalampa

Tak strašne chytrý film, že v konečnom dôsledku zúčtovania by rozprávka o Snehulienke vyznela podstatne realistickejšie. ()

chrispe

Ale jo. Mně se to líbilo. A to i přesto, že o Affleckovi jako o herci moc velké mínění nemám, tak tady si myslím, že to celkem zvládl. Příběh je možná krapítek nedotažený, ale zajímavý a to je hlavní. Při té poslední kulce jsem se dost zasmála. ()

KafuR

Béčkový námět o geniálním zabijákovi s Affleckem v hlavní roli, kterému postava asociálního týpka prostě sedla. Ambiciózně působící scénář je jedna velká skládačka, která ráda otázky klade, ale s odpověďmi si často dává na čas. Akční momenty jsou pak prošpikovány konverzačními chvilkami a sondami do hloubi autistovy duše, několik dějových linií spěje neodvratitelně ke společnému závěru a konec není vůbec tak laciný, jak se nabízí. Jenom ten předzávěrečný monolog, mající to vše nějak spojovat, ztrácí na zbytečné doslovnosti a snaze vyždímat z diváka emoce. ()

figliar

Skutočne zaujímavý námet s ešte lepším výberom hereckého obsadenia. Ben zahral autistu na úrovni Rain Mana, čo už samo o sebe znamená zaručený úspech. Svižný a akčný dej mi sadol skvelo, sem tam sa ale našla nejaká scéna, ktorá bola vyslovene vo filme zbytočná a príliš prekombinovaná. Ale aj tak by som film zaradil medzi najlepšie svojho žánru pre rok 2016. ()

frype

Ide John Wick, Rainman, profesor X a Terminator po pusti a spadne na nich balkon. Par negativ a podivnosti by sa aj naslo ale prekvapilo a bavilo,...co je dnes celkom vzacnost. ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)