Nerve: Hra o život

Hra o život

Nerve

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 96 min

A tak to mohlo byť super. Začiatok ma veľmi navnadil, úlohy sa postupne stupňovali a boli čoraz náročnejšie. Ale dajako sa to v polovice filmu zaseklo. A hlavne, malo to pár dôležitých dier. Na jednej strane o tej hre nemali nikto nikomu vravieť ale na druhej strane ju hral skoro všetci. Divné bolo aj to, že po "odhalení" že princ na motorke ju zavádzal tak vybehla žalovať policajtom. WTF? A to nabúranie sa do systému už bola len čerešnička na torte ... som sa smial. TAK URČITE(2.4.2017)

Priznávam, že sledovať hodinu a pol vypatlanú zlatú mládež ako leští svoje mobily a hrajú akúsi zvláštnu hru, ma pribúdajúcimi minútami riadne iritovala. Našťastie mal záver zmysel a dokázal ma uspokojiť. Nerve je typický teen film, kde funguje názor, že čím je divák mladší, tým spokojnejší. Po technickej stránke je však snímok natočený sviežo a má svoj šmrnc.(22.10.2016)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $38,583,626 Tržby Celosvetovo $81,162,743Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ šikovný nápad ušitý na dnešnú dobu, obsadenie fajn, fungovalo, Emma ako vždy skromne sympatická /80%/(9.11.2016)

Už v prvních minutách jsem viděl podobnost s 13 game sayawng nebo jeho nový brácha 13 sins. Tyto dva snímky jsou bezesporu brutálnější. Nerve si jde svou vlastní cestou a zaměření je pro teen publikum. Notebooky, mobily a barevnost jasně ukazují. Přesto jak je prvních minutách jasné, se vše stupňuje a začíná být náročnější. I když tento barevný kabát není můj šálek, tak herecká sestava je stravitelná. Hlavní herecké duo je zvolené fakt dobře. Krátká stopáž tomu pomohla a divák se nezačne nudit .. 7/10 = 72%(28.1.2017)

Určitě znáte ty Výzvy, kam se přihlásíte a musíte plnit jeden úkol za druhým. Pokud ho nesplníte, vypadáváte ze hry. Fakt, proč jsou tyto výzvy tak sledované je ten, že čím dál se dostáváte, tím jsou úkoly nebězpečnější. Film přesně na toto téma pojednává a nutno říci, že film je opravdu zábavný a dost se mi líbil. Navíc má i skvělé obsazení ve formě Dave Franca a Emmy Roberts. Co se mi však líbí ještě více, že film zároveň upozorňuje na to, že by se lidi takovýchto Výzev účastnit neměli, že to může skončit i smrtí.(20.2.2018)

• - Když na začátku filmu Vee (Emma Roberts) projíždí internet a volá jí přes Skype její kamarádka, je na internetové stránce The Huffington Post, kde je upoutávka na článek s názvem „Is James Franco Too Smart?“ Jde o vtipnou hříčku, jelikož mužskou hlavní roli (Iana) hraje jeho mladší bratr Dave Franco. Mimo jiné Emma si s Jamesem zahrála ve filmu Palo Alto (2013). (Reesam)

• - Když Vee (Emma Roberts) vytáhne revolver před Ianem (Dave Franco), je vidět, že i když je natažený kohoutek, tak je domáčklá spoušť a tudíž ze zbraně nejde vystřelit. (moznazitra)

• - Když si Vee (Emma Roberts) zkouší v obchodě šaty, je jí řečeno, že šaty jsou příliš drahé. Jde tak o odkaz na film Pretty Woman (1990), kde hrála hlavní roli Julia Roberts, tedy teta Emmy Roberts. (Reesam)