Nerve: Hra o život

Hra o život

Nerve

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 96 min

Priznávam, že sledovať hodinu a pol vypatlanú zlatú mládež ako leští svoje mobily a hrajú akúsi zvláštnu hru, ma pribúdajúcimi minútami riadne iritovala. Našťastie mal záver zmysel a dokázal ma uspokojiť. Nerve je typický teen film, kde funguje názor, že čím je divák mladší, tým spokojnejší. Po technickej stránke je však snímok natočený sviežo a má svoj šmrnc.(22.10.2016)

Konečně poctivá, nesměšná a netrapná porce pro dnešní teenagery a nejen je, která má hodnoty. Velmi filuťácká a naprosto fungující sketch dnešního světa, byť se to inspiruje ve všem možném, ale vlastně proč ne, když se na do jde takhle. Je to moderní, mega cool, má to parádní tempo a přitom to neni vůbec hloupé, s odrazem dnešní reality a zvrácené společnosti. Soundrack je mega pecka! 4,5* PS: Enšpíglův koment palec hore! :-) PSS: Konečně by mohlo ČSFD zavést lajkování komentů :-))(12.10.2016)

Já mám tyhle postpubertální filmy rád, ale chápu že se to pohybuje v modrých číslech, přece jen to na tu skupinu cílí už od začátku. Pubertální svět jako nenaplněná láska, sociální vazby nebo celková akční nápln je pubertální a dala by se v dobrých rukou obrátit na větší skupinu diváků, ale mě se to i tak líbí. Prostě pubertálníakční oddychovka doplněná pár dobrými a bohůžel i špatnými vtipy. ( 10.9.16/Cinema City/Sčítání lidu:5 )(10.9.2016)

• kulyk

Očekáváte ultimátní vydíračku, tajemně vedenou prostřednictvím jakéhosi Velkého bratra? Dostanete příběh o tom, že i dnešní pubiny umí být otravné, pubíci marně skrývají svou homosexualitu a celá ta mladá polulace podléhá místo céčkům těm ,,internátům", jak říkává má milá, k znechucení stále ještě živá, paní sousedka.(6.11.2016)

Výborná vložka do dnešní doby přesycené sociálními sítěmi. Sociopaté platí za počůvání riskantních situací a v některých případech i za pohled na dokonalou EMMU ROBERTS (do té sorty se řadím i já). Nesnáším FRANKA, ale musím uznat, že modře nasvícený velocipéd působí vážně ků:l. Přehnaná je role kamaráda-ajťáka, který by se zjevně dokázal nabourat i do Fort Knox v Kentucky. 85%(8.11.2016)

• - Ve filmu si zahrál malou roli americký youtuber Casey Neistat, (známý také díky seriálu The Neistat Brothers, který natočil pro HBO), který se osobně zná již delší dobu s režiséry. (havlajs10)

• - Když Vee (Emma Roberts) vytáhne revolver před Ianem (Dave Franco), je vidět, že i když je natažený kohoutek, tak je domáčklá spoušť a tudíž ze zbraně nejde vystřelit. (moznazitra)