O kuřatech a lidech

• Německo

O kuratách a ľuďoch

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Znáte takové ty srdce zahřívající filmy o lidech co náhle zjistí, že mají někde nikdy nepoznané příbuzné, vydají se je hledat a i když si ze začátku vůbec nerozumí, tak je postupně stmelí nastálé útrapy a oni si uvědomí, že krev přeci jen není voda? Tak to je přesně tento případ, tedy za předpokladu, že vám nevadí vycpaná labuť používaná jako zbraň, zmutovaná domácí zvířata a nebo Mads Mikkelsen v roli naprostého magora, pořád však ještě působícího nejnormálněji oproti zbytku nových sourozenců, proti nimž jsou i Addamsonovi nudnou středostavovskou famílií. Pro mě osobně jen další potvrzení obzvlášť drsného a ujetého severského smyslu pro humor. A mně se to k vlastnímu údivu docela i líbilo.(10.1.2016)

Další zeměpisný poznatek pro svou praxi : dánové jsou strašně ošklivý a hrozně divní. Děkuji panu Jensenovi za ten poznatek, za nejvzrhleší filmový filmový zážitek. Většina lidí tvrdí, že toto stačí vidět jednou. Já se na to ještě klidně podívám. Můj žaludek snese hodně. Díky za to, že jsem objevil dalších pár originálních vtipů a díky za to, že jsem zjistil, že se umím ještě hlasitě od srdce zasmát.(20.1.2017)

Geniální Jensen snad vše, co napíše či zrežíruje je tady minimálně na čtyři hvězdičky. Dokonce mě mé zjištění skutečnosti, že jsem shlédl sedm filmů podle jeho scénáře a všem udělil pět hvězd přimělo k jeho zařazení mezi top scenáristy. To je však pouze irelevantní omáčka dostatečně nevystihující jeho jedinečnost. Stal se jistotou a nemyslím, že pouze dle mého názoru. V této tragikomedii o jinakosti svoji originalitu opět potvrdil. Bravo, Anders Thomas!(29.9.2015)

divil jsem se, že můj oblíbený režisér, už tak dlouho nic nenatočil a vida - už se něco objevilo. Čekal jsem znovu bombu jako ty předešlé filmy a proto není divu, že jsem byl po skončení jeho posledního díla poněkud zklamaný, i když vlastně to tak špatné zase nebylo. A.T.Jensen tu nepolevil v jeho typickém absurdním a zvráceném humoru, herecká squadra je v dobré formě, stejně jako námět i výprava je fajn. Přesto to tentokrát není ani na 4 hvězdy - a vlastně ani nevím proč - možná tím, že mi to přišlo až moc nereálné a chvilkami tomu chybělo potřebné tempo. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](1.12.2015)

[Scandi 2016_BA] Ak ste si mysleli že dokonale poznáte Mikkelsenovu tvár, tak ste na omyle:D. V tejto pozícii ste ho ešte nevideli, a možno už ani neuvidíte hehe. Vedel som že to bude úlet, ale že až takýto, to som netušil. Určite nie film do každého počasia, ale ak vystihnete náladu, tak si ho užijete naplno, čo sa stalo aj mne. Nazdar:)(23.1.2016)