Zlatá Sindibádova cesta

• Velká Británie The Golden Voyage of Sinbad (více)

Ďaľšie zo Sindibádových dobrodružstiev ho zavedie do kráľovstva Marabia, kde sa stretáva s tamojším vezírom (Douglas Wilmer). Tu spoločne odhalia záhadu troch zlatých tabuliek, pričom jednu vlastní vezír, ďaľšiu sa podarilo náhodne získať Sindibádovi a tretia sa ukrýva kdesi na tajomnom ostrove Lemuria. Vydávajú sa preto na nebezpečnú plavbu aby našli chýbajúcu tabuľku a ten, kto ich všetky tri spoločne hodí do Studne osudu, tomu sa dostane mladosti a Koruny neslýchaného bohatstva. Po tomto všetkom však baží aj čarodejník Koura (Tom Baker), ktorý je Sindibádovi stále v pätach... (curunir)

Chřástal

Já jsem se tedy rozhodně nenudil. Děj je sice k jisté škodě filmu ve stylu „chceme získat poklad a zlý černokněžník ho chce získat taky“, ale tohle není politický thriller a kvůli zápletce a pointě ho asi sleduje málokdo. Epická orientální fantasy, ve které padají libozvučná slova jako Marábie a Lemurie, nechávající na jazyku exotickou chuť dobrodružství, v němž existují tvorové uctívaní jako božstva a ožívají neživé věci. Když se poprvé pohne lodní socha, tají se z toho dech, stejně jako když se roztančí bohyně Kálí. Film vypráví o soupeření s magií a sám je jí utvořen – ve filmu bytosti oživuje princ Koura, ale je to vlastně Ray Harryhausen... Jediné, co jeho výtvorům konkuruje, je krásná Caroline Munro. ()

Mikino00

Po všech stránkách daleko horší a zpožděné za Sindibádem z roku 1958. Film má horší děj, horší triky a jako by tvůrcům došly nápady na pořádná monstra. Herci jsou rovněž nějací nevýrazní. ()

KOZEL84

Z nostalgie.Jako malý sem to miloval.Triky Raye Harryhausena neměly a hlavně stále nemají chybu.Mají svoje kouzlo. ()

zdeny99

Trikama sice lepší než SINDIBÁD A TYGŘÍ OČI, ovšem dějem je to slabší. A těch oblud tu také tolik není. Až po půl hodině se spíš začínají objevovat (malý fialový netopýr, oživlá dřevěná panna na lodi, oživlá socha s několika rukama, jednooký kentaur a obrovský orel se čtyřma nohama). Bohužel ty obludy jsou na tom filmu to jediné zajímavé, jelikož ten příběh opravdu není poutavý. [482. hodnocení, 45. komentář, 75%] ()

drankeryth

Ani druhy diel o Sindibadovi neni zle a je na tom podobne ako prvy film. Tentokrat su vo filme pouzite ine prisery, ktore tiez nevyzerali zle na tu dobu. Hrozostrasny kentaur, malicke lietajuce priserky, ktore boli skor plache, akoby sa ich mal clovek bat a samotna bohyna Kali to tiez pekne ozivila zo svojimi siestimi rukami. Slusny dobrodruzny film, ktory si zasluzi to lepsie hodnotenie odomna a preto mu davam styri hviezdicky. ()

foundation

Siedma Sindibadova Cesta, Zlata Sindibadova Cesta a Sindibad a Tygrie Oko..toto su tie 3 najlepsie ktore sa kedy natocili co sa tyka sindibadovych ciest...pamatam si este teraz ako som mal tieto 3 nahrate dokonca piratsky z pozicovne na starych vhs a pozeral som to dookola az kym sa uplne nezodrali..proste aj keby to na tie 4 nebolo co si myslim ze je :) musim to nadhodnotit lebo na tieto filmy sa mi ako na jedni z mala uchovali spomienky doteraz :D..BTW dalsia seria ktoru som zboznoval su 3 ci 4 filmy o Herkulovi s absolutne nezabudnutelnym Kevinom Sorbom :D ()

