Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

• USA Moana (více)

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe. (Falcon)

Sashmen13

Pěkně to vypadá, zpíva se tam (i když bych řekl, že jen dva songy jsou na úrovni). Voda je úžasná, kuře tupé a všichni máme svůj osud v rukou. Klasika v karibiku a máme tu i piráty. ()

De.lilah

Nejlepsi animak posledni doby. Daleko daleko za Ledovym kralovstvim a Na vlasku.. Vaianu jsem videla cca osmkrat. A klidne znova kdykoliv. Ustredni pisnicku si broukam defacto furt. Celkove hudba je famozni. Animace fantasticka. Hei Hei skvele tupej. Miluju to cely. ()

brkerez

Jako nadšenec do počítačový grafiky se musim porouhat a za mě poslední roky Disney animation studios umí lepší CGI než Pixar a tady je to zase vidět. Sice trochu kýčovitější a barevně přepálený, ale filmy od Pixaru mi přijdou lehce umělý, neživý, vidim tam plastový panáky, ale ve filmech přímo od Disneyho je všechno živější a přirozenější a v Moaně je například voda kapitola sama pro sebe. Příběh jedno z klasických animáckých schémat tisíckrát viděných a už trochu nudných, naštěstí to ztvárnění tady prostě funguje, správně hraje na emoce a musim dát bodík za negenerickou povedenou hudbu, kterou vě většině animáků nesnášim. Stejně sem tomu dal 4 hvězdy jen proto, že tam byly scény s vodou asi inspirovaný https://www.csfd.cz/film/1244-propast/prehled/ ()

dogrose

Ačkoli pohádka jede v tradičním Disney schématu, takže jsem nic moc nečekala, nakonec jsem byla velmi příjemně překvapena. Komorní děj nenudí, objeví se řada nových vtípků, s potěšením jsem se zaposlouchala do hlasu Dwaynea Johnsona. Oceňuju i české dialogy včetně písňových textů a český dabing (Martin Zounar a Míša Tomešová). Příběh, který se dá vidět opakovaně a vždycky se pobavíte. ()

Accuphose

V první řadě skvělá animace a pěknej grafickej kabátek, kterej táhne celej film, ženská hrdinka, která může inspirovat mnohá děvčátka a nakonec blbej kohout, až je to roztomile stupidní. Trošku mě štvaly ty písničky, ale chápu, že nejsem cílovka, dávám silné 3 hvězdy. ()

Bogrant

Pekná rozprávka z pekného prostredia samoánskej prírody. Fajn postavy (tá sliepka nemala chybu :-), príbeh pútavý, miestami aj malinko nudný a veľa vtipných momentov. Disney znovu nesklamal a naservíroval menu, ktoré je vhodné pre najmenších, ale poteší aj dospelých. ()

Milo384

Velmi příjemná pohádka z netradičního prostředí. Koukal jsem na to s malými dcerami. Moc se jim to líbilo, celou dobu upřeně sledovaly. I mně přišla pohádka zajímavá. Pěkně animovaná. Písničky doplňovaly děj. Opravdu povedené. ()

W00DY

Působivej vizuál a povětšinou i hezká hudba. Tohle Disney prostě umí. Tentokrát na téma Hawajské kultury a božstva. S touto tématikou se vůbec nepracuje, což je škoda. Potěšila kokosácká parodie MAD MAXE. You're welcome. ()

williamriker

Vhodne i pro citlivejsi deti, zlo tu neni tak zle a atmosfera “silnych chvilek” neni zbytecne napnuta. Pekna animace. Kohout a tetovani ma vtip :-) ()

Tomas.Abi

Moana je krásná, barevná, má nádhernou animaci, nádherné prostředí a postavy s příběhem, které si už bohužel nepamatuji. Další recyklovaná Disneyovka v krásném novém kabátu, která Vás nezklame, ale nepřidává nic navíc. ()

