O kuřatech a lidech

• Německo

O kuratách a ľuďoch

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Chodit spát se slepicemi, nebo dělat to jako pejsek tady dostává rozhodně daleko větší rozměr, než jsem si dokázal představit. Ono trénovat na slípkách, aby byl našinec připravenej, až o jeho třetí nohu jednou omylem zakopne holka, má rozhodně větší logiku, než trénovat na roli teplýho vlkodlaka na bejkovi, který by se taky mohl postarat o to, že si potrénujete už výhradně jen při zavádění cévky. A tak to maj tihle bratři pěkně nalajnovaný, občas přefiknou nějakou tu pěkně rostlou krůtu, bez skrupulí si všechno vyříkají pomocí vycpaných zvířat a když už jde fakt do tuhýho, prostě si namelou huby. Prostě život, po kterym každý pokrytec touží, akorát si to nechce přiznat. Mænd og høns je přesně ten typ bizára, který mě baví-lehký závan humoru, tajemno kolem celého domu a života v něm a očekávání toho, co se skrývá v další místnosti. Plus je tu ten sklep, který vás nutí představovat si různé věci, které by se za jeho dveřmi mohly skrývat.(4.1.2016)

Banda narušených bratrů, kteří zjistí, že jsou kříženci lidí a zvířat. Už jsem viděl leccos, ale tohle byla totálně bizarní záležitost v podání A. T. Jensena. Opravdu jsem nevěděl, co si do poslední chvíle myslet. Film mě pobavil v pasážích, kde se prostě řezali hlava nehlava úplně směšnými předměty. Zas na druhou stranu mě i dost nudil v dialozích.(1.2.2016)

Tak tohle je docela úlet. Text distributora sice naznačuje, že se bude jednat o klasickou komedii o střetu civilizovaného světa s tím křupanským, ale to je omyl, ze kterého mě film vyvedl krátce po úvodních minutách, protože postava Madse Mikkelsena je jakákoliv, jen ne kultivovaná a normální. No a když přijde na scénu trojice dalších bratrů, začne být film šílenější a šílenější a člověk má pocit, že Jensen nemohl být při psaní scénáře tak úplně smyslech. Nicméně ať byl či nebyl, mě pobavil. Sice ne na jedničku, ale na dobrou dvojku určitě a nebýt místy nesmyslné ukecanosti, bylo by i lépe. 75%(19.3.2017)

Další zeměpisný poznatek pro svou praxi : dánové jsou strašně ošklivý a hrozně divní. Děkuji panu Jensenovi za ten poznatek, za nejvzrhleší filmový filmový zážitek. Většina lidí tvrdí, že toto stačí vidět jednou. Já se na to ještě klidně podívám. Můj žaludek snese hodně. Díky za to, že jsem objevil dalších pár originálních vtipů a díky za to, že jsem zjistil, že se umím ještě hlasitě od srdce zasmát.(20.1.2017)

O ději nemá smysl psát - je tak absurdní, že v podstatě záleží jen na jeho "provedení" A to je dotažené dost blízko k dokonalosti ! Kdo zná předchozí Jensenovy filmy nebude asi překvapený... A to, myslím, ani v kladném smyslu. Adamova jablka ve mně zanechala hlubší dojem. Takže shrnuto : parádní severský úlet !(23.10.2015)