O kuřatech a lidech

• Německo

O kuratách a ľuďoch

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Spoilery! Neuvěřitelně originální záležitost, která dovede být vtipná a neskutečně zvrácená a nechutná zároveň. Pokud se vám někdy dostane do úst kuřátko s vyšším obsahem bílkovin, než by bylo zdrávo, tak jej okamžitě vyplivněte, protože je více než pravděpodobném, že se na něm ukájela celá Thanatosova rodina. Konečně jsem pochopil, kde vzala původ fráze "Chodit spát se slepicemi" a konečně jsem zahlédl pravou a upřímnou tvář dánského východa a můžu na mapě definitivně zaškrtat další část světa, do které se nechci nikdy podívat. Už samotný úvod, kde nám byl představen kompulzivní masturbátor Mads Mikkelsen, naznačil, že se bude jistě jednat o dosti nevšední divácký zážitek. Mads Mikkelsen však zdaleka není jediný psychopatský úchyl, kterého ve filmu zahlédnete. Dokonce by se skoro chtělo napsat, že je ten nejméně úchylný. Jeho bráškové jsou ti neburanštější burani, jaké si vůbec troufne vaše neburanská mysl představit. Pánové se chovají jako zvířátka, a jak se v průběhu filmu sami dozvíte, tak jimi částečně i jsou. Jejich táta se totiž v době, kdy ještě byl v kondici, věnoval genetickému inženýrství. Tento humor po většinu času dokonale funguje. Párkrát jsem se od srdíčka zasmál a vzápětí okamžitě zastyděl, když jsem si uvědomil, čemu jsem se to vlastně zasmál. Bohužel i tento nestandardní humor se časem omrzí. Navíc se mi ten nápad s podvedením genetiky moc nezamlouval. Více bych si snímek vychutnal s vědomím, že se jedná o obyčejnou rodinku retardů. Celkově vidím film na lepší tři hvězdy. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska.(7.11.2016)

Když se řidič hovnocucu spustí s hajzlbábou, potratí se z toho vymatlaný buranský retard prostý, vztaženo na zdejší panoptikum třeba Stoka nebo Procesor. Já vím, neměli bychom pohrdat, někdo ty kanály kopat musí, nicméně Endymu pak přibývají voliči a jednoho až mrazí, s čím vším volně pobíhajícím tu musí obývat Zeměplacku. Ten mrazivý bizár však může být ještě dokonalejší a stačí k tomu jeden úchylný Viking, který pustí svou totálně perverzní fantazii ze řetězu, toho prudkého müslitele a pilíř společnosti scénáristicky spáří s několika druhy drobného hospodářského zvířectva a uplácá naprosto libovou a vycizelovaně slizce zahranou obskuromédii - Ostrov doktora Ovcošuka, která směle dýchá na upocená chlupatá záda i dosud nepřekonané ugrofinské Taxidermii. A to, že fanoušky zdarma vydatabázovaný, yntelechtuální reklamní zaprodanec a vodafoní homolev karlovarských salónů od čohosi takého očakával preciznou termitológiou povedané akože „sociologický presah“, je prinajmenším béééééézprecedentne tumornééééééé a kruhovým odkazom vracia tento kokotment k prvej vete.(7.7.2017)

Očekávat normální rodinný film od tvůrců Adamových jablek a Blikajících světel? Nemožné. Ale tohle je opravdu síla. Trochu mám ze sebe i špatný pocit, jelikož se mi tato dekadentní podivnost líbila. Dlouho jsem se u žádného filmu nenasmál tak hystericky jako zde. Konkrétně na jeho extrémním začátku. Trošku zamrzí, že se zbytek stopáže drží „pouze“ v ujetém duchu. Potenciál absurdit by se mohl ve druhé polovině využít možná i bohatěji, ale rozhodně si nemůžu stěžovat na to, že bych si oněch hyperbol užil málo. Také jsem si vzpomněl na Tropickou bouři, kde Downey tvrdil, že retarda zahrát nejde. Hypoteticky bych mu doporučil tento film, a aby se zaměřil především na Mikkelsena. Jsem přesvědčen, že takového obrovského a slizkého magora dlouho nikde neuvidím. Nutno podotknout, že i ti zbylí mentálové nikterak za ním „nezaostávají“.(25.4.2016)

Neviem, ako to ten Jensen robí, že dokáže tak jednoduchý príbeh o hľadaní otca/rodiny/minulosti tak netradične prerozprávať, aby ste sa pri tom tak bavili a dostali aj nejakú tu radu do života. Vcelku sa divím, že Mikkelsen sa ešte vracia k takýmto roliam, keď to už nemá zapotrebné, ale chválabohu za to, jeho masturbujúcu Elias stojí za to. Film, ktorý si robí dobrý deň z vedcov, veriacich (prerozprávanie príbehu o Abrahámovi, z toho som málom zomrel od smiechu) a Jensen tu dávkuje čiernyhumor, na ktorý ste zvyknutí z jeho predchádzajúcich snímkov. No a záver ako v rozprávke, alebo bájke dostávate ponaučenie, že nejde, o to ako sa dopracujete k výsledku, ale na čom záleží, je aby ste boli proste šťastní, aj keď ste banda hovad z podpriemerným IQ. Pre mňa zatiaľ najlepší Jensen 10/10 PS: Nič pre ľuďí, ktorí si nevedia urobiť srandu zo svojich hodnôt a nebrať to vážne a a vidia v tom nejakú agitku alebo nebodaj nový spôsob vnímania sveta. Je to čierna komédia, ktorá vás má pobaviť. Nič viac!(26.1.2016)

Zústalo to na půli výdutě. Cysty. Cesty! Humáč jako Humenné, nepopíratelně ano. Myšlenka.... by nějaká i byla. Ovšem humoru pomálu, či jsem zrovna přečetl nějaký hodně sofistikovaný recept na pilule a v záchvatu namyšlenosti mi mlácení debilů dementy vycpanými fógly po ploskolebčích kedlubnách nepostačilo.(5.10.2017)