Epizody(8)

Russell T. Davies, tvůrce seriálu Queer As Folk (1999) pro nás připravil další příběh převážně ze života homosexuální komunity. Příběh nás zavede do života skoro padesátníka Henryho Besta, homosexuála, který se společně se svým dlouholetým a věrným partnerem ocitá v krizi středního věku. S tím jsou spojené kdejaké přešlapy a úlety, které mají své následky a dohry. (geklon)

Recenze uživatele fredisek k tomuto seriálu (1)

Cucumber (2015)

Abyste si něčeho začali vážit, musíte to předně ztratit. Cucumber je skvěle odvedené drama prolezlé anglickým suchým humorem, navíc dokáže překvapit. Zásadní problém je ale ve stopáži. Na téměř padesátiminutové díly materiál nestačí. Zvraty tu nepřicházejí v každém díle, je tu spoustu konverzačních scén. Seriál lavíruje mezi sitcomem a dramatem, půlhodinové díly by mu bohatě stačily. Navíc v kontrastu se sesterským Banana, jehož díly mají tak pětadvacet minut, je tahle slabina ještě patrnější. Natahování dílů vede bohužel k tomu, že tu vznikají pro příběh naprosto nedůležité scény, občas seriál působí zmateně a chvílemi nudí. Jinak ale nezbývá než doporučit. Queer seriál, jehož hlavní postavou je někdo s pleší a bez pekáče buchet rozhodně stojí za zhlédnutí. ()