Komentáře uživatelů k filmu (365)

 • classic
  *****

  Akoby som sa pozeral na legendárnu Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain z roku 2015, režisér Jaco van Dormael, je výnimočný vizionár, ktorý nakrúca, raz za uhorský rok, čo si myslím, že je škoda, lebo oplýva fantastickým talentom, kde koľkokrát mi rozum ostáva stáť, nad týmito všetkými nápadmi, ktoré snímok obsahuje, je to pôžitkársky zážitok, aký som ani vopred nedúfal ! Pointa je jednoduchá. Moderný B-O-H žije v belgickom Bruseli, ktorý sa vyžíva v nešťastí druhých, celý čas trávi vo svojej pracovni za počítačom, kde si On určuje podmienky, ako bude S-V-E-T fungovať, a to sa nepáči jeho dcére, ktorá sa odhodlá zmeniť svoj doterajší život, keď zároveň radikálne pozmení fungovanie všetkých ľudí na zemeguli, lebo cez otcov comp pošle sms - ky týmto občanom, v ktorých sa dozvedia - presný dátum svojej smrti, takto sa vydáva po prvýkrát von nájsť výberovo šiestich ľudí, ktorých postihlo toto nešťastie, a je to fascinujúce sledovať ! Jednotlivé epizódky z ich súkromia sa tlačia do popredia, aby vysvetlili svoj vlastný príbeh, ako žili doteraz, a ako budú žiť do svojho úmrtia. A ako to všetko dopadne, neprezradím, žiadny spoiler ! Herecké obsadenie, je nadštandardné, najmä Catherine Deneuve, je stále kus, i keď už má príznačné vrásky, jej epizóda s GORILOU, je dych reprezentatívna, ani ostatní, nezaostávajú, hlavná hrdinka, dcéra Boha, Ea, čiže Pili Groyne, predvádza zázračný herecký výkon, kedy sama utiahne na svojich pleciach takmer celý film, ale s prispením ďalších, ktorých sa to týka. Taktiež perfektná kamera a hudba !!! Kiežby takýchto filmov sa nakrúcalo, viacej...(13.6.2016)

 • Sgt.Cliffer
  **

  Na to jaký to mělo potenciál je to nevtipné, nevkusné, nezajímavé.(12.4.2017)

 • billyador
  ***

  IFFKV. Trochu surrealisticka podivana a první zkouřenost letošních Varů, pár povedených vtípků a do jisté míry metaforizace jakéhosi domácího násilí. Je to nenáročné, pěkně obrazové , baví to, ale pecka festivalu to není. Gorila tomu sebrala jednu hvězdu, páč tu jsem vážně nedal.(4.7.2015)

 • eromar
  ****

  70%(22.12.2015)

 • Ihuj
  ***

  Originální a nápadité. Občas jsem se i zasmál, většinou je to "jen" úsměvné. Chybí hlubší myšlenky a nekorektnost je nahrazuje jen částečně. Z příběhů apoštolů mě zaujal možná jen jeden.(1.1.2016)

 • katsigg14
  ***

  film v některých pasážích až příliš pro sluníčkáře, kýčovitá a prvoplánová poselství. s ohlédnutí od tohoto lze výtvor považovat za podařenou oddechovku s nenáročným jiným pohledem na křesťanství a lásku.(3.1.2016)

 • PedroPo
  **

  Další důkaz toho, že člověk by neměl věřit filmovým anotacím posílaným distributory. Protože to co sem nakonec na plátně viděl bylo zcela odlišné od toho, co mi slibovali. A k tomu to bylo občas nudné, protivné a osobně jsem úplně nepochopil, co se mi tvůrce snaží říct. Na to, že to byl poslední film roku 2015, který jsem viděl, ne moc dobrý výsledek :) Ale palec nahoru za tu malou holčičku, výborná herečka a pak písničkový soundtrack.(8.1.2016)

 • suchosch
  odpad!

  Na komedii málo vtipné, na černotu málo černé, na úlet málo ulítlé. Místo toho hodně předvídatelné, hodně ukecané, hodně otravné. (Ale pro lidi, co na Facebooku sdílí různá moudra a dojímadla, to musel být skvělý film.)(8.1.2016)

 • markotter
  ****

  Dlouho jsem neviděl film, který je tak procpán humornými scénami a hláškami (mnohdy docela drsnými, zejména pro ty "co věří") jako je tento. A vydrží to skoro celý film. Na druhou scénu je tam několik scén, které jsou smutné až dojemné, takže to není jen pouhopouhá komedie. A kdybych náhodou někdy chtěl uvěřit v Boha, tak asi jen v takového normálního úchyla, jako byl ten ve Zbrusu novém zákoně.(16.1.2016)

 • pushover
  ****

  Roztomile natočená ulítlost.(27.1.2016)

 • bobstock
  ****

  Zajímavý nápad takto vystavět zrození světa. Zvlášť, když vám do toho pachtění životem někdo pošle SMSkou datum smrti. Tak vtipný a zároveň smutný. Benoît Poelvoorde v roli nadpozemského cholerika, doslova BOŽÍ. 75%(2.2.2016)

 • Mamlas
  odpad!