13Maty13

"Jsem Moana z Motunui. Nastoupíš na mou loď, popluješ přes moře a vrátíš srdce Te Fiti."     /// Nádherná slast pro oči, jak už to vlastně od Disney bývá zvykem. Animace a postavy jsou úžasné! Občas se to táhne, ale písničky a vtípky to zachraňují. Jen tak dál (ale ten remake ne prosím).   / Hodnocení: 8/10. ()

kyblik2

Posledné roky, ktoré Disney išiel naplné pecky! Bohužial po tejto rozprávke už to šlo len dolu vodou a teda do slabšieho priemeru. Moana je krásne spracovaná plná tyrkysového oceánu a krásneho prostredia. Rozprávka sa páči mojej troj ročnej aj 13 ročnej :) ()

nitrak

Sakra ten čas letí. Už 8 let od vydání týhle pecky. V dnešní době předělávek starých pohádek se tahle zbrusu nová mimořádně povedla. Jen nechápu proč ji češi přejmenovali (zpěv taky určitě doporučuju v angličtině). Prostě Moana a Maorskej vtipnej týpek, kterýho mluví The Rock, pecková Balrogyně.. Těšim se na dvojku. ()

Martin29

K dokonalosti mě něco chybělo kromě Vaiany,Mauiho a té babičky (nejlepší postava) mě zde nic nezaujalo. Písně nejsou špatné, ale kromě té první zde vyloženě není žádná jiná dobrá. Některé věci jsou i nedořešené proč si ji oceán vybral se nedozvíme navíc jak bylo řečeno proč si tam to srdce nevrátil sám (asi kvůli tom, že její babička s ním taky mluvila jinak teda nevím ). Logika též pokulhává i na animák (žiju na ostrově obklopeném samou vodou jak sem se tam asi mohla já a můj kmen dostat než tak, že mě tam někdo doplavil nemluvě o tom, že jejich muži chodí lovit na moře to ji jako nenapadlo proč a jak to umí, chlápkovi umře na moři kámoš od té doby se neplaví a na konci se plaví jak kdyby se nic nestalo) . Celá scéna s tím krabem je vyloženě trapná a je tam jen kvůli tomu, aby si ten krab zazpíval a ten konec záporáka mě přišel tak podobně blbý jak, když si Dr Strange šel pokecat s Dormmanu, aby nezaútočil. 80 procent ()

io.

Je to hezky udělané, dobře se na to kouká, takže pokud nevíte co s dětma, tohle kino se jim bude líbit. Vám se to taky bude líbit a alespoň si v klidu vypijete kafe, neboť nepřetržitá linie děje nedovolí dětem ani pomyslet na to, že by se jim třeba chtělo čůrat :-) Ve 3D je to opravdu hezké - doporučuju. ()

MaNa10

Skvělý a příjemný zážitek. Viděno ve 2D s dabingem...na ten jsem si chvíli zvykal, protože hlas "the rocka" je nenahraditelný ... Ale šlo to. Špičková vizuální lahůdka. Chvilkama tak člověk skoro zapomene že je na animáku. Postava Mauiho je zábavná pro všechny věkové kategorie... A jeho song "Your welcome" se jentak z hlavy nedostane, stejně tak jako od Moany "How far I'll go". Ač místy velmi předvídatelné zvraty v ději, tak se film vyhnul zbytečným klišé...bohudík. Atmosféra Hawaje z plátna dýcha, jak písničkama a jejich rytmem, tak i výpravou a příběhem...a to je skvělé. 80% ()

DDCC

Já jsem se chystal snížit hodnocení až k 3*. Když jsem vyšel z kina, chyběl mi takový ten "WOW efekt" jako po Pixarovkách nebo Frozen, Tangled. Když si to vezmu ovšem zpětně, tady není jediný důvod se k takovému hodnocení snižovat, vše bylo vyvážené, hudba příjemná, příběh dobrodružný, vizuálně neuvěřitelně nádherné a podtrhnuté poslouchatelným dabingem. Nestavím to teď do roviny Disney animáků, ale Disney animáků a ostatních animáků. V tomto případě je to bezpochyby 5* a klidně více. Takové filmy dále a dále. K mínusům musím připočíst piráty, tady to šlo zpracovat jinak a postrádám také hlubší poslání, jako měla neuvěřitelná Mulan. ()

hjvg11

Prekvapenie!!! Šiel som na to s deťmi do kina bez väčších očakávaní, ale zostal som prekvapený.Nádherne animované so skvelým prostredím a HUDBOU ktorá je na Vaiane (Moane) najlepšia. Pravdou je že neviem opísať čo konkrétne je na tom také úžasné, ale aj tak vravím že dlho som takú dobrú rozprávku nevidel, môj názor totiž je že rozprávky ktoré sa momentálne točia za veľa nestoja. Pre mňa 5*. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023