Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V pošumavské vesnici Pomezí se stane neobvyklý případ. Dva lidé, důchodce Trojan a šestnáctiletá Lenka, zmizí ve stejný den. Policisté z Kašperských Hor po nich začnou pátrat a vypadá to, že tyto dva pohřešované nic nespojuje. Brzy se však ukáže, že byli oba ve stejnou chvíli na místním hřbitově. Policie je tam totiž najde zavražděné. Někdo je oba zastřelil. Kdo a proč to udělal? Tým Jany Vinické musí tuto neobvyklou záhadu vyřešit. (TV Nova)

(více)

Recenze (7)

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako na vraždy v každé chalupě na Šumavě jsme si už v tomhle seriálu asi všichni zvykli, ale dvě vraždy střelnou zbraní na hřbitově? A vyšetřují t z počátku jak kdyby šlo o ukradené slepice....to je prostě už moc. Kde jsou ty díly, kde ta vražda byla "stylizovaná" do prostředí lesů a ne, aby to bylo něco jako L.A Přísně tajné. Krádež kol dvou dolarovýmu svůdníkovy celý díl opět shodil o hvězdičku dolu, ano asi to občas vyjde, ale ne takhle. A zajímalo by mě na základě čeho dělali tu domovku a 72§. Jinak ten díl měl trochu lepších momentů, ale jinak..... ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Méně omáčky, přesto pohodové tempo, tentokrát dokonce dvojnásobné vraždy. Pachatel byl opět celkem brzy zjevný, ale mrkev a buřtguláš děj prodloužily. Jen mi chybělo více humoru. ()

Reklama

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl má pozoruhodné pozadí. Ano, nejrůznějších firem z těch nejvyspělejších a nejdemokratičtějších, plně férových zemí, které by klidně zlikvidovaly půlku Šumavy se tady objevuje pořád dost a dost. A lidí, kteří jsou za pár milionu schopni prodat horskou louku, aby jí s širokým okolím tu Holanďané, tu Belgičané, ale i Kanaďané nebo Australané nevratně zničili je taky dost. Inu, jedna věc jsou pokrytecké kecy a kritika zaostalých východoevropadnů a druhá věc je byznys - tedy nakapsovat se na úkor místních, jak to jen půjde. Třeba i žalobou na stát za zmařenou investici...a ta chamtivost je u všech, takže ty firmy dávám na stejnou úroveň jako toho vraha. Z poslední řady asi nejlepší díl. ()

dyfur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

.......nuž polícia to má ľahké - ak nájde podozrivého (aj podpriemerný policajt by na neho prišiel) ,ktorý je úplný blbec  a odloží si vražednú zbraň na ktorej pre istotu nechá i svoje otlačky..... ()

tata22 

všechny recenze uživatele

Je to nějaké slabší než předchozí serie. Asi už došla inspirace. Ještě štěstí, že se jim každý pachatel přizná, to v reálu asi takhle nefunguje, bych si tedy myslel... Ale obecně je tam vícero nelogičností. Např. hledají mrtvolu a nevezmou si psa ? Stejně tak si vezmou někdy rukavice, jindy se zas procházejí a prohledávají a nevezmou, zvláštní... Je vidět, že žádný kriminalista u toho nebyl. Je to takové "jednodušší" ale pohodu to jakžtakž má... Jen škoda těch detailů a možná by bylo lepší více využívat kouzla Šumavy. Nejlepší je ovšem ten Němec co ho Soň tak žere :-) Ten je tedy slizkej, pořád se směje, asi mu neřekli, že tohle není Rosamunda ale česká detektivka:-) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Scény na hřbitově se natáčely na hřbitově ve Velharticích. (a-ja)

Reklama

Reklama