  Francouzska plnopanbickarska nesympaticka slatana nekomedie+ odporny casting. Nedivatelne.(13.2.2016)

 • Veronica27
  **

  Zbrusu nová hovadina, kdo nechce přijít o svůj čas, ať se vůbec nedívá.Když film neumí zaujmout hned ze začátku, je to o ničem a tady se to nedařilo ani po delší době a humor ? Humor na bodu mrazu.Nudné a o ničem.(26.7.2016)

 • Renfield
  ****

  Originální, vtipné, ale dlouhé! Pravdou je, že za většinu humoru je tu zodpovědný Bůh.... vůbec jeho přikázání, nebo nenáviď bližního svého... výborné, co dodat. Když není Bůh, je film trošku slabší, i když hledání apoštolů a například dabování porna je též výborné. Jenže, je to všechno zbytečně nataženo a jednou také zbytečně přehnáno (gorila). Herecky září především Bůh, tedy Benoît Poelvoorde, ale výborná je i totálně podřízená domácí puťka Bohyně, Yolande Moreau. Nad poselstvím filmu přemýšlím, věřím že je... Ono více "bohů" by si tu fabriku v Uzbekistánu zasloužilo. 70%(17.1.2017)

 • Bozvav
  ***

  Neobvykle pojatý snímek s cynickou, černohumornou, něžnou, poetickou i vtipnou stránkou. Tak jako život sám. Pravda pojetí Boha je poněkud nestandartní, ale komu to vadí, snad jedině JEMU. Slabý příběh ve velmi silném zpracování. Za mne 65%. Víc nedám, neb hodně věcí bylo na můj vkus nedotažených a bylo to nechutně dlouhé.(22.1.2017)

 • E lan
  ***

  Praštěné od začátku do konce, totálně. Výborně ale zpracovaná fantazie, která hezky pobaví. Už dlouho jsem neviděl tak originální příběh a zpracování!(10.2.2017)

 • Anayka
  ****

  To je Gondry jak vyšitý. Kdo miluje absurdity jako já, Zbrusu Nový zákon je trefa do černého.(25.9.2017)

 • alba
  **

  Príbeh dievčaťa z rodiny s domácim násilím. Nesympatické postavy. Komédia bez humoru, alebo s humorom, ktorému ja nerozumiem. Pre mňa zbytočne dlhý film, ktorý som pretáčala, lebo ma to nudilo, príliš veľa postáv, ktorých príbehu sa venovalo príliš veľa pozornosti. Námet je dobrý, spracovanie sa podľa mňa nepodarilo.(23.12.2018)

 • tranquill
  ****

  "Život je jako kluziště, hodně lidí spadne..." Nekonvenční fantasy komedie, která rozhodně není určena pro pánbíčkáře a puritány, ale ti, kdož si libují v mixu bizarnosti a poetiky, se možná budou kochat :-) "Srdce mi buší jako o záchod!"(22.8.2019)

 • pekl
  ***

  Hned v prvních okamžicích filmu mladá hrdinka oznámí, že její otec je Bůh a bydlí v Bruselu (který stvořil jako první). Pak se diváctvo nutně rozdělí do dvou skupin - na tu, která tuto zjevně nesmyslnou a v celém filmu ničím nepodloženou informaci okamžitě vezme za svou a prohýká se celým filmem, jako ten pán za mnou. Druhá (samozřejmě mnohem menší) skupina nevěřícně kroutí hlavou, jak se mohli nechat zlákat jít na belgickou bláznivou komedii. Film pro horký letní podvečer do letního kina s flaškou vína a partou. Jinak je to jen pokus o mix Lásky Nebeské a Amélie z Montmartru, který až tak nevyšel. Festivalové publikum na MFF KV 2015 ho odměnilo bouřlivým potleskem. Takový je bohužel trend. Kdysi „sůl“ festivalu, tzv. batůžkáři, u jen trochu složitějších filmů zívají a houfně prohlížejí displeje svých mobilních telefonů. Není nad pořádnou řachandu…50%(8.7.2015)

 • Inozuka
  ****

  Zfilmovaná teze Markýze de Sade, že bůh je krutá bezcitná bestie, která si s lidskými životy jen zahrává a dělá jim co nejhoršího může. Tato filozofie je zjednodušená a hozená do komediálna a jako takový Zbrusu nový zákon funguje. Vtipné narážky jsou jednou víc schované a odkazující minimálně na znalost křesťanské mytologie a jednou zase hodně přímočaré. To se někdy obrátí proti samotným tvůrcům, protože při závěrečném gagu v titulcích se s přihlédnutím k událostem posledních dnů v kině smál jen málokdo. Ale celkově musím přiznat, že jsem se bavil dost, i když hlasitě jsem se zasmál jen párkrát. Trochu mi vadilo to opisování stylu vyprávění z Amélie z Montmartru, které chvílemi bylo až příliš okaté.(22.11.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace