Minimie

Údajně komedie k popukání, ale mě osobně tenhle humor naprosto minul. Zápletka je v podstatě nulová: pardon, ale koukat dvě hodiny na to, jak parta vysokoškoláků tři dny v kuse paří a balí holky, a potom pět minut předstírá, že hraje baseball? Nevím, co jsem čekala, ale Linklater mě tady těžce zklamal. Jsem si jistá, že mužskému publiku film určitě sedne víc - s postavami se nepochybně ztotožní a nostalgicky zavzpomínají na školská léta. Já jen protáčela oči v sloup... ()

Mishqo

80% ... Veľmi jednoduché, veľmi prirodzené a veľmi dobré. Tak vykreslené charaktery a tak vyšperkované dialógy ako to len sám pán Linklater dokáže. Sympatickí chlapci skrz-naksrz. No a tá hudba, júj. ()

SamVimes

Po Dazed and Confused další Linklaterův party film zároveň o ničem a o všem možném. Jen o něco zábavnější než prve jmenovaný. Na Chlapectví a Před úsvitem/soumrakem/půlnocí se to ale nechytá, ty měly totiž mnohem lépe napsané, plastičtější, zkrátka živější postavy. ()

Romario

Film vlastně úplně o ničem, ale ta retro poloha je vtipná a vše skvěle dotažené, včetně hudební složky. Je to, jako by někdo natočil celovečerák z videa k Beastie Boys - (You Gotta) Fight For Your Right (To Party). ()

Mimomisu

Od Linklatera zklamani, od slibovaneho retra ke komediim National Lampoon taky. Ve vysledku jenom prumer, spis pod prumer, ktery se vam musi trefit do nalady ()

aLPaC

Určitě oddechovka, nicméně nebavila mě tolik, jak mě obyčejně podobné filmy baví. Přeci jen Linkleterova kariéra šla s výjimkou "Boyhood" v tomto desetiletí poněkud dolu. ()

ink flo

Taková 80s verze jeho stařšího Dazed and confused. Prostě trochu lepší BH 90210 (případně jeho béčková francouzská verze "Helena a její savci"), oddychovka o jednom víkendu bandy studentů, kde se toho nic moc neděje, ale chytne to hodně uvěřitelnou retro atmosférou. ()

Chilly00

Pohodovka od Linklatera, přesně v jeho stylu. Sledujeme partu vysokoškoláků-baseballistů v období 80. let, na začátku školního roku. Náladotvorná feel-good oddechovka, při jejímž sledování jsem chtěla být zase v prváku na vejšce. Ve filmu se toho moc nestane, ale vtipní mladíčci v kombinaci se stylovou mizanscénu mě prostě bavili. Dazed and Confused 2. ()

Enelya

Tento film člověka nezaujme ani tak dějem jako atmosférou osmdesátek, kterou podtrhuje skvěle vybraný soundtrack. Je to prostě pohodová oddechovka na nemocné nedělní odpoledne, víc od toho člověk čekat nemůže. 55% ()

JannieMc

Hola Guys!=') Zbožňuji filmy natočené s takto prostě větrnou jednoduchostí! Some boys will be great men some day! ;) ()

axcris

Collegehood. Alebo ako prežiť začiatok na výšku v podaní tanečných 80rokov v Amerike. Linklaterov podobný kúsok v ktorom postaví pred kameru takmer neokukaných hercov a povie im, aby sa správali tak, ako by sa správali aj normálne. Čistá ukážka života. Ako ho vytesať, vstrebať, pohltiť, vylúčiť. Neuveriteľná uveriteľnosť srší z Everybody Wants Some na každom rohu. Znova si zamilujete retro nemecké péčkové knírky, tanierové účesy alebo tesné tričká v ktorých vám vaše bradavky kričia, že nemôžu dýchať. Teda, najprv sa samozrejme budete na nich smiať a až potom príde tá neskutočná chutná nostalgia. Budete ju chcieť preniesť do súčasnosti, kde Vás ale zastaví holka, ktorú ste pozvali na tanec, kdežto ona si len chytá svojho pokémona pri bare. Prekrásny zážitok pre divákov nad 30 rokov. Do tohto diela sa oplatí ponoriť už len z toho dôvodu, aký ľahký, sladký i slaný, prepitý i nahý, zaľúbený i odmietaný môže byť jednoduchý i komplikovaný život. Prosím, tesné šortky, už sa nevracajte. ()

Pompeius

Po středoškolském Dazed and Confused se Richar Linklater vydal na vysokou a opět je to zvláštní, ale milý film. V podstatě o ničem, jen útržek, krátká epizodka o bujném mládí, ale tak atmosférická, že člověk musí sám zavzpomínat, jaké to bývalo. Fajn. Jako v tom filmu. ()

Co chystá Richard Linklater?

Co chystá Richard Linklater?

31.08.2016

Král nezávislého filmu loni bojoval o Oscary s Chlapectvím, letos nám nadělil komedii Everybody Wants Some!! a už má v plánu další film - drama Last Flag Flying. Někteří z vás správně poznali 11 let… (více)

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Co nás čeká po Chlapectví?

Co nás čeká po Chlapectví?

26.02.2015

Letošní Oscaři byli velkým kláním mezi Birdmanem a Chlapectvím. Vítězem se nakonec stal stárnoucí okřídlený superhrdina, Richard Linklater ale rozhodně nemusí chodit Hollywoodem se svěšenou hlavu.… (více)