Ford představí svou vizi nového odvážného příběhu. Dolores se díky Bernardovi a Muži v černém konečně vyrovná s tím, kým skutečně je. Maeve dává do pohybu svůj plán na osvobození, zatímco Westworld čelí velkému převratu. (HBO Europe)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neveril som, že sa dočkám vyriešenia všetkého, čo som dosiaľ videl, lenže príbeh Westworldu písal Nolan a nie Lindelof. V polovici prichádza prvý zvrat ako sviňa a nie je posledný. Keďže som blbý, tak ma žiaden v takej podobe, ako ich vidíme, nenapadol. Vysvetlenie línie s geniálnym Edom Harrisom je zvrat porovnateľý so Šiestym zmyslom a vlastne by tak prvá séria mohla aj skončiť, lenže scenáristi si povedali, že budú voči divákom spravodliví. Asi ako Ford voči svojim výtvorom a ľuďom. Ak vydržíte do konca, pochopíte, čo mám na mysli. Btw najlepšie ukončenie nielen série, ale aj seriálu, aký som videl. Podľa mňa ďalšia séria nie je ani potrebná, skôr sa vďaka náznakom jej dosť obávam, ale ak to budú písať opäť Nolan s Joy, tak to bude opäť "joy" sledovať. ()

kocik1

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to máme konečně za sebou. Asi by se čekalo, že zvolám "Voala!! To teda bylo překvapení a ten hluboký podtext."A já si řílám je, proč jsem proboha musela čekat 10 zmatených dílů a prokokousávat se tak dlouho omáčkou s knedlíkem, když omáčku ani knedle nemám ráda a pustila bych si nejradši hned do masa. ()

Wiikii

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A je to tady, na závěr jsme se dočkali velkého rozuzlení příběhu, který ještě překvapil v podobě E. Harrisa, nutno dodat, že náznaky byly a různé scény mě zarážely v jeho příběhu a hlavně v příběhu E. R. Wood, leč rozhodně mě nenapadl takový konec. .. Samozřejmě zvratů bylo více a nevyhlo se ani postavě A. Hopkinse. Nebudu to zde rozepisovat, na to je nelepší zhlédnout seriál. .. Jinak konec naznačil, že 1 série je první a poslední, leč pokud ne, bůh ví co z toho vznikne a hlavně o čem bude. .... HODNOCENÍ: 91% (5*) ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V první řadě byla vypravěčská spletitost s filosofickými úvahami o povaze vědomí nebo o umělé inteligenci. V druhé řadě popohánějí tvůrci příběh více dopředu. Stále je zde ale několik paralelních dějových linií. Mizí také nahota a objevuje se více krve. Scénárista se například brání před svým výtvorem utrženou lidskou nohou. ()

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY! Jo, tenhle díl by byl dobrej, kdyby býval přišel o pět dílů dřív. Největší mínus Westworldu totiž je, že se odehrává tak strašně pomalu a se spoustou zbytečných, rádoby inteligentních řečí (viz. skloňování slova "vědomí" a "sen" ve všech pádech, hloupé vyústění té domnělé strhující záhady s Labyrintem atd.). Už vidím, jak se celou další sérii budou ti lidé z oslavy snažit přežít tu "robotí střelnici" a v posledním dílu se roboti konečně dostanou ven z parku. A zdejší uživatelé tomu nasolí 100%, o tom nemám pochyb. KONEC SPOILERU! PS: Často tady čtu o "geniální epizodě" apod., pokud chcete vidět skutečně geniální epizodu, podívejte se, prosím, na předposlední díl poslední série Hry o trůny - Battle of Bastards. Takhle má vypadat strhující, úžasná epizoda seriálu (a to ani nebyla závěrečná), ne tenhle slabý, kecací odvar. ()

• Po titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (powda)
  • V závěru epizody během Fordova (Anthony Hopkins) projevu hraje úprava písně „Exit Music (For a Film)“ od Radiohead. Tato píseň byla původně napsána pro film Romeo a Julie (1996). (Rejfa)