Nerve: Hra o život

Hra o život

Nerve

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 96 min

Zde se cíluje na teens skupinu, co žijí ve světě instafamous, lajků a jiných followers. Mizící identita nadcházejících generací křičí po uchlácholení ega skrz falešný obdiv kybernetických přátel. Neexistující realita, která utváří osobnost. Film to glorifikuje a přináší trochu z bližší budoucnosti. Snad jako ukázku, kam špatně to může dospět, ale taky spíš jako interaktivní možnost současných trendů. Připočtu k tomuto nesmyslnosti v hackerském světě a do toho ještě horší kvalitu hereckého provedení. Nemůžu dát víc než tři hvězdičky.(19.10.2016)

• larelay

jedna hviezda a aj to iba za paradnu hudbu. inak to bola strasna, donebavolajuca kravina. kazdou minutou mi to zralo nervy. doslova. este doteraz ma bolia oci z tych debilnych hereckych vykonov a komedialnych nelogicnosti. este znesiem, ked je film kravina, ale ked je to kravina, ktora ma doslova serie, tak to uz nezvladam.(27.10.2016)

Miluju filmy o dvou cizincích opačného pohlaví, kteří se sbližují na útěku během jedné dlouhé a divoké noci. Miluju paranoidní thrillery. A v neposlední řadě miluju neónové vizuály. Takže NERVE natočili přímo pro mě. Samozřejmě kdo se téhle sympatické a efektní variaci na Fincherovu HRU bude chtít vysmát, dostane k tomu od ní x příležítostí, počínaje obsazením Emmy Roberts do role uťáplé Vee, a závěrečnou hackerskou megaakcí konče. Mě osobně tam ale chybělo jen víc paranoie a zamotanější konec. Takže co? Jste hráč/exhibicionista, nebo divák/voyeur?(15.9.2016)

Strašně se mi líbilo promo, které bylo vytvořeno v USA k filmu, dodávalo tomu na "realičnosti". A na film jsem se opravdu těšil. Film mě téměř neustále bavil, bavila mě Emma i Dave. A s další "dare - výzvou" jsem se těšil na další. Kdy ta poslední mě dostala! Film je určený spíše mladšímu publiku a jako žánrovka funguje. Doporučuji 8/10(16.8.2016)

A tak to mohlo byť super. Začiatok ma veľmi navnadil, úlohy sa postupne stupňovali a boli čoraz náročnejšie. Ale dajako sa to v polovice filmu zaseklo. A hlavne, malo to pár dôležitých dier. Na jednej strane o tej hre nemali nikto nikomu vravieť ale na druhej strane ju hral skoro všetci. Divné bolo aj to, že po "odhalení" že princ na motorke ju zavádzal tak vybehla žalovať policajtom. WTF? A to nabúranie sa do systému už bola len čerešnička na torte ... som sa smial. TAK URČITE(2.4.2017)

• - Ve filmu si zahrál malou roli americký youtuber Casey Neistat, (známý také díky seriálu The Neistat Brothers, který natočil pro HBO), který se osobně zná již delší dobu s režiséry. (havlajs10)

• - Když Vee (Emma Roberts) vytáhne revolver před Ianem (Dave Franco), je vidět, že i když je natažený kohoutek, tak je domáčklá spoušť a tudíž ze zbraně nejde vystřelit. (moznazitra)

• - Když si Vee (Emma Roberts) zkouší v obchodě šaty, je jí řečeno, že šaty jsou příliš drahé. Jde tak o odkaz na film Pretty Woman (1990), kde hrála hlavní roli Julia Roberts, tedy teta Emmy Roberts. (Reesam)