Nerve: Hra o život

Hra o život

Nerve

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 96 min

Už v prvních minutách jsem viděl podobnost s 13 game sayawng nebo jeho nový brácha 13 sins. Tyto dva snímky jsou bezesporu brutálnější. Nerve si jde svou vlastní cestou a zaměření je pro teen publikum. Notebooky, mobily a barevnost jasně ukazují. Přesto jak je prvních minutách jasné, se vše stupňuje a začíná být náročnější. I když tento barevný kabát není můj šálek, tak herecká sestava je stravitelná. Hlavní herecké duo je zvolené fakt dobře. Krátká stopáž tomu pomohla a divák se nezačne nudit .. 7/10 = 72%(28.1.2017)

A tak to mohlo byť super. Začiatok ma veľmi navnadil, úlohy sa postupne stupňovali a boli čoraz náročnejšie. Ale dajako sa to v polovice filmu zaseklo. A hlavne, malo to pár dôležitých dier. Na jednej strane o tej hre nemali nikto nikomu vravieť ale na druhej strane ju hral skoro všetci. Divné bolo aj to, že po "odhalení" že princ na motorke ju zavádzal tak vybehla žalovať policajtom. WTF? A to nabúranie sa do systému už bola len čerešnička na torte ... som sa smial. TAK URČITE(2.4.2017)

Dalším restem je velmi dobře vybudované moderní drama, které pravděpodobně skutečně bude obsahovat nesmysly, na které upozorňují recenze, ale ty moc neřeším, princip tohoto druhu filmů vidím v ukazování na nebezpečí nechat ovládnout emoce prostřednictvím techniky a obdivu. A na to je zde poukázáno poměrně věrně, on totiž tak trochu každý z nás stojí o to být více či méně uznáván společnosti a někteří více obdivováni, jde o to, kde máme nastavené své vlastní hranice a do jaké míry jsme je ochotni překračovat. A pak zda se to dlouhodobě vyplatí. Dokonce bohužel věřím, že by závěrečné hlasování bylo skutečně mininálně vyrovnané. Škoda nereálně přeslazeného konce, ze kterého vlastně špatné následky neplynou, a tak může být vyznění filmu dvojí. (Ale nepředpokládám, že by se inteligentnější většina přidala k tomu, že jezdit na motorce se zavřenýma očima je správný začátek k životnímu štěstí... :D ) Jinak super, nenudilo a je dobře, že se podobné snímky točí :-)(24.1.2017)

Okej, fim viac menej ponúkol všetko zaujímavé v traileri, ale aj napriek tomu, že bol dej priehľadný, našli sa momenty, pri ktorých ma zaplavil taký pocit úzkosti, že som bola v jednom kŕči, kým moment neprešiel (minimálne motorka, rebrík(!!!), vlak (!!!!!!)). Taký moment sa niekedy nenájde ani v najstrašidelnejšom horore a za tú atmosféru tvorcov chválim. Tiež treba poznamenať, že problematika aktuálna (ono sa to deje - BW) - internetom sa šíri kadečo a ľudia sú sprostí a pokiaľ sa dá niečo anonymne, tak prečo by sme niekoho aj nezabili, však...(25.7.2017)

Pubertální romance, kde vývoj vztahu roztomilé hrdinky s bujným obočím a naprosto nesympatického debílka (jak já fandil tomu šprtovi!) zastiňuje druhý plán filmu, jímž je kritika on-line prostředí, kde se z jinak normálních lidí pod rouškou anonymity stávají zvířata. Myšlenka je to trefná, stačí se podívat do všemožných internetových diskuzí; ve snímku je to k dokonalosti dovedeno k závěru, kde se po krvi dychtící publikum v gladiátorské aréně snadno skryje pod nejrůznějšími maskami, z nichž nejvíc převažuje guyfawkesovská tvář Anonymous. Jakmile se však z anonymní masy stávají konkrétně jmenovanými jedinci, urychleně hru opouštějí. Zároveň si kritika bere na paškál snadnou dostupnost k on-line informacím a jejich jednoduchému zneužití, zůstává však na velice krotkých pozicích. Nerve je natočeno atraktivně, zářivě barevně, vystupují v něm samí hezcí lidé a scény jsou podbarveny líbivým popovým soundtrackem. V závěru jsem vizuálem byl už dost přesycený, stejně jako vlezlého product placementu Applu. Nakonec celé to na mě působilo spíš jako delší epizoda teenagerského seriálu, byť s velkorysým rozpočtem. A na to už nejsem cílovka.(17.3.2018)

• - Když na začátku filmu Vee (Emma Roberts) projíždí internet a volá jí přes Skype její kamarádka, je na internetové stránce The Huffington Post, kde je upoutávka na článek s názvem „Is James Franco Too Smart?“ Jde o vtipnou hříčku, jelikož mužskou hlavní roli (Iana) hraje jeho mladší bratr Dave Franco. Mimo jiné Emma si s Jamesem zahrála ve filmu Palo Alto (2013). (Reesam)

• - Když si Vee (Emma Roberts) zkouší v obchodě šaty, je jí řečeno, že šaty jsou příliš drahé. Jde tak o odkaz na film Pretty Woman (1990), kde hrála hlavní roli Julia Roberts, tedy teta Emmy Roberts. (Reesam)

• - Ve filmu si zahrál malou roli americký youtuber Casey Neistat, (známý také díky seriálu The Neistat Brothers, který natočil pro HBO), který se osobně zná již delší dobu s režiséry. (havlajs10)