O kuřatech a lidech

• Německo

O kuratách a ľuďoch

Komedie / Drama

Dánsko / Německo, 2015, 104 min

Anders Thomas Jensen je človek s veľmi bujnou fantáziou. Bizardné postavy a postavičky a ich neobyčajné príbehy. Podobne je tomu aj v tomto filme. Elias, Gabriel, Josef, Gregor a Franz bratia ktorých príbeh by mohol byť kľudne sociálnou drámou či hororom, ale nie je. Je to komédia s jemným dramatickým podtónom, ktorá by v rukách menej zručného autora mohla dopadnúť neslávne. Jensen však tieto témy zvláda s prehľadom. Mohol by točiť aj častejšie! U mňa je to jednoznačných 5 hviezdičiek a tentokrát im ani nemusia pomáhať krásne Davidove oči.(5.9.2015)

Podivná černá komedie, ve které Mads Mikkelsen hraje svou nejdivnější roli, jakou jsem s ním kdy viděl. Až příliš hodně černý ( nebo zda vůbec ještě) humor nabízí otázku, co lze definovat jako vtip, a co je už za hranicí nevkusu. Každopádně zajímavý počin z dánské dílny, který má své kouzlo. Moje hodnocení činí 70%(16.1.2016)

• Ben Nevis

Měla jsem pocit, jako bych se měla smát na návštěvě v Jedličkově ústavu. Smát se bandě dementů může jenom ten, který si myslí, že takoví lidé neexistují (ale existují) nebo ten, kdo je o trošku chytřejší a má z toho náramnou radost. Nápad je to ale neotřelý a vyústění vtipné. Humor je možná černý, ale nepříliš odvážný, protože se drží v bezpečné vzdálenosti od všech aktuálních společenských témat.(21.2.2019)

Ty jo, vůbec jsem si neuvědomil, že to je Mads Mikkelsen! Jde vidět, že umí zahrát spoustu věcí. Jinak film velmi originální, absolutně jsem nečekal, že se z toho vyvrbí něco podobného. Bylo to až tak zvláštní, že asi nesedne každému, ale mně se líbil. i když nějaké výhrady by byly. Tento film možná Dánové pošlou do boje o Oscara, tak uvidíme.(9.9.2015)

Zústalo to na půli výdutě. Cysty. Cesty! Humáč jako Humenné, nepopíratelně ano. Myšlenka.... by nějaká i byla. Ovšem humoru pomálu, či jsem zrovna přečetl nějaký hodně sofistikovaný recept na pilule a v záchvatu namyšlenosti mi mlácení debilů dementy vycpanými fógly po ploskolebčích kedlubnách nepostačilo.(5.10.2017)

• - Detský hlas použitý na začiatku a na konci filmu patrí režisérovej dcére Karen Marie Jensen. (Hnacik)

• - Budova v ktorej sa odohráva dej filmu je bývalé sanatórium v meste Beelitz, neďaleko Berlína. Počas prvej svetovej vojny sa sanatórium používalo ako vojenská nemocnica v ktorej sa liečil aj Adolf Hitler. Toto sanatórium bolo tiež použité vo filmoch Pianista (2002 )a Valkýra (2008). (Hnacik)