Nerve: Hra o život

Hra o život

Nerve

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 96 min

Teenageři si zaslouží své filmy a Nerve to dělá dobře, jakkoli jeho zaměření na současný stav sociální interakce jej dělá aktuálním asi tak na čtyři minuty. Výborně však vizuálně pracuje s pohledem na svět přes displej, a to zejména neonovými světly, které jsou nesmyslně poházeny po scéně, akcentováním barev, častými podhledy či celkovým pojetím velkoměstské mládeže jako extravagantní módní přehlídky. Reálný svět se zde tak volně prolíná s tím virtuálním a reflektuje tak koncept vidění reality přes barevný obraz, kde si vždy mohu navolit, jak ona realita bude vypadat. Samotnej soc-přesah se na konci očekávatelně brutálně vymkne z rukou a z filmu se stane úplná debilita, nicméně do té doby celkem příjemně sype, neustále dohazuje do kotle a hlavně vizuálně připoutá.(26.12.2016)

Solidní příběh a skvělá atmosféra, za nimiž značně pokulhává celkové zpracování a rozpačité herecké výkony. Nerve by byl pravděpodobně lepší jako krátkometrážní film na Youtube, protože 96 minut je zde vážně až moc. Film je totiž značně roztahaný, což má za následek spoustu hluchých míst, které kazí celkový dojem z jinak působivého provedení. Snímku také moc nepomáhá finále, které je, mírně řečeno, prostě praštěné. Nicméně, na některé úkoly a zvláště na Emmu Roberts je prostě radost pohledět! „Are you a Watcher? Or a Player?“(13.10.2016)

Miluju filmy o dvou cizincích opačného pohlaví, kteří se sbližují na útěku během jedné dlouhé a divoké noci. Miluju paranoidní thrillery. A v neposlední řadě miluju neónové vizuály. Takže NERVE natočili přímo pro mě. Samozřejmě kdo se téhle sympatické a efektní variaci na Fincherovu HRU bude chtít vysmát, dostane k tomu od ní x příležítostí, počínaje obsazením Emmy Roberts do role uťáplé Vee, a závěrečnou hackerskou megaakcí konče. Mě osobně tam ale chybělo jen víc paranoie a zamotanější konec. Takže co? Jste hráč/exhibicionista, nebo divák/voyeur?(15.9.2016)

• grogodil

Každý nad 15 rokov, zapnite si radšej Cheap Thrills, alebo 13 Beloved. Nerve je totiž len prachprostá vykrádačka s vekovo omladenými a hlavne mentálne ochudobnenými postavami. Na rozdiel od jednoduchej a údernej premisy spomínaných dvoch neodškriepiteľných inšpiráciíí tohoto blábolu, Nerve je, v snahe byť čo najviac trendy so všetkým tými twistami a naivne vyobrazeným hackovaním, temným webom a pod. fidlátkami, akurát tak čoraz viac na smiech. Čiže počúvať sa to nedá, logiky a vierohodnosti táto hra nemá ani čo pod necht vojde, takže jediná vec, čo pôsobí uveriteľne, je tá retardovanosť postáv, pretože tomu som bol celkom aj naklonený uveriť, že dnešná zblbnutá omladina by bola pre svoju online prestíž ísť do všeličoho :-) 4/10(18.10.2016)

Dalším restem je velmi dobře vybudované moderní drama, které pravděpodobně skutečně bude obsahovat nesmysly, na které upozorňují recenze, ale ty moc neřeším, princip tohoto druhu filmů vidím v ukazování na nebezpečí nechat ovládnout emoce prostřednictvím techniky a obdivu. A na to je zde poukázáno poměrně věrně, on totiž tak trochu každý z nás stojí o to být více či méně uznáván společnosti a někteří více obdivováni, jde o to, kde máme nastavené své vlastní hranice a do jaké míry jsme je ochotni překračovat. A pak zda se to dlouhodobě vyplatí. Dokonce bohužel věřím, že by závěrečné hlasování bylo skutečně mininálně vyrovnané. Škoda nereálně přeslazeného konce, ze kterého vlastně špatné následky neplynou, a tak může být vyznění filmu dvojí. (Ale nepředpokládám, že by se inteligentnější většina přidala k tomu, že jezdit na motorce se zavřenýma očima je správný začátek k životnímu štěstí... :D ) Jinak super, nenudilo a je dobře, že se podobné snímky točí :-)(24.1.2017)

• - Když Vee (Emma Roberts) vytáhne revolver před Ianem (Dave Franco), je vidět, že i když je natažený kohoutek, tak je domáčklá spoušť a tudíž ze zbraně nejde vystřelit. (moznazitra)

• - Když na začátku filmu Vee (Emma Roberts) projíždí internet a volá jí přes Skype její kamarádka, je na internetové stránce The Huffington Post, kde je upoutávka na článek s názvem „Is James Franco Too Smart?“ Jde o vtipnou hříčku, jelikož mužskou hlavní roli (Iana) hraje jeho mladší bratr Dave Franco. Mimo jiné Emma si s Jamesem zahrála ve filmu Palo Alto (2013). (Reesam)

• - Ve filmu si zahrál malou roli americký youtuber Casey Neistat, (známý také díky seriálu The Neistat Brothers, který natočil pro HBO), který se osobně zná již delší dobu s režiséry. (havlajs10)