DEMON

Dve hviezdičky a to som ešte pridal, lebo Harryhausena mám rád. Neporovnateľné so 7. Sindibádovou cestou, ktorá je kvalitatívne o niekoľko tried vyššie. ()

kyjo

Většina filmu je extrémní nuda. Nudnej děj, přihlouplý postavy, otřesná režie a herecký výkony. A slečna asi do filmu zabloudila z Woodstocku. Jediný co má cenu z tohohle filmu vidět, je asi pětiminutová bojová scéna s oživlou sochou bohyně Kálí. Myslim, že tohle potenciálně mohl být předobraz generála Grievouse z hvězdných válek. ()

Stejšn

I kdyby tenhle film stál totálně za hovno (a že nestojí), tak jen za samotnou šermovačku se šestirukou sochou si zaslouží čtyři jen to hvízdne! ()

E.T.Martin

Souboje příšer vypadají jako něco mezi Cestou do pravěku a Pánem prstenů. Ale mají silné kouzlo, které dnešní digitální triky jaksi postrádají. Už jsme si asi příliš zvykli na nekonečné vizuální možnosti současného filmu. ()

Scaevola

Příběhově nejzajímavější díl dlouho šetří s triky, ale ke konci jasně vítězí hlavně díky mnohoruké soše a podivnému kentaurovi. Minusem je naopak nejméně sympatický hlavní hrdina... leč koho to zajímá, když s sebou tahá svou překrásnou otrokyni s věčně naolejovaným výstřihem. ()

Willynka

Přes nespornou kvalitu Sedmé Sindibádovi cesty je pro mě tento díl stále nepřekonaným kusem, protože i kdybych zapomněla vše, na co jsem kdy koukala, tak Harryhausenovu tančíčí Kálí z hlavy zkrátka dostat nelze. Epitom barevného klučičího dobrodružství, které zkrátka nestárne. ()

Otan

Tak vám řeknu ,že jsem dlouho čekal,že se film nějak nakopne.Přece jen je tomu to filmu už nějaký rok,ale že to bude tak prázdné jsem fakt nečekal.Půl filmu se plaví po moři,než se dostane na ostrov,tam se už něco pomali děje,no a právě za ten závěr jsou ty 2*. ()

Wez

Bezesporu nejlepší film z celé trilogie o hrdinovi Sindibádovi.Dá se souhlasit s tím,že ve filmu jsou občas nezáživná a hluchá místa,nicméně i ty mají svůj smysl,takže i když já jsem se u nich nudil(respektive proti zbytku filmu byli nudný a nezáživný),plně dokreslovali příběh..A ta monstra-opravdu radost pohledět!!R.H. se tu opravdu vytáhl a jeho rozpohybovaná Kálí,Kentaur nebo dřevěná socha z lodi jsou prostě paráda!Děj je také vynikající,hlavní herečka krásná jako obrázek a Sindibád má taky charizma-já jsem to viděl poprvé kdysi v televizi(na ORF) asi tak v 6 letech,ale nostalgie ze mě určitě nemluví-celou trilogii mám na DVD,ale na tento díl se podívám vždy nejradši..Plný počet hvězd!! ()

wooloong

Spolu se Soubojem Titánů, Barbarem Conanem a Excaliburem film mého dětství. Viděla jsem ho několikrát při různých příležitostech - v běžné produkci, na Mikulášské besídce, na letním táboře. Zvlášť mi zůstala v paměti scéna s obživlou mořskou pannou, která se utrhla z přídi lodi, a pak masila posádku. Pokaždé jsem se spolehlivě bála. Možná to nebylo dokonalé dílo, především triky by dneska určitě neobstály, ale za to, jak mi tenhle film uvízl v paměti, si zaslouží pět hvězd. ()

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

Reeves hľadá Aladdinovu lampu

13.04.2005

Režisér Rob Cohen (na obr.) prezradil, že po Stealth bude jeho ďalším projektom THE 8TH VOYAGE OF SINBAD, odohrávajúci sa v ére liteajúcich kobercov a aladdinových lámp - v Číne 8. storočia.… (více)